Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: mmarcioszka
Śro Paź 22, 2014 14:44
Bytów- oddam szczurki :-)
Autor Wiadomość
wiktoria405 


Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 0
Wysłany: Nie Paź 19, 2014 19:23   Bytów- oddam szczurki :-)

1. Liczba szczurów do oddania: 7 w tym matka młodych

2. Płeć szczurów: 3samice i 4 samce

3. Wiek szczurów: równy miesiąc

4. Miasto: Bytów

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: raczej nie

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: -

7. Charakter, usposobienie szczurów: szczury są bardzo wesołe :-)
8. Stosunek szczurów do człowieka: Lubią gryść paznokcie, ale poza tym bardzo dobry

9. Stosunek do innych szczurów: w nocy maluch uciekł z klatki i znalazłam go u starszego szczura bo oznacza, że bardzo dobry ^^

10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: nie dogaduje się ze szczurzyca :-(

11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia: kupiłam szczura w sklepie :-/

12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek: tak

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: -

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: wolałabym w parach.

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: -

16. Zdjęcia szczurów: nie mogę wstawić... Nie wiem czemu. Nie wchodzi :c

17. Kontakt: nr GG 49713381

18. Kilka słów o szczurze: będą naprawdę dobrymi kandydatami do kochania ^^
Ostatnio zmieniony przez Devona Nie Paź 19, 2014 20:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Nie Paź 19, 2014 20:08   

wiktoria405 napisał/a:
nie dogaduje się ze szczurzyca :(
kto się nie dogaduje?
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
wiktoria405 


Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 0
Wysłany: Nie Paź 19, 2014 21:41   

Ja :-( szczur mnie nie lubi. Postępuje tak samo jak do innego szczura Stefy i nic. Mam ja dwa miesiące i nie mogę jej rozgryść a ona jest taka inna. . . No nie wiem jak to napisać :-/
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Nie Paź 19, 2014 22:24   

Wiktoria405, samiczka była ciężarna, a teraz jest karmiąca, w zupełnie nowym miejscu, tak więc może być nieufna i niezbyt skora do kontaktu. Pewnie wymaga trochę cierpliwości, czasu i łagodnego oswajania. Nie bardzo rozumiem, na czym ma polegać to "nielubienie".

Młode mają miesiąc, tak?
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
wiktoria405 


Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 0
Wysłany: Pon Paź 20, 2014 11:03   

Hmm może masz rację... Znaczymy bal to tam będzie.
Tak, to dwa z nich. :wavexxs:

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Pon Paź 20, 2014 12:36   

Wiktoria405, a masz jeszcze jakieś szczury poza tymi, które są w ogłoszeniu? Pamiętaj, że jeżeli zostawisz sobie matkę miotu, to ona musi mieć towarzystwo tej samej płci.

Jeszcze dwie ważne sprawy. Pierwsza - szczurów nie trzyma się w akwarium, bo wymagają bardzo dobrej wentylacji (są niesamowicie wrażliwe na opary moczu). Druga kwestia - lepiej zrezygnować z siana, zwłaszcza w przypadku młodych osobników. Na pewno szybko robi się nieświeże i może być przyczyną nieprzyjemnych zapachów, a nie jest w ogóle szczurom potrzebne. Trudno także o siano dobrej jakości, a sklepowe dość często mogą być przyczyną zarażenia szczurów pasożytami.

Jeżeli nie masz warunków na trzymanie maluchów (np. nie posiadasz klatek), to warto poszukać osoby, która je u siebie przechowa do czasu wydania do adopcji. Dobrze by jednak było, gdybyś mogła dowieźć szczury do najbliższego dużego miasta (np. do Trójmiasta).

Fotki bardzo pomagają w znalezieniu domków. Spróbuj wrzucić zdjęcia na darmowy portal (np. fotosik) i wygenerować miniaturki, tutaj masz poradnik, jak to zrobić: http://forum.szczury.biz/...p?p=67487#67487. W razie problemów odezwij się do mnie (lub innej osoby z moderacji/administracji), to pomożemy.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
wiktoria405 


Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 0
Wysłany: Pon Paź 20, 2014 14:58   

A więc tak.. Mam starszą szczurzyce Stefe.
Nie mam właśnie więcej klatek. W jednej trzymam matkę i jej małe samce a z drugiej druga samice, dlatego samiczki trzymam w akwarium. Pomyślałam o tym że może to wszystko parować więc górę przykryłam kratka z innej klatki.
Dzięki, może później skorzystam z tego portalu . ;-)
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 20, 2014 15:03   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Dopytam, bo albo zrobiłaś literówkę, albo błąd z rozdzielaniem ;)
Czy samce (synowie) są rozdzieleni od matki? Czy z kim siedzą?

Samce są płodne już od 4 i pół tygodnia życia, czyli praktycznie JUŻ trzeba je trzymać w stałym oddzieleniu od jakichkolwiek samic (matki, drugiej samicy czy siostrzyczek). Zapłodnienie u szczurów trwa jakieś 2 sekundy (dosłownie), więc możesz nie zdążyć nawet spojrzeć nie mówiąc o zareagowaniu i rozdzieleniu, a zaraz będzie więcej małych klusek w brzuszkach (nie mówiąc już o chorobach wynikających z mnożenia blisko spokrewnionych osobników...).
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
wiktoria405 


Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 0
Wysłany: Pon Paź 20, 2014 15:19   

Samce są z matką. Trochę gorzej u nich z adaptacja nowego miejsca. Samice radzą sobie dużo lepiej w nowym otoczeniu tak więc to je oddzieliłam od reszty rodzeństwa.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Pon Paź 20, 2014 15:36   

Wiktoria405, trzeba NATYCHMIAST oddzielić samce od matki, bo mogą być już płodne, skoro mają miesiąc!

Akwarium się nie nadaje, bo musi być dopływ powietrza z boku, żeby opary nie drażniły dróg oddechowych szczurów. Skoro nie masz klatek, to może warto poszukać domu tymczasowego dla maluchów?

Spróbuj matkę miotu połączyć ze Stefą i młodymi samiczkami. Na forum znajdziesz informacje, jak to zrobić prawidłowo (przeczytaj cały temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=717). Samce muszą być trzymane oddzielnie i NIGDY nie mogą być wypuszczane razem z samicami.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 21, 2014 07:33   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


A oddzieliłaś już samce od matki?

Na tym forum nie popieramy rozmnażania nierodowodowych szczurów, więc jeśli nie rozdzielisz samców od matki, albo za miesiąc będziesz chciała umieścić kolejne ogłoszenie o małych szczurkach do oddania, to długo te ogłoszenie tutaj nie powisi.
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Paź 21, 2014 10:34   
   Zwierzątka: brak


nimka, proszę o spokój i zachowanie kultury dyskusji. wiktoria405, użytkownicy chcą pomóc Tobie i Twoim szczurom - natychmiastowe oddzielenie samców od matki jest ważne, aby nie pojawiły się kolejne maluchy, których domyślam się, że nie chcesz mieć.

Wszystko już zostało wyjaśnione, więc proszę o powstrzymanie się od powtarzania wciąż tych samych rad. Miejmy nadzieję, że wiktoria405 się do nich zastosuje i trzymajmy kciuki za dobre domy dla maluchów i brak kolejnego miotu.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Wto Paź 21, 2014 10:46   

Wiktoria405, znam problem, od podobnej historii zaczynałam swoja przygodę z forum ponad 6 lat temu ;) . Mój były mąż kupił sobie dwa szczury w sklepie zoologicznym i po 2 tygodniach mieliśmy ich już 13. Nagle potrzebne były dodatkowe klatki, mnóstwo karmy i ściółki. Wiem, jakie to obciążenie i nie jest łatwo ogarnąć taka gromadę nawet, jeżeli jest się przygotowanym. Ja dość szybko opanowałam sytuację, ale rozumiem, że to może być dla Ciebie trudne. Dlatego proponuję - znajdź osobę, która ma warunki na trzymanie maluchów lub pożycz klatkę, to się naprawdę da zrobić :) .
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
wiktoria405 


Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 0
Wysłany: Wto Paź 21, 2014 15:11   

Tak. Już kilka dni temu.
Na innym forum mówiono mi że samce muszą być rozdzielone mniej więcej tego a tego dnia a tutaj na mnie naskakujecie. To mój pierwszy miot i pierwsze szczury. Wystarczyło by mi ,,oddziel samce me matki bo . . . '', a nie tutaj zaraz jakieś przykre komentarze. Dziękuję bardzo za tą wspaniałą przygodę na forum. Nie będzie już ze mną problemu zaraz usunę konto, tylko obczaje jak.
Z takim podejściem jak traktujecie ludzi na forum daleko nie zajedziecie i nie bierzcie sobie tego jako groźbę drodzy upisarze, tylko jako komplement ( nimka ) ;-)
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Wto Paź 21, 2014 16:00   

vsKi, to jest temat adopcyjny, smeg już wcześniej prosiła o trzymanie się tematu

Wątek zostanie uprzątnięty, a wszystkie posty nie na temat od tej pory będą traktowane jak ignorowanie uwag moderacji.


Wiktoria405, nie warto oceniać całego forum na podstawie wypowiedzi kilku osób. Bardzo się staramy, żeby było tutaj kulturalnie, ale czasami niektórym osobom "uda się" sprowokować nieprzyjemną sytuację. Co złego, to nie my, naprawdę :) . Mam nadzieję, że konta nie usuniesz. Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości związane z odchowaniem młodych czy ogólnymi warunkami bytowymi szczurów, zachęcam do lektury i zadawania pytań w odpowiednich działach/tematach lub za pośrednictwem prywatnych wiadomości (służę pomoc, jak i cały zespół moderujący). Z tym akwarium to nie jest wymysł i naprawdę nie nadaje się dla szczurów, tak samo siano. O stadności wspomniałam, bo to jedna z naturalnych i bardzo istotnych potrzeb szczurów.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 16