Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zabawki
Autor Wiadomość
KAKA 


Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 104
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Gru 05, 2005 16:33   
   Zwierzątka: szczur(y)


wiadomo stary pomysl z hamakiem, super jedynuy mankament no to smrud
wszelkie drewienka, liny, domki, tunele ( rury kanalizacyjne itp.). Ostatnio nawet swoim dziewuchom zawiesiłam drewniane kułko na linie i mają imitacje hustawki. Można również sitka wsadzic
 
 
     
Lulu
[Usunięty]

Wysłany: Pią Gru 30, 2005 11:49   

jak dla mnie najlepsze pomysly na szczurze zabawki sa >>TUTAJ<<

stronka po angielsku. jak ktos chce moge niektore instrukcje potlumaczyc... calosci mi sie nie chce :P
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 17, 2006 23:11   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Ja zastosowałem ostatnio dwa w jednym. A mianowicie zostało mi kilka sztuk makaronu do canneloni [dla niewtajemniczonych rurki srednicy 2cm długości ok 10cm] wiadomo że szczury bardzo lubia surowy makaron chrupać więc przewlekłem sznurek przez 3 rurki i zawiesiłem w klatce. Ubaw miały po pachy a żarcie sie nie zmarnowało bo często im spada pod kratkę na spodzie klatki.

Także niedawno wsadziłem im tekturowe pudełko ok 25x25x25cm z kilkoma papierowymi recznikami i starym szalikiem. Oczywiście była bitwa o panowanie w pudle :]

Oczywiście hamaki, rękawy i rury kanalizacyjne są na porządku dziennym. Materiałowe elementy wymieniamy z każdym czyszczeniem klatki czyli co ok 3-4 dni.
 
 
     
Ayumi K. 



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 11
Skąd: Potato City
Wysłany: Nie Lis 19, 2006 15:05   
   Zwierzątka: Tigra (szczurzyca), Batman (kot) & Tamino (pies)


ja zrobiłam "huśtawki" z takich wiaderek po żarciu - duzych i malych - ogonki sobie w tym śpią, jedzą, albo się kiwają ^^
_________________
ze mną: Tigra (black variegated standard) i Suri (husky standard) | Batman (zwykły dachowiec - podobno rasa europejska) | Tamino (golden retriever)

za Tęczowym Mostem: Mr Happy; Harry; Floydzik; Ramzes; Mia; Baby; Lucy; Elly; Alex; Pandora; Dolls; Zazu; Antehai; D; Shanti; Sally; Elmer; Salem; Oskar [']
 
 
     
Sileas 
sklerotyczka



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 71
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie Lis 19, 2006 15:34   

Prócz hamaka, dziewczyny dostały dziś tunel z wełnianej skarpety - ale nie byle jakiej, a co - sięgała mi do połowy uda :D Nie wiem skąd to miałam, ale idealnie się nadawało na długi, ciepły tunel. Sztuk dwie, będzie na wymiane gdy ta pierwsza skończy w praniu. Ponadto wisi też sobie kieszonka, może nieco za mała bo traktują to raczej jako huśtawkę. W sumie pomysł z wiaderkiem jeszcze ciekawy... Ayumi, chyba wypróbuję następnym razem :)
 
 
     
Chyna
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lis 19, 2006 15:42   

Lulu napisał/a:
jak dla mnie najlepsze pomysly na szczurze zabawki sa >>TUTAJ<<


Super! :D
Dzięki!
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 19, 2006 18:59   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Ja zauważyłem, że nasze szczury raczej nie przepadają za huśtawkami czy innymi niestabilnymi podestami. Takowe omijały szerokim łukiem. Wolą na stałe przymocowane rury kanalizacyjne i koszyki oraz duże mocno napięte hamaki.
 
 
     
Yshia 
wiedźmo-wampirzyca ^^



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 118
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lis 20, 2006 00:37   
   Zwierzątka: szczur(y)


pochalę się co dziś znalazłam w zoologu jeszcze ciekawego:
"lęgówka dla zwierząt". wielka trawiasta kula z czterema otworami. Koszt : 12 zł. Zainteresowanie chłopaków: nieopisane. Teraz śpi w nim Filip :)

usunęłam nieaktywny link - limomanka
_________________
Bez zwierzęcia w naszym wnętrzu jesteśmy jedynie wykastrowanymi aniołami..
Ostatnio zmieniony przez limomanka Sob Maj 17, 2014 19:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
kasia_123 
mały duży debil :P



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 391
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lis 20, 2006 09:15   
   Zwierzątka: Bazyla [*] Bingo [*] Shiro [*] Dewi [*]


Yshia gdzie to kupiłaś? :) strasznie mi się podoba...i sprawiłabym moim dziewczynką takie trawiaste cudo :D
_________________
...Powiedzcie młodym że byłem i odszedłem
pErdolcYe ten świat - przekażcie im ode mnie,
bądźcie silni i pamiętajcie kim jesteście.

Tupac Shakur
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Lis 20, 2006 09:25   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


A ja mam zabawkę w postaci jakiegokolwiek, ruszającego sie papierka. Dziewczyny sa tym zachwycone i biegają jak głupie za kwałakiem zwykłej, poruszającej się kartki (im bardziej zgnieciona i szurająca - tym lepiej). Wystarczy przypomocowac do nitki i zabawy jest ilośc ograniczona jedynie kondycją szczurków.
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Elbereth 


Dołączyła: 13 Paź 2006
Posty: 136
Wysłany: Pon Lis 20, 2006 22:08   
   Zwierzątka: szczury, psy, patyczaki


Kiedyś zrobiłam coś podobnego do zabawki Azi. Po prostu kartka papieru, na to nasypane jakieś dobrocie (pestki, nasionka, ale sucha karma też może być), zgnieść kartkę z jedzonkiem w środku w kulkę i dać szczurom (dobrze sprawdza się jako zabawka do klatki, bo na wybiegu jest przecież tyle innych interesujących rzeczy :roll: ...). Najpierw mają frajdę z wydostawaniem smakołyków, a kartkę, która zostanie, można zataszczyć do gniazda...
_________________
Moje ogoniaste słoneczka:
Dziewczyny: Kora, Bella, Nela
Chłopaki: Ferdinand, Kit, Nevis
Po Drugiej Stronie Tęczy: Nora, Vani, Franz
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 14:26   
   Zwierzątka: ogony


Widziałam takie "lęgówki". Jak dla mnie mają pewien minus - średnica otworów jest taka, że tylko małe szczury tam mogą się zmieścić.

Moje za to najbardziej kochają wszelkiego gatunku pudełka (tekturowe, plastykowe) z papierkami, szmatkami i cudownie szeleszczącymi reklamówkami.

No i bieganie pod kocem, gdy pani jest nim przykryta... I zabawy tamże z "wielką łapą" ganiającą szczurki.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Chesti 
bez kija nie podchodź



Dołączyła: 21 Paź 2006
Posty: 170
Skąd: Trzebinia :]
Wysłany: Śro Lis 22, 2006 21:54   
   Zwierzątka: Odeszły na zawsze... Bakuś, Toffik, Batman i Che :(


U mnie ostatnio Che sam sobie wymyślił "zabawkę", a mianowicie jest nią ręcznik który leży na klatce (nad ich gniazdkiem-koszykiem)... jaka to radość gdy ów ręcznik można wciągać do klatki :roll: :wink:

Z prawdziwych zabawek w klatce mają:
- zwykły hamak
- hamak "piętrowy", można w nim dowoli buszować ;)
- linę do wspinaczek
- koszyczek-gniazdko
Koniecznie muszę kupić kilka rur kanalizacyjnych... ale jakoś zawsze zapominam poszukać sklepu z takimi artykułami :?

Asaurus, świetny pomysł z tym makaronem, prawie zostało mi kilka sztuk więc moje chłopaki będą mieć zabawę :)

[ Komentarz dodany przez: marchewa: Sro Lis 29, 2006 01:01 ]
Ponieważ zrobił nam się ciekawy mega offtop, postanowiłam wydzielić temat "Co gryzą i niszczą szczury i dlaczego". Dalsza część dyskusji tam, tutaj poprzestańmy na zabawkach :)
_________________
CHE (dumbo rex russian blue blazed berkshire)

Za tęczowym mostem: BAKUŚ (*.06.2005 - 3.09.2007), TOFFIK (*.10.2005 - 21.01.2008), BATMAN (Ballentines of Zirrael) (4.07.2006 - 6.04.2009), CHE GUEVARA Rat`s Troop (7.09.2006 - 7.05.2009) Żegnajcie... nikt was nie zastąpi :( ((((
 
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Śro Lis 29, 2006 21:59   
   Zwierzątka: ......


kasia_123 napisał/a:
Yshia gdzie to kupiłaś? strasznie mi się podoba...i sprawiłabym moim dziewczynką takie trawiaste cudo
... zobacz tu: http://animalia.pl/produkt.php?id=2776
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 29, 2006 22:08   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


helen.ch, ciekawi mnie jakiej wielkości jest takie gniazdko ? Bo nasze szczury to niezłe spaśluchy i nie wiem czy się zmieściły. Nawet najmniejszy, Rufus ostatnio przegryzł rękaw w którym śpi od kilku dni aby był bardziej jak hamak.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 14