Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze klatki vol. 2
Autor Wiadomość
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 18, 2016 15:11   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Vaco, jak upchnęłaś to wszystko co tutaj w Alfi, to szacun :P
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Nie Wrz 18, 2016 21:28   

quagmire, pewnie tak ale raczej nie w najbliższym czasie :)
limomanka, prawda, że idealnie do takiego mycia? Oszalałabym z myciem tego w domu haha
mmarcioszka, no tarasów z Perfecta nie, one się nie liczą :P
_________________


 
 
     
Tefka 



Dołączyła: 25 Wrz 2016
Posty: 51
Wysłany: Czw Paź 06, 2016 22:16   
   Zwierzątka: psy


wszystkie fajne, ale Morgana551 od dzisiaj jestem Twoją fanką. :zakochany: przepiękne te Twoje dzieła
_________________
www.ast-team.pl
 
     
PatkaPsychopatk 


Dołączyła: 12 Paź 2016
Posty: 5
Wysłany: Śro Paź 12, 2016 09:53   Samodzielnie zbudowana klatka
   Zwierzątka: psy, kota, ryby, królika, myszy


Cześć :)
Jestem na forum nowa, więc nie wiem czy dobrze umieściłam pytanie (jeśli nie to z góry przepraszam).

Więc tak... W końcu dorosłam do decyzji, żeby kupić szczurki. Zdecydowałam się na dwie samiczki. Po długich przemyśleniach stwierdziłam, że klatki nie kupie, tylko zrobię. Pomógł mi w tym chłopak i wyszło takie cudo jak na zdjęciu. (metr wysokości, kuweta 80x40)
Nie wiem teraz tylko jak ją dodatkowo wyposażyć (są tam liny do wspinaczki, 2 hamaki, tunel z rur po lotkach, domek, 5 pięter). Wydaje mi się że trochę za pusto i będą się nudziły, gdy będę w pracy lub na uczelni a one będą musiały zostać same na pół dnia.





Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Ostatnio zmieniony przez PatkaPsychopatk Śro Paź 12, 2016 10:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Paź 12, 2016 10:11   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


PatkaPsychopatk, klatka świetna - na 2 szczury a nawet więcej w sam raz ;)
Jeśli chodzi o wyposażenie, to na szybko doradzę, że trzeba by zabezpieczyć środek - w połowie wysokości przydałby się hamak-łapacz, na całą szerokość klatki. Chodzi o to, by szczury w razie gonitw nie spadły ze zbyt wysoka.
W kwestii wyposażenia, zajrzyj do odpowiednich tematów: o półkach (widzę, że ten temat już zgłębiłaś ;) ), tunelach czy mebelkach. W całym dziale jest mnóstwo pomysłów, jak wyposażyć szczurom mieszkanko. Tak naprawdę wystarczy, w ramach inspiracji, obejrzeć zdjęcia w tym temacie i poprzedniej jego części (link w 1. poście).
A jak już urządzisz - pochwal się tu efektami gotowej klatki :)

Aha, zmień proszę załączniki na miniatury, zgodne z regulaminem forum :) Możesz to zrobić poprzez fotosik, imageshack, photobucket i pokrewne im serwisy.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 12, 2016 10:17   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Na pewno będzie trzeba jeszcze zagęścić, pooglądaj zdjęcia klatek i poszukaj inspiracji.
Moja podstawowa rada to jednak hamak - szczurołapka. Gdzieś w połowie, albo bliżej dołu. Żeby nie było możliwości spaść z jakiegokolwiek miejsca na sam dół - na twarde podłoże.

Edit. za wolno pisałam ;)
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
PatkaPsychopatk 


Dołączyła: 12 Paź 2016
Posty: 5
Wysłany: Śro Paź 12, 2016 10:59   
   Zwierzątka: psy, kota, ryby, królika, myszy


Dzięki za podpowiedzi, będziemy coś dzisiaj działać a w weekend może już pojedziemy po nowych lokatorów :)
 
     
Pauline. 


Dołączyła: 04 Sie 2016
Posty: 11
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią Paź 14, 2016 10:59   

Królicza 120, zamieszkana przez czterech samców:



Woda z witaminami, dopiero teraz zauważyłam, jak dziwnie to wygląda :P

Gdy były jeszcze dwa szczury, mieszkali w 70x40x60:
 
     
Ala Kanclerzews 



Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 6
Wysłany: Wto Lis 08, 2016 21:32   
   Zwierzątka: dwie szczurze córeczki: Alien i Milka,


Moja Frodo, zamieszkana przez dwie dziewuchy. :) Wymiary: 70x40x80 (szer, gł, wys). Są to moje pierwsze szczurki, a zatem pierwsza klatka. Ogólnie ten model ma w zestawie jeszcze drabinki i jeden poziom, ale stwierdziłam, że moim małolatom nie zaszkodzi odrobina wysiłku przy wspinaczce, bezmyślne wchodzenie po schodkach też nie wydaje mi się zbytnio interesujące. W miarę dobrze zorganizowałam im przestrzeń? Może ktoś ma jakieś porady, albo uwagi? :huh2: Z chęcią dowiedziałabym się czegoś nowego, zależałoby mi na opinii kogoś, kto faktycznie "trochę w tym siedzi". :dupa: http://www.fotosik.pl/zdjecie/3416072f814f38b4
_________________
🐭💗🐭
 
     
ema0505 



Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 2781
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Śro Lis 09, 2016 08:07   
   Zwierzątka: 5 szczurzych panów i pies Collie nie border


Ala Kanclerzews, ja na pewno dałabym więcej hamakow. Choćby dla bezpieczeństwa. ;)
_________________
Ze mną: Borys, Bobby Singer, Cookie spod Husarskich Skrzydeł, Gambit of Zirrael, Zen Rotta Taivas, Zick Rotta Taivas, Dave Incredible Rats <3

Za TM: Nodi vel Zdzichu, Scooby vel Pindol, Hienek, Arnold, Harry, Mortimier Pierwszy, Majki, Jessie, Tutek, Czarny

Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15302
Zapraszam :)
 
     
Ala Kanclerzews 



Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 6
Wysłany: Śro Lis 09, 2016 08:51   
   Zwierzątka: dwie szczurze córeczki: Alien i Milka,


ema0505 napisał/a:
, ja na pewno dałabym więcej hamakow. Choćby dla bezpieczeństwa.
_________________
Tak, wiem. Jestem w trakcie robienia. Nie wiem jak to będzie bo moje dziewczyny nie przepadają za hamakami. Nie korzystają z tego jednego, chociaż był już wszędzie. Na górze, na dole... wchodzą tylko gdy nie mają wyjścia :(
_________________
🐭💗🐭
 
     
ema0505 



Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 2781
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Śro Lis 09, 2016 09:55   
   Zwierzątka: 5 szczurzych panów i pies Collie nie border


Ala Kanclerzews, nawet jesli nie korzystają, to chociaż za przejścia z półek do sputnikow lub z gory na dół będą robić. I ma penwo będzie bezpieczniej. Jak Ci spadnie z 80cm w dół to moze źle się skończyć. A z doświadczenia wiem, że i tak większość szczurów przyzwyczaja się do hamakow. Zelaszcza jak zrobią wejście do środka ;)
_________________
Ze mną: Borys, Bobby Singer, Cookie spod Husarskich Skrzydeł, Gambit of Zirrael, Zen Rotta Taivas, Zick Rotta Taivas, Dave Incredible Rats <3

Za TM: Nodi vel Zdzichu, Scooby vel Pindol, Hienek, Arnold, Harry, Mortimier Pierwszy, Majki, Jessie, Tutek, Czarny

Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15302
Zapraszam :)
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 13, 2016 20:43   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Perfect Maxi :serducho:







_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
joanndg5 


Dołączył: 19 Lis 2016
Posty: 3
Wysłany: Pon Lis 21, 2016 08:56   

No tak, warto zrobić jakieś zabezpieczenia dla zwierzaków.
 
     
ema0505 



Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 2781
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Lis 21, 2016 13:58   
   Zwierzątka: 5 szczurzych panów i pies Collie nie border


joanndg5, jakie zabezpieczenia?
_________________
Ze mną: Borys, Bobby Singer, Cookie spod Husarskich Skrzydeł, Gambit of Zirrael, Zen Rotta Taivas, Zick Rotta Taivas, Dave Incredible Rats <3

Za TM: Nodi vel Zdzichu, Scooby vel Pindol, Hienek, Arnold, Harry, Mortimier Pierwszy, Majki, Jessie, Tutek, Czarny

Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15302
Zapraszam :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.36 sekundy. Zapytań do SQL: 12