Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze klatki vol. 2
Autor Wiadomość
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 16, 2015 22:11   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


agathe1988 napisał/a:
Nasza pierwsza klatka z prawdziwego zdarzenia:
[url=http://images70.foto...1em.jpg]Obrazek[/URL]

Wszelkie sugestie co do zagospodarowania przestrzeni mile widziane :)

Jest dobrze ;) ja bym nic nie zmieniała.
Ewentualnie duży hamak-łapacz pod tunelem, na środku (pod przednimi drzwiczkami trochę), ale nie jest to bezwzględnie konieczne (acz pożyteczne - na wszelkie "w razie wypadku").
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
cane 


Dołączyła: 28 Maj 2015
Posty: 416
Wysłany: Pią Lip 17, 2015 09:14   

Czy komuś chce się pobawić w wmyślanie jak urządzić klatkę?

Jakąś tak kompletnie mi to nie wychodzi - albo jest całkowicie pusta, albo mam wrażenie że szczury mi się już nie zmieszczą :lol: .

Klatka ma wymiary 80x40x80, ot szynszylówka typowa. Ma służyć dla 2 starszych [ale całkowicie sprawnych, jeśli zignorujemy lenistwo i gruby zadek Hany :twisted: ] panien i jednego dzieciaka [oczywiście 2 dzieciak w planach, tylko trochę mi się plany zmieniły i dzieciarnia będzie lekko "rozsunięta" wiekiem :oops: ].

Z wyposażenia mam 2 sputniki i kuwetę, cała reszta to materiały. Półki i koszyki bez problemu mogę dokupić, tylko... jakie? Co zrobić jak pomysłu na urządzenie szczurzej willi brak? Bo jakąś tak w tym temacie co mi się podoba jakaś klatka, to się 10 razy większa od mojej :twisted:

EDIT

Tak się zastanawiam... co to za pieniek i jak można coś takiego zrobić/kupić?

http://i57.tinypic.com/2rwonio.jpg
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lip 18, 2015 09:45   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


nimka napisał/a:
agathe1988 napisał/a:
Nasza pierwsza klatka z prawdziwego zdarzenia:
[url=http://images70.foto...1em.jpg]Obrazek[/URL]

Wszelkie sugestie co do zagospodarowania przestrzeni mile widziane :)

Jest dobrze ;) ja bym nic nie zmieniała.
Ewentualnie duży hamak-łapacz pod tunelem, na środku (pod przednimi drzwiczkami trochę), ale nie jest to bezwzględnie konieczne (acz pożyteczne - na wszelkie "w razie wypadku").


Myślałam o tym hamaku pod drzwiczkami,ale szczurki lubią wisieć na tych prętach, a hamak mógłby im w tym przeszkadzać. Aczkolwiek rozważę to przy szyciu kolejnego zestawu :)
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Qwizz 


Dołączył: 30 Lip 2015
Posty: 3
Skąd: Edynburg
Wysłany: Wto Sie 04, 2015 12:21   
   Zwierzątka: Szczurki


Po pierwsze witam wszystkich jako że to mój pierwszy post na forum.

A oto moja klatka którą udało mi się kupić używaną ale w świetnym stanie, jest to stara wersja Ferplast ferret plus. Razem z żoną podarabialiśmy różne urozmaicenia dla naszych 2 szczurków (9tyg).

 
     
cornflakegirl 



Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 1602
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Wto Sie 04, 2015 12:50   
   Zwierzątka: 2 szczury i 2 psy


Qwizz, dzieciaki chyba bardzo zadowolone z takiego domku:) w lewy górny róg można by im coś jeszcze upchnąć, moje dziewczyny uwielbiają siedzieć w szczytowej części klatki :)
_________________
moje dziewczynki: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13637

ze mną: Nutelka i Mortadela na wiecznym DT
za TM: Elza, Siwa, Tola, Lusia, Wena, Nanna, Neska(*)
 
     
Qwizz 


Dołączył: 30 Lip 2015
Posty: 3
Skąd: Edynburg
Wysłany: Wto Sie 04, 2015 13:00   
   Zwierzątka: Szczurki


cornflakegirl napisał/a:
Qwizz, dzieciaki chyba bardzo zadowolone z takiego domku:) w lewy górny róg można by im coś jeszcze upchnąć, moje dziewczyny uwielbiają siedzieć w szczytowej części klatki :)


Wczoraj jak je włożyliśmy do niej to wyglądały na bardzo szczęśliwe, tam w tej pustej przestrzeni będzie 'sputnik' jak tylko dojdzie.
 
     
Morgana551 



Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 530
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Wto Sie 04, 2015 13:23   

U nas nowy design :D

_________________
W nowym domu: Hektor, Tyrion, Frodo, Snow i Hades

Za tęczowym mostem: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar, Elmo, Blue, Theron, Muffin, Aslan, Memfis.
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Wto Sie 04, 2015 14:26   

Morgana551, niebiesko :serducho:
_________________


 
 
     
Morgana551 



Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 530
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Wto Sie 04, 2015 15:24   

Nie ma to jak przemalować pokój pod kolor klatki xD
_________________
W nowym domu: Hektor, Tyrion, Frodo, Snow i Hades

Za tęczowym mostem: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar, Elmo, Blue, Theron, Muffin, Aslan, Memfis.
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sie 04, 2015 17:18   
   Zwierzątka: brak


Qwizz, klatka super, ale uważajcie na kwiatek ;) Po pierwsze upewnijcie się, że nie jest trujący dla szczurów, a nawet jeśli nie jest, to odsuńcie go nieco dalej - szczury potrafią wciągnąć do klatki np. firankę wiszącą niedaleko, więc z liśćmi też sobie poradzą :P
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Qwizz 


Dołączył: 30 Lip 2015
Posty: 3
Skąd: Edynburg
Wysłany: Wto Sie 04, 2015 19:46   
   Zwierzątka: Szczurki


smeg dzięki ! Kwiatek w bezpiecznej odległości teraz pozostało tylko oswoić się z domownikami nowego apartamentu :P
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1083
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Sie 05, 2015 20:32   

Morgana551, klatka ekstra :D U mnie panuje stale eklektyzm, bo nigdy nie chce mi się szyć całego kompletu hamaków z jednego połączenia kolorów :P
Aktualnie wygląda to mniej więcej tak:
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 05, 2015 20:36   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Albireo, jak ładnie. ja,córka krawcowej, mam dwie lewe ręce do szycia,bo wychodzi mi uju-muju zamiast hamaczków ;(
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Morgana551 



Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 530
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Czw Sie 06, 2015 10:05   

Albireo, ja uwielbiam szyć, a każdy element klatki musi pasować :P Mam chobla na tym punkcie :)
_________________
W nowym domu: Hektor, Tyrion, Frodo, Snow i Hades

Za tęczowym mostem: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar, Elmo, Blue, Theron, Muffin, Aslan, Memfis.
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1083
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sie 06, 2015 11:25   

Off-Topic:
agathe1988, ja jestem wnuczką krawca ;)
Morgana551, szacun za cierpliwość :D Mi zwykle szkoda materiału po dwóch hamakach. A swoją drogą, jak będziesz sprzątała, to masz zapasowe niebieskie hamaki czy zmieniasz znowu cały design na na przykład czerwony? :P
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 11