Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Kluska
Pon Lut 27, 2012 07:54
Rasowy czy z zoologa?
Autor Wiadomość
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Pon Kwi 09, 2007 16:37   

Szczerze mówiąc dla mnie stopień oswojenia szczura jest kwestią względną i zależy w dużej mierze od charakteru i pracy nad zwierzęciem; mam pięć "zwykłych" i rasiaka - Ronję, cała reszta ma bardzo różne pochodzenie. Heike z laboratorium, Lovis znaleziona na trawniku w Sopocie, Kaksi, Sindre i Bjarne z karmówki. Ronisia jest, owszem, miziasta, ale Lovis też, od początku właziła mi na ręce, najnowszy nabytek - Bjarne - jest u mnie od niedawna, a jest tak przylepny i sympatyczny, że trudno uwierzyć. Heike na początku gryzł jak opętany, oswoiłam nerwusa i jest niesamowicie łagodny. Jasne, że nie każdemu się chce pracować nad zwierzęciem, woli te już ugłaskane, ale nie postrzegam początkowej nieufności szczura w kategoriach wady. Warto.
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
 
     
zamtuz
[Usunięty]

Wysłany: Pon Kwi 09, 2007 21:13   

Ja mam zarówno rasowca Amonita od An jak i Bielasa i Skavena - bidy z "Oazy". Różnice są znaczne. Skavena ponad miesiąc nakłaniałem do tego żeby zaufał mi i wszedł mi na ręce. Za to Amonit to zrobił już pierwszego dnia - był od samego początku niesamowicie ufny i otwarty do wszystkich. Amonit miał kontakt bezpośredni z człowiekiem od pierwszych chwil zycia - biali od ok 3 miesiaca i stąd różnice. Jednak głębiej się zastanowić nad tym Skaven i Bielas są owiele bardziej zżyci ze mną, podczas tego długiego w porównaniu do Amonita procesu oswajania powstała specyficzna więź. Biali znacznie wiecej czasu kiedy ich wypuszczam spedzaja ze mna, mimo ze moga robic wszystko - a Amonit lata gdzie popadnie. Dla mnie bardzo wartościowym doświadczeniem bylo oswajanie ich. Doceniam tą prace która włożyłem zeby osiagnac sukces. A Amonit był gotowcem i dlatego najmniej jestem do niego przywiazany. Tak jak Fea napisała - warto bo praca procentuje
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 09:12   
   Zwierzątka: ogony


A ja mam i miałam same bidy.
I tak - Hela ze sklepu, kupiona pewnie tuż po otwarciu oczek. Poprzednia właścicielka, jaka była, taka była, ale ją oswajała. I jest super fajny szczurek.
Henia i Fatka - obie wpadkowe, ale z domu. Od małego głaskane, oswajane. I to było widać - super fajne szczury.
Ale Alifek - 8 miesięcy w zatłoczonej klatce, niewypuszczany, niegłaskany, nawet bezimienny. Dużo pracowaliśmy, dużo osiągnęliśmy. Ale nadal mały tchórzyk z niego.
Żeby nie było, Alifek tez był z hodowli domowej, ale z innym sposobem traktowania.

Dlatego uważam, że mały ma wpływ na dalsze zachowanie szczura rasowość, albo nie. Ważniejsze jest to, czy po urodzeniu był kochany, czy nie.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Fanka Sczurka 


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 6
Skąd: z Nieba..
Wysłany: Pon Cze 25, 2007 18:45   
   Zwierzątka: brak zwierzątka :(


no to jestem w kropce.. jeśli szczurki z zoologika sa złe etc.. to ja teraz nie wiem skąd wziąść go.. bo w pobliżu mojej miejscowosci raczej nie ma hodowli ogonków.. :(
_________________
Kochająca Gryzonie i nie tylko :) )
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Pon Cze 25, 2007 18:48   

Fanka Sczurka, ale możliwy jest transport szczurka, forumowicze jeżdżą po polsce i oferują transport, jest też przesyłka konduktorska.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 25, 2007 18:59   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Off-Topic:
Fanka Sczurka napisał/a:
wziąść go


Je - szczurki są stadne :)

Teraz szczurki z interwencji szukają domu. Może warto się skusić?
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Fanka Sczurka 


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 6
Skąd: z Nieba..
Wysłany: Pon Cze 25, 2007 19:07   
   Zwierzątka: brak zwierzątka :(


AngelsDream napisał/a:
Off-Topic:
Fanka Sczurka napisał/a:
wziąść go


Je - szczurki są stadne :)

Teraz szczurki z interwencji szukają domu. Może warto się skusić?

no raczej tak odrazu to nie mogła bym mieć 2 szczurków.. :P zresztą i tak jak bym sie już na 100% zdecydowała to był by mój 1 ciurek :) a te z interwencji to dobrej że tak powiem "jakości" ? :co jest?:
_________________
Kochająca Gryzonie i nie tylko :) )
 
     
Gość

Wysłany: Pon Cze 25, 2007 19:11   

Dlaczego nie dwa? Jezeli dlugo ma byc sam to lepiej najpierw nie brac wcale.
A jakosci pod jakim wzgledem? Zaden szczur nie jest zdrowy do konca swoich dni.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 25, 2007 19:14   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Fanka Sczurka napisał/a:
a te z interwencji to dobrej że tak powiem "jakości" ? :co jest?:


Ja mam szczurka z tej interwencji i nie narzekamy ani na jego zdrowie ani na charakter.

I jeśli ma być sam, to chyba jednak lepiej nie decydować się na szczura. Nieważne skąd on by nie był.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Fanka Sczurka 


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 6
Skąd: z Nieba..
Wysłany: Pon Cze 25, 2007 19:28   
   Zwierzątka: brak zwierzątka :(


w takim razie wsztrzymam sie od kupna.. poniewaz nie mam doswiadczenia jak obchodzic sie ze szczurami i nie mam znajomych ktorzy mieli ogonki i by pomogli na poczatku zwlaszcza jak by bylo ich 2 ..
_________________
Kochająca Gryzonie i nie tylko :) )
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Cze 25, 2007 19:39   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Fanka Sczurka, może okreslisz dokładniej skąd jesteś, to może ktoś z forum znalazłby się ktoś blisko, kto by pomógł

A to, że skoro nie możesz dwóch, to wstrzymujesz się w ogóle - bardzo dobra decyzja :)
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Fanka Sczurka 


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 6
Skąd: z Nieba..
Wysłany: Pon Cze 25, 2007 19:46   
   Zwierzątka: brak zwierzątka :(


Azi napisał/a:
Fanka Sczurka, może okreslisz dokładniej skąd jesteś, to może ktoś z forum znalazłby się ktoś blisko, kto by pomógł

A to, że skoro nie możesz dwóch, to wstrzymujesz się w ogóle - bardzo dobra decyzja :)

mieszkam w Nowej Sarzynie (taka wioska:P) 40km do miasta Rzeszów w woj. Podkarpackim
_________________
Kochająca Gryzonie i nie tylko :) )
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Cze 25, 2007 19:54   
   Zwierzątka: ......


Fanka Sczurka napisał/a:
nie mam znajomych
ale znalazłas dobre forum i dobrze zrobiłaś, że najpierw czytasz i przygotowujesz się, ja mam z interwencji 2 śliczne białe szczurki, nie ma z nimi najmnijeszego problemu, sa ufne, urocze i jak do tej pory zdrowiutkie. Weź dwa, nawet nie wiesz, jak smutno mu będzie samemu gdy ty będziesz spać, a on będzie cała noc sam w klatce "czuwał".. :( , 2 ani więcej nie kosztuja specjalnie pracy ani pieniążków.
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pon Cze 25, 2007 19:56   

Fanka Sczurka, dwa szczury czesto o wiele lepiej sie oswaja niz jednego :) szczury w stadzie sa odwazniejsze :)

no i radze albo z interwencji, albo od Fei ona ma teraz sliczne rudzielce :)

poczytaj tematy o oswajaniu - sa porobione poradniki - nic wiecej ci nie trzeba ;) poczytaj przygotuj wszystki wez ogony i wrazie wiekszej ilosci pytan zawsze masz forum ;)
 
 
     
Fanka Sczurka 


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 6
Skąd: z Nieba..
Wysłany: Pon Cze 25, 2007 20:11   
   Zwierzątka: brak zwierzątka :(


czytałam już o oswajaniu ale i tak jakoś boje sie ze nie dała bym rady.. :( najlepiej jakby byl już taki co miał stycznosc z czlowiekiem i nie boi sie ludzi.. :)
_________________
Kochająca Gryzonie i nie tylko :) )
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 12