Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Wto Sie 19, 2014 22:36
[Śląsk] FUZZ + Standard
Autor Wiadomość
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Sie 16, 2014 19:16   
   Zwierzątka: brak


szczurxxx:-D, a masz dwie dodatkowe klatki - dla samiczki i dla ewentualnych jej synków, kiedy będzie trzeba oddzielić ich od matki?
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
szczurxxx:-D 



Dołączyła: 06 Lip 2014
Posty: 8
Wysłany: Sob Sie 16, 2014 19:20   
   Zwierzątka: szczury, papugi, psy, kot i ryby


Mam ich miliony hehehehe co prawda szału nie ma, nowością nie pachną, ale są!

Mogę podesłać foty :wink:

Samice mieszkają w klatce 80x40x80

Samczyki mieszkają w mniejszej. Właśnie negocjuję z mężem zakup niskiej klatki 1,20 x 60 i adopcję również tego samca... nic nie obiecuję, ale może się uda (i tak chłopaki pewnie już zostaną)
_________________
Nusiaaa, Bejbi, Dzika - moje małe uratowane żyjątka 8-*
 
     
Starsza Pani 


Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 159
Wysłany: Sob Sie 16, 2014 19:48   

szczurxxx:-D napisał/a:
Jeśli uda się podesłać małą do mnie jakimś bezpiecznym środkiem lokomocji to mogę ją odebrać nawet jutro (oczywiście pokryję wszelkie koszta).

Ewentualnie będę w okolicy ok 24.08


Napisz jeszcze skąd jesteś. A podesłać można blablacarem.
 
     
szczurxxx:-D 



Dołączyła: 06 Lip 2014
Posty: 8
Wysłany: Sob Sie 16, 2014 20:46   
   Zwierzątka: szczury, papugi, psy, kot i ryby


okolice Łodzi...

Będę w weekend w Tymbarku, mogę przejechać przez Siemianowice - już napisałam PW :DD

Jeśli konieczna jest wcześniejsza sterylizacja mogę się zdecydować na blablacar... wolałabym jednak rozdać maleństwa ;(
_________________
Nusiaaa, Bejbi, Dzika - moje małe uratowane żyjątka 8-*
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob Sie 16, 2014 20:47   
   Zwierzątka: szczurze damy


szczurxxx:-D napisał/a:
wolałabym jednak rozdać maleństwa ;(

Dlaczego?
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
szczurxxx:-D 



Dołączyła: 06 Lip 2014
Posty: 8
Wysłany: Sob Sie 16, 2014 21:56   
   Zwierzątka: szczury, papugi, psy, kot i ryby


Nie mam serca tak zabić... usypiałam raz szczeniaki - do końca życia tego nie zapomnę... katastrofa... może taka aborcja jest bardziej humanistyczna o ile to w ogóle właściwe słowo.

Czasami lepiej jakby te stworzenia nie trafiły w ręce ludzi :cry: :cry:
_________________
Nusiaaa, Bejbi, Dzika - moje małe uratowane żyjątka 8-*
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob Sie 16, 2014 22:02   
   Zwierzątka: szczurze damy


Off-Topic:
szczurxxx:-D, kastracja aborcyjna , to nie tylko oszczędzenie samicy trudów karmienia i obciążenia organizmu, ale również odpadają wady genetyczne maluchów wynikające z chowu wsobnego, z nieznajomości przodków i nieodpowiedzialności. No i jeśli zżyła się z samcem, to po kastracji nie trzeba będzie ich rozdzielać.

O uśpieniu decyduje się zazwyczaj wtedy, gdy miot jest za duży dla samicy. Każdy przypadek należy oczywiście rozpatrywać indywidualnie.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
szczurxxx:-D 



Dołączyła: 06 Lip 2014
Posty: 8
Wysłany: Sob Sie 16, 2014 22:30   
   Zwierzątka: szczury, papugi, psy, kot i ryby


W tej chwili mam 4 psy (3 samice i 1 psa) odratowane z ulicy, rowu, sznurka w lesie...

Wówczas miałam 5 i kotkę z małymi karmionymi cycuchami a która kolejne kociaki nosiła już w brzuchu. Jak sunia była szczeniakiem znalazłam ją z przeciętym do kości karkiem - ktoś chciał zabić, nie udało mu się... pod pachę i do domu. I tak dorosła u mnie, na podwórku.

Po pierwszej cieczce ledwo odchowała 11 szczeniąt i już miała 14 kolejnych. To są psy nie do oddania. Nikt ich nie chce. Ludzie porzucają rasowe psiaki... inni wiążą je na sznurkach i karmią chlebem z wodą... Łatwo pisać, ale jak się widzi pod bramą psa którego ktoś adoptował kilka miesięcy wcześniej, z żebrami na wierzchu przy minus 10-ciu stopniach... serce się łamie.

Decyzja o uśpieniu była przemyślana i dogadana z weterynarzem. Kilka szczeniaków zostało, a i tak nie wszystkie trafiły do dobrych domów... Ta sunia była wysterylizowana i dlatego też kilka tygodni tamu odeszła... efekt sterylizacji sprzed kilku lat... może lekarza, nie mnie oceniać. Było, minęło. Musiałam to zrobić - nawet nie masz pojęcia jakie zdarzają się sytuacje na które nie ma się najmniejszego wpływu. Widziałam na własne oczy worek w płytkiej rzece ze zwłokami szczeniaków. Wiem co robią ludzie. Nie oceniaj proszę tej decyzji bo będę jej broniła choć byście mięli mnie zbanować...

Na własnym ślubie zebrałam 300kg karmy, oddałam do schroniska. Jestem poważną, odpowiedzialną osobą i podejmuję zawsze przemyślane decyzje...

Napisałam, że wysłucham rad i widzę że jeśli szczurka będzie w ciąży sterylizacja będzie rozsądną decyzją... Tak też należałoby postąpić... mam po prostu uraz i tyle :cry:
_________________
Nusiaaa, Bejbi, Dzika - moje małe uratowane żyjątka 8-*
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob Sie 16, 2014 23:29   
   Zwierzątka: szczurze damy


szczurxxx:-D, Dlaczego ktokolwiek miałby Cię oceniać czy tym bardziej banować :) ? Rozmawiamy. Decyzja i tak będzie należała do domu, do którego trafią ogonki.

Każdy użytkownik tego forum to miłośnik zwierząt. Nauczeni doświadczeniem chcemy dla szczurków jak najlepiej.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
szczurxxx:-D 



Dołączyła: 06 Lip 2014
Posty: 8
Wysłany: Nie Sie 17, 2014 06:12   
   Zwierzątka: szczury, papugi, psy, kot i ryby


:serducho: :mysza:

Zobaczymy! Jeśli będzie w ciąży to chyba tak zrobię...
_________________
Nusiaaa, Bejbi, Dzika - moje małe uratowane żyjątka 8-*
 
     
szczurxxx:-D 



Dołączyła: 06 Lip 2014
Posty: 8
Wysłany: Wto Sie 19, 2014 08:35   
   Zwierzątka: szczury, papugi, psy, kot i ryby


Wczoraj byłam z moją bandą u weta na przeglądzie - polecam Zwierzętarnię w Łodzi!

Jestem umówiona na USG szczurki fuzz i badanie na pasożyty (również czarnej rexiówki którą chcę zabrać z Warszawy w piątek).
W przyszły poniedziałek - jeśli będzie w ciąży zobaczymy ile jest młodych i podejmę decyzję czy sterylizować czy nie... Pani doktor mówiła, że fuzzy mają wysoki odsetek śmiertelności noworodków i nie wiadomo, czy wszystkie urodzą się żywe...

Niestety nie przygarnę samca :? . Wczoraj zgłosił się do mnie chłopak po moje dwa ostatnie młodziaki i postanowiłam je oddać bo trafią w dobre ręce :( Nie chcę również ryzykować że kiedyś po ucieczce pokryją mi 5 samic :cry:

Co się z nim stanie - czy ktoś go przygarnie???
_________________
Nusiaaa, Bejbi, Dzika - moje małe uratowane żyjątka 8-*
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sie 19, 2014 10:23   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


szczurxxx:-D napisał/a:
fuzzy mają wysoki odsetek śmiertelności noworodków i nie wiadomo, czy wszystkie urodzą się żywe...
skąd takie info? Pierwszy raz słyszę O_o
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
hekatomba 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 429
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Sie 19, 2014 10:58   
   Zwierzątka: cztery szczurzyce oraz stawonogi: rybiki cukrowe, kosarze pospolite i kątniki domowe (gościnnie)


Layla, a ja spotykam się z tym stwierdzeniem już któryś raz, choć nigdy nie otrzymałam takiej informacji od weterynarza. Nie wiem, od czego się zaczęło i ile w tym wszystkim prawdy, ale o rzekomo typowych dla tej odmiany problemach z odchowaniem miotu pisały na przykład merch oraz amusia, choć zdaję sobie sprawę z tego, że ta ostatnia to wątpliwy autorytet w tej dziedzinie. Może w jakiś sposób te informacje dotarły do środowiska weterynaryjnego i są przekazywane dalej w obieg?
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto Sie 19, 2014 11:05   
   Zwierzątka: szczurze damy


szczurxxx:-D napisał/a:
Wczoraj byłam z moją bandą u weta na przeglądzie - polecam Zwierzętarnię w Łodzi!


Byłoby super gdybyś napisała coś więcej w dziale 'opinie o weterynarzach i lecznicach
http://forum.szczury.biz/viewforum.php?f=62
Może ktoś skorzysta i pomoże ogonkowi.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sie 19, 2014 11:54   
   Zwierzątka: brak


Off-Topic:
Ja też słyszałam kiedyś o tym, że fuzzy mają problemy z odkarmieniem młodych, ale to mit sprzed kilku ładnych lat. Ostatnie doświadczenia hodowców wykazują, że śmiertelność osesków u fuzzów nie jest wcale większa.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 13