Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Pią Mar 16, 2007 20:02
[ZABAWA] Sztuczki, nauka sztuczek, metody pracy ze szczurami
Autor Wiadomość
puszki 



Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 8
Wysłany: Śro Maj 13, 2009 09:26   
   Zwierzątka: szczurka


a ja swoje szczurasy nauczyłem według mnie bardzo pozytywnej rzeczy jaka jest przybieganie do ręki jak zacmokam.
Jest to bardzo pozytywna umiejętność gdyż szczuras wyjdzie z najciemniejszej dziury i niema problemu z jego złapaniem:)
Szczurki bardzo szybko się tego uczą wystarczy im tylko skojarzyć jakiś dźwięk z jedzonkiem i już :)
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Śro Maj 13, 2009 11:15   

puszki, ale przychodzenie na zawołanie, to nie żadna sztuczka, tylko zwykły element wychowania. :) Ja sobie jakoś nie wyobrażam, żeby szczur nie przychodził na zawołanie. :D
 
     
puszki 



Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 8
Wysłany: Śro Maj 13, 2009 20:04   
   Zwierzątka: szczurka


Viss ja nie pisalem ze to jest sztuczka tylko umiejetnosc. sztuczka jaka umie moj szczurek to obracanie sie wokół wlasnej osi na slowo obrót i stawanie na 2 lapkach na slowo hop. oczywiscie za kazdym razem dostaje za to nagrode :)

[ Komentarz dodany przez: babyduck: Sro Maj 13, 2009 20:13 ]
błąd poprawiony
Ostatnio zmieniony przez babyduck Śro Maj 13, 2009 20:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Śro Maj 13, 2009 20:26   

puszki napisał/a:
Viss ja nie pisalem ze to jest sztuczka tylko umiejetnosc
super, tylko tytuł tematu brzmi jednoznacznie - sztuczki, więc sam rozumiesz. ;)
A ile tej sztuczki uczyłeś szczurka?
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Czw Maj 14, 2009 08:44   

moje nie wszystkie przychodza na zawolanie, bo Stary cale zycie byl niezalezny i w ogole nie musze go wolac, bo jak mnie widzi na horyzoncie to sam biegnie i sie klei czy ja tego chce czy nie. Wiele razy jak cos robie to wrecz musze go odpychac. Rydzyk przychodzi na zawolanie i reaguje na imie, a najbardziej to na dzwiek pokarmu w misce :P
 
     
puszki 



Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 8
Wysłany: Pią Maj 15, 2009 17:36   
   Zwierzątka: szczurka


no pierwsze efekty nauki było widać już po 2-3 dniach( udawało się jej zrobić sztuczkę raz na kilkanaście prób :) a później z dnia na dzień było coraz lepiej:)
A jak by ktoś chciał uczyć swoje szczurasy to niech pamięta ze co za dużo to niezdrowo, czyli niewolno przesadzić z treningiem bo szczurkom zacznie się to nudzić
 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią Cze 05, 2009 19:49   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Scalone "Sztuczki" i "Posłuszeństwo"
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Jarvi 


Dołączyła: 09 Sie 2010
Posty: 2
Wysłany: Śro Sie 11, 2010 13:46   

Witam wszystkich! Jako nowicujszka mam pytanie do bardziej doświadczonych: jakie przysmaki stosujecie podczas nauki? Co jest dla szczurków największym motywatorem, z którego zawsze chętnie skorzystają? Na pewno z czasem trafię w preferencje swoich podopiecznych, ale chętnie skorzystam ze wskazówek.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 11, 2010 14:37   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Mi przy pracy z klikerem najlepiej sprawdzał się serek waniliowy Danio - tyle, że nie można go za dużo dawać. Zaletą serka jest to, że nagrodą jest pojedyncze liźnięcie z mojego palca - ma odpowiednią gęstość, jest łatwy do podania, wystarczy b. niewielka ilość i szybko można przejść do kolejnego ćwiczenia (to ważne szczególnie na początku ćwiczeń, gdy należy często nagradzać).
Jako alternatywę do serka (w tej samej sesji, żeby szczurek nigdy nie wiedział co dobrego dostanie) dawałam też miniaturowe kawałeczki wędliny - ok. 2*2mm.
Można też próbować z majonezem, ale to już jako rarytas, bo jest tłusty.
Dobrze też sprawdzała mi się wędzona ryba, ale potem jakoś ciuchy mi dziwnie pachniały :wink:

Nie sprawdziły mi się standardowe sklepowe łakocie, ziarna czy makaron, bo:
- szczury jedzą to długo (zapominają o co chodziło w ćwiczeniu),
- nie zawsze mają na to chęć (często jak są rozbawione to nie zwracają na to uwagi),
- szybko się tym napychają.
Ew. można je stosować przy nauce przywołania, gdzie czas do kolejnej komendy dla szczurka jest dość długi.
 
     
Jarvi 


Dołączyła: 09 Sie 2010
Posty: 2
Wysłany: Śro Sie 11, 2010 15:33   

Super, właśnie o takie konkrety mi chodziło - dziękuję bardzo.
Też zamierzam próbować z klikerem, więc pewnie jeszcze się odezwę po radę:)
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 11, 2010 16:03   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Jarvi, wal śmiało. Ja co prawda ostatnio nieco się zaniedbałam z pracą z klikerem ze szczurami, ale planuję wrócić do tej zabawy. Jak tylko będę umiała odpowiedzieć na Twoje pytania to z chęcią się podzielę doświadczeniami.
 
     
Alexis 
salto mortadele



Dołączyła: 26 Maj 2008
Posty: 332
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Sie 11, 2010 17:34   
   Zwierzątka: kotełke


ja używałam dropsików dako-art, ale podzielonych na malutkie kawałeczki. Nauczyłam Wtyczkę i Skrętkę robić kółeczko, jak na tym filmie: http://www.youtube.com/watch?v=iljHxtk7XZI

Wtyczka załapała to trochę wcześniej niż Skrętka, jakoś po 3 czy 4 dniach codziennych powtórek po parę minut.
_________________
Za TM: Felicja (*ok. 12.12.2007 - 10.12.2009), Afra (*ok. 2.08.2008 - 8.01.2010), Skrętka (*ok. 27.09.2009 - 23.07.2011), Wtyczka (*ok. 27.09.2009 - 27.12.2011), Fetka (*ok. 27.10.2009 - 25.05.2012)
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lip 27, 2011 22:03   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


http://baaj.pinger.pl/m/7...otna-koszykowka
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Żelek^^ Drucik 


Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 22
Wysłany: Czw Wrz 29, 2011 00:01   

Hmm...tak naprawdę jak niektórzy pisali przychodzenie na zawołanie czyli imie to według mnie podstawowa nauka...jak w przyaku psa. U mnie każdy szczur nazywany jest inaczej i po kilku przywołaniach po np słonecznik,gerberek z palca czy własnie dropsik przychodza i wiedzą o co mniej wiecej chodzi, kazdy wie którym jest.

Mój poprzedni szczurek zawsze gryzł posciele i w nich łaził ale po postu to lubił.
Przychodził zawsze gdy go wołałam, gdy chciałam aby został to zostawał.

Pamietam,że zawsze na łóżku gdy go zostawiałam koło mnie i byłam zajęta tv,kładł się obok i obserwował co robię,a czasem spogladał w stronę Tv jakby sam coś oglądał.


Według mnie to kwestia poświęcenia czasu który na poczatku jest chyba najwazniejszy!
Ostatnio zmieniony przez Niamey Czw Wrz 29, 2011 00:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Bursztynowa 



Dołączyła: 20 Wrz 2011
Posty: 15
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: Sob Paź 01, 2011 20:14   
   Zwierzątka: Bursztyn i Rubin


Ja klikerem szkoliłam psa a nigdy nie próbowałam ze szczurem jestem ciekawa jak to pójdzie. Może ktoś ma porównanie czy szczurek uczy się tak samo szybko jak przeciętny pies czy może to jest o wiele dłuższy proces niż u psów?
_________________
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14