Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania początkującego
Autor Wiadomość
truskawkowelody 


Dołączyła: 26 Wrz 2016
Posty: 9
Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 20:39   
   Zwierzątka: 2 szczurze dziewczynki i staruszkę ratlerka.


limomanka, okolice Sierpca, Mławy.
_________________

 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 20:45   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Czyli Mazowsze/Mazury? Do Warszawy rzut beretem ;-) Hodowle z powodzeniem wysyłają ogony w całą Polskę. Transport naprawdę się znajdzie. Chociażby blablacary. Trzeba się tylko zainteresować możliwościami :-)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 20:49   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


truskawkowelody, to żadne zadupie ;) Jestem teraz koło Kwidzyna i jak nie jadę akurat autostradą to właśnie przez Sierpc i Rypin jeżdzę do Warszawy. Gorsze zadupia transportowe widywałam ;)
A jak się postarasz to w promocji bilet na PKS do Warszawy można kupić za 15 zł (jechałam pod koniec sierpnia) - można się po ogona wybrać osobiście.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
truskawkowelody 


Dołączyła: 26 Wrz 2016
Posty: 9
Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 20:50   
   Zwierzątka: 2 szczurze dziewczynki i staruszkę ratlerka.


limomanka, tylko tez trzeba zobaczyc na to, ze do Warszawy mam 150 km i brak możliwość dojazdu, a nie chciałabym wydać 100-200 zł na same zwierzątka :(

[ Dodano: Pon Wrz 26, 2016 20:52 ]
Naprawde gdybym znalazła adopcje lub hodowle w promieniu 20-30 km pojechalabym nawet dzis/jutro a do Warszawy jest jednak kawałek i watpię ze kochani rodzice mnie puszcza ;) nie mam możliwości
_________________

 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 21:13   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


truskawkowelody, wybacz, ale możliwości są zawsze. Tylko brak chęci, by z nich skorzystać, nas blokuje. Jeżeli jesteś jeszcze zależna od rodziców, to dobrze się zastanów, czy stać Cię na szczury. I nie mam tu na myśli wyprawki, tylko nieprzewidziane wizyty u weterynarza. To, czy masz w pobliżu weta znającego się na szczurach, również trzeba brać pod uwagę. Teraz "nie masz możliwości" jechać po ogonka, a w przyszłości "nie będziesz mieć możliwości" zabrać go do weta, gdy zajdzie nagła potrzeba.
Przykre, ale prawdziwe.
Posiadanie szczurów to przywilej osób odpowiedzialnych, które potrafią zapewnić im odpowiednie warunki (klatka, akwarium niech zostanie dla rybek), odpowiedniego weterynarza, czas spędzany wspólnie, dobrze zbilansowana karma, opieka w przypadku wyjazdów wakacyjnych.
W przypadku osób, które nie mają jeszcze stałego dochodu, należy się 3 razy zastanowić, czy szczury to na pewno odpowiednie zwierzęta, którym chcemy dać dom.
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
truskawkowelody 


Dołączyła: 26 Wrz 2016
Posty: 9
Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 21:27   
   Zwierzątka: 2 szczurze dziewczynki i staruszkę ratlerka.


agathe1988, przykro mi sie zrobiło w momencie czytania tego co napisalas. Weterynarza mam blisko, specjalizacja od ogonków, bardzo dobry, jeździła do niego po zastrzyki dla mojego pierwszego szczura i jak sie pózniej okazało kolejnego również. Mówiono mi, ze ogony zachorowały z przyczyn genetycznych, oraz ze widać po nich było ze maja dobre warunki. ZAWSZE znajdowałam im opiekę. ZAWSZE miały to co odpowiednie, a po ich śmierci zbierałam sie az do teraz by przyjąć następnych przyjaciol w dom. Pytam o koszty początkowe ponieważ tamte maluchy były prezentem od taty, wiec mostów nie znałam, a te pieniądze sama zarobiłam.
Widzę ze nie mozna tu wypowiedzieć własnego zdania, ponieważ zaraz zostaniesz zjechana bo jestes dzieciak i nic nie wiesz o życiu :P
_________________

 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 21:31   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


truskawkowelody, mój post nie miał na celu sprawić Ci przykrości, tylko pomóc trzeźwo spojrzeć na sytuację. I nie mam nic do dzieci, o ile potrafią zająć się zwierzakiem.
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Wto Wrz 27, 2016 08:39   

truskawkowelody, i musisz sobie zdawać sprawę, ze jeśli nie weźmiesz szczura z niesprawdzonego żródła (a sklep to najgorsza z możliwych opcji)- to i tak pierwsze co to należało by zrobić im przegląd u weta i odrobaczyć. To mogą byc większe koszty niż bilet za 15 zł do Warszawy.

Nikt Ci nei chce przykrości sprawiać, tylko uświadomić - że kupno klatki i przygarnięcie szczurów to jest czubek góry lodowej jesli chodzi o wydatki.
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
Ahiryu 



Dołączyła: 03 Gru 2016
Posty: 17
  Wysłany: Sob Gru 03, 2016 12:35   Pomocy
   Zwierzątka: Szczur


Kupiłam dzisiaj szczura i szczerze nie wiem jaki ma wiek ale ma koło 12 cm, kupiłam mu dużą klatkę żeby miał swobodę i niestety przeciska się przez szczebelki które są rozłożone co 2 cm. (|2cm|2cm|-przykład)są one ustawione pionowo i poziomo. Chce się zapytać ile może mieć teraz tygodni i za ile urośnie do takiego stopnia ze nie przeciśnie sie przez te szczebelki, proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuje:)EDIT:Jest to samiec, klatka 61x42,h=57cm

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Pon Gru 05, 2016 14:42 ]
Scaliłam temat z wątkiem zbiorczym. Prosimy o niezakładanie nowych tematów, jeśli można się gdzieś dopisać. W razie wątpliwości, do którego tematu pasuje pytanie, w każdym dziale są czerwone wątki ("Mam pytanie i nie wiem, gdzie je zadać") do ich zadawania.
Ostatnio zmieniony przez Ahiryu Sob Gru 03, 2016 13:06, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Gru 03, 2016 12:44   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Ahiryu, proszę o edytowanie postu (czcionki i koloru- czerwony zarezerwowany jest dla administracji/ moderacji).

Nie napisałaś jakiej płci jest szczurek. Jeżeli to samica, to urośnie niewiele i odstępy 2x2cm nie sprawią jej kłopotu z wydostaniem się z klatki. Jakie wymiary ma klatka/ model?

Proszę również byś zapoznała się z regulaminem i poczytała, dlaczego nie kupować w zoologach oraz o podstawowych wymaganiach szczurzego gatunku (http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=3346 oraz http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=1635).
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Ahiryu 



Dołączyła: 03 Gru 2016
Posty: 17
Wysłany: Sob Gru 03, 2016 12:50   
   Zwierzątka: Szczur


Napisałam edit w poście :)
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Gru 03, 2016 12:54   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Ahiryu, dziękuję. Udziel proszę odpowiedzi o klatkę.
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Ahiryu 



Dołączyła: 03 Gru 2016
Posty: 17
Wysłany: Sob Gru 03, 2016 13:12   
   Zwierzątka: Szczur


agathe1988, wszystko jest już edytowane w opisie
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Gru 03, 2016 13:38   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Ahiryu, samce z reguły są większe, możliwe, że za miesiąc się już nie przeciśnie. To jednak kwestia indywidualna, bo każdy rośnie we własnym tempie.
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Ahiryu 



Dołączyła: 03 Gru 2016
Posty: 17
Wysłany: Sob Gru 03, 2016 13:45   
   Zwierzątka: Szczur


ok, dziekuje
_________________
Ascher <3
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 12