Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki pellet dla szczura?
Autor Wiadomość
TheKing 


Dołączył: 13 Kwi 2021
Posty: 4
Wysłany: Wto Kwi 13, 2021 11:24   Jaki pellet dla szczura?

Witam. Mam pytanie czy mogę stosować pellet zrobiony z drzew iglastych? Moja klatka ma sporą podstawę i szukam bezpiecznego i taniego podłoża dla szczurków.
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Kwi 13, 2021 19:54   

TheKing, odradzam, po pierwsze taki pellet się rozsypuje w pył, a po drugie zawiera olejki eteryczne drzew iglastych. Obydwa te czynniki wpływają drażniąco na układ oddechowy szczurów, który i tak już jest podatny na infekcje.

Osobiście zawsze polecam zrębki wędzarnicze, bukowe lub olchowe. Można kupić je na Allegro w dużych ilościach. Są odpylone, nie drażnią łapek, dobrze chłoną zapachy, łatwo się je sprząta, i w porównaniu z każdą inną opcją wychodzą bardzo tanio. Ogólnie same plusy. ; )
 
     
TheKing 


Dołączył: 13 Kwi 2021
Posty: 4
Wysłany: Śro Kwi 14, 2021 05:11   

Senthe napisał/a:
TheKing, odradzam, po pierwsze taki pellet się rozsypuje w pył, a po drugie zawiera olejki eteryczne drzew iglastych. Obydwa te czynniki wpływają drażniąco na układ oddechowy szczurów, który i tak już jest podatny na infekcje.

Osobiście zawsze polecam zrębki wędzarnicze, bukowe lub olchowe. Można kupić je na Allegro w dużych ilościach. Są odpylone, nie drażnią łapek, dobrze chłoną zapachy, łatwo się je sprząta, i w porównaniu z każdą inną opcją wychodzą bardzo tanio. Ogólnie same plusy. ; )


Te zrębki buku są bezpieczne bo czytałem gdzieś, że buk jako drzewo do obgryzania dla szczura jest toksyczny ?
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Kwi 14, 2021 21:17   

TheKing, mamy na forum listę roślin niebezpiecznych dla szczurów, uzupełnianą przez lata: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=2985

Z buku są wymienione tylko orzechy i liście, tak więc wysuszone drewno nie powinno być problemem.

Ściółka w formie zrębków bukowych jest z pewnością bezpieczna, przetestowana przez wiele osób, sama używałam jej przez parę lat. Nie zauważyłam w ogóle, żeby szczury ją kiedykolwiek gryzły. Tu na forum pewnie znajdziesz więcej informacji, jak wpiszesz "zrębki" w wyszukiwarkę.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 12