Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
MAM PYTANIE I NIE WIEM, GDZIE JE ZADAĆ
Autor Wiadomość
ema0505 



Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 2781
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie Gru 11, 2016 19:06   
   Zwierzątka: 5 szczurzych panów i pies Collie nie border


martymina, dziwne, że weterynarz sam nie zaproponował sekcji skoro szczur odszedł tak nagle. Na forum znajdziesz listę polecanych weterynarzy. Najlepiej jak się udasz do jednego z nich a on już dalej pokieruje co robić. My niestety nie jesteśmy w stanie stwierdzić co się dzieje. Może to być przypadek a może coś w stadzie masz. Wiadome jest, że szczur po 1,5 roku nie umiera ze starości (szczury ogólnie w 99% umierają na coś).
_________________
Ze mną: Borys, Bobby Singer, Cookie spod Husarskich Skrzydeł, Gambit of Zirrael, Zen Rotta Taivas, Zick Rotta Taivas, Dave Incredible Rats <3

Za TM: Nodi vel Zdzichu, Scooby vel Pindol, Hienek, Arnold, Harry, Mortimier Pierwszy, Majki, Jessie, Tutek, Czarny

Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15302
Zapraszam :)
 
     
martymina 



Dołączyła: 11 Gru 2016
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 15, 2016 10:06   
   Zwierzątka: 2 Szurzyczki , Kot Bonio xD


Dziś w nocy zdechły pozostałe dwie moje samiczki, mimo że wieczorem jeszcze wykonywały sztuczki, wskakiwały na szafki, biegały.. Lekarze nie wiedzą, co mogło być przyczyną śmierci wszystkich szczurów w tak krótkim czasie, żaden nie wykonuje sekcji. Jedynie, gdzie mogą coś takiego wykonać jest Zakład Patomorfologii Zwierząt na SSGW, gdzie nie odbierają telefonu, ale na stronie mają napisane, że do sekcji potrzebna jest karta informacyjna z wizyt u weta, książeczka zdrowia, jakich moje szczurasy nie miały.

Czytałam na pewnej ze stron, iż może to być enzootyczne zapalenie płuc.
Oto ta strona: http://szczuryiszczurki.b...zegolowy-wykaz/

Nie wiem czy starczy szczegółowa dezynfekcja klatki i wyposażenia płynem dezynfekującym.
Chciałabym mieć szczurasy w domu, ale martwie się, że jak czegoś nie zrobię dodatkwo oprócz dezynfekcji, co jest potrzebne, to z kolejnymi ogonami będzie tak samo.

Może miał ktoś podobnie? Proszę o pomoc..
_________________
Ze mną: Beza i Kreska
Za TM: Jasia, Grażyna, Łatek, Pupcia, Melka
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 15, 2016 11:18   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


martymina, sekcję wykonasz w MedicaVecie, Pulsvecie, Oazie. Nie pisz proszę, że żaden wet nie wykona sekcji.U kogo leczyłaś szczury? Niestety, ale w przypadku, gdy odeszły wszystkie w przeciągu kilku dni, sekcja jest dosyć istotna, by wyeliminować czynnik, który na to wpłynął.
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
martymina 



Dołączyła: 11 Gru 2016
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 15, 2016 11:34   
   Zwierzątka: 2 Szurzyczki , Kot Bonio xD


Dzwomiłam do 4 weterynarzy w Warszawie i każdy powiedział, że jedyne miejsce to SGGW. Pytam i szukam dalej.
_________________
Ze mną: Beza i Kreska
Za TM: Jasia, Grażyna, Łatek, Pupcia, Melka
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 15, 2016 11:45   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


agathe1988, "sekcja" jest faktycznie możliwa tylko przez patomorfologa. Żadna ze wskazanych lecznic tego nie robi, za to robią oględziny zwłok, tylko potocznie zwane sekcją. To kwestia nazewnictwa.

martymina, nie pytaj o formalną sekcję - wytłumacz, że chodzi Ci o oględziny zwłok.

Tutaj nieco więcej informacji o sekcji.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
martymina 



Dołączyła: 11 Gru 2016
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 15, 2016 11:49   
   Zwierzątka: 2 Szurzyczki , Kot Bonio xD


Wielkie dzięki za info!
_________________
Ze mną: Beza i Kreska
Za TM: Jasia, Grażyna, Łatek, Pupcia, Melka
 
     
Meowkociak 


Dołączyła: 21 Gru 2016
Posty: 2
Wysłany: Śro Gru 21, 2016 19:49   
   Zwierzątka: Szczurki


Cześć.Jestem tu nowa i nie do końca wiem gdzie zadawać pytania dlatego napiszę tutaj i mam nadzieję że ktoś to zauważy i mi pomoże.Mianowicie mam poważny problem ze szczurkiem-wczesniej był leczony na zapalenie ucha środkowego jednak nawet sterydy nie pomagały i razem z weterynarzem stwierdziliśmy że nie będziemy go niepotrzebnie faszerowac sterydami ponieważ jadł,pil i był aktywny a jedynym problemem był bardzo zauważalny Kręcz i niedowład tylnich łapek. Szczurek nie miał problemu do niedawna ponieważ zaczął kichać,wydawac dziwne dźwięki jakby próbował wciągnąć powietrze sama nie wiem...jakby chciał odkaszlnac,widzialam na forach że niektóre dziewczyny nazywały to gruchaniem. Oddychał też ciężko,wokol oczek i noska pojawiła się poryfiryna.Jest ogólnie osłabiony ale je normalnie.dzisiaj u weterynarza zrobiłam prześwietlenie i płuca są czyste,weterynarz powiedział że to mogą być oskrzela.Jest leczony antybiotykiem,niestety nie pamiętam nazwy w zastrzyku.Nie widzę znacznej poprawy,nqpewno lepiej oddycha i ucichły te dziwne dźwięki ale widać że dalej jest słaby.Stad moje pytania...czy mialyscie podobny przypadek?Czy mogę coś jeszcze zrobić?
Dodam tylko że Szczurek jest już starszy,ma 2,5 roku,juz nawet więcej... Proszę o odpowiedzi bo jestem już podłamana,jutro znowu jadę do weterynarza i mogę dopytac się o nazwy :)
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 21, 2016 21:08   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Meowkociak, jak długo dostaje ten antybiotyk? Czy podajesz probiotyk? Kiedy dostawał te sterydy? I czy osłabienie nastąpiło teraz czy po leczeniu uszu? Czy przy leczeniu uszu też dostawał antybiotyk czy tylko sterydy?
Jeśli antybiotyk jest od paru dni to efekty mogą być jeszcze niepełne i może potrzeba po prostu czasu, szczególnie jeśli jakaś poprawa jednak jest. Jeśli sterydy były niedawno to mogła też wysiąść wątroba - jeśli jest możliwe to można zbadać krew, jak nie to warto zapobiegawczo podać leki wspomagające pracę wątroby, szczególnie, że ogon młody już nie jest.
Możesz też poczytać wątek o guzach przysadki - co prawda nie piszesz o typowych objawach przysadkowych, ale dużo szczurów ma nietypowe objawy.

No i podstawowe pytanie - czy wet, u którego leczysz ogona zna się na leczeniu gryzoni? Sprawdź czy jest na liście polecanych wetów na forum - nie każdy wet (albo raczej rzadko który) jest specjalistą od gryzoni.
I zdecydowanie dobrze żebyś wiedziała czym ogon jest leczony - choćby i na wypadek zaostrzenia choroby w nocy czy święta, gdy będziesz musiała szukać pomocy u innego, awaryjnego weta.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Meowkociak 


Dołączyła: 21 Gru 2016
Posty: 2
Wysłany: Czw Gru 22, 2016 16:00   
   Zwierzątka: Szczurki


Pyl napisał/a:
Meowkociak, jak długo dostaje ten antybiotyk? Czy podajesz probiotyk? Kiedy dostawał te sterydy? I czy osłabienie nastąpiło teraz czy po leczeniu uszu? Czy przy leczeniu uszu też dostawał antybiotyk czy tylko sterydy?
Jeśli antybiotyk jest od paru dni to efekty mogą być jeszcze niepełne i może potrzeba po prostu czasu, szczególnie jeśli jakaś poprawa jednak jest. Jeśli sterydy były niedawno to mogła też wysiąść wątroba - jeśli jest możliwe to można zbadać krew, jak nie to warto zapobiegawczo podać leki wspomagające pracę wątroby, szczególnie, że ogon młody już nie jest.
Możesz też poczytać wątek o guzach przysadki - co prawda nie piszesz o typowych objawach przysadkowych, ale dużo szczurów ma nietypowe objawy.

No i podstawowe pytanie - czy wet, u którego leczysz ogona zna się na leczeniu gryzoni? Sprawdź czy jest na liście polecanych wetów na forum - nie każdy wet (albo raczej rzadko który) jest specjalistą od gryzoni.
I zdecydowanie dobrze żebyś wiedziała czym ogon jest leczony - choćby i na wypadek zaostrzenia choroby w nocy czy święta, gdy będziesz musiała szukać pomocy u innego, awaryjnego weta.


Nie podawałam probiotyku.Dzisiaj jest dzień trzeci podawania.Sterydy były podawane już w sumie dawno,nie jestem w stanie odpowiedzieć kiedy,dostawal przy nich witaminy z grupy b i jeszcze przeciwzapalne ale osłabienie nastąpiło dopiero niedawno.Po tych antybiotykach ustały niektóre objawy ale nadal szczur jest osłabiony.Czy możliwe że to za wcześnie by ocenić sytuację?
Niestety Weterynarz nie jest typowo od mniejszych zwierząt.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Gru 24, 2016 01:57   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Meowkociak, to osłabienie raczej jednak nie jest po sterydzie. Choć nadal nie wyklucza to problemów z wątrobą.
Trzy dni antybiotyku to dość krótko, może jeszcze nie być widać pełnych efektów. Ale jeśli osłabienie nie ustępuje to przeszłabym się jednak do weta (byłaś już?) - najlepiej do szczurzego. Nie masz w swojej miejscowości żadnego polecanego?
Wiesz już może co ogon dostaje?
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
jaszczury 


Dołączyła: 12 Gru 2016
Posty: 9
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Gru 30, 2016 12:21   zamiennik Dostinexu
   Zwierzątka: szczurek


Czy przez forum można kupić zamiennik Dostinexu (kabergolinę)? Za ok. 2 tygodnie skończy się nasz zapas i chętnie odkupię od kogoś zamiennik sprowadzony z zagranicy.
 
     
Lok3rs 


Dołączył: 28 Cze 2016
Posty: 14
Wysłany: Sob Sty 21, 2017 18:54   
   Zwierzątka: Brudas, Kuba, Przemek, Rufuz, Vlekje, Witje, Dżony, Bandżi, Denis, Pablo, Pacho, Zuźka (chomik syry


Mogę inhalowac 7-tygodniowego szczurka?
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Nie Sty 22, 2017 00:55   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Lok3rs, jeśli weterynarz zlecił inhalacje to tak.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Lok3rs 


Dołączył: 28 Cze 2016
Posty: 14
Wysłany: Nie Sty 22, 2017 03:24   
   Zwierzątka: Brudas, Kuba, Przemek, Rufuz, Vlekje, Witje, Dżony, Bandżi, Denis, Pablo, Pacho, Zuźka (chomik syry


Przynioslem 2 chłopaków w czwartek, jeden czasem "brzydko" oddycha. Do weterynarza umowie w poniedziałek, myślałem ze do tego czasu jakoś mogę mu pomóc uporać się trochę z katarem
 
     
ema0505 



Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 2781
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie Sty 22, 2017 14:14   
   Zwierzątka: 5 szczurzych panów i pies Collie nie border


Lok3rs, inhalacje parowe możesz robić, nawilży to drogi oddechowe ;) Z samej wody albo z inhalolem.
_________________
Ze mną: Borys, Bobby Singer, Cookie spod Husarskich Skrzydeł, Gambit of Zirrael, Zen Rotta Taivas, Zick Rotta Taivas, Dave Incredible Rats <3

Za TM: Nodi vel Zdzichu, Scooby vel Pindol, Hienek, Arnold, Harry, Mortimier Pierwszy, Majki, Jessie, Tutek, Czarny

Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15302
Zapraszam :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.26 sekundy. Zapytań do SQL: 11