Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
MAM PYTANIE I NIE WIEM, GDZIE JE ZADAĆ
Autor Wiadomość
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 05, 2016 11:31   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Lok3rs, jeśli tak szybko ta infekcja zaraziła Ci kolejne szczury, to jest szansa, że pozostałe też złapią. Jeśli nie jest tak, że brały w życiu wiele antybiotyków i kolejny byłby dodatkowym obciążeniem (dla tych, którzy nie mają objawów), to możesz dać.
Możesz też poczekać - i dać dopiero jak wystąpią pierwsze objawy. I rzeczywiście lepiej nie rozdzielać, robi się to tylko w wyjątkowych sytuacjach (gdy zwierzę sobie nie radzi lub gdy pozostałe go dręczą, itd.), bo oddzielenie od stada to dodatkowy stres, który nie sprzyja leczeniu.
Postaraj się dostosować dawki do wielkości zwierząt.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Lok3rs 


Dołączył: 28 Cze 2016
Posty: 14
Wysłany: Wto Lip 05, 2016 11:43   
   Zwierzątka: Brudas, Kuba, Przemek, Rufuz, Vlekje, Witje, Dżony, Bandżi, Denis, Pablo, Pacho, Zuźka (chomik syry


Żadne nie brały jeszcze żadnych leków. Nie będę im dawał na siłę, ale gdy tylko zobaczę jakiś objaw (zakatarzony nos jest wystarczający? jeśli tylko widzę śluz, ale nie ma "chrumkania") to od razu zaaplikuję.

Na 600g Kube i Rufusa daję 0,3ml, na 160g Dżonego 0,1ml.
450g Brudas dostał 0,2ml


Właśnie wróciłem ze sklepu z "pastylkami do inhalacji". Zabawne, chodziłem od apteki do kosmetycznego i nie mogłem dostać nigdzie kropel. Czy tabletki do inhalacji też się nadadzą? W środku widać, że jest płyn. Tabletki są powlekane.

Link do kapsułek

Skład:
eukaliptus, olej z liści eukaliptusa gałkowego(??? globulus leaf oil),terpineol(ten składnik to dla mnie zagadka, jakiś alkohol?), mentol, kamfora, P-chloro-m-cresol (to już w ogóle czarna magia)
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 05, 2016 12:01   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Lok3rs, myślę, że będą ok. Powąchaj jak już przygotujesz, czy nie będzie zbyt mocne, najwyżej to rozcieńczysz.

Myślę, że w Waszym przypadku sam katar wystarczy.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Lok3rs 


Dołączył: 28 Cze 2016
Posty: 14
Wysłany: Wto Lip 05, 2016 12:24   
   Zwierzątka: Brudas, Kuba, Przemek, Rufuz, Vlekje, Witje, Dżony, Bandżi, Denis, Pablo, Pacho, Zuźka (chomik syry


Jedno więcej pytanie- jak to jest z probiotykiem w tym przypadku? Czy jak pół godziny po przyjęciu antybiotyku daję im jogurt naturalny na łyżeczce na zasadzie "ile zjesz, tyle zjesz", w miarę im smakuje, więc nie muszę go dawać "na siłę".

Pierwszy raz chore szczurki, martwię się, że ojeju. Po jakim czasie powinny być widoczne efekty antybiotyku?
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 05, 2016 12:45   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Lok3rs, zazwyczaj podajemy ok godzinę po antybiotyku jakiś ludzki probiotyk. Ale z jogurtem też powinno dać radę - chociaż staramy się nie podawać szczurom nabiału (często mają na niego alergię, zwaną przebiałczeniem).
Na siłę nie ma co dawać - jeśli nie ma biegunek, to to by się zupełnie mijało z celem. Jakby się pojawiły biegunki, to pewnie trzeba by dawać jakiś inny probiotyk.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Lok3rs 


Dołączył: 28 Cze 2016
Posty: 14
Wysłany: Czw Lip 07, 2016 12:53   
   Zwierzątka: Brudas, Kuba, Przemek, Rufuz, Vlekje, Witje, Dżony, Bandżi, Denis, Pablo, Pacho, Zuźka (chomik syry


A mógłby mi ktoś dokładnie wytłumaczyć o co chodzi w tzw. "robieniu" lub "falowaniu boczkami"? Spotkałem się tutaj wielokrotnie z tym określeniem, jednak nie potrafię sobie tego wyobrazić.

Może ktoś jakieś wideo posiada?
 
     
Hanami 


Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3695
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 07, 2016 23:05   
   Zwierzątka: ... Kawunia, Ukkinia, Lavinia, Totunia


Lok3rs nie mam wideo, ale tak na szybko:
Tu chodzi o to, że szczurek ciężko oddycha i wciągając i wypuszczając powietrze "faluje" boczkami. To wyraźnie widać, jak mu się boczki unoszą i zapadają.
U normalnie oddychającego zdrowego szczura ciało przy oddychaniu (gdy patrzysz np. z góry) jest "nieruchome". U szczurka mającego problem z oddychaniem boczki unoszą się i opadają jak miech kowalski.
Możesz na próbę sam kilkakrotnie wciągnąć i wypuścić dużo powietrza i zobaczysz, jak Ci się unosi i opada klatka piersiowa. To mniej więcej tak samo.
_________________
449955886677
 
     
Lynx 


Dołączyła: 19 Lip 2016
Posty: 3
Wysłany: Wto Lip 19, 2016 21:03   
   Zwierzątka: szczurki, świnka morska


Witam.
Mam szczurkę z guzem przysadki :( Szukam, czy ktoś może nie ma do odsprzedania cabergoliny? Bądź może ktoś chciałby zamawiać? Musiałam podać Mambie uderzeniową dawkę (już myślałam, że się nie podniesie, ale się udało :o ) i została mi tylko jedna dawka. Jakby co jestem z Wrocławia.
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 19, 2016 21:18   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Lynx, spróbuj popytać na szczurzych grupach na fb. Tam często ludzie szybciej reagują, niż na forum.
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Lynx 


Dołączyła: 19 Lip 2016
Posty: 3
Wysłany: Wto Lip 19, 2016 21:46   
   Zwierzątka: szczurki, świnka morska


Dzięki, to fakt dobry pomysł, a nie pomyślałam.
 
     
Hanami 


Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3695
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 19, 2016 22:27   
   Zwierzątka: ... Kawunia, Ukkinia, Lavinia, Totunia


Off-Topic:
W zeszłym tygodniu jechała do Wiednia dziewczyna z Warszawy i pytała na naszym forum, czy są chętni na cabergolinę, bo chciała przywieźć. Chyba nikt nie zgłosił zapotrzebowania.
_________________
449955886677
 
     
Lynx 


Dołączyła: 19 Lip 2016
Posty: 3
Wysłany: Wto Lip 19, 2016 22:30   
   Zwierzątka: szczurki, świnka morska


Tydzień temu, miałam większy zapas (nie zakładałam, ze będzie gorzej i będę musiała podać 3 dawki pod rząd)...
 
     
Hanami 


Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3695
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 21, 2016 14:20   
   Zwierzątka: ... Kawunia, Ukkinia, Lavinia, Totunia


Off-Topic:
Lynx ale z mojej strony to było tylko takie retorycznie-filozoficzne stwierdzenie. Nic poza tym. Czasem tak się zdarzy, że uciekają nam różne okazje.


Mam pytanie na temat, którego nie znalazłam. Może źle szukałam, wtedy proszę o przekierowanie:
Czy istnieje jakaś norma czasu snu dla szczura?

Jeżeli młody szczur (ok. 7/8 miesięcy) prawie wcale nie śpi i "tłucze" się nawet do dziesięciu godzin w ciągu dnia znudzony po klatce w ciągu dnia, bo reszta śpi to czy może to być oznaką jakiejś dolegliwości lub niedomogi zdrowotnej?

Albo inaczej:
Czy to normalne, że ok. 10-cio miesięczny szczur śpi prawie cały dzień i noc?

Zwierzaki są tak drobne, że wetka nie chce pobierać krwi "bez powodu" (ani u jednej, ani u drugiej).
_________________
449955886677
 
     
tuśka 



Dołączyła: 14 Sty 2016
Posty: 663
Ostrzeżeń:
 2/4/5
Wysłany: Nie Lip 24, 2016 20:05   
   Zwierzątka: Labrador, szczury


Hanami, ja bym się nie przejmowała. Szczur a szczur to wieeeeelka różnica. Moja trójka zazwyczaj cały dzień śpi i uaktywnia się w nocy, a dokładniej mówiąc, późnym wieczorem. Parszi ma na odwrót. W dzień buszuje, a w nocy chrapie jak rolnik. Czasami, któryś z nich, nie może spać w dzień, to wte, albo na odwrót. Naprawdę różnie to bywa. Ja bym się nie doszukiwała problemów tam, gdzie ich nie ma. Myślę, że każdy szczur śpi wtedy, gdy jest śpiący, a czuwa wówczas, gdy ma na to siłę. Nie martw się, wydaję mi się, że ogony same sobie najlepiej potrafią wyregulować zegar biologiczny.
_________________
Obecnie ze mną Alex, Parszywek,Carlos, Denzel

ZA TM min: Manfred [*] Zosia [*] Halina [*] Czarna [*] Alexander [*] Scotty [*] Hania [*] Alina [*] Sasha [*] Mała [*] i wiele wiele innych [*]...
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 24, 2016 20:18   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Hanami napisał/a:

Jeżeli młody szczur (ok. 7/8 miesięcy) prawie wcale nie śpi i "tłucze" się nawet do dziesięciu godzin w ciągu dnia znudzony po klatce w ciągu dnia, bo reszta śpi to czy może to być oznaką jakiejś dolegliwości lub niedomogi zdrowotnej?

A w ogóle śpi? Czy 10 godzin nie śpi a 14 odpoczywa i śpi?

Moja Oliwka (ta od chorowania na wszystko ;) ) cierpiała na bezsenność (taką całkowitą w pewnym momencie - bo nawet jak leżała, to leżała a nie spała, a głównie to na kratach klatki wisiała, non-stop. Po kastracji jej przeszło. Podejrzewaliśmy nadczynność tarczycy. I tak naprawdę to szczurzyca miała te wszystkie objawy - tachykardia, pobudzenie, bezsenność, bardzo duża chudość przy bardzo dużym apetycie, guzy w okolicy tarczycy - 3 razy, problemy ze skórą: rany na skórze, które potem przemieniły się w nowotwór skóry, który ostatecznie ją zabił - tzn. została uśpiona kiedy na nodze zrobiła się duża gnijąca plama. Nie chciałam już tego kontynuować, przy czym szczurzyca cały czas świetnie się czuła... tak jakby tych wszystkich ran nie było. A były i na pewno ją bolały, nie wiem czy tak bardzo jak mi się wydawało że mogą boleć, ale na pewno fajnie nie było.


Jeśli jedynym objawem u obu szczurów jest "wydaje mi się, że za dużo/za mało śpi", a nie ma jakichkolwiek innych objawów: serce, skóra, masa ciała (czy nie są za chude - przy czym "za chude" nie oznacza zdrowo szczupłe), to też bym się nie przejmowała, szczególnie, że Twoimi szczurzycami zajmują się najlepsze lekarki ;)
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 7