Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
POMOCY! COŚ SIĘ DZIEJE Z MOIM SZCZURKIEM!
Autor Wiadomość
Pyl 
Powrócona

Wysłany: Pon Wrz 10, 2018 18:49   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O

lukeboss, to zależy na co. Do długotrwałego stosowania w celu zwiększenia komfortu przy niewydolności krążeniowo-oddechowej pewnie tak. Na zalane płuca nie. Nie piszesz co wet stwierdził, więc nie da się odpowiedzieć na to pytanie.
Coś z antybiotykami zmieniał czy nie?
A jest jakaś poprawa po sterydzie?

lukeboss 

Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 11:59   
   Zwierzątka: szczurek

Przedwczoraj była tragedia w nocy, przelewala się przez ręce, oddychala bardzo szybko. Dzwonilisny do weta. Powiedział żeby już nie przyjeżdżać, dać jej odejść w domu, żeby jej nie stresować. Kazał Dać steryd który dał nam wcześniej na wszelki wypadek i liczyć na cud. Podalismy. Rano szczurek na szczęście żył. Oddech był uspokojony. Pojechaliśmy do weta. Dał furosemid,więc podajemy codziennie antybiotyk veraflox, steryd i furosemid. Jeżeli nie poprawi się jej stan do 48h dołoży Unidox. Póki co dzisiaj rano stabilnie, ale źle. Mówił, że taki nagły spadek wtedy w nocy na 99% wystąpił dlatego że pękł ropien. Mówił że steryd zadziałał tzn ze to nie serce, bo steryd na serce nie zadzialalby. Póki co leczymy jak mykoplazmoza, a opuchlizne w ciemno furosemidem. Dodam że w tym dniu w nocy była bardzo spuchnieta jak balon. Zeszło dopiero dziś.

Pyl 
Powrócona

Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 22:12   

lukeboss, jaki ropień?
Steryd na serce o nie działa bezpośrednio, ale w przypadku obrzęku płuc (na przykład na skutek niewydolności oddechowo-krążeniowej) zdecydowanie pomaga. Więc poprawa po sterydzie nie wyklucza, że problemem jest (między innymi) serce.
Jaka jest diagnoza weta? Bo ja w końcu nie wiem co leczycie. Jeśli doktor podejrzewa ropnie (w płucach jak mniemam) to czemu nie wprowadził silniejszego/równoległego antybiotyku, jeśli po Verafloxie nie widać efektu? Steryd daje kopa, niweluje obrzęki, ale sam z siebie nie leczy.
Druga rzecz - uduszenie się to koszmarna śmierć. Skazanie szczura na umieranie w silnym ataku duszności zamiast stersującej, ale krótkiej wizyty to dla mnie niezrozumiała decyzja. Dodatkowo - jak jest silna duszność a jest cień szansy na poprawę to można podać tlen - no chyba, że w lecznicy go nie mają.

Przyznaję, że nie wiem co puchnie u waszego ogona, ale z tego co piszesz nie wiem też co jest w rzeczywistości leczone.
Gdzie się leczycie? To polecana szczurza lecznica?

Aleks 

Wysłany: Śro Wrz 12, 2018 09:48   

Hej od tygodnia mam chorego ogonka. Oczywiscie jestesmy po wizycie u weta. Wesemir trafil do weterynarza z podejrzeniem guza przysadki mózgowej. Ogonek przestal jesc z uzywaniem przednich lapek mial trudnosci z ocenieniem wysokosci i chodzeniem. Wet zrobil mu przeswietlenie i badanie krwi i poslal nas do domu z lekiem przeciwbolowym. Na przeswietleniu zero sladow guza ani zlaman z badania krwi wiemy tylko tyle ze ma podwyzszone biale krwinki co moze sugerowac infekcje. Wczoraj odebralam z kliniki antybiotyk. Wet powiedziala ze mimo ze na przeswietleniu nic nie widac to moze byc guz ale odkad jest na lekach poprawilo mu sie. I tu sie pojawia moje pytanie czy ktos mial podobna sytuacje? Kocham mojego malucha i martwie sie o niego mimo ze po lekach nastapila poprawa. Z gory przepraszam za brak polskich znakow ale mieszkamy w UK.

pannadominika 

Wysłany: Śro Wrz 12, 2018 10:15   

Aleks gdzie w UK mieszkasz? Ja odnoszę wrażenie że weterynarze w UK wiedzę o szczurach mają bardzo ograniczoną. Próbowałaś iść do weterynarza numer dwa żeby potwierdzić diagnozę?

Aleks 

Wysłany: Śro Wrz 12, 2018 10:26   

Mieszkam w High Wycombe kolo Londynu. Zanim poszlam zrobilam wywiad gdzie jest weterynarz ktory ma pojecie o gryzoniach. Kolezanka leczy tam swoje kroliki. To byl jedyny weterynarz jakiego mi polecila a mieszka tu od dziecka i od lat opiekuje sie tymi zwierzatkami. Ogolnie to jest calkiem duza lecznica i maja dobre opinie i niestety wysokie ceny... mysle czy nie isc z nim jeszcze w inne miejsce do jakiegos malego prywatnego gabinetu ale nie mam na to juz pieniedzy w tym miesiacu.. z lekami i badaniami wyszlo ok 300£ co jest prawie polowa mojej pensji...

pannadominika 

Wysłany: Śro Wrz 12, 2018 10:46   

Aleks jeśli wet był polecony to zakładam że ogarniają. Ja tutaj po zwykły Baytrill latałam po 4 weterynarzach i każdy męczył się żeby wyliczyć dawkę ;) Bristol jest słaby jeśli chodzi o weterynarzy niestety, na szczęście mamy jeszcze Bath.

Ja bym kontynuowała leczenie lekami które masz teraz, ale obserwuj ogonka i jak coć będzie nie tak to wet. Może się też dowiedz czy akceptują płacenie na raty, u nas jest to popularne (nie naliczają żadnych %, po prostu rozbijają płatność na kilka miesięcy).

Aleks 

Wysłany: Śro Wrz 12, 2018 10:58   

Dziekuje bardzo za rade. Bylam zbyt bardzo przejeta stanem zdrowia malucha zeby zadac pytanie u weta wiec na pewno poszukam informacji na ich stronie internetowej. Troche mnie uspokoilas. Zobaczymy co bedzie dalej. Najwazniejsze ze je i ma apetyt. Jeszcze raz dziekuje 🐭!

Pyl 
Powrócona

Wysłany: Śro Wrz 12, 2018 13:42   

Aleks, odnośnie guzów przysadki masz cały wątek - poczytaj sobie. Guzy przysadki od przeciwzapalnych nie znikają. Chyba, że dostał również steryd, to może dać chwilową poprawę.

Aleks 

Wysłany: Śro Wrz 12, 2018 14:25   

Z tego co mi wiadomo to nie dostal sterydow ale byl pod narkoza podczas przeswietlenia (wydaje mi sie ze to raczej nic nie zmienia). Wczesniej mial problemy z chodzeniem i jadl z miski jak pies bez uzywania lapek. Teraz stara sie przytrzymywac w lapkach jedzonko ale kiepsko mu to idzie dokarmiam go jedzeniem dla dzieci w sloiczkach. Ma problemy ze wspinaniem sie ale chodzi juz normalnie. Tez mi sie wydaje ze antybiotyk i lek przeciwbolowy by raczej nie pomogl w przypadku guza. Bede go obserwowac. Znalazlam rowniez w internecie bardzo ciekawy medyczny artykul dotyczacy badan guzow przysadki u szczurow postaram go sie podpiac pod odpowiedni temat jakby ktos byl zainteresowany. I dziekuje za link do tematu i odpowiedzi.

Pyl 
Powrócona

Wysłany: Śro Wrz 12, 2018 17:24   

Aleks, wrzucaj artykuł do wątku przysadkowego - chętnie poczytam.

Odpowiedz do tematu