Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
POMOCY! COŚ SIĘ DZIEJE Z MOIM SZCZURKIEM!
Autor Wiadomość
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Nie Maj 25, 2014 12:58   POMOCY! COŚ SIĘ DZIEJE Z MOIM SZCZURKIEM!

Jesteś nowy i nie poruszasz się jeszcze swobodnie na forum?
Coś się dzieje z Twoim szczurem i nie wiesz, co robić? Zadaj pytanie, być może bardziej doświadczony użytkownik będzie mógł Ci pomóc: odpowiedzieć, poradzić albo przekierować Cię do właściwego tematu.


Zachęcamy również do korzystania z forumowej wyszukiwarki: SZUKAJ :) .
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Cze 07, 2014 21:17   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Wykorzystam nowy temat bo każda chwila się liczy. Bibs oddycha pyszczkiem jest oczywiście sobota i nie ma NIKOGO kto mógłby nam pomóc. Podałam furosemid... Bibs ma strzępy nie płuca - ostatnio przestał jeść i po kuracji dodatkowymi antybiotykami i sterydem wrócił do siebie. Teraz przy rozdawaniu kolacji odmówił jedzenia a boki mu chodziły tragicznie. Wyciągnęłam z klatki, wystawiłam na świeże powietrze i podałam osobno jedzenie ale odmówił. Po jakimś czasie boki zaczęły chodzić tragicznie a Bibs oddycha paskudnie przez pysk. Co robić...
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Sob Cze 07, 2014 21:37   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


ja nie wiem... nie macie żadnej lecznicy 24h?
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Cze 07, 2014 21:42   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


sliwkowapanna mamy ale tam pojadę tylko żeby go uśpić a i tak boję się, że zrobią to nieumiejętnie.
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
fatamorgana 


Dołączyła: 26 Lut 2012
Posty: 206
Wysłany: Sob Cze 07, 2014 22:37   

może spróbuj jeszcze podać steryd,domięśniowo(jeśli masz).
Jeśli się dusi,to raczej nie masz wyboru i podjedz do lecznicy która jest czynna i zdecydujcie co dalej.Lepsze to,niż czekanie.Bardzo Ci współczuję,ale Ty teraz widzisz,czy można coś jeszcze zrobić :cry:
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Sob Cze 07, 2014 22:48   

Ja też bym sugerowała steryd. Nie pamiętam, co dostała moja Queenka przy podobnych objawach (i również nieodwracalnych zmianach w płucach, jak się okazało później). Na pewno później w warunkach domowych podawałam jej Encorton.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Cze 07, 2014 22:58   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Już po wszystkim. Nie zdążyliśmy wyjechać z domu. Bibs odszedł. Dziękuję za odpowiedzi.
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob Cze 07, 2014 23:01   
   Zwierzątka: ....


wilczek777, współczuje ci bardzo :glaszcze:
_________________
...
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Sob Cze 07, 2014 23:04   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


:( przykro mi :glaszcze:
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
ema0505 



Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 2781
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sob Cze 07, 2014 23:10   
   Zwierzątka: 5 szczurzych panów i pies Collie nie border


A tak trzymałam tu po cichu kciuki. Trzymajcie się :glaszcze: . Strasznie mi przykro :(
_________________
Ze mną: Borys, Bobby Singer, Cookie spod Husarskich Skrzydeł, Gambit of Zirrael, Zen Rotta Taivas, Zick Rotta Taivas, Dave Incredible Rats <3

Za TM: Nodi vel Zdzichu, Scooby vel Pindol, Hienek, Arnold, Harry, Mortimier Pierwszy, Majki, Jessie, Tutek, Czarny

Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15302
Zapraszam :)
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie Cze 08, 2014 01:50   
   Zwierzątka: szczurze damy


wilczek777, A tak mocno wierzyłam w happy end :(
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
fatamorgana 


Dołączyła: 26 Lut 2012
Posty: 206
Wysłany: Nie Cze 08, 2014 02:56   

trzymaj się,pozostałe szczurki są z Tobą
 
     
jarekparzyszak 


Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 17, 2014 23:08   Kołnierz i znieczulenie u szczura
   Zwierzątka: zurek


Witam, krótka piłka:
Mój szczur miał mieć dzisiaj wycinany guz (zauważony 3 dni temu, 2 tygodnie temu w to miejsce patrzyło się 8 osób i niczego nie zauważyły) jednak do zabiegu nie doszło: po podaniu narkozy i "otworzeniu" brzuszka wet zadecydował że nie może go wyciąć ze względu na umiejscowienie i wymaga leczenia sterydami, potem ew. próba wycięcia.
Szczurka odebraliśmy dzisiaj po 18:00- w kołnierzu, był bardzo osowiały.

Pytania: ile powinno działać znieczulenie? Szczur wydaje mi się nadal osowiały, ma taki pusty wzrok, zaropiałe oczy, oddycha dosyć głęboko - może znieczulenie puściło i go brzuch bardzo boli? Dostał zdrową dawkę tego...

Kolejna sprawa: je na potęgę (po 11:00 nie jadł przed operacją), wydaje się zainteresowany tylko jedzeniem i piciem. Z tymże nic prawie innego nie robi, jakby wpadł w jakiegoś rodzaju trans...

Pytanie kolejne: szczur od 18:00 w domu, je sporo... nie powinna już się pojawić kupka? Jak niebedzie mamy zgłosić się z rana do weterynarza. Taki szczur (ten należący do większych) ile powinien tego "wyprodukować"?

Martwię się bo nie wiem czy szczur się wije z bólu i np. nie zagryza z tego powodu czy jednak jest taki nieporadny (kołnierz)? Szczur wydaje mi się nadal osowiały, ma taki pusty wzrok, zaropiałe oczy, oddycha dosyć głęboko - może znieczulenie puściło i go brzuch bardzo boli? Dostał zdrową dawkę tego...
Ostatnio zmieniony przez smeg Śro Cze 18, 2014 09:57, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 18, 2014 00:08   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


jarekparzyszak, działanie znieczulenia zależy od tego co za lek dostał, dawki, którą dostał oraz od rozległości operacji i cech osobniczych samego ogona. Natomiast jeśli szczur je to raczej nie jest to oznaka bólu - ból to napuszenie, zgrzytanie zębami, dziwna pozycja ciała (np. wyciąganie się w sznurówkę, koci grzbiet...). Skoro piszesz, że wet chce zastosować sterydoterapię to być może ogon dostał już pierwszą dawkę sterydu? Steryd zaburza łaknienie i ogony albo dużo jedzą albo nie chcą jeść.
Kupki powinny pojawić się najpóźniej w ciągu doby od operacji. Wcześniej często ogony nie wydalają, bo stres przed operacją powoduje pozbycie się nadmiaru kału u weta, a na dodatek po operacji trudno im napiąć mięśnie brzucha (w szczególności, gdy w trakcie operacji naruszane były powłoki brzuszne).
Czy dostałeś antybiotyk i leki przeciwbólowe do podawania w domu? Czy wiesz jakie leki ogon dostał w lecznicy?
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
jarekparzyszak 


Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 18, 2014 07:57   
   Zwierzątka: zurek


Nie dostałem żadnych leków, dostanę je dzisiaj na wizycie kontrolnej. Idę zaraz jak tylko otworzą weta - miałem się zgłosić po południu a w przypadku braku kału nad ranem. Kupek nie ma. Rano stan szczura bez zmian. Widziałem wystraszonego szczura, ten jest przymulony. Mam nadzieję że to minie albo bierze się bezpośrednio z faktu stresu/kołnierza/znieczulenia bo wczoraj szczur jeszcze skakał i cieszył się życiem a od czasu operacji je ale mechanicznie jakby chciał coś zagryźć (pojnik też próbował gryźć) i nie wygląda to najlepiej. Za godzinę będę wiedział wszystko :/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13