Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
TWÓJ SZCZUR SIĘ DZIWNIE ZACHOWUJE? ZADAJ PYTANIE!
Autor Wiadomość
PieknyOn 


Dołączyła: 13 Sie 2015
Posty: 5
Wysłany: Pon Lis 23, 2015 00:05   

oxxy napisał/a:
samce czasem robią się agresywne (tak jak myszy). Wtedy wskazana jest kastracja. Wszystko dzieje się przez to, że mają za wysoki poziom hormonów.


Czy to jest często zjawisko? Czy przeważnie da się wcześniej przewidzieć że szczur taki będzie? Bo chyba jest mała szansa by szczur który jest delikatny taki był.
Bo groźnie to brzmi.


aniucha0711 napisał/a:
7-8 miesięcy to u szczurów wiek, w którym hormony dają o sobie znać. Zaczynają co chwilę walczyć o dominację w stadzie.


Dzięki za długą odpowiedź, pomocna!
Czy po tym wieku może być gorzej, czy raczej utrzymuje się to na tym samym poziomie? Moje samce rzadko się gonią do kopulacji, nie biją się przeważnie.


aniucha0711 napisał/a:
Gdy zaczynasz go dominować, to pamiętaj, aby nie miał możliwości aby zwiać, albo Cię ugryźć.


Tylko zdenerwowany szczur którego położę na plecy może dalej ugryźć, czy metoda którą podajesz z dwoma dłońmi temu zapobiega? :wink:


Bawię się z nimi dalej i wszystko jest normalnie, chyba trochę spanikowałam po prostu bo są takim symbolem wielkiej delikatności, dlatego mnie to wybiło.

Tak na koniec, czy stosunkowo rzadko zdarza się by łagodny szczur pewnego dnia postanowił rządzić nad opiekunem i walczył z nim?Czytałam o tym na angielskiej stronie, ale chyba w takich przypadkach wystarczy stanowczo położyć go na plecy.

Dzięki za pomoc :) :) :]
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon Lis 23, 2015 09:24   
   Zwierzątka: ....


Off-Topic:
Cytat:
a trzeci raz gdy zaniosłam go na zajęcia z anatomii zwierzęcej jako eksponat. Nie spodobało mu się, że dałam go głaskać i targać tylu osobom

Dobre :lol: :lol: :lol:
_________________
...
 
     
fatamorgana 


Dołączyła: 26 Lut 2012
Posty: 206
Wysłany: Wto Lis 24, 2015 02:02   

Odpowiem tylko na jedno pytanie.Myślę,że każdy posiadacz samców to potwierdzi.Niestety nie da się przewidzieć,czy w łagodnego szczura nagle nie wstąpią demony o imieniu hormony(rymło się :wink: ).Szczurek może zachowywać się wcześniej wzorowo,wzorcowo i nagle bach,zaliczasz dziaba.Potem kolejne dziaby w róznych odstepach czasu.Ja takie ogony kastrowałam.Tylko raz zrobiłam wyjątek,pomyślałam że przeczekam i to był błąd.
Owszem,nauczyłam się unikać dziabów i to by było na tyle z dobrych wiadomości.Ani ja się z tym dobrcze nie czułam,ani szczur.Pozostałe ogonki też się stresowały(nie było krwawych walk między nimi),ale poziom adrenaliny wyraznie był podniesiony.Podsumowując-szczur po dłuższym czasie został wykastrowany.Niestety brzydkie zachowanie się utrwaliło i już do końca jego życia należało stosować specjalne techniki obsługi :-P
p.s.
pomimo tego,a może własnie dlatego był moim ulubieńcem w tamtym stadzie.Lubię takich charakternych samców.Na siłę go brałam na ręcę,miziałam,ściskałam.Potrafił się odwdzięczyć.Znosił wszystkie swoje "skarby"pod stołek w kuchi(zaznaczę,że to był mój stołek)Taka była z niego cholera :)
 
     
PieknyOn 


Dołączyła: 13 Sie 2015
Posty: 5
Wysłany: Wto Lis 24, 2015 21:02   

fatamorgana napisał/a:
Odpowiem tylko na jedno pytanie.Myślę,że każdy posiadacz samców to potwierdzi.Niestety nie da się przewidzieć,czy w łagodnego szczura nagle nie wstąpią demony o imieniu hormony(rymło się :wink: ).Szczurek może zachowywać się wcześniej wzorowo,wzorcowo i nagle bach,zaliczasz dziaba.Potem kolejne dziaby w róznych odstepach czasu.Ja takie ogony kastrowałam.Tylko raz zrobiłam wyjątek,pomyślałam że przeczekam i to był błąd.
Owszem,nauczyłam się unikać dziabów i to by było na tyle z dobrych wiadomości.Ani ja się z tym dobrcze nie czułam,ani szczur.Pozostałe ogonki też się stresowały(nie było krwawych walk między nimi),ale poziom adrenaliny wyraznie był podniesiony.Podsumowując-szczur po dłuższym czasie został wykastrowany.Niestety brzydkie zachowanie się utrwaliło i już do końca jego życia należało stosować specjalne techniki obsługi :-P
p.s.
pomimo tego,a może własnie dlatego był moim ulubieńcem w tamtym stadzie.Lubię takich charakternych samców.Na siłę go brałam na ręcę,miziałam,ściskałam.Potrafił się odwdzięczyć.Znosił wszystkie swoje "skarby"pod stołek w kuchi(zaznaczę,że to był mój stołek)Taka była z niego cholera :)


Mi chodzi o sam motyw, czy takie niemiłe samce to wyjątki?
 
     
ema0505 



Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 2781
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw Lis 26, 2015 08:29   
   Zwierzątka: 5 szczurzych panów i pies Collie nie border


PieknyOn, on nie jest niemily, tylko hormony mu buzują, Co wśród samców zdarza się dosyć często. Kastracja zazwyczaj załatwia sprawę.
_________________
Ze mną: Borys, Bobby Singer, Cookie spod Husarskich Skrzydeł, Gambit of Zirrael, Zen Rotta Taivas, Zick Rotta Taivas, Dave Incredible Rats <3

Za TM: Nodi vel Zdzichu, Scooby vel Pindol, Hienek, Arnold, Harry, Mortimier Pierwszy, Majki, Jessie, Tutek, Czarny

Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15302
Zapraszam :)
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Sob Gru 26, 2015 12:04   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


PieknyOn, scaliłam temat z już istniejącym.
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
Limanniel 


Dołączyła: 13 Lis 2015
Posty: 6
Wysłany: Nie Sty 03, 2016 13:50   Niepokojące zachowanie straszej.

Witam , od jakiegoś czasu zauważyłam dziwne zachowanie mojej Skinhead Girl. Problem polega na tym ,że podgryza Pankówę ,która jest młodsza o 4 miesiące. Szczególnie widać to gdy Skinhead chowa jedzenie w gniazdku, jest agresywna wobec drugiej szczurzycy. Wczoraj zauważyłam różową plamkę krwi na futerku Pankówy. Nie bardzo wiem co z tym zrobić i z czego dokładnie to wynika.
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Nie Sty 03, 2016 13:55   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


Limanniel, przeniosłam post do odpowiedniego tematu. Przed założeniem nowego wątku użyj opcji "szukaj".
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
FOXI 


Dołączyła: 26 Kwi 2015
Posty: 74
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Kwi 09, 2016 22:44   
   Zwierzątka: 2 szczurze panny


Witam! Czy to normalne ,że moje szczury ostatnimi czasy są ospałe i nie chcą wychodzić z klatki gdy mają taką możliwość?
_________________
Nasz wątek:
http://forum.szczury.biz/...1002558#1002558
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Śro Kwi 13, 2016 16:19   
   Zwierzątka: szczurze damy


FOXI, Każdemu czasem zdarzają się leniwe dni ;)
Jeśli nie widzisz nic niepokojącego (brak apetytu, nastroszone futerko, porfiryna itd.) to nie musisz panikować :)
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
RyukRyuk 


Dołączyła: 11 Kwi 2016
Posty: 3
Wysłany: Wto Kwi 19, 2016 21:02   

Moja szczurka wsypuje sobie ściółkę do picia. Normalnie bierze w ząbki i wrzuca do wody, a potem muszę zmieniać. Czy można to jakoś wytłumaczyć?
 
     
Ogoniasta 
<:3 )~<:3 )~



Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 1026
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Kwi 19, 2016 21:12   
   Zwierzątka: 11 szczuraskowych piękności :)


RyukRyuk napisał/a:
Moja szczurka wsypuje sobie ściółkę do picia. Normalnie bierze w ząbki i wrzuca do wody, a potem muszę zmieniać. Czy można to jakoś wytłumaczyć?


Nie wiem dlaczego tak robi, ale da się rozwiązać ten problem, montując poidło dla gryzoni na zewnątrz klatki. :wink:
_________________
ODYSEJA spod Husarskich Skrzydeł, DZIKA BERTA, XAVI Rotta Taivas, FREYA, LADY SNOW, ZORRO, VENUS, KARMEL, BONNIE BLUE, MONA, LISA,

W sercu: Meggy [*], Pampuszek [*], Fibi [*], Rossa [*], Vilemo [*], Sasha [*], Celica vel Chunni SunRat's [*], Lexi [*], Seventh Heaven [*], Delicja [*], Izzie [*], Lily [*], Muffinka [*], Foxy Lady [*], Brook [*], Brandy [*], Shandy [*], Lucynka [*], Whisky [*], Bajka [*] Daisy [*], Morelka [*], Impala [*], Tessa [*], Tequila [*], Iliada HS [*], Wydra Serduszko [*], Brie [*], Mary [*]
 
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Kwi 19, 2016 21:56   

Wewnątrz klatki też powinno podziałać : P. Ogólnie trzymanie miski z wodą zamiast poidełka to trochę syzyfowa praca, ledwo wymienisz, zaraz znowu nawrzucają tam brudnej ściółki. Lepiej zamontować poidełko i mieć spokój. Jakby co nie martw się, że nie ogarną skąd brać wodę, szczury szybko się tego uczą.
 
     
RyukRyuk 


Dołączyła: 11 Kwi 2016
Posty: 3
Wysłany: Sob Kwi 23, 2016 19:59   

Witam, mam problem. Moje szczurki są u mnie od tygodnia. Na początku jak to szczurki delikatnie skubały.Jedna szczurka Taiga nadal czasem skubie i to w ogóle nie boli, ale druga szczurka Tundra robi to coraz mocniej. Czasem, gdy mnie szarpie zębami za rękaw, gdy ją trzymam. Dzisiaj zaczęła łapać zębami do krwi. Gdy ją podnoszę piszczy. Można jakoś temu zaradzić?
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Sob Kwi 23, 2016 20:06   

RyukRyuk, każda sytuacja jest inna. Ja bym pewnie dała szczurowi trochę przestrzeni, żeby nie zapętlać sytuacji (Ty ją łapiesz na siłę, ona gryzie coraz mocniej) przy jednoczesnym łączeniem dotyku z podawaniem przysmaczków - np. odrobina jogurtu na palcu, fragment orzecha, owoc. Zasadniczo chodzi o wytworzenie pozytywnego skojarzenia.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 12