Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Klatki - nasze doświadczenia i problemy
Autor Wiadomość
Szczurzasta 


Dołączyła: 13 Lis 2014
Posty: 3
Wysłany: Czw Lis 13, 2014 15:37   Ile szczurów, według Was, pomieści taka przestrzeń?

Planuję zakup szczurów.
Weźcie pod uwagę, że nie ma szans, żebym wzięła maksymalną ilość szczurków, więc nie zaniżajcie. I tak pewnie wezmę dwa...

Wiem, że są kalkulatory, ale ta przestrzeń jest dość nietypowa.
Dwie klatki (wymiary niżej) połączone ze sobą dużą rurą, dość krótką. Mogą wyjść też w każdej chwili na osobny wybieg. Gdy będę w domu i będę miała na oku szczurki, będą miały otwartą klatkę. Oczywiście, będę się nimi zajmować.

Klatka 1 - 50 cm wysokości, 45 cm długości, 40 cm szerokości.
Klatka 2 - 40 cm wysokości, 70 cm długości, 65 cm szerokości. To minimalne wymiary, dokładnych nie pamiętam, ale mają co najmniej tyle.
Rura "łącznik" - 15 cm długości (zawsze można skrócić lub wydłużyć), niecałe 15 (na oko), szacuję, że gdzieś 10cm wysokości.
Wybieg - od 1m2 do 2m2 (mogę rozszerzyć).

Z góry dziękuję.
Ostatnio zmieniony przez Devona Czw Lis 13, 2014 16:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Czw Lis 13, 2014 16:04   

Szczurzasta, przeniosłam pytanie do istniejącego tematu.

Możesz przy użyciu kalkulatora policzyć dla każdej klatki osobno, nie wliczając rury i wybiegu, a później dodać. Trzeba koniecznie uwzględnić takie wyposażenie, jak półki, domki, hamaki.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
Ostatnio zmieniony przez Devona Czw Lis 13, 2014 20:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lis 13, 2014 16:14   
   Zwierzątka: brak


Szczurzasta, klatka 1 nadaje się na 1,5 szczura, klatka 2 na 3 szczury - w sumie ok. 4-5 szczurów, przy czym jeśli planujesz brać samce, to raczej skłaniałabym się ku 4, samiczek ewentualnie mogłoby być 5, bo są zazwyczaj dużo mniejsze. Wybiegu nie liczę, bo szczury nawet przy odpowiedniej wielkości klatce potrzebują być na niego wypuszczane codziennie, więc trudno przeliczyć go na "szczuropojemność" - musielibyśmy chyba wymyślić wytyczne co do wielkości pokoju, w którym stada szczurów są wypuszczane :P Ważne jest odpowiednio atrakcyjne wyposażenie klatek i wybiegu (zwłaszcza, jeśli nie będą mogły wychodzić poza niego na pokój) - szczury nie latają, więc żeby wykorzystać całą objętość klatek, potrzebują mieć w nich sporo półek, hamaków, domków i innego wyposażenia upakowanego dość gęsto. Przydadzą się też kryjówki do zabawy umieszczone na wybiegu.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Shiva 



Dołączyła: 15 Lip 2014
Posty: 141
Skąd: Lubin/Bielawa
Wysłany: Śro Lis 26, 2014 18:06   
   Zwierzątka: 4 szczurzych panów


Pytanie raczej do "weteranów klatkowych" :)
Jak myślicie, czy dla stada szczurków (5-6) jest różnica w wysokości klatki? - mam na myśli wysokość 80, a 93. To niby różnica 13 cm, no ale...
Czy ważniejsze jest może głębokość, szerokość klatki?
_________________
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Lis 26, 2014 18:44   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Shiva, uważam, że jeżeli wymiary klatki są odpowiednie dla tej ilości szczurów, to możesz jej wysokość dopasować pod siebie. Dla ogonków najważniejsze będzie wyposażenie klatki, a Tobie musi się je wygodnie wieszać. Oczywiście, jeśli masz dużo miejsca w mieszkaniu, im większa klatka, tym lepsza.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lis 26, 2014 22:47   
   Zwierzątka: brak


Liczy sie objętość, czyli jeśli klatka jest niższa, musi być odpowiednio szersza ;) Nie ma wymogów co do minimalnej wysokości (nie licząc warunku min. 40 cm w każdym wymiarze), trzeba ją dobrać do siebie i upodobań własnych szczurów do wspinaczki.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Chichiro 


Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 13
Wysłany: Śro Lut 25, 2015 18:20   klatka bez półek!

Czy ktoś z Was ma może klatkę bez półek? Wstawcie zdjęcia, jestem ciekawa jak to wygląda. BTW gdzie kupić w miarę tanio półki plastikowe?

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Sob Paź 22, 2016 09:09 ]
Scaliłam posty z wątku zbiorczego.
Ostatnio zmieniony przez limomanka Sob Paź 22, 2016 09:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
bolek 



Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 433
Skąd: Torun
Wysłany: Śro Lut 25, 2015 19:20   
   Zwierzątka: szczury, pies


Ja mam klatkębez półek za to mam po całej klatce rozwieszone hamaczki i koszyczki :)
_________________
Ze mna: Bolek (ur. 10.09.2014) Lolek (ur. 16.12.2014) Bilbo (ur. listopad 2014)
Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=16993
 
 
     
Chichiro 


Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 13
Wysłany: Śro Lut 25, 2015 21:05   

Bolek, mógłbyś wstawić zdjęcie? :)
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Lut 25, 2015 21:10   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Chichiro, sporo fotek znajdziesz tu: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=16852 i w pierwszej części tematu.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
bolek 



Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 433
Skąd: Torun
Wysłany: Czw Lut 26, 2015 21:00   
   Zwierzątka: szczury, pies


Cytat:
Bolek, mógłbyś wstawić zdjęcie? :)


No to wstawiam :) tu masz zdjęcie mojej klatki
_________________
Ze mna: Bolek (ur. 10.09.2014) Lolek (ur. 16.12.2014) Bilbo (ur. listopad 2014)
Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=16993
 
 
     
metalowa 



Dołączyła: 26 Sie 2014
Posty: 126
Wysłany: Czw Mar 05, 2015 16:56   
   Zwierzątka: fretka


Pauliszon, jakie ta klatka ma wymiary? Bo jest łudząco podobna do mojej.
 
     
Pauliszon 


Dołączyła: 21 Lut 2015
Posty: 5
Wysłany: Czw Mar 05, 2015 17:15   

metalowa, wymiary to 80x70x40, wg kalkulatora mogę tu jeszcze dodać 2,8 samiczki :D
 
     
metalowa 



Dołączyła: 26 Sie 2014
Posty: 126
Wysłany: Czw Mar 05, 2015 21:50   
   Zwierzątka: fretka


Czyli tylko tak wygląda podobnie.... mam trochę większą. Ale identyczny sputnik i zbliżoną liczbę hamaków. :) Zresztą, niedługo dostanę rury PCV, to wrzucę zdjęcie. Twoja wygląda ładniej - tak kolorowo, a u mnie wszystko czarne. :D
 
     
Pauliszon 


Dołączyła: 21 Lut 2015
Posty: 5
Wysłany: Pią Mar 06, 2015 08:12   

metalowa, hehe no a ja chciałam właśnie urządzić ją w jakichś stonowanych, pastelowych kolorach, bez pstrokacizny. Ale w tesco i jysku najtańsze polary na hamaki były tylko w takie :D Ja dodałam jeszcze dwie krótkie rurki PCV. Zastanawiam się jeszcze nad jakimiś sznurami do wspinaczek, ale nie wiem, gdzie takie kupić... I czy to się szczurom podoba? Twoja wygląda mi na wyższą. Planujesz powiększać stado, czy to docelowa rezydencja dla dwóch?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13