Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z oddychaniem.Czkawka
Autor Wiadomość
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 10:27   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


xxx napisał/a:
jesli to serce to ma juz zycie z tabletkami


Moja Azja tak ma i naprawdę nie narzeka (wszak codziennie smakołyki do przemycania leku :D )
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
xxx 


Dołączyła: 12 Sty 2008
Posty: 100
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią Lut 08, 2008 19:58   

dzieki Layla za pocieszenie :usmiech:

to serce :( na rtg wyszlo ze maly ma powiekszona lewa komore serca,stad te takie "deszki" szybkie od czasu do czasu i ziewanie z niedotlenienia....smutno mi bardzo,to taki kochany,radosny cudowny szczurasek,byl bardzo grzeczny u weta,glaskalam go po glowce i lezal sobie mruzac oczka...

dostal dozywotnio Enarenal...moga dojsc infekcje ukl. oddechowego od zastoju w oskrzelach...mam nadzieje ze nigdy do tego nie dojdzie...mam nadzieje ze Dzaja bedzie zyl choc te dwa latka,bidulek tyle juz doswiadczyl...i widac po nim jak bardzo chcialby normalnie zyc....biega wariuje,jest bardzo przymilny i kochany....wiem,mogl umrzec juz w zologu wtedy gdy sie dusil....i tak myslalam ze pozyje gora miesiac bo podejrzewalam jakas paskudna wrodzona wade serca(w wieku okolo 1,5 miesiaca nie byl jeszcze w pelni owlosiony:-(nie mial jader... jednej nocy w czasie leczenia nagle mu wyskoczyly...i Dzaja zostala panem Dzają;-))skoro to nie infekcja ukl. oddechowego a wada serca zarazic sie drugi szczurek nie moze to Dzaja musi miec kompana do szczurzych wariacji :) w koncu :)
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lut 08, 2008 20:07   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


xxx, serce to jeszcze nie wyrok. Moja maleńka radzi sobie na lekach i już w kwietniu skończy 2 latka :) Powodzenia!
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 08, 2008 20:08   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


xxx, wyedytowałam tytuł. Temat w spisie treści dodałam do działu problemów kardiologicznych.

Zdrówka dla ogonka.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
xxx 


Dołączyła: 12 Sty 2008
Posty: 100
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią Lut 08, 2008 21:18   

to brzmi niezle Layla :) mam nadzieje ze moj maly Dzajutek tez bedzie tak sobie dawal rade...w koncu dzaja znaczy z sanskrytu "ten ktory zwycieza!" :) zdrowka dla wszystkich szczurkow! :usmiech:
 
     
Mała Mi 
belfer ;)



Dołączyła: 07 Gru 2007
Posty: 1702
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pią Lut 08, 2008 21:31   
   Zwierzątka: Kot


xxx, zdrówka dla Twojego ogonka!! kciukamy z chopami :lapa: :lapa: :lapa:
_________________
Ratowe Rudości [*] , Kuzcowe Czarności [*] , Jabłuszkowe Łysości [*] , Elwusiowe Rexowości [*], Camisiowe Odd-eye'owości [*], Elektronowe Russianowości [*], Kenzowe Cinamonowości [*], Cacibowe Fawnowości [*], Lucky Luck'owe Agutowości [*], Jackowe Huskowości [*] , Neptunowe Varieberkowości [*], Ogryzkowe Doublowości [*] i Velvetowe Kocurowości
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 11, 2008 11:00   
   Zwierzątka: ogony


xxx napisał/a:
.moga dojsc infekcje ukl. oddechowego od zastoju w oskrzelach

Moja mała miała stałe infelcje oskrzeli, kardiolog sądził, że problemy z sercem wynikały z tego i z genetycznych skłonności.
U Fatki to się całkiem wygodnie leczyło. Gdy tylko zaczynała gadać, a nawilżanie i inhalacje nie pomagały, dostawała przez tydzień Enroxil w minimalnej dawce raz dziennie i po tygodniu było jak ręką odjął - efekt utrzymywał się przez kilka miesięcy.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
nutaka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 3126
Skąd: BW
Wysłany: Czw Sie 07, 2008 14:48   

http://nutaka.wrzuta.pl/film/xZRYMmInHZ/

U moich mycholi często zdarza się taka "czkawka", czy powinnam coś z tym zrobic,?dośc często to widuję...nie jest to na tle nerwowym..gdy spią sobie smacznie, nagle zaczynają podskakiwac, czasem nawet 2 naraz..jak się bawią, jak jedzą obojętnie w jakiej sytuacji..
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 07, 2008 15:01   
   Zwierzątka: ogony


nutaka, trudno powiedzieć. Często powtarzająca się czkawka może być objawem chorób serca. Idź do weta.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Chyna
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sie 09, 2008 01:22   

Nisia napisał/a:
nutaka, trudno powiedzieć. Często powtarzająca się czkawka może być objawem chorób serca. Idź do weta.


Kuodzio [`] czkał, mi się wydawało że to normalna czkawka a właśnie coś było z serduszkiem nie tak plus kwestia dostającego się płynu do płuc. Lepiej iść do weta.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Sie 09, 2008 08:38   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Lenin mój bardzo czkawkował odkąd pamiętam i faktycznie miał potem kłopoty z serduszkiem. Dla pewności przejdź się do weta jeśli czkawki będą nasilone.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
nutaka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 3126
Skąd: BW
Wysłany: Sob Sie 09, 2008 13:19   

ok, pójdziemy.
 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob Cze 06, 2009 14:09   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Scalone z "przyspieszony oddech, osłabienie", "nieregularny odech, częste ziewanie-powiększone serce","Czkawka?".
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Semena 



Dołączyła: 19 Sty 2008
Posty: 990
Wysłany: Sob Sty 23, 2010 09:49   

Piszę to samo w dwóch tematach, ale to dla dobra moich maluchów: jak wygląda kaszel u szczurka? Termin "pykanie" niewiele mi mówi. Napiszcie proszę szybko i wyczerpująco
_________________
Zakochana bez pamięci! (Mars [*], Mefisto [*], Nils[*])
Na zawsze w naszych sercach: Marsik [*], Nilsik [*], Mefiś [*]
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 18, 2011 22:16   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


hmmm.... Wydaje mi się, że moja malucha ma czkawkę i katar. Znaczy katar ma, a chyba ma czkawkę, bo taki dźwięk podobny. Katar bardzo mnie nie niepokoi bo moje starsze też kichały jak były maleńkie ale zrobiłam im kurację Vibovitem i wszystko wróciło do normy. Lilith ma trochę wycieku porfiryny.. Na razie jej daję multiwitaminę rozpuszczoną w wodzie. Liczę, że czkawka to reakcja na stres... W końcu jest u mnie dopiero od dwóch dni... Trzymacie za małą kciuki...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 11