Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Transportery - pomoc w wyborze.
Autor Wiadomość
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Czw Gru 04, 2014 14:33   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Majo, a szlufki na pasek ma? Ja sobie przepięłam po prostu pasek z torby turystycznej (zapinany na karabińczyki). Bo ja też autobusowa :wink:
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
FOXI 


Dołączyła: 26 Kwi 2015
Posty: 74
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Maj 20, 2015 17:55   
   Zwierzątka: 2 szczurze panny


Mam pytanie czy taki transporterek był by odpowiedni da ciurów?
http://allegro.pl/transpo...5144303134.html
_________________
Nasz wątek:
http://forum.szczury.biz/...1002558#1002558
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Maj 20, 2015 18:07   
   Zwierzątka: brak


FOXI, niezbyt, bo szczury łatwo mogą przegryźć plastikową kratkę z przodu. Najlepiej poszukaj podobnego typu, ale z metalową kratą (np. Ferplast Atlas 10). To koci transporter, więc nadaje się dla dużych szczurów na dłuższe kilkugodzinne podróże, np. dla 3 dorosłych samców. Na krótkie wyprawy do weterynarza z 1-2 szczurami warto mieć coś mniejszego typu Ferplast Aladino Large albo jego odpowiednik Trixie w rozmiarze L: http://piggyshop.pl/trixi...30x23x21-szary/ .
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Śro Maj 20, 2015 18:14   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


smeg napisał/a:
szczury łatwo mogą przegryźć plastikową kratkę z przodu
A to akurat zależy od "plastikożerności" danego stada. :wink: Ja mam od paru lat Marchioro Skippera, też z plastikową kratką. Owszem, ucierpiała nieco od zębów, ale szczurów jeszcze nie przepuści. Z tym, że Marchioro ma dobrej jakości, twardy plastik, nie wiem jak z to wygląda z tanimi bezfirmówkami.
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
FOXI 


Dołączyła: 26 Kwi 2015
Posty: 74
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Maj 20, 2015 19:32   
   Zwierzątka: 2 szczurze panny


smeg, olus_165, dziękuje za pomoc :) Mam jeden mały transporterek po myszach i myszy były jak to nazywacie "plastikożerne" i ciury poprawiły więc może pomyślę o metalowych kratkach.
_________________
Nasz wątek:
http://forum.szczury.biz/...1002558#1002558
 
     
svala 
Panikarz


Dołączyła: 18 Kwi 2015
Posty: 61
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią Maj 22, 2015 20:22   

Co myślicie o takim transporterze dla 5 samców? Jak na razie wszyscy są jeszcze młodzi, także wszędzie się zmieszczą, myślę o czymś na przyszłość. Będą mieć wystarczająco miejsca? Chodzi mi głównie o wycieczki do weterynarza i max 2h podróże.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 22, 2015 23:54   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


svala, bardzo fajny transporter, na 5 będzie ok. Warto tylko przepleść drutem boczki frontowych drzwiczek (tam są nieco większe otwory), a na zimę zaopatrzyć się w torbę lub sensowny koc, bo z racji "dziurawego" dachu trzeba mocniej chronić ogony przed zimnem. Za to latem można w nim wozić ogony bez ryzyka przegrzania i bardzo wygodny jest dostęp do ogonów (u weta i w trakcie łączeń - bezcenne!).
U mnie pełni on też rolę przestrzeni do łączenia (zazwyczaj kiszą się w nim kilka dni), chorobówki i transportera-izolatki, jak jakiś ogon potrzebuje zostać na dzień-dwa w lecznicy.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
svala 
Panikarz


Dołączyła: 18 Kwi 2015
Posty: 61
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob Maj 23, 2015 01:31   

Pyl, przyznam się, że kupiłam praktycznie po godzinie od napisania tutaj, cena wydała mi się bardzo okazyjna (i firma ceniona), a po inwestycji w klatkę i 10kg karmy z zooplusa portfel zaczyna się kurczyć :lol: . Bardzo dziękuję za rady, zabezpieczę drzwiczki.
I mam pytanie - czy w takie dni jak ostatnie - ciepłe, ale wietrzne (przynajmniej w Lublinie) - taki transporter należy zabezpieczać kocem/torbą?
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Maj 23, 2015 01:36   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


svala, warto czymś osłonić, ale nie musi to być gruby koc. Przeciągi nawet w transporterze nie są fajne. Tylko trzeba pamiętać, żeby nie przesadzać w żadną stronę - przegrzanie jest nawet bardziej niebezpieczne niż przechłodzenie.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Wto Cze 16, 2015 20:56   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


Szukam solidnego transportera na 8-10 chłopa. Dobrze by było, jakby nie był za ciężki (jak np. Cabrio), miał metalową kratkę i był otwierany od góry. Orientuje się ktoś w tych wielkościach?
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Wto Cze 16, 2015 22:23   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


olus_165, mam Marchioro Clipper - na tę ilość powinna być dobra dwójka (całe moje stare stado miało się w niej dobrze). Ma świetną jakość plastiku, kratki z przodu i u góry (obie metalowe). Kupowałam w zooplusie w promocji za 130 zł, ale nie widzę go obecnie w ofercie.
To, co miałam na wystawie (nie wiem, czy się przyglądałaś), było mniejszą i starszą wersją (Clipper 1).
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Wto Cze 16, 2015 22:30   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


limomanka, o, Marchioro dobra firma, poszukam. :) Obecnie mam skippera - jest świetny, ale już przymały na obecne stado.
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
resztaa 


Dołączył: 13 Paź 2016
Posty: 10
Wysłany: Nie Gru 04, 2016 21:01   

Hej dziewczyny, chciałem zapytać o transporter dla dwóch Pań. Transporter będzie potrzebny wyłącznie na wizyty u weterynarza więc max. 30 min. Mam dwa typy:
Ferplast Aladino Large cena 55 zł oraz koszyk piknikowy z Allegro za 45 zł (http://allegro.pl/koszyk-piknikowy-zielony-i6623592711.html). Różnica w cenie niewielka lecz koszyk piknikowy może przydać się jeszcze w inny sposób niż Aladino. Jeżeli ktoś może mi powiedzieć czy będzie różnica w transporcie szczurków to byłbym wdzięczny.
 
     
Ogoniasta 
<:3 )~<:3 )~



Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 1026
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Gru 04, 2016 21:26   
   Zwierzątka: 11 szczuraskowych piękności :)


Moim zdaniem Ferplast Aladino Large. Jest przeznaczony do transportu zwierząt i dlatego na pewno bezpieczniejszy. Odpowiednie zamknięcie, trwałość plastiku.

Używam go od 6 lat ;) i polecam :)
_________________
ODYSEJA spod Husarskich Skrzydeł, DZIKA BERTA, XAVI Rotta Taivas, FREYA, LADY SNOW, ZORRO, VENUS, KARMEL, BONNIE BLUE, MONA, LISA,

W sercu: Meggy [*], Pampuszek [*], Fibi [*], Rossa [*], Vilemo [*], Sasha [*], Celica vel Chunni SunRat's [*], Lexi [*], Seventh Heaven [*], Delicja [*], Izzie [*], Lily [*], Muffinka [*], Foxy Lady [*], Brook [*], Brandy [*], Shandy [*], Lucynka [*], Whisky [*], Bajka [*] Daisy [*], Morelka [*], Impala [*], Tessa [*], Tequila [*], Iliada HS [*], Wydra Serduszko [*], Brie [*], Mary [*]
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 05, 2016 10:44   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Kosze piknikowe są używane jako transportery z równym powodzeniem.
Aladino ma jedną wadę - dość niewygodne zapięcie - trzeba bardzo uważać na łapki.
Ale ja też bym wybrała Ferplasta :)
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 12