Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Transportery - pomoc w wyborze.
Autor Wiadomość
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pią Maj 23, 2014 07:33   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Bardzo podobne wymiary ma Marchioro Clipper1, który mam. Trochę też przypomina Pet Cargo Cabrio. Sądzę, że nadaje się dla 4-5 ogonów. U mnie bywała i ósemka, ale tylko w czasie łączenia. Wygląda solidnie, choć trochę martwi mnie dach - nie widzę dokładnie jak jest zamocowana rączka. No i wywietrzników jest nawet więcej, niż w standardowych tego typu transporterach, więc konieczna byłaby torba.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Śro Maj 28, 2014 09:41   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


Gdyby kogoś interesowało to w kakadu rozdają kody rabatowe i jest 30zł rabatu na ferplast atlas :-)
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
Viv'quaree 



Dołączyła: 14 Kwi 2014
Posty: 9
Wysłany: Śro Lip 02, 2014 18:06   
   Zwierzątka: Dwa owczarki niemieckie, kota, świnkę, dwie myszy i szczura.


Szukam odpowiedniego transportera na 3 szczurze mordki, a dokładniej samice. Zastanawiałam się nad czymś takim:

http://allegro.pl/show_item.php?item=4349009844

Jednak nie wiem czy okratowania drzwiczek są odpowiednie? Co sądzicie?

Albo ten:

http://www.zooplus.pl/sho...dla_kota/316478

Coraz bardziej przekonuje się do tego drugiego *__*

Pozdrawiam,
Viv'quaree
_________________
...
......
...

Na moich kolanach: Feluka, Taiga
 
     
fatamorgana 


Dołączyła: 26 Lut 2012
Posty: 206
Wysłany: Śro Lip 02, 2014 21:18   

według mnie(zaznaczam,że to moje osobiste odczucia :-P ),duży transporter na 3 szczury jest niepotrzebny.Mam kilka transporterów,w tym dwa duże i leżą odłogiem.Ciężkie to,wielkie,żałuję że kupiłam.Biorąc po uwagę fakt,że głównie transporter jest mi potrzebny,aby udać się do weterynarza,spokojnie daje radę mniejszy i lżejszy.
 
     
megson91 
szczurza mama



Dołączyła: 06 Mar 2014
Posty: 134
Skąd: Lublin
Wysłany: Śro Lip 02, 2014 21:36   
   Zwierzątka: Szczurki Basię, Fiorę, Nami, Ahri, Łyżwę, Lulu, Poppy, JJ i Fizza


Viv'quaree, ja mam ten biały z zooplusa. Minusem jest duża ilość wentylatorków, więc trzeba włożyć do środka bardzo dużo szmatek nawet w ciepłe dni. No i na pewno pokrowiec jak już nie jest tak ciepło. Jest bardzo lekki, poręczny i trwały. Ale rzeczywiście nie wiem czy jest sens na 3 ogony. Ja mam 10 stąd koci transporter, do którego i tak wszystkie naraz się nie mieszczą.
_________________
Nasz Summoner's rift
:wavexxs:
 
 
     
Viv'quaree 



Dołączyła: 14 Kwi 2014
Posty: 9
Wysłany: Śro Lip 02, 2014 21:54   
   Zwierzątka: Dwa owczarki niemieckie, kota, świnkę, dwie myszy i szczura.


http://animalia.pl/produk...ch-gryzoni.html

Ten w zupełności wystarczyłby dla 3? 36 x 26 x 23 cm? Szkoda, że nie ma czegoś takiego jak kalkulator wielkości transporterów dla danej ilości szczurków.
_________________
...
......
...

Na moich kolanach: Feluka, Taiga
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lip 02, 2014 22:06   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Viv'quaree, dla 3 dziewczynek na krótkie trasy tak.
Możesz jeszcze szukać koszyków piknikowych w supermarketach - są tanie i bardzo praktyczne. Np. taki lub taki.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
angelus 
garota



Dołączyła: 30 Kwi 2009
Posty: 2327
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Lip 02, 2014 23:01   
   Zwierzątka: szczurowadła


Viv'quaree, Ja mam taki koszyk jak w pierwszym linku pokazanym przez Pyl,
Świetnie się sprawdza dla 3 ogonków, łatwo można zamontować jakiś hamak i poidło.
Dziewczyny też bardzo go lubią :)
_________________
angelusowe aniołki
Zdecydowanie za szybko opuściły ten świat, ale nigdy nie opuszczą mojego serca...
Denga, Dżuma, Sepsa, Ebola, Plaga, Vena, Febra, Xerxes, Yakuza, Coma, Coli

 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Czw Lip 03, 2014 12:57   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Viv'quaree, zgadzam się z dziewczynami - koszyk piknikowy (byle plastikowy) kosztuje jakieś 40 zł i jest bardzo wygodny :)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Ruuda89 


Dołączyła: 26 Lip 2014
Posty: 8
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lis 17, 2014 12:05   

Tak bardzo nie wiem. Niedługo święta, chciałabym bandę 5 rozbójników zabrać do domu, ale mam aladino large, jakoś wydaje mi się za mały, żeby dali radę tam ze 2 dni.

Dla 5 (docelowo będzie 6...) to pewnie już jakiś koci by się przydał. Oglądałam, przeglądałam i nie wiem.

Chciałabym, żeby miał 'wbudowane' miseczkę lub 2 i żeby naokoło na dole nie było kratki, żeby ściółka nie wylatywała..

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Pon Lis 17, 2014 12:48 ]
Przeniosłam post do tematu, w którym zadajemy pytania odnośnie wyboru transportera.
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lis 17, 2014 19:55   
   Zwierzątka: brak


W Aladino Large nawet nie próbowałabym przewozić 5 szczurów, a co dopiero mówić o trzymaniu ich tam przez 2 dni ;) 3 szczury to max na ten transporter, i to na kilka godzin. Koniecznie kup koci, np. Ferplast Atlas 10 - jeden z tańszych i lepszych kocich transporterów :) Można tam zaczepić hamak w połowie wysokości i zwiększyć w ten sposób ilość miejsca. Drzwiczki można jakoś zabezpieczyć, jeśli chcesz sypać ściółkę, albo po prostu użyć szmatek do wyłożenia dna.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Ruuda89 


Dołączyła: 26 Lip 2014
Posty: 8
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lis 17, 2014 22:22   

No wiem właśnie że aladino large jest za mały i myślałam o atlasie 10 i atlasie 20 :)
 
     
Shiva 



Dołączyła: 15 Lip 2014
Posty: 141
Skąd: Lubin/Bielawa
Wysłany: Czw Gru 04, 2014 00:06   
   Zwierzątka: 4 szczurzych panów


Przy moich 5 chłopakach, przydałby się i większy transporter.
Także zastanawiałam się nad jednym z kocich - chociaż małym problemem może być kratka z przodu, no mogą się jeszcze przecisnąć, ale myślałam jeszcze nad takim typu Savic Pet Caddy. Jak myślicie, mógłby być? Przy transporcie nie byłyby chyba aż tak narażone na wiatr etc. Wiem, że większość z was ma te kocie, czy to głównie ze względu na gabaryty czy po prostu są wielofunkcyjne?
_________________
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Czw Gru 04, 2014 07:16   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Shiva napisał/a:
Wiem, że większość z was ma te kocie, czy to głównie ze względu na gabaryty czy po prostu są wielofunkcyjne?

Jedno i drugie. Przy kocim transporterze (akurat mam Marchioro Clipper) mam wejście do chłopaków od góry i od przodu. Oni mają sporo miejsca, w razie potrzeby poza standardowymi szmatkami mogę zawiesić im w środku koszyk, albo poidło. Na dłuższe czekanie jak znalazł.
Jak zaczepi się pasek, to nawet 8 samców da się na raz udźwignąć (wtedy już niestety większy model - dwukoci tego samego transportera).

Obawiam się, że savic (jest też podobny Trixie Capri, podobną funkcję może też pełnić kosz piknikowy) może być za mały. 3 panów bym tam włożyła, ale 5 już tylko do kociego.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Majo 


Dołączyła: 13 Sie 2013
Posty: 66
Wysłany: Czw Gru 04, 2014 13:46   
   Zwierzątka: pies, kot, Merry & Pippin


Ja mam koci transporter, jaki model to nie powiem, ale rozmiarów jedno kocich, rozkładany na górną i dolną połowę i z kratką z przodu. Na kratkę uszyłam polarową osłonę (jak poszewkę na poduszkę) i problem przeciągów i obcych paluchów się rozwiązał.
Nosiłam w tym moją dwójkę, choć pasek na ramię by się przydał, bo nawet takie dwa szczury + waga transportera po pewnym czasie zaczyna boleć. Niestety, jak się jeździ komunikacją miejską, to to jest strasznie duża krowa.
_________________

Gdzieś Indziej: Puszka & Bruno
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 11