Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Transportery - pomoc w wyborze.
Autor Wiadomość
Papi 


Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 316
Wysłany: Pon Mar 31, 2014 23:15   

Pewnie na przewiezienie 3 maluchów będzie dobry ale nie chce kupować na chwilę, jak juz mam wydać pieniądze to wole taki który pomieści baby bez upychania ich. Ktoś jeszcze się wypowie? Kupić ten czy coś większego?

[ Dodano: Wto Kwi 01, 2014 08:50 ]
To ostatnia chwila żeby coś zamówić, proszę napiszcie czy ten Ferplast Aladino Large dla dużych gryzoni o wymiarach 36x26x23 wystarczy na 3 szczury? teraz kiedy są malutkie i kiedy dorosną.
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Kwi 01, 2014 09:32   
   Zwierzątka: brak


Wystarczy na 3 szczury na krótkich trasach, np. do weterynarza. Na dłuższe podróże, tak powyżej 3-4 godzin, kupiłabym już koci Ferplast Atlas 10.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Papi 


Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 316
Wysłany: Wto Kwi 01, 2014 09:55   

smeg, dziękuję bardzo za odpowiedź. Czyli na podróż powyżej 5 godzin ten Ferplast Atlas 10, a na krótkie trasy mam jeszcze taki koszyk piknikowy jak dziewczyny wcześniej pisały :-) Mam jeszcze pytanie czy dla maluszków będę musiała jakoś zabezpieczyć tą kratkę z przodu, czy dokupić ten materacyk i pojnik ( to chyba taka bardziej miseczka ) o którym pisza na stronie sklepu, czy tak jak pisałaś wcześniej lepiej ogórek na drogę? Czy do środka ( chodzi mi o przywiezienie maluszków od hodowcy) będzie nadawał się żwirek czy jakieś polarki i reczniki papierowe? Przepraszam rozpisałam się ale zostało mi niewiele czasu a i funduszy coraz mniej na tą szczurzą wyprawkę :-)
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Kwi 01, 2014 10:52   
   Zwierzątka: brak


Kratke z przodu przy maluszkach raczej trzeba bedzie zabezpieczyc, mozna np. przeplesc ja drucikiem, a zdjac kiedy urosna. Materacyka bym nie kupowala, bo szczury i tak go pogryza, mozna dac zwykle szmatki. Miseczka tez moim zdaniem przy szczurach nie ma sensu, chyba ze na karme. Do kratki transportera mozna z powodzeniem przyczepic standardowe poidelko ;) Co do zwirku - to juz indywidualna decyzja wlasciciela, niektorzy stosuja go w transporterze, ja wole szmatki, przynajmniej nic mi sie nie rozsypuje w pociagu :P Ale zwirek jednak lepiej pochlania zapachy odchodow.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Papi 


Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 316
Wysłany: Wto Kwi 01, 2014 11:11   

Smeg, a czy ten http://animalia.pl/produk...as-10-open.html różni się od tego o którym piszemy tylko tym, ze otwiera się również od góry? Bo cena różni się zdecydowanie i nie wiem czy warto przepłacać, szczególnie, ze już poszalałam z ilością szczurków :-)
Mam jeszcze pytanie bo jak wcześniej czytałam te ponad 60 stron to zwracałam na coś innego uwagę i już wszystkiego nie pamiętam. Wydaje mi się, że ktoś pisał wcześniej, że taki transporter nada się tez jako tymczasowa izolatka. Czy to oznacza, że w razie czego jak nie kupie od razu chorobówki to na tymczasem będzie on nadawał się na wsadzenie tam i przebywanie jednego szczurka w razie potrzeby?

[ Dodano: Wto Kwi 01, 2014 18:00 ]
Po przemyśleniu stwierdzam, że nie warto płacić za to otwarcie od gòry. Zresztą obawiam się, że jak będę często to otwierać to się zacznie otwierać przy noszeniu.
 
     
cornflakegirl 



Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 1602
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Wto Kwi 01, 2014 18:54   
   Zwierzątka: 2 szczury i 2 psy


Dziewczyny, poszukuję czegoś dla 5 dziewczynek.

http://www.zooplus.pl/sho...nsportowe/47375
Trochę mi się nie podobają te otwory tak nisko..
Czy takie coś mogłoby być? Co polecacie? :)
_________________
moje dziewczynki: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13637

ze mną: Nutelka i Mortadela na wiecznym DT
za TM: Elza, Siwa, Tola, Lusia, Wena, Nanna, Neska(*)
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Wto Kwi 01, 2014 19:40   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Papi napisał/a:
Zresztą obawiam się, że jak będę często to otwierać to się zacznie otwierać przy noszeniu.

Nie mam z tym problemu - przy Marchioro Clipper (mam 1 i 2) otwieram prawie wyłącznie górę. Trzyma się świetnie i korzysta bardzo dobrze. Ten mniejszy, szczurowy jest już dość stary, używany przynajmniej 3 lata.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Kwi 01, 2014 21:50   
   Zwierzątka: brak


Też się zastanawiałam nad Atlas Open, a nawet nad jeszcze droższym Atlas Deluxe Open. Doszłam do wniosku, że transporter będzie zbyt przewiewny zimą, a latem nie będzie zupełni chronił przed słońcem i kupiłam zwykły ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Wto Kwi 01, 2014 22:21   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


smeg napisał/a:
zbyt przewiewny zimą, a latem nie będzie zupełni chronił przed słońcem

Zimą wkładam do pokrowca, latem zakładam na górę lnianą szmatkę (przypinam do prętów) - potrzeba matką wynalazków :wink: I tak bym nie zamieniła, bo otwarcie od góry jest dla mnie mega wygodne, zarówno przy szczurach, jak przy antytransporterowym kocie jakim jest Aria.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 01, 2014 23:37   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


cornflakegirl, nie za małe? Nie wiem jakie ma wymiary, ten co widziałam był zdecydowanie za mały dla 5 ogonów. Szukałabym w kocich lub "zainwestowała" w zwykły duży koszyk piknikowy - tanio i wygodnie.

A jeśli chodzi o kocie transportert otwierane od góry to innego nigdy już nie kupię - są super wygodne (bocznych drzwiczek nigdy nie używam), mają znacznie lepszą cyrkulację powietrza (ochrona przed przegrzaniem jak siedzi tam kupa szczura), a ja mam znacznie lepszy dostęp do ogonów i kontrolę nad tym co się dzieje (łączenia!). W sytuacjach awaryjnych zastępuje mi izolatkę nawet dla szczurów z utrudnionym oddychaniem (chore serducho, płuca...).
Zimą wożę w pokrowcu.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Papi 


Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 316
Wysłany: Śro Kwi 02, 2014 08:43   

Zamówiłam ten bez otwieranej góry choć dla mnie bardzo ważny jest łatwy i szybki dostęp do szczurów. Ale nie można mieć wszystkiego od razu ;-) zdecydowałam się w ostatniej chwili na 3 szczury a nie 2 więc doszły nowe wydatki i nie mogę sobie pozwolić w tej chwili na ten droższy transporter.
Wasze rady są bardzo pomocne, szczególnie dla kogoś kto jest zupełnie zielony :-) ale tak jak pisałyście nie ma idealnych i każdy ma jakiś swój ulubiony model. Jak już będą szczurcie ocenie potrzeby i ich moc niszczycielską i wtedy może skusze się na ten droższy. Na razie podobają mi się te:
http://animalia.pl/produk...as-10-open.html
http://animalia.pl/produk...-niebieski.html
http://www.zooplus.pl/ese...hioro%20Clipper
http://www.zooplus.pl/sho...dla_kota/189807
 
     
lepakkomies 
uszate&skrzydlate



Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 173
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Kwi 02, 2014 22:53   
   Zwierzątka: Obecnie nie mam żadnego


Papi, ten też jest fajny (i w promocji):
http://www.zooplus.pl/sho...sportery/315187
_________________
 
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pią Maj 02, 2014 19:48   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Temat zaktualizowany - posty starsze niż tegoroczne przeniesione do 'kosza'.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
megson91 
szczurza mama



Dołączyła: 06 Mar 2014
Posty: 134
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw Maj 22, 2014 22:14   
   Zwierzątka: Szczurki Basię, Fiorę, Nami, Ahri, Łyżwę, Lulu, Poppy, JJ i Fizza


W zooplusie jest do poniedziałku kusząca promocja związana z ich 7-leciem i zastanawiam się nad zamówieniem takiego transportera :)
http://www.zooplus.pl/sho...dla_kota/316478
Czy ktoś miał może styczność z tym modelem? :P
_________________
Nasz Summoner's rift
:wavexxs:
 
 
     
panifowl 



Dołączyła: 16 Sty 2014
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Maj 22, 2014 23:25   
   Zwierzątka: szczury i pies :>


no właśnie, też jestem nim zainteresowana :) Hmm, jak myślicie, dla ilu szczurków jest ten transporter?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 11