Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Pon Cze 30, 2014 23:20
Czarna samiczka self - ok. 3 miesiące
Autor Wiadomość
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 17, 2014 11:42   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Off-Topic:
natureminemka, dzikie myszy i norniki lubiły się łapać na masło orzechowe albo na chleb smażony w margarynie.
_________________
Moje ogony
 
 
     
natureminemka 



Dołączyła: 26 Sty 2013
Posty: 20
Wysłany: Nie Kwi 20, 2014 22:49   

Dziewczynka ma aż trójkę chętnych, wybiorę oczywiście najlepszy domek. O chłopaczka póki co nikt nie pyta.

Oswajają się jak na razie bardzo powoli, dają się brać na ręce i przychodzą do mnie po smakołyk ale gwałtowne ruchy i dźwięki ciągle robią na nich duże wrażenie. Boją się przebywać poza klatką gdzieś indziej niż na rękach, chowają się do kieszeni, wchodzą do rękawów, kaptura i pod włosy, byleby za dobrze nie było ich widać ; ) Przyda się pomoc moich szczurów przy oswajaniu, ale dopiero po odrobaczeniu. Poza tym rosną zdrowo i mają apetyt choć niewiele rzeczy chcą jeść. Warzyw, owoców, twarogu czy jakiegokolwiek nabiału lub gerberka nie tykają. Karmę dla szczurów jedzą chętnie ale najbardziej gustują w kocich chrupkach ;)

Parę zdjęć z dzisiaj, głównie chłopaczek z nadzieją, że ktoś się w nim zakocha - a jest rozkoszny :)

Robiłam małe przemeblowanie w klatce i zrobiło się straszne poruszenie, więc maluchy zastygły w strachu w kąciku, a białasek schował się przed światem gdzie się dało ;)

Czarnula na widok aparatu nie widziała co począć...

Nie patrz Białek!

Głaskać pozwala się bardzo nieśmiało ; )


Śliczny wacik ochłonął i zmienił kącik :)

Napił się...

I ciekawość wzięła górę nad strachem, przyszedł obwąchać aparat

Pohasać po hamaku


I w przepływie odwagi zaglądał do mnie co chwilę :)

 
     
Gamabunta 



Dołączyła: 20 Lis 2013
Posty: 572
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Kwi 20, 2014 23:57   
   Zwierzątka: 2,5kg wyrobu psopodobnego


Jest cudowny. :serducho: Kciukam za domek dla niego. :kciuki:
_________________
Takiż to świat. Niedobry świat. Czemuż innego nie ma świata?
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 21, 2014 00:10   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Zgadzam się z przedmówczynią. Wypiękniał cudnie! Brać ludziska, którzy jeszcze możecie!
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
natureminemka 



Dołączyła: 26 Sty 2013
Posty: 20
Wysłany: Wto Kwi 29, 2014 00:55   

Maluchy są już po podaniu ivermektyny, właściwie po oględzinach dokładnych nie było widać ani pasożytów ani jajek, więc dostały tylko profilaktycznie. Oswajanie postępuje małymi kroczkami. Białaskowi idzie troszkę lepiej. Czarnula dalej bardzo boi się otwartej przestrzeni. Za to chętnie bryka po moich ramionach i kolanach ;) Dla niej mam już domek, czeka na transport do Poznania. Białasek wciąż wolny.

Zważyłam je 26 kwietnia. Mniejszy z początku chłopak waży już 77 g i przerósł siostrę o 7 g :) Poza tym dziś zostały rozdzielone. Malutka siedzi z moimi dziewczynami - łączenia nie było, moje laski cudownie socjalizują się z każdym szczurem od razu. Mogę obcego szczura wpuścić do nich do klatki i traktują jak swojego :)

Męska część mojego stada aktualnie siedzi z młodym razem w małej klatce, w której trzymałam wcześniej oba malce. Traktują chłopca jak dotąd przyjaźnie mimo, że zaczyna już im skakać dla zabawy po głowach ;) . To bardzo zrównoważone stado, myślę, że nie powinno być problemu również po przełożeniu do klatki docelowej, ale poczekam z tym do rana.

Doklejone 3 maja 2014:

Malutka dziś o 7.00 pojechała do Poznania i jest już w nowym domu :)

Chłopczyk nadal szuka! Jest bardzo ciekawski, czasami jeszcze ucieka, ale przy innych szczurach czuje się dość pewnie i wesoło wybiega z klatki na ręce.

Zdjęcie z łączenia po przeniesieniu do docelowej klatki, brak wyposażenia skłonił chłopców do drzemki w kuwecie ;)

 
     
natureminemka 



Dołączyła: 26 Sty 2013
Posty: 20
Wysłany: Nie Maj 11, 2014 12:49   

Mały coraz większy, i wciąż bez domku.
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Nie Maj 11, 2014 21:27   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Ludzie, brać malucha!
natureminemka, wrzuciłaś go na fb Szczurze Adopcje? Jak chcesz, udostępnię tam ogonka.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
natureminemka 



Dołączyła: 26 Sty 2013
Posty: 20
Wysłany: Nie Maj 11, 2014 21:45   

limomanka, udostępniłam najnowsze zdjęcie na szczurze adopcje, z tym, że nie widać go na stronie głównej, musiałby to jakiś administrator zrobić.
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Nie Maj 11, 2014 21:46   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


Dawno już bym go wzięła, ale mi nie wolno. ;(
Trzymam kciuki, żeby jak najszybciej znalazł domek. :kciuki:
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Nie Maj 11, 2014 22:29   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


natureminemka, właśnie to proponuję. Wrzucam już :)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
natureminemka 



Dołączyła: 26 Sty 2013
Posty: 20
Wysłany: Śro Maj 28, 2014 22:49   

A o małego nikt nie pyta :(
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Śro Maj 28, 2014 23:08   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


natureminemka, ech... bo on widocznie na mnie wciąż czeka. Łap PW. :wink:
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Śro Maj 28, 2014 23:45   
   Zwierzątka: szczurze damy


olus_165, Ooo :serducho: !
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Czw Maj 29, 2014 00:44   
   Zwierzątka: królinka i szczury


olus_165, tak :serducho:
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Czw Maj 29, 2014 08:09   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


olus_165, najwyraźniej czeka :D
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 12