Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Paraliż (?) PRZEDNICH łapek.
Autor Wiadomość
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sie 29, 2014 10:27   
   Zwierzątka: brak


2 krople na pewno nie zadziałają, musisz dać jej co najmniej kilka mililitrów - za to co 3 dni. Jeśli po dwóch takich uderzeniowych dawkach Galastop nie pomoże, dopiero wtedy można stwierdzić, że leki nie są trafione.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Mikaq 


Dołączyła: 28 Sie 2014
Posty: 4
Wysłany: Pią Sie 29, 2014 10:54   

Dam jej dziś więcej galastopu, czyli możeliwe, że jej stan nie pogorszył się przez leki a za małe dawki? tylko jest jedna sprawa wyczytałam , że ten lek jest w jasnożółtej zawiesinie a ja mam niby ten lek, ale jest jak woda, bezbarwny.
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 29, 2014 11:09   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Galastop to bezbarwny olej.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
hekatomba 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 429
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Sie 29, 2014 11:11   
   Zwierzątka: cztery szczurzyce oraz stawonogi: rybiki cukrowe, kosarze pospolite i kątniki domowe (gościnnie)


Mikaq, o ile więcej? Jeśli zaledwie o parę kropel, to myślę, że poprawy możesz się nie doczekać. Ten lek, jak wspomniała smeg, podaje się w mililitrach. Jestem zdania, że pogorszenie stanu zdrowia leży po stronie zbyt małych i nieprecyzyjnych dawek leku, a nie ich niewłaściwego dobrania. Co do Galastopu - ten preparat ma nieco oleistą konsystencję i osobiście nie spotkałam się z inną formą tego leku. Swoją drogą, gdzie mieszkasz? Może warto byłoby wybrać się do weterynarza, który zna się na gryzoniach? Tutaj znajdziesz listę polecanych lecznic.
 
     
Mikaq 


Dołączyła: 28 Sie 2014
Posty: 4
Wysłany: Pią Sie 29, 2014 12:29   

Dziękuję za pomoc kupiłam całą strzykawkę, więc mogę podać jej 3 ml. Już wiem, gdzie jest specjalista od gryzoni, dziękuję.
 
     
aagunia205 



Dołączyła: 14 Lis 2010
Posty: 47
Skąd: Elbląg/Trójmiasto
Wysłany: Sob Sie 30, 2014 10:06   
   Zwierzątka: Lola & Tosia


moj szczurek ma podobne objawy jak wasze, wczesniej myslalam, ze to minie, ok mylilam sie, czy jest w ogole sens podowania tego Galastopu, czy jej ulzy w bolu, poprawi jakos zycia, przedluzy jej zywot ? czytajac na forum wywnioskowalam, ze i tak choroba prowadzi do smierci.
_________________
Loca[*]♥ ; WAKA[*]♥ ; LOLA[*]♥ ; TOSIA[*]♥
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Sie 30, 2014 14:59   
   Zwierzątka: brak


aagunia205, podawanie leków z kabergoliną powoduje zmniejszenie się guza przysadki, czyli zmniejszenie lub ustąpienie objawów. W zależności od wieku szczura, w którym wykryto chorobę można przedłużyć życie o kilka miesięcy, nawet do roku. Moja szczurzyca żyła na lekach jeszcze 7 miesięcy "na chodzie", a w momencie podawania pierwszej dawki była prawie umierająca.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
angelus 
garota



Dołączyła: 30 Kwi 2009
Posty: 2327
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Sie 30, 2014 18:04   
   Zwierzątka: szczurowadła


aagunia205,
Cytat:
i tak choroba prowadzi do smierci.

życie prowadzi do śmierci...
Moja Ebola jest na lekach od 8 miesięcy.
Miała ostatnio poważne załamanie stanu zdrowia, nie jadła, prawie nie chodziła, ale steryd i zwiększona dawka leku powoli znów stawiają ją na nogi.
Zawsze trzeba spróbować powalczyć o ogonka!
_________________
angelusowe aniołki
Zdecydowanie za szybko opuściły ten świat, ale nigdy nie opuszczą mojego serca...
Denga, Dżuma, Sepsa, Ebola, Plaga, Vena, Febra, Xerxes, Yakuza, Coma, Coli

 
     
aagunia205 



Dołączyła: 14 Lis 2010
Posty: 47
Skąd: Elbląg/Trójmiasto
Wysłany: Sob Wrz 27, 2014 21:34   
   Zwierzątka: Lola & Tosia


Walczymy Galastopem, raz lepiej raz gorzej. Bardzo dużo je, gerber, kaszki, tylko miekkie. Nie myje sie, przednie lapki raczej nie sprawne, przewraca sie co krok. Myślę, że ją to boli. Nie chcę podjąć decyzji o eutanazji, ale to egoiStyczne podejście.
_________________
Loca[*]♥ ; WAKA[*]♥ ; LOLA[*]♥ ; TOSIA[*]♥
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Sob Wrz 27, 2014 21:52   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


aagunia205, jaką dawkę Galastopu podajesz i jak często?
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
aagunia205 



Dołączyła: 14 Lis 2010
Posty: 47
Skąd: Elbląg/Trójmiasto
Wysłany: Nie Wrz 28, 2014 21:10   
   Zwierzątka: Lola & Tosia


1 ml codziennie
_________________
Loca[*]♥ ; WAKA[*]♥ ; LOLA[*]♥ ; TOSIA[*]♥
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pon Wrz 29, 2014 12:43   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Proponuję przenieść się do tego tematu. Tam bardziej doświadczeni podpowiedzą.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 12