Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Pią Sty 29, 2016 22:04
Miot N2 SunRat's - rezerwacje str.5
Autor Wiadomość
cornflakegirl 



Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 1602
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Nie Paź 16, 2016 13:12   
   Zwierzątka: 2 szczury i 2 psy


Papi, limomanka, quagmire, Pyl, dziewczyny bardzo dziękuję Wam za ciepłe słowa, niestety nie zasłużyłam na nie :(
Przyszły wyniki sekcji Nutelli, przyczyną jej śmierci były ropnie na płucach, spowodowane najprawdopodobniej mykoplazmozą. To była ewidentnie moja wina, nie zauważyłam, że z nią dzieje się coś niedobrego, kilka dni wcześniej zaczęłam jej podawać beta glukan, bo troszkę zaczęła chrumkać, miałyśmy iść po szkoleniu w Krakowie do weta, bo nie miałby jej kto ewentualnie podawać leków, gdy nie nie było. Człowiek głupi jest po prostu... Przykro mi bardzo, że zawiodłam prócz Nutelki i siebie także Henioka i Emilkę.
Cała sekcja poniżej:
ORZECZENIE
Badaniem sekcyjnym stwierdzono:
1) zaschniętą wydzielinę koloru brunatnego w okolicy otworów nosowych;
2) rozlane guzowate zmiany płuca prawego, zlokalizowane wokół oskrzela głównego oraz wieloogniskowo w obrębie płata doczaszkowego, środkowego i doogonowego; obecny ponadto obrzęk płuc, przekrwienie opadowe płuca prawego, drobne białe zmiany wieloogniskowe w obrębie płuca prawego; ogniskowo w obrębie płata prawego i lewego obecna ostra rozedma śródmiąższowa;
3) powiększenie węzła chłonnego śródpiersiowego;
4) ogniskową zmianę guzowatą w endometrium;
5) przekrwienie wątroby.
Badaniem histopatologicznym stwierdzono:
1) w nerkach: przekrwienie, częściową lizę nabłonka kanalikowego;
2) w mięśniu sercowym: przekrwienie;
3) w endometrium: powierzchnia endometrium objęta lizą, w głębi endometrium obecne duże ognisko neutrofili, często zdegenerowanych, oraz mniej licznych makrofagów, centrum ogniska ulega masywnej martwicy, na obrzeżu ogniska nacieku obecny rozplem tkanki łącznej włóknistej; w obrębie endometrium obecne ponadto rozlane nacieki neutrofili i mniej licznych makrofagów; (ropień endometrium, rozlane zapalenie ropne endometrium);
4) w węźle chłonnym śródpiersiowym: rozlane nagromadzenie makrofagów oraz przekrwienie;
5) w płucach: duże zlewające się ogniska nacieku makrofagów, którym towarzyszą nieliczne neutrofile, na obrzeżach ognisk nacieku komórek zapalnych obecne pęcherzyki płucne w różnym stopniu nacieczone neutrofilami, makrofagami, niekiedy z bogatobiałkowym płynem wysiękowym z obecnością włóknika; obecne ponadto przekrwienie, wieloogniskowa ostra rozedma pęcherzykowa, okołonaczyniowe i okołooskrzelikowe nacieki makrofagów i mniej licznych limfocytów, ogniskowy rozplem tkanki łącznej włóknistej, ogniskowe zapadanie się pęcherzyków płucnych – niedodma; (przewlekłe masywne wieloogniskowe do zlewającego się ziarniniakowo-ropne zapalenie płuc);
6) w wątrobie: przekrwienie, umiarkowanego stopnia rozplem tkanki łącznej włóknistej oraz niewielkiego stopnia naciek limfocytów i plazmocytów w przestrzeniach bramno-żółciowych, wieloogniskowy zanik hepatocytów, w niektórych hepatocytach; stwierdzono obecność kariomegalii, zwyrodnienie wodniczkowe i tłuszczowe hepatocytów pojedynczych lub niewielkich skupisk hepatocytów.

Na podstawie badania sekcyjnego i histopatologicznego stwierdzono, że bezpośrednią przyczyną śmierci szczurzycy była niewydolność układu oddechowego spowodowana masywnym ziarniniakowo-ropnym zapaleniem płuc. Stwierdzone zapalenie ma najprawdopodobniej etiologię bakteryjną. W diagnostyce różnicowej uwzględnić należy przede wszystkim zakażenie Mycoplasma pulmonis oraz Streptococcus pneumoniae.
Protokół sporządziła: dr n. wet. Iwona Otrocka-Domagała
_________________
moje dziewczynki: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13637

ze mną: Nutelka i Mortadela na wiecznym DT
za TM: Elza, Siwa, Tola, Lusia, Wena, Nanna, Neska(*)
 
     
Papi 


Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 316
Wysłany: Nie Paź 16, 2016 13:28   

cornflakegirl, na mykoplazmoze nie masz wpływu. Nie ma co myśleć co by było gdyby...kochasz swoje szczury i dbasz o nie. Nie da się wszystkiego przewidzieć i nie wiadomo czy moglabys cokolwiek zmienić. Trzymaj się cieplutko i nie obwiniaj się :glaszcze:
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 17, 2016 10:56   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


cornflakegirl, oczywiście, że zasłużyłaś. Nie ma opcji, żeby zawsze wszystko zauważyć, gdy szczury tak doskonale potrafią ukrywać choroby.
Nie zarzucaj sobie absolutnie nic, serio.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pon Paź 17, 2016 11:44   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


cornflakegirl, wydaje mi się, że nie masz rentgena w oczach.
Nie zarzucaj sobie, że nie zauważyłaś niczego, dobrze wiemy, jak szczury potrafią się czaić z dolegliwościami :(
Trzymaj się :glaszcze:
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
cornflakegirl 



Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 1602
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon Paź 17, 2016 22:00   
   Zwierzątka: 2 szczury i 2 psy


Papi, quagmire, limomanka, dziękuję Wam. Naprawdę, chociaż zostanie mi to w pamięci. Póki co nie chcę mieć więcej szczurów, została mi moja wieczna tymczaska, najwredniejsze stworzenie jakie w życiu miałam. Przynajmniej cieszy się teraz nowym lokum.
Chciałabym bardzo podziękować Heniokowi i Emilce za powierzenie mi tak cudownych szczurów.
_________________
moje dziewczynki: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13637

ze mną: Nutelka i Mortadela na wiecznym DT
za TM: Elza, Siwa, Tola, Lusia, Wena, Nanna, Neska(*)
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 27, 2016 12:10   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Kto z N-dzieciaków jeszcze w tym roku obchodził Święta z Wami?
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Pati112 



Dołączyła: 13 Lut 2014
Posty: 66
Wysłany: Sob Sty 28, 2017 16:03   

Hej, dzisiaj niestety musieliśmy pożegnać się z Natanem, miał 2 lata i 10 miesięcy.
_________________
-= Natan i Edek =-
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 12