Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Pią Sty 29, 2016 22:04
Miot N2 SunRat's - rezerwacje str.5
Autor Wiadomość
Zizollo 



Dołączyła: 11 Sty 2012
Posty: 2803
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw Lut 04, 2016 08:28   
   Zwierzątka: kot


cornflakegirl, za Nescę również mocno zaciska i mocno jej kibicuję :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki:
_________________
tu nas zobaczycie http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13006


na zawsze w sercu : Balu ?.10.12- 27.10.13,Bonzo 01.03.12-13.01.14,Bolo 01.03.12-14.08.14, Dragon ?-02.09.2014 ,Kiran 02.09.13-27.01.16, Karmel 02.09.13-31.05.2016[*]
 
     
Pati112 



Dołączyła: 13 Lut 2014
Posty: 66
Wysłany: Czw Lut 04, 2016 09:30   

cornflakegirl, Papi, Zizollo, Dzięki za kciukasy, dzisiaj jest lepiej, dużo sika-dostaje Furosemid co 6h, leki na nadciśnienie, plus antybiotyk i p/zapalny. Wczoraj był mocno opuchnięty na pyszczku, dzisiaj widać, że opuchlizna zeszła, jutro RTG. Niestety widać po nim chorobę, staruszek się z niego zrobił taki biedny :( Chłopkami o niego bardzo dbają, myją go, siedzą z nim cały czas. Mamy jednego młodziaka, to cały czas go liże i tuli się do niego :glaszcze: :kciuki: :kciuki: :kciuki: Za Nesce
_________________
-= Natan i Edek =-
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Czw Lut 04, 2016 13:59   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Staruszek w wieku roku i 10 miesięcy to kiepska sprawa :(

Trzymam mocno kciuki :kciuki:

U Nel podejrzewam GP, ma problemy ze wzrokiem (co raczej się wiąże), ale jak na razie leczy się całkiem nieźle, zupełnie, jakby była kastrowana.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Pati112 



Dołączyła: 13 Lut 2014
Posty: 66
Wysłany: Pią Lut 05, 2016 20:12   

Wróciliśmy od weta, Nikodem ma zapalenie płuc-zmiany zapalne (ropne) plus nwd krążenia, woda w płucach. Antybiotyk jeszcze 8 dni, plus furosemid i lek na nadciśnienie do końca życia będzie już dostawał. Ogólnie widać, że trochę odżył, za tydzień kontrola u weta. Dzięki za kciukasy
_________________
-= Natan i Edek =-
 
     
Zizollo 



Dołączyła: 11 Sty 2012
Posty: 2803
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pon Lut 08, 2016 17:31   
   Zwierzątka: kot


Pati112 napisał/a:
Ogólnie widać, że trochę odżył, za tydzień kontrola u weta.


Pati112, super w takim razie teraz zaciskam żeby kuracja pomogła i poprawiła jego stan :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki:
_________________
tu nas zobaczycie http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13006


na zawsze w sercu : Balu ?.10.12- 27.10.13,Bonzo 01.03.12-13.01.14,Bolo 01.03.12-14.08.14, Dragon ?-02.09.2014 ,Kiran 02.09.13-27.01.16, Karmel 02.09.13-31.05.2016[*]
 
     
cornflakegirl 



Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 1602
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Śro Lut 17, 2016 09:07   
   Zwierzątka: 2 szczury i 2 psy


Pati112, i jak ta Nikoś?

U nas tfu tfu sytuacja powoli się stabilizuje. Nesca jest na unidoxie drugi tydzień, ożywiła się, chodzi, spaceruje, jest coraz sprawniejsza. Niestety guz rośnie jak szalony, obecnie jest wielkości czereśni. Nie wiem co mam z nim zrobić, nie jest w na tyle dobrej kondycji fizycznej, by jej go usunąć. Farmakologicznie, przy jej nerkach nie chcę jej jeszcze teraz cabaseru dowalać. Nie lubię szczurzej starości :/ zwłaszcza przedwczesnej :(

[ Dodano: Czw Mar 17, 2016 15:29 ]
Eh tak czekałam, czekałam i w końcu zapomniałam o urodzinach eNek! Spóźnione życzenia i zdrówka. My z Nescą nadal walczymy, obecnie do gry wszedł Cabaser. U Nutelki odpukać ok.
_________________
moje dziewczynki: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13637

ze mną: Nutelka i Mortadela na wiecznym DT
za TM: Elza, Siwa, Tola, Lusia, Wena, Nanna, Neska(*)
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Czw Mar 17, 2016 15:39   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Nel złapała gruczolaka (?) w podbrzuszu, więc niedługo będziemy się ciąć pewnie. Poza tym nie widać po niej, by się starzała, dalej potrafi ciągać towarzystwo za uszy :P

100 lat dla Nek :) :urodziny:
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Papi 


Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 316
Wysłany: Czw Mar 17, 2016 15:47   

Sto lat :urodziny: :urodziny: :urodziny:
Nessi zdrowa, wesoła i kochana jak zawsze :serducho: :)
 
     
Pati112 



Dołączyła: 13 Lut 2014
Posty: 66
Wysłany: Czw Mar 17, 2016 23:22   

Heja, u nas spoko! Jeżeli chodzi o Nikosia to wrócił do formy, dostaje regularnie leki i odżył, ale dzisiaj znowu Natan siedzi osowiały w hamaku, wczoraj był super ruchliwy a dzisiaj po przyjściu z pracy bida siedzi przysypiająca, a drugi z miotu (roczny z adopcji) z silną dusznością i świstami, ręce mi opadły, nie wiem co z nim się stało-więc zapakowaliśmy tego z dusznością i pojechaliśmy do weta, dostał dexaven i jakieś leki-jutro pojadę z nim do Zwierzętarni nie wiem skąd u młodego szczura tak nagła duszność ze świstami. Sypie mi się miot coś, ech. Pozdrawiam i zdrowia dla eNek!
_________________
-= Natan i Edek =-
 
     
tuśka 



Dołączyła: 14 Sty 2016
Posty: 663
Ostrzeżeń:
 2/4/5
Wysłany: Czw Mar 17, 2016 23:44   
   Zwierzątka: Labrador, szczury


Pati112, a gdzie byłaś ze szczurkiem? Koniecznie skonsultuj szczurka w Zwierzętarni, też jestem z Łodzi :) Nie ma drugiego tak dobrego weta :)
_________________
Obecnie ze mną Alex, Parszywek,Carlos, Denzel

ZA TM min: Manfred [*] Zosia [*] Halina [*] Czarna [*] Alexander [*] Scotty [*] Hania [*] Alina [*] Sasha [*] Mała [*] i wiele wiele innych [*]...
 
     
Pati112 



Dołączyła: 13 Lut 2014
Posty: 66
Wysłany: Czw Mar 24, 2016 13:13   

Heya, byliśmy na kontroli z Nikosiem i niestety ma wodę w płucach, średnio to wygląda. W sumie nie widać po nim tego co się dzieję w jego sercu, ale ma poważną nwd krążenia. Dostaje duże dawki leków, dużo odpoczywa, ale jest ruchliwy i jakoś się trzyma. Drugi z naszych klatkowców ma zap płuc i jesteśmy na antybiotykach, więc mam szpital w domu. Pozdrawiam

tuśka
byliśmy w przychodni As w nocy.
_________________
-= Natan i Edek =-
 
     
Papi 


Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 316
Wysłany: Śro Maj 04, 2016 22:09   

Nessi nagle posypała się. Wczoraj w nocy zaczęła miec problemy z przednimi łapkami, z trudem otwierała oczka, nakarmiłam ją sinlakiem. Rano bylo tylko gorzej. Po południu w lecznicy już miała problemy z utrzymywaniem równowagi, przewracała sie i siadły jej tez tylnie łapki. Dostala zastrzyk i kabergoline do pyszczka. Jest bardzo źle, nie wiem czy przetrwa noc ;(
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Śro Maj 04, 2016 23:54   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Papi, mocne kciuki i masę ciepłych myśli Wam wysyłam... :kciuki: Jeśli dostała dobrze dobraną, uderzeniową dawkę, powinna dać radę, choć opis nie wygląda dobrze :(

Nel była operowana kilka dni temu z powodu gruczolaka i przy okazji została wykastrowana. Wybudziła się ładnie, nie było żadnych komplikacji mimo podejrzenia guza przysadki i jej standardowych "nosowych" problemów. Grzecznie dochodzi do siebie.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
cornflakegirl 



Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 1602
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Czw Maj 05, 2016 08:58   
   Zwierzątka: 2 szczury i 2 psy


Papi, masa kciuków :kciuki: :kciuki:
Nanna też jakiś tydzień temu miała straszny kryzys. W niedzielę rano zaglądam do klatki a ona leży na boku oddycha pyszczkiem, nos zawalony jakąś wydzieliną, objawy przysadkowe jakby nie dostawała leków. Jakoś udało się ją wtedy zreanimować, dostała masę leków i się podniosła. Niestety wczoraj wieczorem była bardzo słabiutka, nie wiem czy nie są to nasze ostatnie dni... Jej jedno oczko było strasznie nieobecne, jakby chciała już mieć święty spokój. Nie wiem już sama ile walczymy z tymi paskudztwami różnymi.... A no i nowy guz rośnie, koło przedniej łapki, wielkości małego ziarenka groszku.

Nutelka póki co, odpukać, dobrze kluska się z niej zrobiła, bo wyjada sinlac dziewczynom, ale ze stada trzyma się najlepiej.
_________________
moje dziewczynki: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13637

ze mną: Nutelka i Mortadela na wiecznym DT
za TM: Elza, Siwa, Tola, Lusia, Wena, Nanna, Neska(*)
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 05, 2016 09:27   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


cornflakegirl, a może zwiększyć jej dawkę kabergoliny? Czy próbowaliście już tego?
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 12