Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Recenzje klatek...
Autor Wiadomość
Mangalarga 



Dołączyła: 11 Lut 2008
Posty: 275
Wysłany: Nie Cze 01, 2008 13:27   

1. Zdjęcia:
zdjęcie producenta; zdjęcie mojej klatki

2. Nazwa:
Klatka dla szynszyla/koszatniczki (kupiona u zoohandel24h)

3. Przeznaczenie:
klatka tymczasowa/dobudówka/chorobówka

4. Rozmiary klatki:
wg. producenta: dł. 60cm; gł. 36cm; wys. z kuwetą 55 cm
zmierzone przeze mnie: dł. 57,5 cm; gł. 36 cm; wys. 51 cm (w tym wys. kuwety 10,5 cm)
Odstęp między prętami: 1cm

5. Plusy klatki:
+ ocynkowana (nie obłazi)
+ stabilna
+ posiada kratę nad kuwetą, którą można swobodnie wyjąć
+ łatwo się myje (m.in. mieści się w wannie)
+ solidnie zrobiona, pręty są mocno połączone, nie wyginają się

6. Minusy klatki:
- dość małe drzwiczki (12,5x12,5cm) czasem stanowią problem przy manewrowaniu wewnątrz
- górne drzwiczki otwierają się "do mnie"
- zaczepy trzymające kuwetę bardzo ciężko się zapinają (ale to może być wada w moim egzemplarzu, można spróbować trochę odgiąć kombinerkami), z tego względu nie noszę jej za uchwyty.
- drewniane półki (ale można je wymienić)

7. Uwagi:
Klatka była zdecydowanie tańsza niż inne o podobnych rozmiarach. Dla moich panien jest w sam raz, nawet gdy muszą zadowolić się krótszym bieganiem, mogą w niej poszaleć. Również dla mnie jest idealna, z większą miałabym problemy z doniesieniem do łazienki na mycie. Ogólnie jestem z niej bardzo zadowolona :)
_________________
Ze mną: Ilo, Emi
Za TM [*]: Tequila, Nezu, Panya
Ostatnio zmieniony przez limomanka Wto Kwi 29, 2014 20:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lis 17, 2008 12:47   

1.
Zdjęcie producenta
2. Nazwa.
Furet XL, Ferplast
3. Przeznaczenie.
Według kalkulatora na 9 ogonów.
4. Rozmiary klatki.
80 cm x 75 cm x 86,5 cm
Odstęp między prętami 1,5 cm
5. Plusy klatki.
- rozkładana
- bardzo duża
- malowana
- dość łatwe montowanie sprzętów
- 2 pary bardzo dużych drzwiczek (ja się mieszczę przez nie ;) )
- bardzo solidna i stabilna
- nie jest ciężka wbrew pozorom
- dużo wyposażenia w cenie klatki
- bardzo dobra jakość wykonania
6. Minusy klatki.
- duża i zajmuje dużo miejsca
- 3 para drzwiczek nie byłaby złym pomysłem
- klatka nie wejdzie do wanny/pod prysznic bez rozłożenia i przez to bardzo ciężko i mozolnie się ją myje
- bardzo nieporęczna
- cena
7. Podsumowanie.
Wspaniała klatka na duże stado. Samiczek zmieści się więcej od samców.
Złożyłam ją w 5 minut, ale rozkładanie jest już długie. Jak na tak dużą klatkę jest naprawdę bardzo stabilna, byłam zaskoczona.
Mnie cieszy przede wszystkim, że jest malowana. Czyszczenie jej nie zajmuje chwili i bywa trudne, jednak jest to nadal jedna z lepszych klatek o tych gabarytach.

I recenzja użytkowniczki Morgana551 (29-04-2014):

1. Zdjęcia


2. Nazwa
Ferplast Furet XL
3. Przeznaczenie: klatka stała na 8-10 szczurów (zależy od kalkulatora)
4. Rozmiar klatki: 80 cm x 75 cm x 86,5 cm
Odstępny między prętami: 1,5 cm
5. Plusy klatki:
:arrow: duża
:arrow: solidna
:arrow: malowana
:arrow: składana
:arrow: baardzo duże drzwiczki
6. Minusy klatki
:arrow: nieporęczna
:arrow: ciężka
:arrow: nie mieści się w drzwiach (mogłaby być węższa i wyższa).
:arrow: trudna w sprzątaniu
7. Uwagi.
Składanie tej klatki od zera jest dziecinnie proste ale jak dla mnie największym problemem jest sprzątanie. Za każdym razem muszę oddzielać klatkę od kuwety z tym problemu jako tako nie ma gorzej w drugą stronę... Czasem jest problem aby włożyć klatkę z powrotem do kuwety. Po pół roku użytkowania klatka wygląda prawie jak nowa. Pomijając kilka miejsce gdzie farba odeszła dzięki ząbkom :twisted: . Najtaniej klatkę można kupić za 550zł. Jednak zazwyczaj jest ona za ponad 700zł.... Jestem zadowolona z tej klatki. Jednak gdybym miała jeszcze raz kupować to pewnie nazbierałabym pieniądze na Royal Suite 95 Double firmy Savic.

(poprawiłam błędy ort. - limomanka)
Ostatnio zmieniony przez limomanka Czw Maj 01, 2014 07:55, w całości zmieniany 7 razy  
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 02, 2008 21:11   

1. Zdjęcie producenta
2. Ferplast - Cincilla Super Chrom
3. wg kalkulatora na 4-6 szczurów (zależnie od wyposażenia)
4. 80/70/50 cm
odstęp między prętami 1,5 cm
5. Plusy klatki
- duża
- ustawna, łatwo w niech montować "umeblowanie"
- ma duże drzwi z przodu i na górze
- solidnie wykonana
- stabilna
- ma głęboką kuwetę, więc szczury rozsypują mniej ściółki
6. Minusy klatki
- ciężka
- ocynkowana
7. Podsumowanie.
Klatkę mam od kilku miesięcy i jestem z niej bardzo zadowolona. Wprawdzie mycie jej zajmuje trochę czasu, bo jest duża i ocynkowana, ale duże drzwiczki i łatwy dostęp rekompensują wszystko.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
Ostatnio zmieniony przez limomanka Wto Kwi 29, 2014 20:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 01:24   

1.

2. ZESTAW KLATKA DLA SZYNSZYLA,KOSZATNICZKI,FRETKI (nazwa z Allegro)
3. Na ile szczurów klatka jest przeznaczona: 4-6 (zależnie od płci, wyposażenia, wielkości ogonków)
4. 80x47x100 (dł.x szr.x wys.)
Odstęp między prętami: 1.8cm
5. Plusy klatki
-duuuża
-zdejmowany i uchylany dach, duże drzwiczki = łatwy dostęp praktycznie wszędzie
-jest duża, ale dość zgrabna i ma dobre proporcje
-głęboka kuweta
-ładna
-metalowy stelaż jest składany na płasko, więc przy ewentualnej przeprowadzce będzie wygodniej
6. Minusy klatki
- dość duże odstępy między szczebelkami, ale 8 tyg. szczurka nie przechodzi, więc akurat dla mnie nie jest to problem - aktualizacja - mała potrafi przechodzić między prętami, tyle, że b. rzadko to robi
-czasem przy zakładaniu metalowego stelaża na kuwetę coś tam się wygina i trzeba się wysilić, żeby dopasować, ale w sumie bez większych problemów
7. Jak na razie jestem zadowolona z klatki (choć to świeży nabytek). Jak na swoje gabaryty jest łatwa w obsłudze i niewiarygodnie tania, daje mnóstwo możliwości do zaaranżowania, a szczury mają pełno miejsca. Polecam
Ostatnio zmieniony przez limomanka Wto Kwi 29, 2014 20:39, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 20, 2009 10:48   

1. Zdjęcia
zdjęcie ze strony sklepu
2. Nazwa
Quadra (firmy Ferplast)
3. Przeznaczenie
wg kalkulatora 7 szczurów
4. Rozmiary klatki (faktyczne)
wys 51,5cm, szer 80cm, dł 75 cm (52x80x74)
Odstęp między prętami 2 cm
5. Plusy klatki
- duża
- dwoje drzwiczek, mniejsze i większe, dają dobry dostęp
- poręczna mimo dużej kuwety, bo niska
- bardzo stabilna
- składana, szybko się ją składa i rozkłada
- malowana
- niska, staruszki nie spadają
- wysoka kuweta
- ustawna, łatwo zamontować co się chce
- mimo gabarytów łatwo i szybko się ją myje
- cena
6. Minusy klatki
- odstęp między prętami może być problemem przy malcach
- zajmuje sporo miejsca
7. Podsumowanie
Ja jestem strasznie zadowolona. Dla mnie jest to klatka idealna,wreszcie. Szczury mają dużo miejsca dla siebie, wysokość nie jest minusem. Jest szeroka i długa, ale montowanie wyposażenia nie jest wysiłkiem, a tym, którzy przyczepią się do wielkości drzwiczek powiem, że nie utrudniają one życia, dostęp jest dobry i łatwy, a wszystko to dzięki temu, ze jest niska, to bardzo ułatwia obsługę klatki.
Ma przesuwane drzwiczki, które strasznie mi się podobają, są bardzo wygodne i nie zawadzają otwarte.
Wyczyściłam ją w 20 minut i jestem pod wrażeniem. Zarówno góra klatki jak i kuweta wchodzą do wanny bez żadnego problemu, czas mycia skraca się do minimum. Jest wygodna i poręczna w użytkowaniu. No i jak każda ferplastowa ma farbę nie do zdarcia. Rewelacja!
Ostatnio zmieniony przez limomanka Wto Kwi 29, 2014 20:43, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 11:33   Re: Recenzje klatek...

1. Zdjęcia
Zdjęcie producenta:


2. Nazwa
IMAC Ferret Flat

3. Przeznaczenie
Klatka stała dla 3-4 szczurów (w zależności od wyposażenia,płci ogonków)

4. Rozmiary klatki
Realne:
wys:60 cm, szer:48 cm, dł:78 cm
Opisane przez firmę:
wys:60,5 cm, szer: 48,5 cm, dł: 80 cm
Odstęp między prętami 2.2 cm

5. Plusy klatki
- bardzo wygodna w myciu
- mocne, dobrze pomalowane pręty
- duże, mocne, trudno otwieralne drzwiczki
- głęboka kuweta z solidnego plastiku
- dość lekka jak na swoje wymiary i wygodna w przenoszeniu
- świetne plastykowe półki w zestawie(rur nie sprawdzałam, ja kupiłam klatkę używaną, bez nich w zestawie :( )

6. Minusy klatki
- cena może być dla niektórych barierą
- odstępy między prętami, dla maluchów za duże. Mogą się przeciskać.
- brak drzwiczek u góry klatki, są tylko z boku
- plastykowe zaczepy, niby mocne, ale boję się że moje baby je kiedyś przepiłują...

7. Podsumowanie.
Jestem z niej zadowolona. Nawet bardzo. Łatwo się czyści, ma bardzo mocną farbę, jest ergonomiczna i mieści się na półce na której stoi w moim pokoju. Jest "ze mną" od prawie 2 lat i świetnie się spisuje. Dodałabym może drugie drzwiczki u góry klatki, byłaby łatwiej dostępna, ale te z boku też wystarczą, są duże i umożliwiają swobodne operowanie przedmiotami w klatce.
Polecam. :)
Ostatnio zmieniony przez limomanka Wto Kwi 29, 2014 20:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
harpoonka 



Dołączyła: 17 Mar 2009
Posty: 611
Skąd: Sulechów
Wysłany: Nie Cze 14, 2009 00:39   

1. Zdjęcia
Przykładowa fotka, znaleziona w necie

2. Nazwa
Critter 3

3. Przeznaczenie.
Klatka na 5-7 szczurów (zależnie od wyposażenia, płci ogonków)

4. Rozmiary klatki (w centymetrach).
110cm x 70cm x 45cm
Odstęp między prętami 2cm x 2cm (pręty ułożone są w kratkę)

5. Plusy klatki
- klatka jest duza i mozna ja swobodnie urzadzic wedle wlasnego (lub szczurkow) uznania
- maly odstep miedzy pretami oraz ich ulozenie - nawet maluchy sie nie wydostana, a wszelkie hamaki, rury, czy zabawki bardzo latwo zamontowac w srodku
- posiada otwierany dach
- metalowa kuweta, ktorej szczurki nie przegryza
- kratka nad kuweta (mozna wyjac, jesli sie komus nie podoba)
- klatke mozna zlozyc na plasko (przydatne przy przeprowadzce, czy gdy po prostu klatka stoi nieuzywana)
- pieterka sa zrobione z malej kratki (1cm na 1cm) co ulatwia szczurkom poruszanie sie i jest wygodna
- kuweta nie stoi bezposrednio na podlodze
- jesli wlozyc wszystkie drabinki i pieterka do srodka, klatka nadaje sie rowniez dla starszych szczurkow, ktorym sprawia trudnosc wspinanie sie

6. Minusy klatki
- jest ciezka, masywna
- nie miesci sie do wanny, tragiczna przy duzym sprzataniu
- dosc trudno ja zlozyc po rozmontowaniu (zdecydowanie trzeba poprosic kogos o pomoc)
- drzwiczki sa spore jednak otwierane do wewnatrz, co znacznie utrudnia manewrowanie w srodku (jednak raczej latwo mozna zmienic ich ulozenie)
- prety rdzewieja, jednak po dluzszym uzytkowaniu

7. Podsumowanie
Ogolnie jestem z klatki bardzo zadowolona! I szczuraski tez nie narzekaja. Jest przestronna i swietnie mozna ja urzadzic.
Nie wiem, czy klatke mozna dostac w Polsce. W UK mozna ja nabyc w wiekszych sklepach - moze recenzja komus sie przyda :)
_________________
Ze mną:Gummy Bear, Xellos, Lancelot, Yupikayey, Titek, Maynard, James & Keenan :)
Za TM: [*] Chester, Cheddar, Gapcio, Benny, Alvin, Ori, Toby, Gniotuś, Cashmere, Rocky, Quart, Parszywek, Blues, Billy, Qujo, Queequeg :( Na zawsze w moim sercu!
Ostatnio zmieniony przez limomanka Wto Kwi 29, 2014 20:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
madzial13 



Dołączyła: 06 Mar 2009
Posty: 941
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Cze 20, 2009 14:06   klatka dla szczurów Tom firmy Marchioro
   Zwierzątka: 7 szczurków - a fuj!


1. Zdjęcie
zdjęcie producenta:


zdjęcie mojej klatki:


2. Nazwa: klatka dla szczurów Tom

3. Liczba szczurów wg. kalkulatora: 5

4. Wymiary: 82 x 51 x 80 cm
Odstępy: 1.1 cm

5. Plusy klatki:
- duża i przestronna
- w załączeniu: 3 plastikowe półki, 3 wentylowane rury, które można dowolnie łączyć i wieszać; poidło, karmnik, domek, uchwyt na zieleninę; schodki; uchwyty
- duże drzwiczki z przodu 25 cm x 38 cm, w którym umieszczone są drzwiczki małe; drzwiczki ciężkie do otwarcia dla szczurów;
- estetyczna: beżowa kuweta, bardzo solidna i stabilna oraz zielone (w naszym przypadku) pręty. Jak w przypadku większości lakierowanych klatek, pręty nie hałasują tak jak zwykły ocynk.
- na każdym boku klatki pręty poziome, co ułatwia szczurom wspinanie;
- łatwa możliwość zamontowania dodatkowym elementów;
- przezroczyste tunele dające możliwość obserwacji śpiących szczurów'
- wysoka kuweta - przy trocinach trochę się wysypywało, gdy dziewczyny się goniły, ale żwirek nie wysypuje się wcale;
- łatwa w myciu ze względu na to, że wszystkie elementy są plastikowe i nie trzeba ich demontować (mycie zajmuje mi max. 20 minut);
- plastikowe uchwyty ułatwiające przenoszenie;

6. Minusy klatki.
- brak drzwiczek na górze - to właściwie jedyny minus, bo gdy trzeba podać jedzenie, albo zmienić ręczniki, to towarzystwo od razu pcha się do wyjścia.
- jak w przypadku każdej dużej klatki, trzeba opracować strategię mycia w małej łazience

7. Podsumowanie:
Gdyby miała drzwi na górze - byłaby wprost idealna. Ponieważ jest bardzo estetyczna, nie budzi niechęci odwiedzających, którzy nie rozumieją jak można mieć w domu szczury.
Jestem z niej bardzo zadowolona i szczurki także :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez limomanka Wto Kwi 29, 2014 20:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
agacia 



Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 2089
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Maj 28, 2010 21:12   
   Zwierzątka: szczurki, psy i smoki;)


1. Zdjęcia
zdjęcie producenta

zdjęcie mojej klatki

2. Nazwa
Ferplast Furat
3. Według kalkulatora na 4 szczury
Ja mam 3 samce, ale jeszcze jeden spokojnie się zmieści, a samiczek wg mnie może być 5
4. Rozmiary klatki
wg producenta 78x48x70 cm ale kuweta jest ciut mniejsza, bo się zwęża lekko
odstępy między prętami 1,5cm
5. Plusy klatki:
- duże drzwiczki zapewniające dobry dostęp do klatki; mogę przez nie głowę do środka wsadzić
- cały otwierany sufit, co również daje dobry dostęp do klatki
- klatka jest duża i można ja fajnie urządzić
- małe odstępy między prętami, przez które nawet maluszki nie przejdą
- sprytne, bezpieczne zamknięcie drzwiczek, którego żaden szczur nie otworzy. Przy otwieraniu na początku trochę się męczyłam, bo trzeba odgiąć 2 pręty, ale już doszłam do wprawy :)
- wysoka kuweta, z której ściółka się mniej wysypuje
- no i wielki plus dla mnie, ze mieści mi się idealnie na komodzie, ale pod tym względem wybierałam klatkę
- kuweta mieści mi się w prysznicu czy wannie
- łatwo się składa i rozkłada
6. Minusy klatki:
- cena, chociaż myślę, ze klatka jej warta
- mała odległość między prętami, bo rurka od poidełka, zwłaszcza tego dodanego do klatki, ciężko wchodzi miedzy pręty i są lekko odgięte. Przez to przy zakładaniu i wyciąganiu woda się rozchlapuje
- poidełko dodane do klatki, przynajmniej to moje, bo jak nie naleję wody do pełna to cieknie, a ma 0.5l :( No i na fotach producenta było z tym plastikowym mocowaniem, a dostałam z drutem :roll:
7. Podsumowanie
Z klatki jestem bardzo zadowolona. Fajnie można ją urządzić i szczurki mają dużo miejsca. Na początku planowałam wziąć ta popularną klatkę 70x40x80, ale odstraszyły mnie od niej małe drzwiczki, a ta ma idealne. No i szukałam klatki, która zmieści się na komodę miedzy ścianą i szafą, a ta mieści się idealnie. Polecam :)


Klatka do kupienia już tylko używana - producent zmienił nieco jej wygląd i parametry. Recenzja nowej wersji o nazwie Ferplast Furat tutaj
Ostatnio zmieniony przez oxxy Pon Sty 04, 2016 16:29, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 28, 2010 22:43   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


1. Zdjęcia
producenta:


moje:


2. Nazwa
SAVIC Royal Double Suite 95

3. Przeznaczenie.
wg kalkulatora na 12 szczurów, wg mnie do 14 samic maksymalnie.

4. Rozmiary klatki.
Całość: 95 x 63 x 159 cm
Klatka: 95 x 63 x 120 cm
Odstęp między prętami: 16 mm.

5. Plusy klatki
*łatwa i przyjemna w sprzątaniu dzięki dużym drzwiczkom i idealnym dostępie do każdej części klatki
*duża, przestronna
*ładna i estetyczna
*w każdej chwili ma się dostęp do każdego miejsca a co za tym idzie - do każdego szczura; gdy się coś dzieje można zareagować natychmiast
*bardzo porządnie wykonana, a każdy szczegół dopasowany
*półeczka na dole jest ekstra :)
*można przedzielić na pół i trzymać dwa oddzielne stada
*wg mnie dobry odstęp między prętami, maluchy raczej nie wyjdą
dodane przez Martini:
*miękka, elastyczna kuweta - łatwo umyć w większym zlewie lub w kabinie prysznicowej
*porządne kółka - nie zostawiają śladów na jasnym parkiecie:) Naprawdę:)
dodane przez smeg:
*świetnej jakości farba, nie odpryskuje nawet gryziona przez szczury, a i dźwięk piłowania prętów przez zęby jest dużo mniej uciążliwy, niż przy ocynkowanej klatce ;)
*bardzo łatwo przeciera się pręty szmatką, chyba również dzięki farbie, brud gładko odchodzi, zupełnie nie mam potrzeby rozkładania jej i mycia w wannie - przez prawie rok używania nie zrobiłam tego ani razu, a klatka jest czysta
*bardzo łatwy mechanizm przyczepiania i odczepiania półek - właściwie wystarczy je tylko położyć na uchwycie - są stabilne, a jednocześnie odczepienie ich i opłukanie wodą to kwestia kilkunastu sekund.
*kraty pod kuwetami uniemożliwiają szczurom ucieczkę nawet po wygryzieniu dziur w plastikowych elementach klatki

6. Minusy klatki
*bardzo droga, ale jak dla mnie najlepsza (to chyba najdroższa dostępna w Polsce klatka dla gryzoni/fretek)
*okrutnie ciężka także nie podjęłabym się np zaniesienia części do wanny (cała klatka waży 50 kg)
*dość trudna w złożeniu
*niska kuweta (ale można zastosować kuwety narożne i problem z głowy)
dodane przez Martini:
*miłośnicy tarasów mogą być niezadowoleni: mają jedną płaszczyznę mniej do zawieszania tarasów, instalacja tarasu pojedynkę wymaga trochę gimnastyki (i długich rąk). Niższa osoba może mieć z tym problem.
*ciężko o części zamienne (głownie chodzi mi o kuwety) w Polsce - towar mocno niszowy
*trzeba pamiętać, aby seniorom zapewnić swobodne i wygodne wyjście z klatki - co wymaga wyjęcia z niej drabinki albo przystawienia jakiegoś sprzętu. Z drugiej strony, wysokość jest plusem dla szczurzej młodzieży;)
dodane przez smeg:
*plastik, z którego są zrobione kuwety bardzo "smakuje" szczurom, plastikożerne ogony szybko wygryzą w nim dziury; co dziwne - półek u mnie zupełnie nie tknęły

7. Podsumowanie.
dla mnie klatka - ideał. wcześniej miałam Ferplast Furet Towera i byłam bardzo niezadowolona głównie przez ciężkie sprzątanie i słaby dostęp do zwierząt.
cena niestety robi swoje, ale wg mnie warto na nią odkładać.
w Polsce dostępna obecnie jedynie w ZOOPLUSIE za 1 499,00.
ew w czasie promocji 1 299,00.
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
Ostatnio zmieniony przez limomanka Wto Kwi 29, 2014 20:57, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lip 31, 2010 10:17   

1. Zdjęcia.


2. Nazwa.
Casita 120, Ferplast (także Casita 80 - ok. 160 zł oraz Casita 100 - ok. 200 zł)

3. Przeznaczenie.
Wg kalkulatora na 9 szczurów, ja fanką kalkulatora nie jestem, bo wiele zależy od tego czy to samce czy samice, a przede wszystkim od zagospodarowania przestrzeni. 10 samiczek też się tam wygodnie rozlokuje.

4. Rozmiary klatki (w centymetrach).
119 x 58 x 61 cm
Odstęp między prętami.
2,2 cm

5. Plusy klatki.
- wysokiej jakości produkt
- składana
- stabilna
- łatwo umyć, wchodzi do wanny i pod prysznic
- góra klatki to dwie pary drzwi, daje to pełen dostęp do klatki i zwierząt
- malowana, farba nie do zdarcia
- bardzo łatwa w składaniu
- wzornictwo cieszy oko
- daje bardzo wiele możliwości aranżacji wnętrza
- w sumie 3 pary drzwiczek
- przednie drzwi są przesuwane i jest to bardzo wygodna opcja
- w wyposażeniu jest fajny duży domek, duże poidło, miseczka (i paśnik)
- jak do każdej klatki Ferplasta pasują do niej rury i półki tejże firmy
- wszystkie sprzęty bardzo łatwo się montuje i demontuje
- wysoka kuweta
- przydatne uchwyty po bokach

6. Minusy klatki.
- duża
- dość ciężka
- w całości nieporęczna
- duże odstępy między prętami, maluchy mogą wychodzić
- duże odstępy przy bocznych uchwytach:


7. Podsumowanie.
Podsumowując ujmę też Casitę 80 (78x48x58 cm) i Casitę 100 (96x57x56 cm), bo poza gabarytami i górną częścią, w 120 podzieloną na pół, niczym się nie różnią.
Klatki sobie bardzo chwalę. Łatwo je umyć i nie robi się z tego godzinna mordęga, po zdjęciu góry wszystko wchodzi do wanny i mycie zajmuje z 20 minut.
Można do nich zamontować bez problemu rury, hamaki, domki i półki, na wszystko jest miejsce. To są bardzo funkcjonalne i ustawne klatki.
Od niektórych użytkowników 120 słyszałam, że szczury wychodzą bocznymi dziurami przy uchwytach, więc trzeba to wziąć pod uwagę, nie jest to jednak regułą. U mnie ani w 80 ani w 100 się to nie zdarzyło.
Klatki są stabilne i zwyczajnie bardzo ładne.
Dla mnie, poza Quadrą to druga klatka idealna.
Ostatnio zmieniony przez limomanka Wto Kwi 29, 2014 20:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
aneewayz 


Dołączyła: 25 Lip 2010
Posty: 7
Skąd: Tychy/Leicester
Wysłany: Nie Sie 01, 2010 20:42   
   Zwierzątka: szczurki mary and jane


1. Zdjęcia
Zdjęcie ze strony sklepu

2. Nazwa (jeśli klatka posiada).
Chinchilla and Degu Cage by Thickets House

3. Przeznaczenie
Wg kalkulatora 6 ogonków

4. Rozmiary klatki (w centymetrach).
60 x 92 x 47cm.
Odstęp między prętami. zamiast pretów sa male kwadraciki

5. Plusy klatki (najlepiej od myślników).
- najwazniejsze duze otwierane drzwiczki, prawie na cala wysokosc klatki, otwierane w ten sam sposob jak drzwi w domu, zamykane na sprezynke (dzieki tym drzwiczkom jestem w stanie siegnac w kazdy róg klatki)
- metalowa wysuwana kuweta, latwa w czyszczeniu
- sporo przestrzeni do biegania
- kratki w formie malych kwadracików, nie ma mozliwosci przecisniecia sie
- sporo miejsca na nowe zabawki

6. Minusy klatki (najlepiej od myślników).
- jest bardzo ciezka, podnosic mozna tylko we dwójke (9.5 kg)
- dwie drewniane platformy bez mozliwosci zdjecia ich

7. Podsumowanie.

Klatka ma wiecej plusów niz minusów, jestem z niej bardzo zadowolona najbardziej ciesza mnie te duze drzwiczki i wysuwana kuweta, ktora posiada specjalna raczke.
Ostatnio zmieniony przez limomanka Wto Kwi 29, 2014 21:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pająk 
z pajęczyny



Dołączyła: 07 Lis 2010
Posty: 140
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Cze 10, 2011 08:33   
   Zwierzątka: 6x ogon


1. Zdjęcia
producenta:



2. Nazwa
Klatka Perfect dla gryzoni

3. Przeznaczenie.
wg kalkulatora na 10 szczurów

4. Rozmiary klatki.
79 x 52 x 141 cm
Odstęp między prętami 2 cm

5. Plusy klatki
- duże drzwiczki pozwalają na pełny dostęp do klatki, nie ma trudności w sięgnięciu po szczura, czy dosięgnięciu jakiegoś zakamarka podczas mycia
- duża, przestronna
- solidna, pręty są grube, mocne, cała klatka pewnie stoi
- porządnie wykonana
- łatwa w montażu
- fajne półki (dostaje się 8 w zestawie, można dowolnie je układać aranżując przestrzeń)
- kratka nad kuwetą (indywidualne preferencje, czy komuś takie rozwiązanie pasuje)
- dobry system zamykania drzwiczek, praktycznie uniemożliwia przypadkowe otwarcia
- dół klatki (kuweta, kratka) też są zabezpieczone, by przypadkowo się nie wysunęły
- myje się bardzo szybko, bardzo sprawnie

6. Minusy klatki
- kuweta jest zrobiona z miękkiego plastiku (nad nią znajduje się krata, ale jakby ktoś nie chciał z niej korzystać, to kuweta byłaby za słaba dla szczurów) - dla mnie osobiście to nie jest wada, korzystam z kratki
- przód i tył klatki to głównie pionowe pręty, tylko na kilku poziomach znajdują się poziome pręty - utrudnia to trochę wieszanie akcesoriów w klatce, niemniej nie uniemożliwia - trzeba tylko trochę się nad tym zastanowić, gdzie co przyczepić.
- duże odstępy między prętami - maluchy spokojnie uciekają.

7. Podsumowanie.
Dla porównania przez jakiś czas użytkowałam Fureta Xlkę. Perfect wypada dużo lepiej - po pierwsze zajmuje mniej miejsca, po drugie sprzątanie jest 100 razy prostsze (wszędzie się sięga, nie trzeba cholerstwa przestawiać, w teorii mieści się pod prysznic (50 cm szerokości)). Uwielbiam rozwiązanie z dolną kratką, szczury tam schodzą tylko jeść, więc nie martwię się, że stanie im się coś w łapy. Początkowo planowałam wsadzić tarasy ferplastu do klatki, ale nie było potrzeby - półki które są w komplecie z klatką dobrze się sprawują.
Ogólnie jestem bardzo zadowolona z klatki, świetnie się sprawuje, jest przestronna. Pół roku już ją mam i nie widać ani śladu zniszczenia.
Ostatnio zmieniony przez limomanka Wto Kwi 29, 2014 21:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
wushu 



Dołączyła: 26 Gru 2009
Posty: 1021
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 13:37   

1. Zdjęcie:








2. Nazwa: Toddy Roll 120

3. Przeznaczenie: Teoretycznie na 8 samców lub 11 samic (u mnie mieszka ich pięć)

4. Rozmiary klatki:
Ze stojakiem 122 x 62 x 91
Bez stojaka 122 x 62 x 65
Odstęp między prętami Około 2,1cm

5. Plusy klatki (najlepiej od myślników).
- duża powierzchnia do biegania,
- nie za wysoka, nie za niska - dla starych szczurków dobra bo duża powierzchnia kuwety, a małe szczurki też mają się gdzie wspinać.
-nie stoi bezpośrednio na ziemi (np. łatwo odkurzyć, mniejsze ryzyko chorób wynikających z przeciągów),
- dobra jakość, zwłaszcza jak na tak dużą i jednocześnie tanią klatkę,
- lekka kuweta, wysuwana, wysoka (20cm)
- klatka jest stabilna, ma kółeczka,
- duże drzwi z przodu i na górze + otwierany cały dach,
- klatka jest naprawdę elegancka, nie wygląda jak obleśna klatka z ocynku ;)
- do klatki dostajemy zestaw dwóch półek (mają ranciki dzięki czemu siki się nie wyleją poza półkę) i ramp, które można dowolnie ustawić, miseczkę, pojnik, paśnik i kuwetę (która u mnie robi za domek) z zaślepkami, które umożliwiają przymocowanie kuwety do ściany klatki przez co nie jeździ po całej okolicy,
- wyposażenie łatwo wyjąć,
- łatwy dostęp do każdego miejsca w klatce (np. jeśli się coś dzieje) - wszędzie dosięgniesz w odróżnieniu od XL-ki,
- dużo możliwości zawieszania wyposażenia (pręty nie są wpuszczone w ramę jak w ferplaście, co wg Pyl jest bardzo dobrym rozwiązaniem), ponadto można zawieszać wyposażenie na suficie (nie trzeba otwierać całego dachu - są drzwiczki)
- łatwo ją złożyć o ile ma się trochę zmysłu do tego bo instrukcja jest umiarkowana :P
- narożne półki ferplasta idealnie pasują,
- farba chyba jest niezłej jakości bo moja Kukła piłuje a ona się trzyma. Również nie schodzi przy zaczepianiu karabińczyków itp.
- brak plastikowych elementów (poza kuwetą i wyposażeniem) - mniejsze szanse na wygryzienie dziur (np. w porównaniu z Casitą) aczkolwiek jeśli Twoje szczury żrą kuwety na potęgę, to i ta pewnie tak skończy (moje nie jedzą),
- każdemu kto ją widział się podoba (m.in. emileczka, Pyl, Muezzi, Niamey) :P


6. Minusy klatki (najlepiej od myślników).
- odstępy między prętami (maluch wyjdzie, chyba że mu się nie chce :P ),
- nie da się oddzielić klatki od nóżek z kółkami. Jak chcemy obniżyć klatkę to trzeba by piłować nogi. Klatka jednak musiałaby mieć zachowane jakiekolwiek nóżki (nawet krótsze) bo kuweta raczej by nie utrzymała ciężaru klatki. Ona trochę waży a kuweta nie jest jak kamień. Ja akurat chciałam klatkę na dłuższych nóżkach więc zupełnie mi to nie przeszkadza ;p
- nie wstawisz po prostu całej góry z wyposażeniem do wanny/pod prysznic (kuweta mi do wanny wchodzi cała ale ja mam dość dużą wannę)

7. Podsumowanie

Wcześniej miałam opisaną już na wcześniejszych stronach Lotnię. To naprawdę niebo a ziemia. A różnica w cenie mała. Toddy roll jest 100x lepsza, ładniejsza, stabilniejsza, ma porządne pręty (w tamtej ocynk wyglądał koszmarnie, pręty odpadały, a dziurę na karmniki ptasie trzeba było łatać czymś samemu).
Jestem z tej klatki bardzo zadowolona bo nie szpeci pokoju. Jest naprawdę ładna i warta swojej ceny. 279 zł razem z darmową przesyłką w zooplusie to naprawdę świetna sprawa.
Można ją ciekawie urządzić, jest duuuuża, a jednocześnie nie jest kwadratowa jak furety, dzięki czemu nie ma się odczucia, że zagraca się pokój (tzn. zagraca ale ja się szybko przyzwyczaiłam i już wcale nie wydaje mi się duża, a poza tym mam wystarczająco duży pokój, żeby mi to nie przeszkadzało)

Można wpaść do mnie zobaczyć na własne oczy.

Jest też wersja Toddy Roll 150, która mieści 12-17 ogonów.

Podziękowania dla Pyl za szukanie dziury w całym i pomoc w stworzeniu wiarygodnej recenzji :wink:
_________________
Moje wesołe naleśniki
Łysa :) Ruda Wushu Sun Rat's :)

Mortek ['] Danuta ['] Łajka ['] Kukiełka Quetzal Anahata ['] Linka Sun Rat's ['] Nirvana Anahata ['] Tuja Emerald Moon ['] Maślana ['] Chmurka Gluty [']
Ostatnio zmieniony przez limomanka Wto Kwi 29, 2014 21:07, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
maris 



Dołączyła: 25 Mar 2009
Posty: 1571
Skąd: Gierałtowice/Warszawa
Wysłany: Czw Lis 03, 2011 20:38   
   Zwierzątka: 5 Ogonków i Bożątko ;)


1. Zdjęcie producenta:


Zdjęcia mojej klatki:


Więcej zdjęć tutaj :)

2. Nazwa: Tommy 102 T3 firmy Marchioro

3. Przeznaczenie: na 12 szczurów - uwzględnione wymiary rzeczywiste

4. Rozmiary klatki (w centymetrach): 102 x 53 x 156 cm | wymiary rzeczywistej przestrzeni dla ogonów: 97 x 51 x 146 cm
Odstęp między prętami: 2,1 cm

5. Plusy klatki:
:arrow: Jest piękna :serducho: ;)
:arrow: Półki i pochylnie, które sąw zestawie, sąsolidnie wykonane i szybko sięje montuje/demontuje.
:arrow: Wysokie kuwety z dobrej jakości plastiku.
:arrow: Można modyfikowaćilość poziomów, w zależności od ilości szczurów, można też oddzielić poszczególne poziomy półką, jeśli chcemy oddzielić szczury na jakiśczas, np. rekonalescencji.
:arrow: Klatka jest stabilna i jednocześnie przesuwna, bo posiada kółka, które sąb.dobrej jakości - przy całym obciążeniu akcesoriami klatkowymi i szczurami, daje się klatkęz powodzeniem przesuwać.
:arrow: Łatwy dostęp do wszystkich miejsc w klatce, dzięki wielu drzwiczkom i otwieranemu dachowi.
:arrow: Wygodnie sięjąsprząta.
:arrow: Dzięki temu, że ma podstawęprostokąta, nie wystaje na pokój i nie zajmuje dużo miejsca.
:arrow: Kuwety zabezpieczają przed upadkiem z samej góry klatki.
:arrow: Jest malowana (kolor zielony). Ogólnie kolorystyka bardzo pasująca do pokoju.
:arrow: Dużo miejsca dla szczurów.
:arrow: Szybki i łatwy montaż (nie trzeba żadnych narzędzi: kluczy, śrubokrętów, itp.).
:arrow: Kuwety mieszczą siępionowo pod prysznicem. Cały górny poziom (sufit i ścianki boczne) też.

6. Minusy klatki:
:arrow: Słabej jakości farba - szczurze zęby z łatwościąmogą sobie z niąporadzić, również przy zawieszaniu hamaków na karabińczykach trzeba uważać, bo możnazedrzeć farbę.
:arrow: Przy wysokiej temperaturze (np. przy upałach) mocz w połączeniu z plastikiem kuwetowym daje dziwny zapach, trzeba by co chwilę przecierać.
:arrow: Dziury (przejścia) w kuwetach nie sąotoczone żadnym podwyższeniem (jak jest np. w furet tower), w związku z tym jeżeli żwirek byłby wysypany w 2 wyższych kuwetach, to byłby wszędzie: na pólkach, hamakach, w koszykach... Stosujęwięc kocie kuwety na tych 2 wyższych poziomach i żwirek sięnie wysypuje.
:arrow: Przez drzwiczki nie mieszczą się ferplastowe tarasy - trzeba więc podnosić cały poziom, żeby je wsadzić/wyciągnąć.

7. Podsumowanie: Klatka posiada wady (jak każda niestety), ale jednocześnie jest bardzo praktyczna i piękna. I jeszcze 2 informacje, które mogą byćminusami, ale nie muszą:
:arrow: Klatka ma dosyć duże odstępy między prętami, więc maluchy mogąsobie poradzić z wydostaniem się na wolność ;)
:arrow: W klatce jest dużo plastikowych łączeń, które w połączeniu ze szczurzymi zębami mogąnie wytrzymać. Moje nadgryzły łączenia dachu z poinowymi ściankami, ale wystarczyły zwykłe zaciski do kabli i teraz nawet bardziej mi się podoba niż wcześniej :P
Dla porównania z plastikami:


i z zaciskami do kabli:


Są jeszcze malutkie plasticzki łączące pionowe ściany mniej więcej w połowie ich wysokości, ale ja ich nie używam, bo nie są potrzebne (szczerze mówiąc już nawet nie pamiętam gdzie je schowałam :P ). Trzeci typ plastików to zamykanie drzwiczek przednich. Jednego próbowały zgryźć, widać na nim ślady zębów, ale się poddały i już nie gryzą. Czwarty typ to łączenia ścian w rogach u góry i na dole ściany - są w rogach wciśnięte pod prętami, więc szczurów nie interesują.
_________________
http://ogonkowo.pl - zapraszam do odwiedzin! <:3 )~
Ze mną: Pringles SR, Totoro SR, Fiołek ZR, Morgan i Magic RT
Za TM [*]: Hugo, Charlie, Claire, Niunia, Juliet, Klusia, Lori, Amelka, Kira, Ashanti, Krzysiu, Vanilka V, Aralka Ab, Mia, Florence SR, Maniek, Fergie SR, Kelly Ab, Franklin, Michael, Reynevan SR, Toffee SR, Szarlej SR, Rubin SR, Pepper SR, Mikan RT
Ostatnio zmieniony przez limomanka Wto Kwi 29, 2014 21:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.31 sekundy. Zapytań do SQL: 26