Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Pią Sty 29, 2016 21:25
Miot "I" Rat`s Troop - ostatnia iskierka zgasła...
Autor Wiadomość
zywym_trudniej 
Po prostu Marta



Dołączyła: 30 Lis 2006
Posty: 679
Skąd: Toruń
Wysłany: Wto Gru 18, 2007 21:36   

Indis ma się dobrze, to wspaniała i bardzo spokojna samica, wszystkie jej ruchy są stonowane a ona sama zachowuje się niemal dostojnie. Nie miałam z nia żadnych problemów zdrowotnych. Odchowała u mnei cudny miot C i była wspaniałą matką. Jest w świetnej formie, doskonale dogaduje się ze stadem :)
 
 
     
satanka666 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1848
Skąd: Chrz.
Wysłany: Wto Gru 18, 2007 22:33   
   Zwierzątka: pies, kot


Inka to mały motorek. Zdrowa [tfu tfu], gruba. Wrzeszczy najbardziej i ustawia panie po kątach :) . Mały lizacz i przytulak. Poza klatką trochę przestraszona, ostrożna, ale jak się rozkręci to trudno ją zagonić do klatki. Ma piękne czekoladowe futerko i w ogóle jest cudowna.

Inka pozdrawia rodzeństwo i babcie ;)
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 19, 2007 16:38   
   Zwierzątka: ogony


Iskierka i Indi (Shamsi) się meldują :)
Dziewczynki są zdrowe (poza shamsulowym ADHD), raz tylko odnotowano zapalenie gardła.

Iskierka to oaza spokoju. Lubi spać w gniazdkach, zwłaszcza przytulona do Alifka :serducho: Lizacz do n-tej potęgi, choc ostatnio podgryza obcych wsadzających palce do JEJ gniazdka.

Indi ostatnio grzeczniejsza, choć szaleje nadal jak maluch. Nauczyła się już, czego nie wolno, i nie sprawia problemów wychowawczych :)

Babcia może być dumna!

Wyniki ostatniego ważenia: do 400 g. Wielkość oceniam na średnią samiczkową.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 16:29   

Witam domki Iskierek.
Ponieważ u Iskry Nisi objawił się przy zabiegu dziwny sposób tycia (inny niż u Grottiego Angelsdream jeszcze, tłuszcz odkłada się w otrzewnej i kiedy jest go za dużo, uciska na narządy, co wiadomo, bywa groźne), postanowiłam podjechać z Colette na dokładne badania.

Co wykryto?
Podobny sposób tycia co u Iskry, jest również u Colette. Oczywiście tłuszczyku było niezbyt dużo, bo i Colette tłuściutka nie jest, ale jednak był.
Weterynarz stwierdził, że cecha należy do dominujących i jest jednym z typów tycia. Jako cecha dominująca się nie niesie, tylko dziedziczy bezpośrednio po przodkach. Ponieważ otyłość (a nie sam sposób tycia) w przypadku tego rodzaju odkładania się tkanki może być niebezpieczny dla życia szczura, przekazał mi pewne rady. Szczur z tego typu sposobem tycia może spokojnie dożyć późnej starości.

Najważniejsza jest taka, żeby przestrzegać diety niskotłuszczowej. Nie trzeba przesadzać, wymyślać ubogiego w składniki pokarmu, trzeba po prostu wykluczyć z diety składniki pokroju chipsów bananowych. Utrzymywanie szczura w dobrej formie pozwoli mu dożyć późnej starości i umrzeć z tej starości.

Po drugie, z racji tego, że to cecha dominująca, jeżeli szczur tak nie tyje, to tyć już nie zacznie ani nie poniesie tego dalej.

Pozdrawiam domki i mam nadzieję, że wasze pociechy będą żyły długo i zdrowo.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 16:32   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


nezu, ja spytam z czystej ciekawości: czy ten typ tycia widac, czy stwierdzenie wymaga dokładnych badań?
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 16:34   

Jeżeli szczur jest masywny, mocno zbudowany, umięśniony, a nie widać i nie czuć za bardzo tkanki tłuszczowej pod skórą, mimo tego że pozostali pobratymcy tyją w naturalny sposób, można zakładać ten typ tycia i przejśc się do weterynarza w celu przeprowadzenia dokładniejszych badań.
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 16:36   
   Zwierzątka: ogony


Ja może jeszcze cos dopiszę.

Po czym poznać "na pierwszy rzut oka", że szczurek może mieć z tym problemy.
Jeśli szczurek ma słuszną masę (np. Iskierka - przy wielkości ok. 25 cm, ze 415 g), a jednoczesnie nie ma "wałków" ani "falbanek", to można się niepokoić, że tłuszcz odkłada się w brzuszku.
Wówczas może być pomocne usg, na którym tkanka tłuszczowa wyraźnie oddziela się od narządów.

Co do diety. Oczywiście, najlepsza to tylko ziarno, warzywa i owoce. Ja jednakże postanowiłam dodac jeszcze gerberki mięsne, bo mięsa to tam jest co kot napłakał.
Poza tym - my mówimy NIE czipsom bananowym, przykręciłam kurek z dropsami (nie więcej niż 1 na tydzień), kaszami/makaronami (raz na 2 tygodnie) i orzechami (raz na miesiąc).
Ziemniaków i tak nie jadam.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 16:38   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Dziękuję za informacje, myślę, że przyda się nie tylko właścicielom szczurków z tego miotu.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 16:40   

Można a nawet zaleca się podawać białko, może być pod postacią chudych serków, jogurtów light i filetów z kurczaka, które są chudym i ubogim w tłuszcz mięsem. Oczywiście kurczak w formie ugotowanej. I jak najbardziej z umiarem, ale to wie każdy właściciel szczura, że co za dużo, to niezdrowo.
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 04, 2008 09:38   
   Zwierzątka: ogony


Wszystkim I szczurkom dużo zdrowia z okazji urodzin! :urodziny:
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
satanka666 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1848
Skąd: Chrz.
Wysłany: Wto Mar 04, 2008 09:58   
   Zwierzątka: pies, kot


:urodziny:

[ Dodano: Pią Kwi 04, 2008 11:54 ]
:urodziny: :tummykiss: :wavexxs:
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Śro Gru 31, 2008 14:33   

Mam smutną wiadomość dla domków malństw z miotu I...
Ich tata, Bebesin Klenot, zakończył dziś swój żywot..
Dołączył do reszty rodzeństwa... ;(
Wciśnięty w kącik, przytulony do Lorda... przyjaciela..
Tak mi źle..
Jutro kończyłby 2 i pół roku.. :cry:
 
     
Ren
[Usunięty]

Wysłany: Śro Gru 31, 2008 14:36   

nezu, tak mi przykro... :cry: :cry: :cry:
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Gru 31, 2008 14:48   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Bardzo mi przykro :(
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
zywym_trudniej 
Po prostu Marta



Dołączyła: 30 Lis 2006
Posty: 679
Skąd: Toruń
Wysłany: Śro Gru 31, 2008 14:55   

Strasznie przykro... Ale ona nadal żyje w swoich dzieciach :( Mam jego cząstkę u siebie i zawsze będę pamiętać ilekroć przytulę Indis...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 12