Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Początki, młode szczury
Autor Wiadomość
anon 


Dołączył: 16 Paź 2017
Posty: 6
Wysłany: Pon Paź 16, 2017 10:04   Początki, młode szczury

Witam. Za półtora tygodnia mam zamiar kupić 2 samce szczurów które wtedy będą w wieku trzy i pół tygodnia. Kupna mam zamiar dokonać w sklepie zoologicznym. Akurat jak zapytałam o kupno szczurów Pani w zoologicznym powiedziała, że jedna samica się okociła.

Mam bezproblemowy dostęp do obserwacji młodych i podglądania tego jak dorastają. Nie ukrywam trzymane są w złych warunkach. Małym akwarium w którym jest miska z wodą i z jedzeniem. Woda wylewa się co jakiś czas przez rodziców przez co wilgotność w akwarium jest prawdopodobnie wysoka. Jednak nie zauważyłam aby rodzice byli osowiali czy jakoby chorzy, tak samo jak młode.

Wszystko mam już przygotowane. Szczury mam zamiar trzymać w przestrzennym akwarium, jest to 112 litrowe akwarium także jest spore i na dwa szczury nada się w sam raz. Dostęp do świeżego powietrza oczywiście jest zapewniony. W pokrywie są dwa otwory (jeden około 15 centymetrów) które zasklepiłam miedzianą siatką z otworami około 5 centymetrowymi.

Jest pelet na który wysypałam ściółkę, domek drewniany, drabinka, legowisko powieszone na haczykach, poidło, sól dla gryzoni tak samo jak wapno, miska na jedzenie i kupione różne przysmaki.

Później dorzucę zdjęcia jeżeli ktoś by chciał. Pytania mam otóż takie: Czy kupno tych zwierząt w taki sposób ze sklepu zoologicznego jest dobre? Czy z trzy i półtora tygodniowymi szczurami mam posługiwać się tak samo jak z dorosłymi? Proces oswajania wygląda podobnie? Jak często wypuszczać je z klatki? I czy jest jakaś specjalna dieta dla takich młodych szczurów?

Dziękuję za uwagę i oczekuję na odpowiedzi.
 
     
szczurkai 



Dołączyła: 21 Mar 2016
Posty: 92
Skąd: zielona góra
Wysłany: Pon Paź 16, 2017 14:01   
   Zwierzątka: szczury i żółw


anon, witaj na grupie :)
szczury w wieku 3,5 tygodnia nie nadają się do wydania, w tym wieku powinny być jeszcze z matką. Na forum nie popieramy kupna w sklepie zoologicznym. W sklepie zrobią wszystko, żeby zarobić.Szczury mozesz kupić w zarejstrownej hodowli lub adoptować np ze Szczurze Adopcje na fb. Dostajesz je zsocjalizowane i zdrowe.
Akwarium nie nadaje się do trzymania szczurów. Jest w nim zła wentylacja, nie da się go gęsto urządzić, a szczury nie mogą się wspinać po pręttach. Na początek polecam klatkę frodo :arrow: https://www.tukan24.pl/kl...ast-p-3351.html
Klatke trzeba gęsto urządzić hamakami, domkami i półkami.
Wapenko i sól dla gryzoni są szczurom niepotrzebne. Przysmaki ze sklepów zoologicznych (dropsy,większość kolb,chrupki) także są szkodliwe i nie należy ich podawać. Podajemy za to warzywa,owoce, żadziej bakalie. Wszystko bez cukru,soli przypraw
Jako ściółkę polecam pellet lub zrębki. Trociny i siano mogą przenosić pasożyty i wywoływać alergię.
Szczury karmimy polecaną karmą(JR Farm uczta dla szczura,Niezłe Ziółko,Mixerama). dostanesz je w internecie.
Wybiegi powinny odbywać się codziennie mnimum 2 godziny i być urozmaicone (kartonami,tunelami, szcmatkami itp) .
Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania, to pisz śmiało :)
_________________
Moje :
Syria, Serbia , Ukayali , Orinoco
Za TM:Luna, Chelsi, Unia Europejska, Velvet, ,Melania, Bella, Paryż , Tokio
 
     
anon 


Dołączył: 16 Paź 2017
Posty: 6
Wysłany: Wto Paź 17, 2017 12:36   

Dziękuję za szybką i precyzyjną odpowiedź. Postaram się dostosować pod twoje rady i poczekać aż szczury urosną (jeżeli w ogóle dorosną, a matka ich nie zje...) Miłego dnia i dzięki jeszcze raz :wink:
 
     
szczurkai 



Dołączyła: 21 Mar 2016
Posty: 92
Skąd: zielona góra
Wysłany: Sob Paź 21, 2017 08:43   
   Zwierzątka: szczury i żółw


anon, https://www.facebook.com/zirrael.rattery/ Zdrowe, oswojone szczury z renomowanej hodowli :) Akurat mają cztery wolne samce, Może cię zainteresuje :)
_________________
Moje :
Syria, Serbia , Ukayali , Orinoco
Za TM:Luna, Chelsi, Unia Europejska, Velvet, ,Melania, Bella, Paryż , Tokio
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 12