Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Sob Cze 28, 2014 19:12
Śmierć w miastach
Autor Wiadomość
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 10, 2016 18:55   

Moje 3 szczurzynki leżą zakopane obok siebie pod drzewem pod blokiem mojej mamy. Ja sama nader często się przeprowadzam, a tam był ich drugi dom (często tam tymczasowaly, ze mną lub same). Milo wrócić do rodzinnych stron i wiedziec, że one tam są. Dla mnie to symboliczne, bo ta trójca zmieniła wiele w moim życiu i przezylysmy razem wiele burz ;)
Żadne szczury nie będą już tak wyjatkowe
_________________
Nabadźgane w głowie
 
     
anon 


Dołączył: 16 Paź 2017
Posty: 6
Wysłany: Czw Paź 19, 2017 12:37   

Nie wyobrażam sobie oddawać ciał zwierząt które tak kochałam do utylizacji... Przecież to jest tak jakby się splunęło na całą miłość którą się im dało za życia. No chyba, że się je traktowało jak przedmiot. Śmierć zwierzęcia i to w jaki sposób uszanujemy ich ciała, które nie posiadają już ducha jest bardzo ważnym pożegnaniem. W taki sposób możemy mieć nawet szanse ponownego spotkania się ze swoimi zmarłymi towarzyszami. Ja moje zwierzęta po śmierci spaliłabym w uroczystym geście, a później rozsypała prochy w miejscu, które by lubiły i do którego ich dusza prawdopodobnie najpewniej zawitałaby. Ogień oczyszcza i daje spokój. Nie mam zamiaru dawać ich ciał na spożycie dla robaków kiedy już przyjdzie ich czas. Cóż przynajmniej moja religia głosi to w taki sposób.
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Paź 19, 2017 13:47   

anon, Twój uroczysty gest może trochę zostać zepsuty faktem, że temperatura potrzebna do całkowitej kremacji nie jest do osiągnięcia ani w piekarniku, ani w wiadrze, ani w przydomowym ognisku, ani w... piecach kremacyjnych, a te jak mówisz "prochy" byłyby raczej przypaloną sztuką mięsa z wystającymi kośćmi. Nawet profesjonalne krematoria muszą dokonywać rozdrobnienia spalonych zwłok, a nie palą kości na proch (pomimo temperatur rzędu 850°C). Bardzo romantycznie sobie wyobrazić małą kupkę popiołu, życzę powodzenia w przebywaniu w rzeczywistości.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 12