Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Sob Cze 28, 2014 20:12
Śmierć w miastach
Autor Wiadomość
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 11:26   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


monisss napisał/a:
sachma 10zł za kilogram? Tyle kosztuje pojedyncza kremacja...

W Lublinie za ok 20 kg psa chcieli 800 zł.
Moja suka waży ok 15 kg i 150 zł spokojnie bym zapłaciła za pojedynczą kremację, nawet 300 bym dała bez zastanowienia.

Swoje zwierzaki nielegalnie zakopuję na własnej działce.
Szczury, które zmarły zimą, trzymałam w zamrażalniku do wiosny.
Na szczęście jeszcze żaden pies mi nie wykręcił takiego numeru. Umierały wtedy, gdy ziemia była rozmarznięta.
Nie umiałabym zostawić zwłok w lecznicy. Mają dla mnie dużą wartość. Potrzebuję je mieć zakopane na własnym terenie. Jest mi w ten sposób łatwiej zamknąć ten rozdział, to ostatni etap śmierci, który jest mi potrzebny (zwierzakowi oczywiście jest to obojętne i zdaję sobie z tego sprawę :P ).
 
     
mikanek 



Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 383
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 13:46   
   Zwierzątka: 2 koty, 1 królik, 3 szczury


Wszystkie zwierzęta odwożę do lecznicy do utylizacji, nie mam własnego ogródka a skradanie się nocą do lasu i zakopywania ciałka, żeby potem jakieś zwierzę je wykopało to nie dla mnie.
Cena różna, dość symboliczna bo na ogół sytuacja poprzedzona jest długim leczeniem w danej lecznicy. Także za samo oddanie zwłok zdarzało się, że nie płaciłam nic. Za uśpienie w lecznicy z opcją pozostawienie ciała ok.30 zł.
Mieszkam w Warszawie.
_________________
Toffi & Ryjek & Paszczak
*za tęczowym mostkiem hasa Susełek* Mikaś* Rychu, Nelisława * Muminek* Mika* Victoria*Surik*Hipcio*Pimplak*Gocia*Gajutek*Mika*Migotka*Julcia*Suri*Bubu*Kotlecik*Surik
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 13:50   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


mikanek napisał/a:
Także za samo oddanie zwłok zdarzało się, że nie płaciłam nic. Za uśpienie w lecznicy z opcją pozostawienie ciała ok.30 zł.

Za zwierzę jakiego kalibru?
Bo jest różnica między szczurem a owczarkiem niemieckim.
 
     
mikanek 



Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 383
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 13:55   
   Zwierzątka: 2 koty, 1 królik, 3 szczury


Mam na myśli szczury, innych zwierząt w ostatnich latach nie żegnałam.
_________________
Toffi & Ryjek & Paszczak
*za tęczowym mostkiem hasa Susełek* Mikaś* Rychu, Nelisława * Muminek* Mika* Victoria*Surik*Hipcio*Pimplak*Gocia*Gajutek*Mika*Migotka*Julcia*Suri*Bubu*Kotlecik*Surik
 
 
     
agacia 



Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 2089
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 13:58   
   Zwierzątka: szczurki, psy i smoki;)


Też bym nie chciała zostawiać zwierzaka w lecznicy, zwłaszcza, że wiem co się z nim potem może dziać i tak wiem, że studenci muszą się na czymś uczyć, ale nie muszą na moich psach.
 
 
     
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 14:19   

Psy jeszcze żyją, Kluchowi już pewnie niewiele brakuje i znając moich rodziców zostanie zakopana gdzieś w lesie. Dla mojej suki jest już zarezerwowane miejsce na wsi (wprawdzie dom pewnie sprzedamy ale lepsze to niż chowanie gdzieś w pośpiechu). Szczury zostawiałam w lecznicy lub jak zdechł jakiś w domu to zakopywałam w pierwszym lepszym ustronnym miejscu. Drobnica typu zdechłe ryby, traszki, kraby idą w kibel. Nie jestem jakoś przywiązana do zwłok po swoich pupilach, nie robię wokół zakopywania szczurów jakiejś otoczki. Jakoś mi to potrzebne nigdy nie było.
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 14:26   

mikanek napisał/a:
Mam na myśli szczury, innych zwierząt w ostatnich latach nie żegnałam.


za szczury płaciłam nic albo max 10zł (ale to z uśpieniem.. bo jak umierały w domu to nie wiozłam), przy psach zaczynają się schody..
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 14:56   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Ja do zwłok nie jestem przywiązana (jak to brzmi...) ale zostawianie do utylizacji mnie przeraża. Niestety raz widziałam wielką ciężarówkę-chłodnię, która odbierała zwłoki zwierzaka z lecznicy. Wszystkie były po prostu wrzucane na pakę, jak śmieci do śmieciarki. Nie wiem czy to typowa praktyka ale wydaje mi się, że raczej tak.
Szczury, chomiki i koty mamy w ogródku. Na psy mamy miejsce u znajomej (zapsiona, z ogromnym terenem na wsi).
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 15:06   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Ninek napisał/a:
Wszystkie były po prostu wrzucane na pakę, jak śmieci do śmieciarki
No trudno, żeby robili to inaczej i każdego osobno wozili. Mnie to nie rusza, zwierzaka już przecież w tym ciałku nie ma.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 15:19   

Layla napisał/a:
No trudno, żeby robili to inaczej i każdego osobno wozili. Mnie to nie rusza, zwierzaka już przecież w tym ciałku nie ma.


wychodzę z podobnego założenia - zwierze nie czuje, nie cierpi, nie wie, więc ja nie widzę w tym problemu, właśnie dlatego że nie przywiązuje się do zwłok.
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 15:22   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


A ja chcę, żeby ciało mojego zwierzaka było traktowane z "szacunkiem" (brakuje mi lepszego słowa, choć to nie jest do końca dobre) - nie ze względu na samo zwierzę (w czym jest lepsze od rozjechanego na szosie jeża?) - tylko ze względu na miłość, jaką je darzyłam i dziurę, jaka powstaje w moim sercu po jego utracie.
 
     
Ogoniasta 
<:3 )~<:3 )~



Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 1026
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 15:45   
   Zwierzątka: 11 szczuraskowych piękności :)


Naszego zwierzaka już w tym ciałku nie ma, fakt. Jednak, to nadal to samo futerko, łapki, uszka, które głaskałam, całowałam i tuliłam. Dla mnie ma ogromną wartośc..i ja również nie potrafię zostawic ciałka "do utylizacji". Bardzo bym przeżywała gdybym nie miala innego wyjścia..a niestety często tak w miastach jest.
_________________
ODYSEJA spod Husarskich Skrzydeł, DZIKA BERTA, XAVI Rotta Taivas, FREYA, LADY SNOW, ZORRO, VENUS, KARMEL, BONNIE BLUE, MONA, LISA,

W sercu: Meggy [*], Pampuszek [*], Fibi [*], Rossa [*], Vilemo [*], Sasha [*], Celica vel Chunni SunRat's [*], Lexi [*], Seventh Heaven [*], Delicja [*], Izzie [*], Lily [*], Muffinka [*], Foxy Lady [*], Brook [*], Brandy [*], Shandy [*], Lucynka [*], Whisky [*], Bajka [*] Daisy [*], Morelka [*], Impala [*], Tessa [*], Tequila [*], Iliada HS [*], Wydra Serduszko [*], Brie [*], Mary [*]
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 16:05   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Layla napisał/a:
Ninek napisał/a:
Wszystkie były po prostu wrzucane na pakę, jak śmieci do śmieciarki
No trudno, żeby robili to inaczej i każdego osobno wozili. Mnie to nie rusza, zwierzaka już przecież w tym ciałku nie ma.

A to taki problem, żeby je tam po prostu włożyć, a nie wrzucić? Niczego więcej nie wymagam :roll:
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Rysiaczek 
Rudy ryś



Dołączyła: 27 Sie 2007
Posty: 206
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 18:11   
   Zwierzątka: Diabły i Demony


Ninek napisał/a:
Layla napisał/a:
Ninek napisał/a:
Wszystkie były po prostu wrzucane na pakę, jak śmieci do śmieciarki
No trudno, żeby robili to inaczej i każdego osobno wozili. Mnie to nie rusza, zwierzaka już przecież w tym ciałku nie ma.

A to taki problem, żeby je tam po prostu włożyć, a nie wrzucić? Niczego więcej nie wymagam :roll:


Według prawa to już odpad, więc i jest traktowane jak odpad. Przykre, ale niestety ...
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 18:29   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Niech każdy robi jak chce, ja rozumiem, że dla kogoś to ma znaczenie - dla mnie nie ma dużej różnicy między oddaniem do utylizacji a zakopaniem.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 12