Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Miski
Autor Wiadomość
Bernadeta
[Usunięty]

Wysłany: Nie Paź 28, 2007 10:36   Miski

Nie wiem czy to może być nowy temat,ale nie mogłam jakoś znależć nic z tej dziedziny,jeśli nie to proszę dołączyć do odpowiedniego działu lub zlikwidować.Chciałam napisać o mojej szczurci ponieważ dziwiło mnie,że nie je z miski,a ma taką samą jak moje dwie poprzednie szczurzyce,jakiś czas była z nimi więc widziała,że one lubiły siadać na tym wysokim brzegu i wybierać suchy pokarm,a ta jadła tylko kolby i Gerbery ze spodków.Wtedy pomyślałam sobie przesypię jej suchą karmę do spodka takiego w jakim je Gerbera i szczurcia odzyskała apetyt na suchą karmę.Czy wasze szczurki też mają ulubioną zastawę stołową?
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Czw Lis 15, 2007 12:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Nie Paź 28, 2007 10:49   
   Zwierzątka: Zoo


U nas miski są dobierane raczej ze względów praktycznych:
panowie mają wielką, niską doniczkę, której nie są w stanie przewrócić, poza tym nawet jak któryś z nich siedzi w środku, reszta i tak może jeść.
panienki natomiast mają zawieszane miseczki dla ptaków - ponieważ każdą stojącą miskę były w stanie wywrócić do góry dnem, zasikać lub wykopać z niej całą karmę.
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Nie Paź 28, 2007 11:33   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


U mnie miski na suche żarełko muszą być wiszące, inne zaraz mają dachowanie :P Obecnie mamy dużą, plastikową z Ferplasta (również podwieszana) i jestem z niej bardziej zadowolona niż z metalowych. Poprzednie też dość często zostawały zrzucane, ta obecna ma tak silne zaczepy że ja sama mam czasami problem ze ściągnięciem jej :evil:
Na gerbery, jogurciki itp. mają porcelanową, ciężką miseczke i metalową z szerszym spodem, jak dla kotów. Rzadko zdarza sie żeby któraś została wywrócona ;)
 
     
Straciatella 



Dołączyła: 04 Wrz 2007
Posty: 63
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Paź 28, 2007 12:14   
   Zwierzątka: Ciurasy <:3~


Moje gady mają dwie miseczki - jedna do stałej karmy suchej - metalową wieszaną w obręczy Trixie, a drugą plastikową na kaszkę czy obiadki. I o tyle co podwieszana się sprawdza, o ile plastikowa momentalnie jest przewracana lub zasypana trocinami. Musze kupic drugą wieszaną i będzie spokój :D
_________________
Takie małe ciałka, tak wielkie szczęście...
 
 
     
polna 
uciekło...



Dołączyła: 06 Wrz 2007
Posty: 477
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 28, 2007 12:43   
   Zwierzątka: Cola, Tea, Ice, Drań, Padme i dwa psy...


Czy miska o średnicy 11 cm nie bedzie zbyt duża?

usunęłam nieaktualny link do Allegro - limomanka
Ostatnio zmieniony przez limomanka Wto Maj 06, 2014 21:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Nie Paź 28, 2007 13:55   
   Zwierzątka: Zoo


Polna, to zależy, na ile szczurów...
Miska naszych panów ma coś ok 17 cm średnicy :mrgreen:
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Nie Paź 28, 2007 14:01   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


polna, mam właśnie taką :P Tą z czerwonym kotem który ma rybe w brzuchu :P U mnie dla wszystkich paskud jest za mała, muszą mieć dwie :P Dla 3 czy 4 jest fajna :)
 
     
civette 
Moja pierwsza [']Cola



Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 244
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie Paź 28, 2007 14:03   
   Zwierzątka: 3 szczury


Moi panowie mają ceramiczną miskę dla szczeniąt ;) mieści sporo suchego, przewrocić - fizycznie niemożliwe, aczkolwiek Casjus notorycznie wykopuje jej zawartość w poszukiwaniu smakołykow ;) W kuwenie pewno leży więcej pszenicy i innych takich niż samego żwiru :lol1:
_________________
...
 
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 28, 2007 15:09   

Ja mam zawieszana metalową. Poprzednie szczurki każdą stojącą wywracały do góry dnem, więc taka jest lepsza. Mokre zarcie daje im na "ludzkich" spodkach, ale chyba musze pomysleć o porcelanowej ciężkiej misce tylko dla nich.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 28, 2007 15:19   

polna, tez mam jedna z takich jak pokazalas, ale uzywam jej tylko na smakolyki typu gerber, jogurt itp. bo one sa bardzo plytkie i moje szczury zaraz by albo wszystko wysypaly albo zakopaly.

Ja mam rozne miski na rozne rzeczy, a mianowicie:
1. panowie maja ceramiczna dla psow o nietypowej pojemnosci 400ml, dla 3 samcow pelna ziarna wystarcza na dwie doby; maja tez sredniej wielkosci wieszana metalowa na ziolka itp. HP oraz juz wyzej wspomniana na smakolyki "mokre"

2. Gizmo z Fruzia maja wielka miske metalowa wieszana na ziarno - Fruzia sie w niej cala miesic i jeszce jest miejsce dla Gizma na grzebanie w jedzeniu; maja tez plastikowa mala psia na ziola i ceramiczna 300ml na mokre.

3. Elton z Narsilem maja 300ml ceramiczna na ziarno, 200ml ceramiczna na mokre i najmniejszy rozmiar wieszanej metalowej na ziolka.

Poza tym mam jeszcze kilka miseczek, spodeczkow itp. plastikowych na lekarstwa i np. nutri drinka.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Nie Paź 28, 2007 19:43   

U mnie są 2 mieski metalowe zawieszane.
Jedna na suchą karme tudzież mieszanke, druga na jakies chrupki lub duo rat&mouse.

I mam 3 miski ceramiczne, ale one są w klatce tylko, gdy panny dostają dodt. jedzenie.
2 miski są okrągłe takie, ze 3 szczury mogą dookoła sie usadowić, i jedna narożna.
_________________

 
     
myaku 
samo zuo



Dołączyła: 17 Lut 2007
Posty: 298
Skąd: Ełk/Bielefeld
Wysłany: Nie Paź 28, 2007 19:52   
   Zwierzątka: pies


Ja też mam dwie metalowe miski zawieszane. Jedna jest na takie zapięcie 'motylkowate', a drugie zawieszane tak inaczej :P W każdym razie te drugie jest trochę do bani, bo dzisiaj Chichiro wysypał całą na ściółkę bawełnianą i ciężko jest zbierać ._.
_________________
już ni ma...
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 22:13   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Ja mam 2 miski metalowe wieszane (mam ich więcej, ale używam 2) na suche ziarno.
Mam płytką, ceramiczną miskę (taką chyba świnkową, ciężką) na smakołyki i na mokre jedzenie. Mam plastikowe 3 na mokre jedzenie i kilka ceramicznych ludzkich (ciężkich, z grubego szkła) - używanych od czasu do czasu.
 
     
Gość

Wysłany: Pon Lis 12, 2007 23:11   

A ja mam jedna metalowa, plaska, w ksztalcie sreduszka, 4 kwadratowe male (ludzkie, kupione w rossmanie, pomaranczowa, zielona, niebieska i bezowa) i jedna duza ceramiczna na suche (tez z rossmana, ale ta jest psia :P ciemno zielona w bezowe lapki ) W ten weekend pooddawalam poltorej reklamowki roznych misek, duzych psich, chomiczych, mysich, szczurzych itp.
 
     
ZET 
...



Dołączyła: 11 Lis 2007
Posty: 23
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 23:46   
   Zwierzątka: 2 szczury, 2 skoczki i królik


Jako jedna z nielicznych mam tylko jedną miskę na żarełko :P
Taka zawieszana jest, dziwna jakaś krzywo mi wisi ;P
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 14