Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczur a wyjazd za granicę
Autor Wiadomość
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 06, 2008 20:21   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


sandra96, posty powinny mieć jakąś treść.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Nie Lip 06, 2008 21:15   

sandra96 napisał/a:
niestety nikt z moich znajomych nie lubi sczurów

A czy to usprawiedliwia narażanie ich na niepewną podróż i przebywanie w czterdziestostopniowym upale?
Skoro wzięłaś do siebie zwierzęta, to teraz weź za nie odpowiedzialność.
A do linii lotniczych najlepiej po prostu zadzwonić i się zapytać.
 
 
     
Gość

Wysłany: Nie Lip 06, 2008 21:46   

Sandra, popytaj kogos z Gdanska, moze wezmie male na tymczas :)
 
     
nutaka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 3126
Skąd: BW
Wysłany: Nie Lip 06, 2008 22:09   

kuuurcze ja mieszkam bardzo blisko, ale nie będę mogła ich wziąc, a chciałam :cry:
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 10:25   
   Zwierzątka: ogony


sandra96 napisał/a:
Więc może ktoś się oriętuje czy szczury żeby polecieć samolotem muszą mieć jakiś paszport czy coś.

Samolot to mniejszy problem. Gorzej z krajem.
Z opowieści wiem, że do Egiptu ciężko cokolwiek wwieźć, czy wywieźć stamtąd, zwłaszcza, jesli chodzi o żywe zwierzę. Poza tym - niewykluczone, że szczurki czekałaby kwarantanna (jesli nie tam, to po powrocie do Polski).
Poza tym temperatura, a więc wysokie ryzyko udarów. A z wetami... Cóż, podejście do zwierząt domowych w krajach arabskich jest dość luźne, szczurek to nie zwierzątko domowe. I dlatego obawiam się, że nikt się tam nie zajmuje ich leczeniem. Pomijam, że jesli nie znasz arabskiego, to nawet nie próbuj... Wprawdzie turyści tam mieszkają w enklawach, gdzie można sie spokojnie porozumieć po angielsku, a nawet po polsku, ale weterynarzy chyba tam nie ma.

Przewieźć szczurka w granicach UE, czy do krajów "zachodnich", jak np. USA, czy Kanada, jest małym problemem i można wozić. Ale do krajów arabskich, czy w ogóle afrykańskich... nie ryzykowałabym.

PS. Jesli chcesz się oficjalnie dowiedzieć, jakie są szanse na wwiezienie szczurków do Egiptu/wywiezienie stamtąd - najlepszym źródłem informacji jest ambasada/konsulat. Przy planowaniu wożenia szczurka za granicę, najpierw trzeba się orientować w kwestii przepisów prawnych danego kraju, a potem szukać możliwości dowiezienia.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
sandra96 



Dołączyła: 17 Cze 2008
Posty: 13
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 21:39   
   Zwierzątka: pies , (ogonków brak ; (( )


Ja wole nie ryzykować, jeszcze mi zachorują. Tylko niestety no nie mam u kogo zostawić szczurków, wszyscy z mojej rodziny mówią, że one są obrzydliwe, a koleżanki.. one nawet nie wiedzą jak im jedzenie podać albo że trzeba je wypuszczać, więc boję się, że mi zdziczeją i dostaną pcheł czy czegoś. Nie orientujecie się może, gdzie mogłabym zostawić ogonki ? A w domu samych to raczej ich nie zostawie.. :(
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Pon Lip 07, 2008 22:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 21:58   

sandra96 napisał/a:
Nie orientujecie się może, gdzie mogłabym zostawić ogonki ?

Proszę bardzo - KLIK.
 
 
     
kaja00 


Dołączyła: 21 Lip 2008
Posty: 1
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sob Sie 09, 2008 19:36   

A czy ktos sie orientuje jak jest z przewiezieniem Szczurkow do Danii ??
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 11, 2008 14:46   
   Zwierzątka: ogony


kaja00, sprawdz w dunskiej ambasadzie, ale podejrzewam, ze tak jak w calej UE. Tj. szczurki na ogol nie wymagaja zadnych dokumentow, czasem warto miec zaswiadczenie o zdrowiu (po angielsku).
Co do przewozu do UE. Osobiscie wole pociagi, bo czesciej szczury sa akceptowane, ale musialabys sprawidzic, jak to dziala w Danii (w ambasadzie na pewno powiedza). Osobiscie tylko wiem, ze w Niemczech szczury podrozuja koleja na tej samej zasadzie, jak w Polsce, tj. tylko zamkniete w transporterze z zapasem jedzenia i picia.

[ Dodano: Sro Sie 13, 2008 13:32 ]
Z informacji z inspektoratu weterynaryjnego. Jeśli gryzoń jest WWOŻONY do Polski z terenu Unii Europejskiej, to nie potrzebuje żadnych dokumentów, aczkolwiek zaświadczenie o zdrowiu warto mieć. Przy czym może być to zaświadczenie wystawione przez lekarza normalnie zajmującego się gryzoniem, nie musi być potwierdzane przez powiatowego lekarza. I może być wystawione tylko w jednym języku, np. angielskim lub polskim.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Viljar 



Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 10
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Wrz 03, 2008 12:54   

Hmm to ja może odgrzebię temat. Chciałam się dowiedzieć od jednej firmy przewozowej (busy) czy przewożą szczury no i się dowiedziałam że do UK nie można wwieźć żadnych gryzoni bo jest zakaz. Czy ktoś coś wie na ten temat? Może ostatnio w związku z tą epidemią wprowadzili jakieś zmiany?
_________________
 
 
     
marla
[Usunięty]

Wysłany: Śro Wrz 03, 2008 13:10   

poszukaj moich postów w tym temacie. nie wiem kiedy była ta epidemia, ale chyba przed moimi wypowiedziami, a one są na podstawie aktualnych na ten czas danych;)

Off-Topic:
jakby co to ci twoje szczury mogę przetrzymać, póki nie znajdziecie sobie niczego konkretnego do mieszkania :wink:
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 03, 2008 13:12   
   Zwierzątka: ogony


Viljar napisał/a:
i się dowiedziałam że do UK nie można wwieźć żadnych gryzoni bo jest zakaz.

Może chodzi o ten zakaz funkcjonujący chyba od dawna (a przynajmniej ja o nim dawno słyszałam), że nie można wwozić samolotem i eurotunelem, ale np. promem już można?

Btw. aktualne informacje na ten temat są na pewno na stronie DEFRA.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 15, 2008 08:33   

j abym chciala cos wiecej wiedziec o wwiezieniu szczurkow do USA :) bardzo czesto tam latam i ciekawa jestem czy one moglyby latac ze mna i co jest wymagane. latam do new jearsey :) z tego co przeczytalam to nie mozna lecec lotem z ogonkami? widzialam jak ludzie w kabinie pasazerskiej maja male pieski typu jork :)
 
     
marla
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 15, 2008 09:54   

sluchajcie czy z wwiezieniem do polski sa takie same cyrki jak z wywiezieniem?
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 16:23   
   Zwierzątka: ogony


Cytat:
sluchajcie czy z wwiezieniem do polski sa takie same cyrki jak z wywiezieniem?

A skąd?
Szczury przybywające do Polski z terenu UE nie potrzebują ŻADNYCH papierów. W przypadku przewozu szczurów spoza UE, trzeba pobrać formularz ze strony Głównego Inspektoratu Weterynarii www.wetgiw.gov.pl

Osobiście dzwoniłam i pytałam, jak to jest ze szczurami :)

tamiska, przejrzyj ten wątek. Kiedyś się interesowałam i znalazłam stronę odpowiednich władz amerykańskich (podałam w tym wątku).
Wówczas szczury przyjeżdżające do USA generalnie nie potrzebowały żadnych papierów, ale każdy stan może mieć osobne wymagania, z reguły zaświadczenie o zdrowiu.
Co do przewozu. Psy, koty i fretki są faworyzowane. Ze szczurami jest trudniej, ale FinnAir (lata do Nowego Jorku) dalej nie robi problemów (tj. szczury mogą lecieć w kabienie pasażerskiej, o ile spełnione są wymogi co do transportera - na stronie FinnAir wszystko jest opisane). Natomiast jeśli chodzi o przewóz w stanach pociągiem lub autobusem - większość przewoźników nie zezwala na przewóz zwierząt i trzeba szukać kogoś z autem (info od Amerykanów, których o to pytałam).
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 12