Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczur a wyjazd za granicę
Autor Wiadomość
Kheira 


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Lis 08, 2007 23:48   
   Zwierzątka: Szczurek-Burek & Skipi :)


Jadę autkiem, więc szczuraski będą miały iście królewskie warunki :mrgreen:

Wraz z moimi pociechami dziękuję Ci bardzo za pomoc. Cieszę się, że mogę je zabrać ze sobą :jupi:

Pozdrowionka

:serducho: :mysza: :serducho:

khiera, Burek, Skipi :lapa:
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Pon Cze 09, 2008 13:25   

Nie wie ktoś czy przepisy mówiące o wwozie szczurów do UK są takie same?
Być może od września/października przeprowadzę się do Londynu, jednak tylko w przypadku gdy będę mogła zabrać szczury ze sobą.
Czytałam stronę DEFRY, ale z "urzędowym" angielskim mam trochę problemów i nie jestem pewna, czy dobrze zrozumiałam treść strony :oops:
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 09, 2008 14:02   
   Zwierzątka: ogony


to zadzwon do ambasady :)
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Pon Cze 09, 2008 14:16   

Nisia, a wiesz, że to dobry pomysł? :mrgreen:
 
 
     
marla
[Usunięty]

Wysłany: Pon Cze 09, 2008 18:13   

w polskiej gazecie w anglii ostatnio w dziale w ktorym gosia radzi pisali (a pytanie bylo o szczurka:)) ze gryzonie wjezdzaja bez problemu do uk. warto jednak miec wydrukowana ta strone i pokazac brytyjskiemu pogranicznikowi: http://www.defra.gov.uk/a...ets/rabbits.htm

jesli chodzi o srodki transportu:
zakaz: pks, wiekszosc tanich linii lotniczych
przyzwolenia w systemie cargo (nie mam pojecua co to): british airways, lot
ponoc najlepiej wlasnym autem bo nie wszystkie firmy przewozowe zgadzaja sie na zwierza. mam nadzieje ze pomoglam (:

poprawiłam literówki.. tak to jest jak się pisze jedna a trzyma butelke druga..... :P
Ostatnio zmieniony przez marla Pon Cze 09, 2008 19:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Pon Cze 09, 2008 18:34   

aga, pomogłaś, dzięki :mrgreen:
Ze względu na te zakazy rozważam raczej podróż busem, oni chyba nie mają zakazów :)
 
 
     
Viljar 



Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 10
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Cze 09, 2008 19:19   

Marhef, ja tak samo ostatnio jestem w trakcie zastanawiania się nad przeprowadzką do Londynu, i temat też mi bliski. Jako że samochodu nie mam, przewóz autem odpada, chyba że tak jak ktoś napisał uda się przez internet znaleźć ludzi, którzy będą tą trasą jechać i przewiozą nas ze zwierzakami. Super, że napisałaś o busach, bo w ogóle zapomnieliśmy o takiej opcji :) Oby tylko nie mieli zakazów :)
_________________
 
 
     
marla
[Usunięty]

Wysłany: Pon Cze 09, 2008 19:39   

w busach jest to sprawa indywidualna przewoźnika, często nawet samego kierowcy. niby wymaga się żeby reszta pasażerów wyraziła zgodę, ale to chyba raczej chodzi o większe zwierzęta nie o gryzonie ( już słysze te SZCZUR?! W ŻYCIU!! :( ) www.cooltura.co.uk to jest strona polskiej gazety rozdawanej w uk w ogłoszeniach w dziale INNE za każdym razem pojawiają się propozycje typu "jadę do polski autem zabiore dwie osoby" - może to akurat jakaś alternatywa dla was dziewczyny? (:

Off-Topic:
a może się uda jakieś londyńskie spotkanie zrobić... 8)
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Pon Cze 09, 2008 19:59   

Mój facet będzie pod koniec lipca zjeżdżał do Polski, właśnie busem (może i samolotem szybciej, ale samolot nie zawiezie "od adresu do adresu" ;) ).
Poproszę go, żeby się podpytał kierowcy jak to jest akurat u tego przewoźnika z transportem gryzoni.

Off-Topic:
aga, jeśli mnie zaniesie do Londynu, to jak najbardziej :D Założymy londyńską komórkę alloszczura :D
 
 
     
Viljar 



Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 10
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Cze 09, 2008 20:04   

Off-Topic:
Ja muszę najpierw dziecko urodzić, potem to raczej na 100% Londyn. Do trzeciego miesiąca ciąży tam mieszkaliśmy, tylko nam odbiło wracać do kraju. Jestem za stworzeniem Londyńskiej komórki :p Z resztą patrząc na podpis Agi, mój syn miałby się z kim bawić ;)


Mnie też nie pozostaje nic innego jak poszukać jakiegoś busa, który nas wszystkich przewiezie :)
_________________
 
 
     
Eruntale 
Herr Siersc



Dołączyła: 23 Gru 2006
Posty: 180
Skąd: Dublin/Krakau
Wysłany: Pon Cze 09, 2008 20:30   

tak btw- cargo to tam gdzie wszystkie walizki jada- zwierzeta tam podrozuja w specjalnie przystosowanych klatkach, ale tbh to raczej dotyczy psow i kotow..
_________________
way hay and up she rises!
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 10, 2008 09:45   
   Zwierzątka: ogony


Eruntale napisał/a:
ale tbh to raczej dotyczy psow i kotow..

Poza tym, kiedyś słyszałam, że nie wszystkie linie lotnicze przyjmują inne zwierzęta niż psy, koty i fretki. Kwestia zarówno klatek lotniczych nieprzystosowanych dla gryzoni, jak i braku paszportów dla gryzoni.


A tak poza busami, są jeszcze firmy przeprowadzkowe. Niektóre zaznaczają, że przewożą zwierzęta domowe. Można wysłać zwierzęta tylko z kierowcą lub pojechac razem ze zwierzętami.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
sandra96 



Dołączyła: 17 Cze 2008
Posty: 13
Wysłany: Nie Lip 06, 2008 19:02   
   Zwierzątka: pies , (ogonków brak ; (( )


Słuchajcie, znów mam problem.
Niedługo lecę na wczasy do Egiptu na tydzień. Chciałabym wziąć ogony ze sobą, zresztą mam taki mały pojemniczek do przenoszenia, tylko jest mały problem - ja mieszkam w Lęborku, a wylatujemy z Gdańska, więc jak bym wzieła je ze sobą, a nie mogłyby polecieć to nie będę miała co z nimi zrobić (z Lęborka do Gdańska jedzie się ok. 2 godz.).
Więc może ktoś się oriętuje czy szczury żeby polecieć samolotem muszą mieć jakiś paszport czy coś. A i jeszcze jedno w Egipcie jest bardzo ciebło (w dzień ok.40*C, w noc ok 30*C ). Nie wiem czy one by tam wytrzymały, czy dla nich tam by nie było za gorąco ?
:] :] :] :?:
 
 
     
LunacyFringe 
lucyfer



Dołączyła: 10 Sie 2007
Posty: 2045
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie Lip 06, 2008 19:13   
   Zwierzątka: 3 x szczur , pies


sandra96, myśle , że lepiej by było zostawić szczury u zaufanej osoby ...
_________________
Kto chce, szuka sposobu; kto nie chce, szuka powodu.

ze mną : Serge Pandemonium, Fetysz, Maniek i Milva
za TM [*]: Felek, Pysio, Albin, Seth, Dante, Nero, Luno, Mefit, Isei, Kornel, Fenomen, Hector
Lucyferkowe Ratsy
 
 
     
sandra96 



Dołączyła: 17 Cze 2008
Posty: 13
Wysłany: Nie Lip 06, 2008 20:17   
   Zwierzątka: pies , (ogonków brak ; (( )


[ Dodano: Nie Lip 06, 2008 20:19 ]
LunacyFringe, ale niestety nikt z moich znajomych nie lubi sczurów. ;( [/b]
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 11