Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczur a wyjazd za granicę
Autor Wiadomość
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Pią Maj 04, 2007 10:06   

ivi, jesli chodzi o Austrie to nie ma problemu
wiem że moje siora miala zaswiedczenie ze zwierzeta sa zdrowe
ale z tego co wiem nie jest to konieczne - bo szczury żadnych szczepien itp miec nie muszą

myszoskoczki mojej siostry jezdzily kilkakrotnie na trasie w-wa - wieden bez najmniejszych problemów (nikt ich nawet nie zauwazył ;) )
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
Syameze 



Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 143
Skąd: 1800 km od was, moze wiecej
Wysłany: Pią Maj 04, 2007 18:52   
   Zwierzątka: szczury,balijka,europejski pan kot, york


Cytat:
Syameze, kiedyś mówiłaś, ze masz szerokie doświadczenie w dziedzinie firm transportowych (takich a'la przeprowadzki), które mogą przewieźć do innego kraju zwierzaki. Możesz podać, gdzie szukac na nie namiaru?

Szerokie to moze ono nie jest, ale orientuje sie , chociazby dlatego ze przewozilam chlopakow i byc moze bede przewozic ich z powrotem, dlatego staram sie czytac nowosci z DEFRY.
Jestem na biezaco tylko jesli chodzi o UK i Szkocje. Polecam szukanie na forach, szczegolnie szukanie firm kurierskich lub po prostu prywatnych ludzi, ktorzy jezdza w obie strony. Cena za transport ogona waha sie w granicach 15-30 funtow. Kazde miasto w UK ma swoje forum polonijne i tam polecam szukac, wystarczy w wyszukiwarce wpisac miasto do/z jakiego chcemy transport z dopiskiem 'forum' lub 'forum Polonii'. To tyle, poza tym jestem w stanie pomoc w transporcie ogona z PL do polnocno wschodniej Anglii.
_________________
Frost Yourself and your rats
Chocolate dumbo, Black blaze dumbo fuzz, Cinnamon berkie blaze, Russian blue dumbo[*] (08.08.07), Black eyed seal point siamese, Black silvered, Dark pearl capped dumbo, Black capped spotted dumbo
 
 
     
Lynn 
*I love rats*



Dołączyła: 16 Kwi 2007
Posty: 16
Skąd: Gloucester/Anglia
Wysłany: Pon Maj 07, 2007 17:03   
   Zwierzątka: dwa ciury; Misia i Gaja oraz psina; Pusia.


Cytat:
jutka z forum.szczury.org napisała;
Jednak w wypadku UK i Irlandii można to robić tylko wyznaczonymi trasami i firmami przewozowymi. Dodatkowo trzeba sprawdzić, czy te firmy zgadzają się na przewóz gryzoni i na jakich warunkach...


Znów gościu z zoologicznego powiedział, że to jest róźnie, Niemcy itp. jeszcze ujdą ale Anglicy są chorzy na punkcie wwozu zwierząt z obcych krajów do UK, także możesz mieć po prostu szczęście, a w NAJLEPSZYM wypadku zabiorą ci zwierzaka na pół roku do kwarantanny.

W ogóle jutro zadzwonię do urzędu celnego i się dowiem.

Mam mętlik w głowie... :?

P.S. Jest jakieś tłumaczenie DEFRY, bo ja z angielskim to tak średnio...
_________________
Za TM: Chisa (6.04.07) [*]
W Polsce: Misia, Gaja ;(
 
 
     
Syameze 



Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 143
Skąd: 1800 km od was, moze wiecej
Wysłany: Pon Maj 07, 2007 18:10   
   Zwierzątka: szczury,balijka,europejski pan kot, york


Popros kogos o przetlumaczenie DEFRY, bo tam masz naprawde wszystko. I nie radze sluchac faceta z zoologa. Do kwarantanny moga zabrac jedynie te zwierzeta, ktore wymagaja badan i certyfikatow (psy, koty, fretki...). Nie wiem czy urzad celny udzieli ci wlasciwych informacji, tak samo jak bylo w przypadku pierwszego wwozu szczurow z Czech, upierali sie ze trzeba miec papiery, a w rzyczywistosci nic nie trzeba.

Poza tym wez tez pod uwage, ze badania potrzebne przy wwozie zwierzaka do UK (nie dotyczace oczywiscie gryzoni) to:

1. czip (jak zaczipowac szczura? nikt tego nie praktykuje)

2. badanie krwi (pobierana bardzo duza ilosc nawet jak na kota czy psa, szczur jest na to za maly)

3. szczepienie przeciwko wsciekliznie (u gryzoni nie stosowane)

4. podstawowe szczepienia (j.w.)

5. odrobaczenie

Radze przemyslec powyzsze punkty i sprawdzic jak znajda zastosowanie u gryzoni.

Jesli chodzi o szlaki przewozu to zrodlo wiadomosci bierze sie stad, ze nie wszystkie firmy (promy) i autobusy zabieraja zwierzeta (autbusy maja zakaz przewzenia na pokladzie jakichkolwiek zwierzat).
_________________
Frost Yourself and your rats
Chocolate dumbo, Black blaze dumbo fuzz, Cinnamon berkie blaze, Russian blue dumbo[*] (08.08.07), Black eyed seal point siamese, Black silvered, Dark pearl capped dumbo, Black capped spotted dumbo
 
 
     
Lynn 
*I love rats*



Dołączyła: 16 Kwi 2007
Posty: 16
Skąd: Gloucester/Anglia
Wysłany: Pon Maj 07, 2007 19:38   
   Zwierzątka: dwa ciury; Misia i Gaja oraz psina; Pusia.


Sama się nad tym zastanawiałam, ale prawo nie raz jest niezrozumiałe jednak, i, że tak powiem "wszystko może się zdarzyć". A propo autobusów, ja jadę linią ORBIS i własnie sprawdzam, czy może nie byłoby na ich stronie jakiegoś regulaminu dot. przewozu zwierząt w autokarze.
_________________
Za TM: Chisa (6.04.07) [*]
W Polsce: Misia, Gaja ;(
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 08:54   
   Zwierzątka: ogony


Lynn napisał/a:
Znów gościu z zoologicznego powiedział, że to jest róźnie, Niemcy itp. jeszcze ujdą ale Anglicy są chorzy na punkcie wwozu zwierząt z obcych krajów do UK, także możesz mieć po prostu szczęście, a w NAJLEPSZYM wypadku zabiorą ci zwierzaka na pół roku do kwarantanny.

W ogóle jutro zadzwonię do urzędu celnego i się dowiem.

Nie może facet z zoologa być mądrzejszy od DEFRY.
Tak samo celnicy nasi też niekoniecznie się musza znać.
Może wydrukuj przed wyjazdem inoformacje ze strony DEFRY, aby w razie czego pokazać?
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Lynn 
*I love rats*



Dołączyła: 16 Kwi 2007
Posty: 16
Skąd: Gloucester/Anglia
Wysłany: Sob Maj 12, 2007 10:15   
   Zwierzątka: dwa ciury; Misia i Gaja oraz psina; Pusia.


W poniedziałek muszę zadzwonić do Ambasady Brytyjskiej. Ja się boję, co będzie, jak już nawet kierowca autokaru nie pozwoli na przewóz szczurów, to będzie koniec, bo tylko Orbis jest... Samolotem nie polecę, bo musiałabym później do Gloucester jeszcze dojechać, a na lotnisku w Londynie bym się zagubiła :P Ciężka sprawa..

[ Dodano: Sob Maj 12, 2007 15:34 ]
No i tak to, dowiedziałam się, że ŻADNA linia autokarów nie przewiezie jakiegokolwiek zwierzęcia... jezu, prędzej popełnie samobójstwo niż oddam moje niunie komukolwiek ;( co ja mam robić, skoro samolot odpada ;(

[ Dodano: Sob Maj 12, 2007 17:47 ]
Jednak, jest jakas szansa... Wiecie może, czy jakakolwiek linia lotnicza pozwoli na przelot zwierząt w przedziale dla pasażerów ?
_________________
Za TM: Chisa (6.04.07) [*]
W Polsce: Misia, Gaja ;(
 
 
     
hefi 
ruda paskuda :P



Zaproszone osoby: 3
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 343
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 12:11   
   Zwierzątka: Pies: Feba, Świnki: Bolek, Tola, Ogony: Awantura, Katastrofa, Niunia [*],Mała [*], Cyntia [*]


Cytat:
Wiecie może, czy jakakolwiek linia lotnicza pozwoli na przelot zwierząt w przedziale dla pasażerów ?


no więc... postanowiłam pomęczyć trochę mojego Bartka (jako, że pracuje na lotnisku), żeby on z kolei popytał się co i jak...

I dowiedział się, że...

W sumie nie ma z tym problemu, o ile zwierzak jest w odpowiedniej klatce i ma zaświadczenie od weterynarza że jest zdrowe (tu chodzi o psy, koty - szczepienia itp, ale ze szczurkiem też można się wybrać do weta, myślę, że nie byłoby problemu z takim zaświadczeniem).
Aha... musisz się popytać (wysłąć maila itp) do linni lotniczych z zapytaniem jakie oni mają warunki dokladne (czy np. musialabys wykupic miejsce dla zwierzaka itp) bo to juz indywidualnie...
Ale ogólnie to nie ma problemu z tym, żeby zwierzaka przetransportować w przedziale dla pasażerów.
_________________

 
 
     
Lynn 
*I love rats*



Dołączyła: 16 Kwi 2007
Posty: 16
Skąd: Gloucester/Anglia
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 17:44   
   Zwierzątka: dwa ciury; Misia i Gaja oraz psina; Pusia.


Wielkie dzięki hefi :)

[ Dodano: Sro Maj 16, 2007 14:25 ]
A jednak, okazało się, że żadna linia lotnicza w Warszawie i Łodzi gryzoni nie przewiezie...

[ Dodano: Pon Sie 13, 2007 17:45 ]
Na wstepie przeprosze ze nie bylo mnie taki kawal czasu, ale mialam a to popsuty komputer a to wyprowadzke do Anglii. I tu jednak okazalo sie ze z proby trzymania ich w Anglii nici, poniewaz doszedl jeszcze problem, ze w mieszkaniu ktore wynajelismy zabrania sie trzymac jakichkolwiek zwierzat. Tesknie za nimi jak cholera, te piekne pysie, cieplutkie brzusie i dlugie ogonki ;( Oddalabym wszystko, zeby tylko mogly byc ze mna...
_________________
Za TM: Chisa (6.04.07) [*]
W Polsce: Misia, Gaja ;(
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 12, 2007 11:54   
   Zwierzątka: ogony


O wwozie szczurów do USA (może komuś się przyda).

Na stronie APHIS (Animal and Plant Health Inspection Service) można przeczytać, że szczurki wwożone do USA i wywożone stamtąd muszą spełniać warunki:
- nie pochodzić z Afryki, ani nie mieć z nią nic wspólnego (ciekawe, co wymyślili)
- nie przenosić niebezpiecznych patogenów (nie być bronią bakteriologiczną). Takie zwierzaki mogą zostać przewiezione tylko do ściśle określonego laboratorium.
Ogólne zaświadczenie o zdrowiu nie jest wymagane, ale prawo konkretnych stanów może go wymagać. Jak by nie było, kwarantanny dla szczurów NIE MA.

Natomiast co do przewoźnika. Kiedyś nie robił problemów żadnych FinnAir (wozić można było szczury ze sobą), nie wiem, czy coś sie nie zmieniło.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
pik
[Usunięty]

Wysłany: Wto Paź 23, 2007 17:13   przewóz szczurów

Hej!
Od niedawna mam sznse zamieszkac w Irlandii ,niestety nie wiem jak zabrać moje szczury ze sobą .Nie dam rady zyc tam bez nich :P dlatego prosze was pomozcie mi .A jesli ktos miał podobny problem to prosze o rady :usmiech:
 
     
pik
[Usunięty]

Wysłany: Wto Paź 23, 2007 17:20   

jeszcze jedno nie mam mozliwosci przewozu wlasnym autem szczurków bo wtedy nie bylo by problemu ......
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 24, 2007 08:27   
   Zwierzątka: ogony


pik, poczytaj ten watek. Wyspy to czesto przerabiany tu temat.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Kheira 


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Lis 07, 2007 22:36   
   Zwierzątka: Szczurek-Burek & Skipi :)


Witam wszystkich,

czy wywoził ktoś szczurki do Niemiec? Wyczytałam, że z Austrią i UK nie ma problemu więc prawdopodobnie z Niemcami też nie, ale chciałabym się upewnić, jako że nie znalazłam w internecie żadnych pewnych wiadomości na ten temat. Może będę miała szczęście i mi ktoś z szanownych forumowiczów pomoże :wink:

pozdrowionka
Khiera, Burek & Skipi :lapa:
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 08, 2007 10:13   
   Zwierzątka: ogony


Kheira, z Niemcami nie ma żadnych problemów. Pakujesz i jedziesz. Choć zaświadczenie o zdrowiu bym wzięła, diabli wiedzą na kogo się trafi...
Nie wiem, czym chcesz je wozić, ale jeśli pociągiem, to przepisy co do transportu są takie jak u nas (musi siedzieć w transporterku i za szczura się nie płaci).
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 11