Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Husky i ich wybarwianie się
Autor Wiadomość
Ania i MM
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lis 20, 2007 19:39   

Tu masz zdjęcia na forum mi właśnie powiedziano że to husky.Ale poważnie nie zmieniła ani troszkę koloru...

http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=2839
Ta szczurzyca duża husky..
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Wto Lis 20, 2007 20:18   

ja co prawda na potrzeby innego forum i innego tematu zrobilam takie male fotostory :P ale wkleje to i tu a co ;) przyda sie moze ;)

Vanilla przyjechala do mnie majac 5 tygodni ;) i teraz pokaze wam jak stopniowo zmienial sie jej kolor ;)
jak tylko do mnie przyjechala wygladala tak...


po okolo miesiacu wygladala tak :


po kolejnych dwóch tygodniach wygladala tak :


a po kolejnym miesiacu juz tak :


miesiac pozniej natomiast tak :

jakby troche znow sciemniala, prawda?

po 2tygodniach wygladala juz tak :


nowych fot nie mam.. ale teraz plecy ma poprzeplatane pojedynczymi ciemnymi wloskami - nie tworzy to zadnego wzoru.. jedyny wzor ma jeszcze miedzy uszkami ;)

kolor husky rozpoznaje sie w pierwszych tygodniach zycia, bo pozniej wszystkie wygladaja tak samo - maja stalowy kolor a pozniej bialy ;)

mam nadzieje ze to cos rozjasnilo :)
 
 
     
Ania i MM
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lis 21, 2007 16:14   

Czyli mój szczur to nie husky?
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Śro Lis 21, 2007 16:42   

Ania i MM, masz blue husky, kolor bedzie bladl z czasem.. ale jest tez mozliwosc ze malo sie zmieni, bo stopien blakniecia to cecha osobnicza.
 
 
     
Ania i MM
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lis 21, 2007 17:31   

No właśnie....Ale ona ma już za niedługo rok! I do tej pory jak w morde nic się nie zmieniło...
 
     
Mona i Kuba 



Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 41
Skąd: Poznan
Wysłany: Śro Lis 21, 2007 18:39   
   Zwierzątka: 3 urocze szczurzaste


myaku napisał/a:
Czy husky może rudzieć? Wydaje mi się, że z Chichiro tak właśnie jest.. Zauważyła to moja koleżanka dzisiaj, a ostatnio widziała je jakieś tydzień temu.


Nasza Nevi tak dziwnie jasniala, przechodzac prze stadium brazowo-rudego. Potem to przenioslo sie wyzej a w koncu stala sie jasniutka. Tzn. tyleczek wyjasnial caly a na karku pozostala jakby taka popielata pelerynka.

Tu zdjecia z brazowym tylkiem
_________________
U naszego boku trzy sreberka: Zoe, Koja i Layla :)

Za teczowym mostkiem: Lila i Nevi [']
 
     
Ania i MM
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lis 21, 2007 18:44   

Dziwne te husky chciałabym żeby Myszka się wybarwiła....Fajnie takie:)
Ale twój szczur MONO ma fajną dupcię!
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Śro Lis 21, 2007 19:20   

Nie wszystkie husky jasnieja widocznie z wiekiem.

Zdarzaja sie osobiki takie jak twoja Myszka, ktore przez cale zycie zachowuja pigment a ich futerko jest po prostu poprzetykane bialym wlosem. Widze, ze Myszka ma wlasnie takie srerbne futerko. Podejrzewam, ze jako 5 tygodniowy maluch byla czarnobiala, a potem zaczela sie srebrzyc i nigdy calkiem nie zbielala.

Jesli Myszka trafila do ciebie w wieku pozniejszym niz 5 tygodni (bo w tym wieku futerko zaczyna sie zmieniac i niektorym husky przestaje zaraz potem, a inne bieleja niemal calkowicie, przez cale zycie ), to nie mozesz juz stwierdzic jaka byla kiedy sie ofutrzyla, w wieku od 2 do tych 5 tygodni...

Nie napisalas ile miala, kiedy ja wzielas.
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 22, 2007 09:39   

Jak brałam swojego Borsuka to jeszcze nie wiedziałam, że to umaszczenie nazywa się husky, i że może zmienić kolor :oops: W ciągu dwóch tygodni z "grafitowego" zrobił się srebrny, a w ciągu kolejnych kilku miesięcy zupełnie biały. Tak więc niedługo cieszyłam się jego "huskowatością". Wszyscy się śmiali potem, że przeze mnie szczur osiwiał...

A to Borsuk już całkiem biały:
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Ania i MM
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lis 22, 2007 13:32   

Myszka przybyła do mnie w wieku 4,5 tygodnia...I jak matkę kocham wogóle się nie mieniła.
 
     
Izabela 
zwierzomaniaczka


Dołączyła: 18 Gru 2006
Posty: 610
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw Lis 22, 2007 14:00   
   Zwierzątka: ogonki, smok


To kiedy szczur jest blazedem?
_________________
u nas legwan Bazyli ; 2 ogonki z Merchowego Pola (Aayla i Ylesia) oraz Paja, Tea, Milka, Ashna, Dela, Nita, Navi, Ktosio, Misia, Gabi, (Celia i Chanel) of Anahata
TM:Gucia, Fela, Mela, Jaga, Vani, Buba (Erato of Zirrael), Blusia (Kiara Rat's Troop), Bonita, Kiva (Electra of Zirrael), Tola, Tanita of Zirrael, Kola, Estelka Merchowe Pole, Klarysa, Elwirka MP, Edgar MP, Rolfik Rattery Rattonia, Jadzia MP, Enya MP, Klemens, Jula MP, Geminia MP, Pela Baltic Rats, Gotika MP, Felisia MP, Karina, Irenka MP, Inka MP, Pola MP, Petra MP, Żytnie Ziarko of Smeagolie, Selonia MP, Zubejda of Smeagolie, Korina, Stefek [*][*] [*]
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Czw Lis 22, 2007 14:37   

Izabela, znaczenie na pysku mniejsze, po za tym genetycznie rozne.
 
 
     
Izabela 
zwierzomaniaczka


Dołączyła: 18 Gru 2006
Posty: 610
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw Lis 22, 2007 15:29   
   Zwierzątka: ogonki, smok


Ale genetycznie nie da się sprawdzić bez rozmnożenia :wink: Chodzi mi o różnice fenotypowe. Do tej pory myślałam, że wyznacznikiem jest jaśnienie husky, teraz okazało się, że nie jest to takie jednoznaczne i oczywiste.
_________________
u nas legwan Bazyli ; 2 ogonki z Merchowego Pola (Aayla i Ylesia) oraz Paja, Tea, Milka, Ashna, Dela, Nita, Navi, Ktosio, Misia, Gabi, (Celia i Chanel) of Anahata
TM:Gucia, Fela, Mela, Jaga, Vani, Buba (Erato of Zirrael), Blusia (Kiara Rat's Troop), Bonita, Kiva (Electra of Zirrael), Tola, Tanita of Zirrael, Kola, Estelka Merchowe Pole, Klarysa, Elwirka MP, Edgar MP, Rolfik Rattery Rattonia, Jadzia MP, Enya MP, Klemens, Jula MP, Geminia MP, Pela Baltic Rats, Gotika MP, Felisia MP, Karina, Irenka MP, Inka MP, Pola MP, Petra MP, Żytnie Ziarko of Smeagolie, Selonia MP, Zubejda of Smeagolie, Korina, Stefek [*][*] [*]
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Czw Lis 22, 2007 23:18   

Izabela, husky jasnieje zawsze w jednej okolicy. Na twarzoczaszce. Gdzie indziej moga ale nie musza. Wyrazne odgrodzenie bialego pyszczka od kolorowych trojkatow sie zaciera, czasem bardziej, czasem mniej, czasem w ogole zanika ta granica a husky bieleje.
W okolicach pyszczka Myszki Ani widze wlasnie takie rozmycia koloru i to jest dla mnie podstawowy dowod.
Ani moze sie wydawac, ze mala nic sie nie zmienila, ale wedlug mnie oszukala ja po prostu pamiec.


Granica koloru u blazedow i spottedow nie zaciera sie nigdy. Jest zawsze, do konca zycia szczura wyraznie zaznaczona. Zadnych rozmyc, srebrnych wloskow.

Nawet silveredy w wieku szczeniecym sa jednobarwne. Niemniej blazed silvered odgrodzenie koloru wokol pyszczka ma zawsze wyrazne. U husky ta granica sie zawsze zaciera.
 
     
Ania i MM
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lis 23, 2007 14:19   

Off-Topic:
Skoro tak mówisz to ty jesteś szczurzym specjalistom...:)
Mam zdjęcia prawie z każdego dnia i wydaje mie się że nie bielała ani wogóle się nie zmieniła.
Mam zamiar kupić sobie dwa szczurki z rodowodem i rozpocząć małą hodowlę...Chciałabym kilka porad na ten temat.Jakie szczury ludzie najczęściej kupują?


[ Komentarz dodany przez: Juni: Pią Lis 23, 2007 14:34 ]
PROSZĘ O TRZYMANIE SIĘ TEMATU! / mod. Juni
Ostatnio zmieniony przez Pią Lis 23, 2007 14:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 12