Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Wto Maj 27, 2014 13:43
Psiaki VIII
Autor Wiadomość
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Nie Gru 29, 2013 23:12   Psiaki VIII
   Zwierzątka: królinka i szczury


LISTA FORUMOWYCH PSÓW (OPIEKUNOWIE W KOLEJNOŚCI ALFABETYCZNEJ)


agacia
Runa -> suka * siberian husky * rudo-biała * ur. czerwiec 2009 (data umowna, podejrzenie ur. 2010)
Bari -> pies kastrat * siberian husky * biały * ur. listopad 2005
Atos -> pies kastrat * siberian husky * wilczasto-biały * ur. 28.10.2003

babyduck
Negra (Uncommon Negra od Astrid) -> suka * entlebucher * tricolor * ur. 31.05.2009

Bel
Alpha ( Suprice Hippocampus) -> suka * owczarek szkocki długowłosy * tricolor * ur. 05.06.2012
Pestka (Pierdolot) -> suka * mieszaniec długowłosa * kolor dyskusyjny * ur. 01.04.2008 (data umowna)

Gryzoniowa
Rex :arrow: pies * kundel * czarny podpalany * ur. 26.06.2006

jokada
Tobi (Skrzat z hod. Eliminator) -> pies * cavalier king charles spaniel * trikolor * ur. 23.07.2007
Florka (Florenca z Krasnodębów) -> suka * cavalier king charles spaniel * blenheim * ur. 15.06 2011

katasza
Frodo -> pies * kundel * biszkoptowy * ur. 11.11.2011 (data umowna)
LIGHT OF HOPE Ad Captandum -> pies * boston terrier * czarno-bialy * ur. 16.10.2013

Lama
Falka -> (FAYOLA ASHANTI Kalasanti) -> suka * rhodesian ridgeback * czerwonopszeniczna * ur. 11.06.2012

Lazanka
Iskra :arrow: suka * mieszaniec * zazwyczaj czarna * ur. 2009 (data umowna)

mmarcioszka
Czarek -> pies kastrat * siberian husky * wilczasto-biały * ur. 27.04.2012

monisss
Shadow -> suka * mieszaniec owczarka belgijskiego * ur. 2006 (data umowna)

Nakasha
Shira (Preeminent Line Nevada) -> suka kastrowana * owczarek australijski * niebieska marmurkowa * ur. 06.10.2012
Nala -> suka kastrowana * mieszaniec * wilczasta * ur. 08.09.2011
Nemo (Don Modris Podlasie) -> pies kastrat * owczarek niemiecki * czarne podpalane * ur. 24.07.2011

Ninek
Vega -> suka * mieszaniec * czarna podpalana * ur. 1998 (data umowna)
Majka -> suka * mieszaniec * czarna podpalana * ur. 01.01.2005 (data umowna)
Fox -> pies* mix spaniel * tricolor * ur. 23.06.2010

PALATINA
Czata (DIXI z Klementisa) -> suka * PON * biało-szara * ur. 03.12.2002
Jagna (JAGA GAŹDZINA z Banciarni) -> suka * PON * biało-szara * ur. 12.02.2004

rudziak
Santa (ENI Porażynianka) -> suka * entlebucher * tricolor * ur. 30.03.2007

Rysiaczek
Demon :arrow: pies kastrat * amstaff * pręgowany z białym * ur. 01.04.2005

sachma
Lenny (Clever Lenny Lindeza) -> pies * pudel średni * czarny * ur. 04.03.2010
Odie -> pies kastrat * spanielo-pudel mieszaniec * morelowy * ur. 04.08.2010 (data umowna)

satanka666
Dealer -> pies * kundel w typie boksera * pręgowany * ur. 2.01.2009

scorpio80 & yes
Matsi (Księżniczka) :arrow: suka * siberian husky * srebrna * ur. 08.2009 (data umowna)
Runner (Faflunek) :arrow: pies kastrat * mix w typie łajki syberyjskiej * tricolor * ur. 06.2009 (data umowna)

Sorgen
Delta (DELTA Mea Praetoria Caesareum) -> suka * bullterrier standard * pręgowana z białym * ur. 24.12.2008
Kluska -> suka * kundel * ruda-pręgowana * ur. 15.04.1995

Szura
Tonic -> pies kastrat * kundelek w typie pudla * czarno-biały* ur. 2008 (data umowna)
Yuki (SWEENEY Slim Extreme) -> pies * bedlington terrier * piaskowy * ur. 7.03.2013

Szczurówka
Diana-> suka * mieszaniec owczarka niemieckiego z bokserem *czarno-biszkoptowa* ur. 10.2009

Tess
Beza Wspólny Dom -> suka * owczarek szetlandzki * śniada * ur. 29.04.2005
Joy (Ectasy z Tylenu Moravia) -> suka * owczarek pirenejski * czarna * ur. 13.06.2010

Tuś
Dreamer -> pies * kundel * beżowo-czarno-szaro-nijaki * ur. 2.02.2008

wilczek777
Mika (Yoma Raj dla zwierząt) -> suka * owczarek szetlandzki * tricolor * ur. 05.07.2006
Nessie (Never Ending Story of Maranns Home) -> suka *border collie *blue merle tricolor * ur. 09.01.2014






Ciąg dalszy tematu :)

Poprzednia część.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
Ostatnio zmieniony przez mmarcioszka Pon Maj 05, 2014 18:59, w całości zmieniany 20 razy  
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Pon Gru 30, 2013 01:24   

Nakasha napisał/a:
Hmmm ja robię generalne porządki u szczurów bez żadnych problemów. ;)
Ja też nie mam z tym problemu, ale przy fajnie urządzonej klatce wymaga to dużo więcej wysiłku niż w przypadku myszy czy chomików (i o tym pisałam). Mam oczywiście na myśli gruntowne sprzątanie wszystkiego, co musiało odbywać się bardzo często, ale było nieuniknione (zanim wypracowałam sobie własny system) z powodu zapachu odchodów, na który jestem bardzo wrażliwa.

Miałam do czynienia z jednym psem, którego zapach mnie nie drażnił i był to pudel mojej cioci. Nie jestem jednak przekonana, że to kwestia rasy, bo jego brat (z tej samej hodowli) rozsiewał "standardową" psią woń ;) .
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Gru 30, 2013 01:30   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Oszaleję!!!
Na którymś forum - BC lub Aussie trafiłam na fragment, że nie powinno się cały czas używać klikera /nie klikać z młodymi szczeniakami bo cośtam... Mój mózg zignorował co i dlaczego i jak i teraz nie mogę tego fragmentu znaleźć. Mam zwyczaj mieć milion zakładek i potem nie wiem co z czym i wcięło mi skąd post był... Nie wiem czy chodziło o szczenię czy nie dokładnie - figę wiem...
A teraz się wnerwiam bo informacja była istotna.
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pon Gru 30, 2013 09:16   

a nie chodzi o to że psy klikane, które wszystkiego uczą się przez kształtowanie, nie myślą samodzielnie - spotkałam się z takim twierdzeniem w przypadku psów dużo trenujących posłuszeństwo, że w momencie, kiedy te psy mają same pomyśleć to jest klapa.
a nie każdy lubi psa, któremu trzeba powiedzieć, że teraz ma się odprężyć, albo teraz ma się bawić...
 
 
     
Szura 
Wasza Wyskokowość



Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 1069
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 30, 2013 10:43   

Tylko że kształtowanie właśnie wymaga samodzielnego myślenia. :mrgreen:
_________________
Jeśli powstaniesz choć jeden raz więcej niż upadłeś, uda ci się.
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 30, 2013 10:52   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


A nie chodziło o to (strzelam), żeby nie klikać każdej czynności, tylko co którąś, żeby pies reagował też na pochwałę słowną, a nie tylko na klik-nagródka?
 
     
katasza 


Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 826
Wysłany: Pon Gru 30, 2013 11:18   
   Zwierzątka: pies#szczur


No ale przy klikerze, najpierw ksztaltuje sie dane zachowanie,potem wprowadza komende, a potem rezygnuje z klikera? Przeciez nie klika sie psu 10 lat, ze ma lezec czy robic jakas sztuczke.
_________________
"Zarozumia?o?ci? oraz bezczelno?ci? cz?owieka jest mówienie, ?e zwierz?ta s? nieme, tylko dlatego ?e s? nieme dla jego t?pej percepcji. " Mark Twain
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 30, 2013 11:54   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Ja tam swojej suce mówię "dobra suka", gdy się kładzie/siada/cokolwiek.. już 11. rok. :]
Ale ja to lubię robić, a ona się do mnie uśmiecha, gdy to słyszy. :serducho:
(Nie była uczona klikerem - tylko "dobrą suką" właśnie :lol: ).

Ale tak, wiem, że się potem wycofuje z ciągłego nagradzania, proszę mnie nie uświadamiać.
 
     
monisss 


Dołączyła: 05 Cze 2011
Posty: 460
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Gru 30, 2013 14:30   
   Zwierzątka: 3xkot, pies i 5xszczur :)


A ja się pochwalę :mrgreen: Shadow, gdy wyciągnęłam ją 17 sierpnia ze schroniska, ważyła 17,5kg. Dziś, po ponad 4 miesiącach waga pokazała 29,3kg. To, że przeżyła uważam za swój największy sukces.

:serducho: :serducho: :serducho:
_________________
Etyka szacunku dla życia nakazuje nam wszystkim poszukiwać sposobności, by za tyle zła, wyrządzonego zwierzętom przez ludzi, pośpieszyć im z jakąkolwiek pomocą.
— Albert Schweitzer
 
 
     
Trzynastka 


Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 192
Skąd: Sopot
Wysłany: Pon Gru 30, 2013 15:18   

monisss napisał/a:
A ja się pochwalę :mrgreen: Shadow, gdy wyciągnęłam ją 17 sierpnia ze schroniska, ważyła 17,5kg. Dziś, po ponad 4 miesiącach waga pokazała 29,3kg. To, że przeżyła uważam za swój największy sukces.

:serducho: :serducho: :serducho:
[url=http://s4.ifotos.pl/...sna.JPG]Obrazek[/url] [url=http://s6.ifotos.pl/...see.JPG]Obrazek[/url] [url=http://s6.ifotos.pl/...ses.JPG]Obrazek[/url]


Boska jest.
 
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Pon Gru 30, 2013 15:35   

fajna sucz - uchi ma imponujące :serducho:
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
rudziak 



Dołączyła: 25 Wrz 2010
Posty: 717
Wysłany: Pon Gru 30, 2013 18:23   

PALATINA no to niezły wynik, u mnie wyjdzie podobnie bo w około połowie worka było niecałe -1,5 kg. Teraz jeszcze jej nie ważyłam ale Santa zaczyna drugi worek bo myślę, że kolejne -2kg jeszcze jej się przyda.

A szukając psa nie myślałaś o bearded collie? Dziś się natknęłam na zdjęcia tej rasy i są takie podobne do ponów. Ale w sumie nie znam ani jednej ani drugiej rasy więc nie wiem jak z porównaniem charakterów.



monisss super suczka :mrgreen:
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Gru 30, 2013 18:29   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


O kształtowaniu też co nieco było w tym poście ale pluje sobie w brodę za nieogar i niedoczytanie tego... Będę uparcie szukać nadal.
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Pon Gru 30, 2013 20:06   

rudziak napisał/a:
Dziś się natknęłam na zdjęcia tej rasy i są takie podobne do ponów.
nie są podobne ;)
znam/znałam beardedy i znam pony - między innymi te Palatiny
inne psy i z wyglądu i z charakteru ;)
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Pon Gru 30, 2013 20:42   

Nakasha nie wyrobię z dwoma dużymi psami bo wynajmuję mieszkanie 36 metrów, z tym że do łazienki i sypialni pies nie ma wstępu więc w sumie jeszcze mniej miejsca. No i już nam ciasno lekko z Deltą a co dopiero rotta dołożyć :| Co nie zmienia faktu że mi się ta suka po nocach śni ;(
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.31 sekundy. Zapytań do SQL: 13