Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wafla ryżowe i inne produkty dietetyczne - czy podawać?
Autor Wiadomość
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Śro Cze 19, 2013 22:05   

nimka napisał/a:
Czy w takim razie (skoro resztę karmy wydzielam) mogę im jednak częściej podawać taką ilość wafli ryżowych jaką podaję?
Strasznie się cieszą jak dostają...
Nie mogę odpowiedzieć konkretnie tak lub nie :) . Sama musisz ocenić na podstawie obserwacji, przeliczyć, ile tej karmy dajesz w g dziennie, jakiej wartości energetycznej to odpowiada itp. Sam fakt wydzielania niewiele mówi o tym, jak dużo zjadają dziennie.

Ze swojej strony powiedziałabym, że codziennie to za często, ale nie chcę wyrokować. Ja nigdy nie podawałam dodatkowych produktów zbożowych w dużej ilości, bo osobiście uważam, że są bardziej wartościowe przekąski. Szczur jest zadowolony z wafla tak samo, jak wielu ludzi ze słodyczy, czipsów i innych zapychaczy ;) , tak więc ja się takimi względami kieruję raczej w dalszej kolejności :) .
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 19, 2013 22:10   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Off-Topic:
a gdzie na forum można znaleźć ile kalorii powinien przyjmować szczur dziennie? widziałam tylko podziałkę na gramy karmy, a na kalorie nie :oops:
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Śro Cze 19, 2013 22:33   

Off-Topic:
Nimka, nie mam pojęcia, czy są tutaj takie informacje, ale możesz sprawdzić, ile kcal ma podawana karma i przez kilka dni ważyć przed podaniem, żeby obliczyć średnią porcję dzienną przypadającą na szczura. Na tej podstawie obliczyć, jaki procent codziennego pokarmu stanowi dodatek wafli i będzie to już użyteczna informacja :) .
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Edyta820917 
zakosiana w ściurach :)



Dołączyła: 17 Maj 2013
Posty: 146
Skąd: Sosnowiec,śląskie
Wysłany: Śro Cze 19, 2013 23:26   
   Zwierzątka: 7 bab różnych ;)


a wasze szczurki jedzą pieczywo Wasa zwykłe czy może być np.z sezamem? :roll:
_________________
ze mną: Shila,Kiara,Layla,Gina,Negra,Ronja i Ranija
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 19, 2013 23:52   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Devona napisał/a:
Off-Topic:
Nimka, nie mam pojęcia, czy są tutaj takie informacje, ale możesz sprawdzić, ile kcal ma podawana karma i przez kilka dni ważyć przed podaniem, żeby obliczyć średnią porcję dzienną przypadającą na szczura. Na tej podstawie obliczyć, jaki procent codziennego pokarmu stanowi dodatek wafli i będzie to już użyteczna informacja :) .


Heh, wyszło mi po ciężkich obliczeniach :roll: że 10 g karmy labofeed b zawiera 28,6 kcal
na stronie piszą, że porcja dzienna dla szczura to 15-30 g.

No to w zasadzie te 3 kcal dziennie z pieczywka ryżowego nie wygląda aż tak strasznie (dziennie przyjmijmy 43 kcal karmy podstawowej na szczura, jeśliby przyjąć te 15 g karmy).
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 11