Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wafla ryżowe i inne produkty dietetyczne - czy podawać?
Autor Wiadomość
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 12:43   

My na co dzień jemy wafle ryżowe (z brązowego ryżu), pieczywo chrupkie pełnoziarniste (głównie żytnie, lekkie i tradycyjne), macę, z pieczywa jadamy tylko pełnoziarnisty chleb i od czasu do czasu drożdżówki, więc zwierzaczki dostają wszystkie wymienione produkty (oprócz drożdżowek ;) ) i jak na razie są nimi zachwycone :) .
 
     
mc 



Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 730
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 12:57   
   Zwierzątka: 8 szcz


My też pałaszujemy, razem!
_________________

 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 13:14   

Off-Topic:
Mój luby jadł ostatnio wafel ryżowy z żółtym serem i odłożył go na chwilę na łóżko, a Iwka akurat była na wybiegu (od kiedy oślepła, puszczamy ją po naszym łóżku, bo i tak nie umie zejść ;) ). Wchodze do pokoju, patrzę, a Niuńka je sobie wafel z serem. Byłam zła, bo sądziłam, że specjalnie się z nią podzielił, a dzień wcześniej był już ser żółty, a wiadomo, że to słone i tłuste, więc szczurki dostają takie "przysmaki" rzadko. Mój luby oświecił mnie jednak, że sama wzięła sobie kawałek, nie pytając o pozwolenie ;) . Można więc powiedzieć, że my też razem jemy :P .
 
     
irmina85 



Dołączyła: 04 Sty 2009
Posty: 41
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 20:40   
   Zwierzątka: Sasza, Milka, Misza


moje za waflami ryżowymi nie bardzo.. ale namiętnie wgryzają się w sucharki dla diabetyków, bez cukru i soli :D
_________________
za TM
Śnieżka (09.2005r. - 12.2007r.)
Hella (1.11.2008r. - 21.10.2010r.)
Inka (5.10.2010r. - 24.01.2012r.)
Łatka (1.11.2008r. - 1.05.2012r.)
Delicja
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Sob Lut 07, 2009 10:15   

Off-Topic:
A czemu ja wcześniej nie widziałam tego tematu? :co jest?:


Nie kupuję im wafli ryżowych ale ryż i pszenicę preparowane owszem. Są w stałej mieszance i większość stada wyjada je na pierwszy rzut.
Przyznam się zresztą szczerze że sama im czasem wyjadam to z mieszanki, choć na szczęście w bardzo umiarkowanych ilościach... :oops:

Natomiast sama sobie takich cosiów nie kupuję. Jeśli już to tylko ogonom.
No, dobra, płatki pszeniczne w miodzie kupuję sobie i im czasem opycham, ale to na wyjątkowe okoliczności. :P
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Lut 07, 2009 10:25   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Ja właśnie sobie kupuję, a ogony korzystają. Lubią też macę, taką bez soli i cukru, naturalną.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lut 07, 2009 10:28   

nie wiem czy to do konca do chrupania, ale jak robie sobie kasze kus kus to daje chlopakom... Zabijaja sie o nia normalnie heh :D
 
     
nutaka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 3126
Skąd: BW
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 13:00   

Kiedys jadły bardzo chętnie, potem gardziły i obsikiwały, teraz nawet czasem pochrupią, ale ja uwielbiam :serducho:
 
 
     
Aleks1 
samotna w tłumie



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 797
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Lut 28, 2009 10:53   
   Zwierzątka: 2 kociaki i 2 psiaki


Ja daję swoim ogonkom pieczywo dla glutenowców :) .Jak tylko widzą że go jem to od razu wiszą na prętach, tak za nim przepadają :)
_________________
2 kociaki : kizia i pirat
2 psiaki : szelma i zbój
 
 
     
lamia 
non compos mentis



Dołączyła: 17 Lis 2009
Posty: 63
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Lis 17, 2009 15:51   
   Zwierzątka: ...


A próbowaliście dawać szczurkom do chrupania płatki (takie do mleka)?
Moje za nimi przepadają.
_________________
Małysz (✴09.04.2011 †27.03.2013), Newton (✴13.07.2011 †06.03.2012), Swing (✴26.08.2009 †01.12.2011), Jazz (✴26.08.2009 †01.08.2011), Blues(✴26.08.2009 †13.03.2011), Error (✴2007 †18.11.2009), Pixel (✴2007 †02.11.2009)
_________________
SESJE ŚLUBNE I NIE TYLKO
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Wto Lis 17, 2009 22:15   

lamia, jasne, że tak ;]
ale nie te czekoladowe tylko takie muesli (zboża i owoce) czy zwykłe płatki kukurydziane.
moje mają do podstawowej karmy dosypywaną mieszankę 6 zbóż.
_________________

 
     
Dolly 



Dołączyła: 08 Paź 2009
Posty: 44
Wysłany: Pią Gru 18, 2009 22:50   

Moje szczuraki musli wcinały aż im się uszy trzęsły, ale do tej pory dałam im tylko raz, ponieważ nie za bardzo wiedziałam czy można. Teraz widzę, że można ale w rozsądnych ilościach. To dobrze, to się szczury ucieszą :)
 
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 19, 2013 22:04   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Ile maksymalnie można podawać wafli ryżowych szczurom? Czy one w nadmiarze mogą jakoś zaszkodzić (utuczyć, spowodować nadmiar albo niedobór czegoś)?

Od kilku dni dostają codziennie po 1/6 takiej okrągłej kromki grubości ok 1 cm na szczura.
Czy to nie za dużo gdybym miała podawać codziennie?

Są bez dodatku soli, za to akurat mam wersję z innymi zbożami w środku (gryka, itp).

Baaardzo lubią.

Można codziennie w takiej ilości?

To nie tuczy? Ludzi niby nie, ale jak to wpływa na szczury?
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Śro Cze 19, 2013 22:43   

nimka napisał/a:
Ile maksymalnie można podawać wafli ryżowych szczurom?
Nie ma norm, ale ja bym powiedziała, że raczej niedużo.

nimka napisał/a:
Można codziennie w takiej ilości?
Ja dodatkowe produkty zbożowe podawałabym nie częściej niż 2 razy w tygodniu, przeważnie praktykuję dużo rzadziej.

nimka napisał/a:
To nie tuczy? Ludzi niby nie, ale jak to wpływa na szczury?
Jasne, że tuczą ludzi, to same węglowodany ;) . Są wskazywane jako alternatywa pieczywa, ale wciąż zawierają w prawie 100% zboże, jedzone w dużej ilości będą tak samo powodować tycie, jak chleb i inne mączne wyroby. Sprawdź, ile kcal ma jeden wafel i porównaj z kalorycznością codziennej karmy dla 6 szczurów (podawanej przez Ciebie), będziesz wiedziała, jaki udział mam ten dodatek w żywieniu, wtedy łatwiej zaplanować podawanie :) .
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 19, 2013 22:53   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


A, dziękuję dziękuję :)

To teraz zaczynam dopytywanie :mrgreen:

Od ok. tygodnia szczury moje główną karmę (labofeed b) mają wydzielaną w dwóch porcjach (których nie zjadają od razu - mała część zostaje im jeszcze na kilka godzin po posiłku), ok. 10-11 rano oraz na wieczór 20-23 godzina. Zaczęłam im wydzielać, bo wsadzały jedzenie do swoich produktów przemiany materii oraz sików :? Przynajmniej połowa jedzenia się marnowała, dlatego teraz mają przymusowo wydzielane. Nie dostają dużo (mała garść na 4-5 szczurów 2 razy dziennie).

Do tego codziennie jakiś owoc albo warzywo w ilości różnej, ok. 1-2 łyżeczki na szczura.

Czy w takim razie (skoro resztę karmy wydzielam) mogę im jednak częściej podawać taką ilość wafli ryżowych jaką podaję?
Strasznie się cieszą jak dostają...

Nie mają żadnej nadwagi, a dwie dziewczynki nadal rosną (4 miesiące mają).
Pchełka ostatnio nawet zbyt chuda jest, ale to być może kwestia świeżo wykrytej choroby...


Sprawdziłam: 1 kromka (5g) zawiera 19 kalorii, więc 1/6 kromki (porcja na szczura) to jakieś 3 kalorie.
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 11