Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wafla ryżowe i inne produkty dietetyczne - czy podawać?
Autor Wiadomość
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Gru 04, 2006 19:29   Wafla ryżowe i inne produkty dietetyczne - czy podawać?
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Z racji diety (uch :? ) pożeram wafle ryżowe, takie bez cukru i soli, okrągłe i podzieliłam się z ogonami :D Czy Waszym ogonkom też smakują? Próbował ktoś? Polecam, moje się rzucają, a sądzę, że są zdrowe :) Jedyna radość z mojej diety, że odkryłam nowy smakołyk dla ogonków :)

A co sądzicie o pieczywie chrupkim?
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Pon Lis 19, 2012 21:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Gość

Wysłany: Pon Gru 04, 2006 19:34   

Moje tez uwielbiaja wafle ryzowe, ale rownie mocno lubia pumpernikiel suszony :)
Z pieczywa to zawsze maja suszona bulke, czasami suszony chleb wiejski, razowy lub tostowy
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Gru 04, 2006 19:36   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Matylda, moje też zawsze jedzą suche pieczywko, ale nie dawałąm im nigdy chrupkiego (np. Wasa) Teraz chyba będę mieć go dużo, więc zobaczymy, jak zasmakuje ogonkom. W każdym razie przez wafel ryżowy miałam właśnie okazję obejrzeć jak Cyrus-damski bokser tłucze Biancę, bo mu zabrała sprzed nosa :?
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Gość

Wysłany: Pon Gru 04, 2006 19:40   

No tak, wasa im tez samkuje ale u mnie w domu bywa raz na pol roku, a specjalnie dla szczurow kupowac sie nie oplaca :wink:
Aha wasa to tylko i wylacznie sport :D
 
     
satanka666 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1848
Skąd: Chrz.
Wysłany: Pon Gru 04, 2006 19:49   
   Zwierzątka: pies, kot


ahh Wafle ryzowe to ulubiony przysmak i moj i Pucculi ;] . Uwielbiamy sobie pochrupac.
 
     
devilline 
superfrajer.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1641
Skąd: Czerwionka-Leszczyny/Rybnik
Wysłany: Pon Gru 04, 2006 20:58   
   Zwierzątka: kot.


szczury uwielbiają ;) ja zresztą też lubię, chociaz z jakimiś dodatkami, ale suchymi nie pogardzę ;)
 
 
     
Guślarka 
Bezszczurowy czytacz



Dołączyła: 21 Maj 2006
Posty: 494
Skąd: Krosno/Kraków
Wysłany: Pon Gru 04, 2006 21:04   
   Zwierzątka: Za Tęczą: Fuf, Horus, Szaś i Ilford


A moje szczury arystokratycznie odwracają nosy od takich "plebejskich przysmaków", paskudy :P
_________________
Once upon a time I was somebody else
In another life, I saw myself
Way back then, back when I was you
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pon Gru 04, 2006 22:26   
   Zwierzątka: kotka Puma


Moje mają preparowaną grykę, pszenicę i ryż jako stały składnik karmy (ryż i gryka w Lider Szajsie). Też są takie zdrowe pieczywka popcornowe, ciurkom smakowały :)
 
 
     
Chesti 
bez kija nie podchodź



Dołączyła: 21 Paź 2006
Posty: 170
Skąd: Trzebinia :]
Wysłany: Pon Gru 04, 2006 22:46   
   Zwierzątka: Odeszły na zawsze... Bakuś, Toffik, Batman i Che :(


Ach... wafle ryżowe

W domu zajadam się tym ja, ogony i pies... wszyscy je kochamy. Chociaż w sumie ogonom to wszystko jedno, czy jedzą wafle czy po prostu preparowany ryż.
_________________
CHE (dumbo rex russian blue blazed berkshire)

Za tęczowym mostem: BAKUŚ (*.06.2005 - 3.09.2007), TOFFIK (*.10.2005 - 21.01.2008), BATMAN (Ballentines of Zirrael) (4.07.2006 - 6.04.2009), CHE GUEVARA Rat`s Troop (7.09.2006 - 7.05.2009) Żegnajcie... nikt was nie zastąpi :( ((((
 
 
     
kasia_123 
mały duży debil :P



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 391
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Gru 04, 2006 22:53   
   Zwierzątka: Bazyla [*] Bingo [*] Shiro [*] Dewi [*]


u mnie pieczywo Wasa jest praktycznie zawsze bo mama często ma ochote sobie coś pochrupać...no i szczury na tym zyskują. Uwielbiają suche pieczywko :) ale nie jestem w stanie określić czy bardziej niż zwykłą suchą bułkę. W klatce zawsze takową maja i znika w zaskakującym tępie.
_________________
...Powiedzcie młodym że byłem i odszedłem
pErdolcYe ten świat - przekażcie im ode mnie,
bądźcie silni i pamiętajcie kim jesteście.

Tupac Shakur
 
     
wanna 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 284
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Gru 05, 2006 00:15   
   Zwierzątka: Gupik Niesmiertelny


Moje szczurki też uwielbiały i uwielbiają wafle ryżowe, tak jak i ja :) chociaż wolę z miodem :-P
 
     
Elbereth 


Dołączyła: 13 Paź 2006
Posty: 136
Wysłany: Śro Gru 06, 2006 22:53   
   Zwierzątka: szczury, psy, patyczaki


Moje mają ryż preparowany w karmie (sama im mieszam, to mogę tam wrzucić wszystko, co wg mnie się nada :mrgreen: ). Kupiłam całą paczkę, ale :roll: ... Dobra, przyznam się, chciałam spróbować, czy szczurkom nie zaszkodzi, i jakoś tak dużo na te próby poszło :wink: . No, w każdym razie do szczurzej mieszanki ziaren trafiła jakaś 1/5 (albo i mniej :oops: ) z tego.
_________________
Moje ogoniaste słoneczka:
Dziewczyny: Kora, Bella, Nela
Chłopaki: Ferdinand, Kit, Nevis
Po Drugiej Stronie Tęczy: Nora, Vani, Franz
 
 
     
Chyna
[Usunięty]

Wysłany: Pon Gru 11, 2006 15:56   

Moje też lubią wafle ryżowe, tyle tylko, że teraz zakupiono do domu całe opakowanie wafli z dodatkiem soli. Tej soli jest 0,9% - myślę, że mogą jeść spokojnie?

A co do soli to nie ukrywam, że do tej pory podawałam im ziemniaki z zupy, z obiadu, ugotowany makaron itd. - wszystko z osolonej wody bo tutaj się gotuje dla pięcioosobowej rodziny. Nic im do tej pory nie było, żadnych duszności itd., ale doszłam do wniosku, że jednak postaram się podawać jedzonko bez soli - jak najmniej (np. mięso z kurczaka z zupy od czasu do czasu albo coś).

Jeśli do tej pory nic im nie było to jak teraz przystopuję z podawaniem takich rzeczy to już się chyba nie mam co martwić? :cry:
 
     
Akemi 



Dołączyła: 03 Gru 2006
Posty: 27
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Gru 27, 2006 22:43   
   Zwierzątka: Akemi [*]


Moja je ryżowe wafle od czasu do czasu, kilka małych kawałeczków. W takiej ilości, jako przekąska, nie zaszkodzi moim zdaniem. A ona i tak nie zje więcej bo się nudzi :wink:
 
     
Asiulka 



Dołączyła: 23 Lis 2006
Posty: 56
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Śro Gru 27, 2006 22:47   

Moje czasem dostają pieczywo Wasa, lubią, nawet bardzo, ale to chyba do najzdrowszych nie należy, więc daje im to jako smakołyk od czasu do czasu :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 12