Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wafla ryżowe i inne produkty dietetyczne - czy podawać?
Autor Wiadomość
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Pią Lut 23, 2007 15:07   Musli

Czy podajecie waszym siurom muesli? :) . Ja moim daję ostatnio takie super(wcinają jak najęte, ja też nie pogardzę oraz mój myś - pyszne jest). Tylko nie wiem czy to jest dla nich takie dobre w sporych ilościach...

Płatki owsiane, cukier, olej palmowy, płatki pszenne, kuleczki ryżowe(mąka pszenna, cukier, gluten pszenny, ekstrakt słodowy w proszku, sól) wiórki kokosowe (5,1 %), syrop glukozowo - fruktozowy, substancja spulchniająca: wodorowęglan sodu(E 500), aromat, syrop karmelowy.

Wartości odżywcze przeciętnie w 100 g wyrobu gotowego. Poszczególne wartości mogą się wahać ze względu na naturalne pochodzenie składników.

[ Komentarz dodany przez: AngelsDream: Pią Lut 23, 2007 16:31 ]
Istnieje polska wersja tego wyrazu, więc na nią zmieniłam tytuł.
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Pią Lut 23, 2007 16:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lut 23, 2007 15:23   

Sama się zastanawiałam niedawno nad sensownościa podawania tego typu rzeczy i doszłam do 2 wniosków:
1. jest tam cukier i sporo chemii
2. nie wiem, czy takie przetworzone ziarno ma w ogóle jakąś wartość odżywczą dla szczurów.
I nie podaję :lol1:
 
     
devilline 
superfrajer.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1641
Skąd: Czerwionka-Leszczyny/Rybnik
Wysłany: Pią Lut 23, 2007 15:39   
   Zwierzątka: kot.


kiedyś gdzieś przeczytałam że ktoś dodaje do karmy. I dodałam. Tylko zapomniałam o jednej rzeczy - że to strasznie drobne jest i po zjedzeniu większych kawałków, zostają takie okruszki które tylko zaśmiecają miskę. I dużo ich zostaje. A więc nie daję.
 
 
     
Guślarka 
Bezszczurowy czytacz



Dołączyła: 21 Maj 2006
Posty: 494
Skąd: Krosno/Kraków
Wysłany: Pią Lut 23, 2007 15:59   
   Zwierzątka: Za Tęczą: Fuf, Horus, Szaś i Ilford


Kupiłam w sklepie internetowym musli owocowe dla gryzoni i moim paskudom smakuje :mrgreen: Tylko że nie mają jakoś ochoty na jedzenie owoców, które się tam znajdują, jedzą tylko płatki.
_________________
Once upon a time I was somebody else
In another life, I saw myself
Way back then, back when I was you
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 23, 2007 16:30   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Ja daję, jako przysmak i raczej rzadko, troszkę i smakuje jak najbardziej.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Maniak 
...:::Marzena:::...



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 558
Skąd: Z pierwszej stolicy ;)
Wysłany: Pią Lut 23, 2007 16:52   
   Zwierzątka: szczury, brat


Odpowiedz brzmi tak- tylkoze tez nie za czesto zazwyczaj jak sama kupię,a nie kupuję zbyt czesto, tak więc sądze ze taka dawka jaka dosaja im nie zaszkodzi.
_________________
whatever you do,. do it well.
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 23, 2007 16:55   

Tez swoim szczurom daje,np z jogurtem (tak na ogol wygladaja moje sniadania/kolacje a jak sie juz najem i cos zostanie to dostaja ciury). Smakuje im. Jednak nie dostaja codziennie i nie w jakis duzych ilosciach, tak jako przekaske.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
wanna 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 284
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Lut 23, 2007 18:03   
   Zwierzątka: Gupik Niesmiertelny


A ja daję zwykłe skromne musli (tzn dietetyczną, bezcukrową mieszankę płatów zbóż dla ludzi) bez żadnych dodatków chemicznych barwników cukrów itp firmy AMA lub ANIA ciężko powiedzieć, bo malutkimi literkami a na dodatek tam akurat była metka :)
Beza to wcina, aż jej się uszy trzęsą :) Zresztą nawet mojej rodzince smakuje... zaczęli jej wyjadać z opakowania :)
a jak zostają połamane małe części, to dodaje do jogurtu lub mleka lub soku
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Sob Lut 24, 2007 00:58   
   Zwierzątka: kotka Puma


Ja daję, ale nie takie kranczi+17witamin+żelazo, tylko najzwyklejsze typu "6 zbóż" czy coś w tym stylu, jak mi się uda znaleźć to z suszonymi owocami (bo najczęściej są z kandyzowanymi).
 
 
     
Chesti 
bez kija nie podchodź



Dołączyła: 21 Paź 2006
Posty: 170
Skąd: Trzebinia :]
Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 21:56   
   Zwierzątka: Odeszły na zawsze... Bakuś, Toffik, Batman i Che :(


Moje chłopaki bardzo lubią musli.

Nie kupuję im takich udziwnionych "posklejanych", tylko zwykłe naturalne. Najczęściej kupuję w Lidlu musli firmy Nordwaldtaler w opakowaniach 1kg bo są super i się opłaca.

Skład: pełnoziarniste płatki owsiane, pełnoziarniste płatki pszenne, rodzynki, chipsy bananowe, płatki kukurydziane, siemię lniane, pestki słonecznika, orzechy ziemne (połówki), orzechy laskowe (siekane), daktyle, jabłka, morele, figi, śliwki, gruszki, brzoskwinie.

Są różne rodzaje tych musli, ja podałam skład MULTIFRUCHT.
Co do tych owoców, to wydaje mi się że są suszone a nie kandyzowane... a poza tym jest ich tak mało (za to duuuuuużo ziaren), że nie ma wielkich przeciwskazań.

Musli jest stałym składnikiem mieszanki jaką podaję.
_________________
CHE (dumbo rex russian blue blazed berkshire)

Za tęczowym mostem: BAKUŚ (*.06.2005 - 3.09.2007), TOFFIK (*.10.2005 - 21.01.2008), BATMAN (Ballentines of Zirrael) (4.07.2006 - 6.04.2009), CHE GUEVARA Rat`s Troop (7.09.2006 - 7.05.2009) Żegnajcie... nikt was nie zastąpi :( ((((
 
 
     
Chyna
[Usunięty]

Wysłany: Śro Kwi 18, 2007 23:39   

Ja daję.
Jest sporo rodzajów musli, są takie egzotyczne, są bardziej "standardowe" i po prostu co jakiś czas wsypuję do miseczki, w której jest suchy pokarm.
Kiedy chcą - jedzą.
Coś tam sobie z tego wybierają, coś zostawiają.
Nie są jakimiś wielkimi fanami musli, ale np. czasami jak podam z jogurtem - mniej więcej co 2-3 dni, to jogurt jest wypijany i przy okazji podjadane musli.

Ale, jak piszę, to nie jest ich główny przysmak. Mają inne.
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Sob Kwi 21, 2007 10:36   

Muesli to dobry dodatek do karmy, sama czesto dokupuje dzieciakom, poza platkami kukurydzianymi, wlasnie muesli, najczesciej owocowe. Udziwnien nie polecam, acz crunchy(naturalne) szczurasom BARDZO smakuje i nadaje sie swietnie jako nagroda czy smakolyk (wieksze kawalki).

Herciowe mialy to w stalym skladzie karmy, kiedy byly jeszcze bardzo malutkie i chudziutkie, pomoglo :) .

Jest tylko jedno malutkie "ale" dla muesli ;)
W UK jest sobie taka dieta, nazywana potocznie shunnamite, polega na mieszaniu roznych skladnikow, karma sklada sie zaś GLOWNIE, jesli nie tylko, z roznego rodzaju platkow i muesli.
Karma ta jest wybitnie tuczaca, wystarczy spojrzec na brytyjskie szczury. Hipopotamy maja mniej tluszczu...
Najgorsze, ze tam maja istnego swira na punkcie tej podobno zdrowej diety. A ich szczury sie tocza a nie ida.

Tak wiec z dodawaniem tego do karmy radzilabym zachowac umiar.. ;)


dopisek: no chyba ze ktos lubi duze(otyle) szczury... ja wole smukle, bo uwazam, ze sa po prostu szczesliwsze..no ale o gustach sie nie dyskutuje..
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Kwi 21, 2007 10:43   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Off-Topic:
ja też wolę smukłe, a mam co mam, jak sama nezu widziałaś :oops:
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Sob Sty 31, 2009 19:37   

Znalazłam gryczano ryżowe chrupki bez soli, cukru i glutenu, z ekologicznych upraw i kupiłam je dla siebie, ale zaraz pomyślałam o szczurkach i dałam im spróbować - pałaszowały z apetytem, a i chyba przy okazji było zdrowo:)
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Marcik 
Apple?



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 15 Maj 2008
Posty: 524
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Lut 01, 2009 14:18   
   Zwierzątka: Tasiemiec, owsiki, jakieś pchły się znajdą...


O tak! nasze ulubione przysmaki! Ryż preparowany, pszenica, gryka...wszystko to zdrowe, bez soli i jakie smkowite! Czasem podawane z mlekiem sojowym.... mniam :)
_________________
Szatańska szóstka ze mną <3)~

Zawsze w sercu: Runa i Veda
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 12