Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile i co szczur powinien jeść? - temat ogólny
Autor Wiadomość
moniaaa 



Dołączyła: 03 Gru 2006
Posty: 47
Skąd: Kalisz/Poznań
Wysłany: Pią Sty 19, 2007 00:39   Odżywianie młodych - od 5. tygodnia

Dokładnie jak w temacie... jakoś za dwa tygodnie przyniosę swoje dwie 5-tygodniowe czarne kluseczki do domu :jupi2: i chcę się na to święto odpowiednio przygotować. (ostatni raz takiego malucha miałam jakieś 3 lata temu na wychowaniu.....)

Czy takie maluchy żywi się jakoś inaczej? np. więcej marchewki, bo coś tam, albo mniej ziemniaków, bo coś tam.. :wink:
Podzielcie się proszę doświadczeniami i wiedzą na ten temat :)
Ostatnio zmieniony przez Pią Lip 20, 2007 15:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Pią Sty 19, 2007 01:13   

Nie zalecam nowym domkom maluchow specjalnej diety, co najwyzej moge doradzic w kwestii zywienia.
5 tygodniowy maluch jest juz w pelni samodzielny i jedyne czego nalezy przestrzegac, to zeby podawac mu pokarm zblizony do tego, ktory podaje hodowca.

Tak wiec Moniaa, pytaj sie KaRy, pytaj, dowiaduj i bedzie dobrze :) .
Dobrze odzywione, zdrowe 5 tygodniowe maluchy nie potrzebuja juz zadnych specjalistycznych odzywek typu convalescense (ono jest dla zwierzat z niedowaga, po chorobach lub oslabionych), chyba ze chcesz wyhodowac hipopotama a nie szczura.. ;) . Otylosc szkodzi.
 
     
moniaaa 



Dołączyła: 03 Gru 2006
Posty: 47
Skąd: Kalisz/Poznań
Wysłany: Pią Sty 19, 2007 08:06   

nie no na dwa hipopotamy troche mam mieszkanie zamale :)

ide pomeczyc kare :D
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 19, 2007 11:08   
   Zwierzątka: ogony


Moje kluski od początku jadły normalne jedzenie, bez taryfy ulgowej. Ale oczywiście, warto spytać hodowcy, co maluchy lubią jeść, a co im szkodzi.
Ale jesli nawet sie tego nie zrobi, to grozi malcom tylko biegunka przez kilka pierwszych dni.
(Oczywiście, trzeba zwracać uwagę, aby szczuraków nie faszerować chemią, żeby miały dobrze zbilansowane jedzenie, witaminy, mikroelementy...)
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Gość

Wysłany: Pią Sty 19, 2007 23:19   

A ja dodam jeszcze tylko ze u mnie wszystkie mlode szczurki uwielbiaja podskubywac wapno. Kupuje te dla ptakow, bo Matylda sika na wapno, a te dla papug jest mniejsze wiec czesciej wymieniam i nie musze wyzucac calej kostki. Fiona jest u mnie od 20 grudnia i pozarla juz prawie cale serduszko :wink:
 
     
devilline 
superfrajer.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1641
Skąd: Czerwionka-Leszczyny/Rybnik
Wysłany: Sob Sty 20, 2007 20:53   
   Zwierzątka: kot.


Off-Topic:
Matylda, ja kupuję takie wapno i one jest takie same jak te dla ptaków (wielkością).
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Sob Sty 20, 2007 20:55   

a jakiej to firmy i jakiś smak ? Bo moja ma Vitapolu i jakos nie widze sladu ząbków >< "
_________________

 
     
Gość

Wysłany: Sob Sty 20, 2007 21:26   

Te moje co kupuje dla ptakow teraz jest z firmy vitapol, smak jablkowy, ale wczesniej mialam z trixie z karotenem i tez im smakowalo :wink:
American z jakiej firmy kupujesz?
 
     
devilline 
superfrajer.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1641
Skąd: Czerwionka-Leszczyny/Rybnik
Wysłany: Sob Sty 20, 2007 21:37   
   Zwierzątka: kot.


Dako-Art. kiedyś mieli takie duże, bez smaku, teraz już nie widuję. W klatce obecnie wiszą jabłkowe i biszkoptowe (pierwsze na wykończeniu) i z zadowoleniem zauważam że zjadają ;) (tzn. jeszcze dokładnie nie obejrzałam biszkoptowego, wisi dopiero 2 dni i jeszcze na dodatek tyłem do pokoju ale... tak, też jest podskubany ;) )
 
 
     
Elbereth 


Dołączyła: 13 Paź 2006
Posty: 136
Wysłany: Pon Sty 22, 2007 18:18   
   Zwierzątka: szczury, psy, patyczaki


Moje dostają wapienko naturalne i jest trochę poobgryzane :mrgreen: . Jakoś nie mam zaufania do tych wszelkich aromatów, barwników itp.
_________________
Moje ogoniaste słoneczka:
Dziewczyny: Kora, Bella, Nela
Chłopaki: Ferdinand, Kit, Nevis
Po Drugiej Stronie Tęczy: Nora, Vani, Franz
 
 
     
gijane 
pani Rolnik :)



Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 152
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 22, 2007 19:27   

a ja mam takie pytanie, nieco zwiazane z tematem.

do kiedy (ktory miesiac) trwa u szczurow okres intensywnego wzrostu? chce wiedziec kiedy moj ciurek bedzie jadl juz tylko z lakomstwa, a nie dla zaspokojenia potrzeb wzrostowych :P
_________________

 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Wto Sty 23, 2007 01:13   

gijane, szczury rosna nawet do 10 miesiaca zycia.

Niektore szybciej rosna we wczesniejszym okresie a potem zwalniaja, inne rosna skokowo, jeszcze inne ruszaja ze wzrostem pod sam koniec tego okresu, tak wiec nie mozna tego jednoznacznie okreslic.

Jak widac rosna nawet kiedy sa juz uznawane za w pelni dorosle.. ;)
 
     
Kara 



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 159
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Sty 24, 2007 23:40   
   Zwierzątka: szczury,psy i koty


Tak jak juz kiedys pisalam ja karmie maluchy Meganem, Vitakraftem i wlasnymi mieszankami bo wiec co daje :wink: A procz tego jakis makaronik/ryz/ziemniaczka czasem serek, gerberek owoce i warzywa :D
_________________
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Czw Sty 25, 2007 22:57   

moje dzieciaki... co prawda 3tyg jutro beda mialy, dzis na kolacje dostaly jajko na twardo pokrojone w kostke + gotowany ryz + gotowany groszek + gotowana marchewka + jogurt naturalny :) smakowalo :P

czesto dostaja jogurty, raz jadly wedona makrele, dostaja tez ser zolty i roznego rodzaju przetwory mleczne.. makarony, mieso...

no i suche megan + xtra vital + herbatniki bb + platki kukurydziane + karma dla psow i takie rozne rzeczy ktore wpadna mi w rece w sklepie i sie nadaja :P
 
 
     
Tygrys 



Dołączyła: 16 Sty 2007
Posty: 1133
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: Pią Sty 26, 2007 12:53   
   Zwierzątka: Maniek - kocie diablę ;-)


o raju sachma zmieszczą mi się do transportera jak tak dalej będziesz je karmić :?: :P
_________________
Za TM: ogoniaste - Andrzej ['], Norris['], Speedy ['], Chuck['], Reynevan ['], Effendi Rat's Troop ['], Samson['], Hodari ['], Remi ['], Smirnoff Rat's Troop[']
Tofik - pierwszy mój osobisty pies [']
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13