Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile i co szczur powinien jeść? - temat ogólny
Autor Wiadomość
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Czw Lut 22, 2007 10:34   

Asaurus, uwiez, gdybym znala diete niskokaloryczna i jednoczesnie odpowiednia przy megacolonie to posluchalabym rady... ale nie znam takiej diety niestety...
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 22, 2007 10:42   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


sachma, nie kojarzyłem że nie chodzi o odchudzenie malucha tylko o megacolon... moja wina.
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Czw Lut 22, 2007 10:51   

tak teraz mysle.. ona potrzebuje moze diety ktora powodowalaby sytosc nie zapychajac brzuszka..

zobaczymy jak zareaguje na racjonowanie jedzenia.. dzis dostala tylko kubusia rano.. bo wczoraj zjadla swoja porcje i porcje Fernandy.. no i wyglada jak balonik...
 
 
     
persefona4 
szczurza fanatyczka



Dołączyła: 21 Sie 2007
Posty: 1906
Skąd: Jasło/Sanok
Wysłany: Czw Paź 04, 2007 20:08   
   Zwierzątka: 13 wspaniałych :P


Ja tez stosowałam kaszki, maluszki bardzo je lubią miseczka szybko pustoszeje :gotmilk:
no i rzeczywiście są łatwe w przyrzadzeniu i wszędzie dostępne. Polecam tez Gerberki :wink:
_________________
~Sun & Sugar~ Casanowa & Champ Rattie's Love~ Jurand Emerald Moon~ Charlie~ Roderick & Salem of Zirrael ~ Feniks & Goblin Happy Feet~ Freak~
~ Roswell~ Honey~

 
 
     
14Nona14 


Dołączyła: 18 Lis 2007
Posty: 4
Wysłany: Nie Lis 25, 2007 00:14   Szczurek z mojej interwencji...
   Zwierzątka: Szczurusie:* / Chomiś:* / Piesio:*


Dzisiaj interweniowałam w sprawie młodego szczurka...
Maluch był hodowany w bardzo złych warunkach, odwodniony, wychudzony, a do tego miał pójść na karmę dla węża (kilka razy już był w jego terrarium ale wężyk nie był głodny) 8:(
Maluszek był i wciaż jest przerażony, dałam mu świeżutkiej wody, warzywek i suchego dla szczurów. :cookie: :gotmilk: Narazie przechodzi kilku dniową kwarantannę (jutro ide z nim do weta na badania czy mu nic nie jest). Jeśli okarze się że jest zdrowy to kwarantannę skrócę i połączę go z Benkiem. :woow: Więc jeśli dobrze pójdzie i maluch przeżyje, mam 2 szczurka... :)
Doradźcie mi jak mogę wzmocnić malucha dać mu witaminy C dla bobasów (15 kropel do poidełka?), coś innego?
Aha i podrzuccie mi jakieś oryginalne fajne imię :huh2:
Ostatnio zmieniony przez Nie Lis 25, 2007 00:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lis 25, 2007 10:49   

14Nona14 napisał/a:
dać mu witaminy C dla bobasów


szczury same sobie wytwarzają wit. C, więc zamiast tylko wit. C, lepiej podać bardziej kompleksowy wibowit dla bobasów.

do tego możesz mu dorzucić scanomune ( = beta glukan ).

i karm go dobrze - dawaj mu jakiś gotowany ryż, makaron z mięskiem.

możesz też kupić Nutki Drink w aptece.

o wszystkich powyższych preparatach pisano dużo na forum, przejrzyj odpowiednie działy.
powodzenia dla malucha.
 
     
S 


Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 357
Wysłany: Nie Lis 25, 2007 10:58   
   Zwierzątka: brak


Nie dawaj samej witaminy C. Daj mu 1/4 torebki vibovitu dla niemowląt w poidełku z wodą.
Szczurek po ciężkich przeżyciach potrzebuje bardzo dużo czasu, aby "dojść do siebie". Nawet kilka miesięcy. Będziesz mieć okazję obserwować zmianę zachowań szczurka, od wiecznie przestraszonego do bardziej odważnego i ciekawskiego.
Nie wiem, co spotkało jedną z moich szczurek, ale potrzebowała 6 miesięcy, aby przestać się bać i zacząć wesoło biegać wszędzie, gdzie uda się wejść.
 
     
14Nona14 


Dołączyła: 18 Lis 2007
Posty: 4
Wysłany: Nie Lis 25, 2007 12:39   
   Zwierzątka: Szczurusie:* / Chomiś:* / Piesio:*


Ok... Maluszek okazał się samiczką więc o łączeniu jej z moim samcem nie ma mowy.
Zjadła wszystko co miała w misce (suche, marcheweczkę, ogóreczka świeżego i makaronik gotowany) A co myślicie o tym żeby dać jej troszkę żarcia dla kotów z puszki?
 
     
S 


Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 357
Wysłany: Nie Lis 25, 2007 13:22   
   Zwierzątka: brak


Moje nie ruszają puszkowego jedzenia dla kotów, ale suche jedzą chętnie.
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Nie Lis 25, 2007 13:26   

14Nona14, mokre ? możesz troszkę dać, ale nie za dużo.
wiesz taki rarytasik :wink:

jesli szczurek jest bardzo młody to mozesz przez jakiś czas podawać mu większą ilośc białka czyli jogurty, kaszki mleczno-ryżowe dla niemowląt, twaróg, jajko.
_________________

 
     
14Nona14 


Dołączyła: 18 Lis 2007
Posty: 4
Wysłany: Nie Lis 25, 2007 17:02   
   Zwierzątka: Szczurusie:* / Chomiś:* / Piesio:*


A więc w końcu niewiem czy to samiec czy samica... :/
Ma taką odstająca pupkę ale bardziej wydaje mi się dziewczynką...
Sama niewiem...
Narazie są oddzielnie.
Dałam maluszkowi jogurt naturalny z ryżem. Kocie żarełko narazie sobie odpuszcze.
 
     
Andzia 
Chemngetuim?



Dołączyła: 01 Lip 2007
Posty: 1512
Skąd: Bielsko - Biała/Kraków
Wysłany: Czw Lis 29, 2007 13:23   
   Zwierzątka: 4 blaski szmaragdowego księżyca,Egir,Darshan i Taran


Off-Topic:
Przyszło mi do głowy fajne imie :mrgreen: Jeśli to dziewczynka to możesz jej dać na imie Salva (z hiszpańskiego salvación to ocalenie :)


A jeśli chodzi o jedzonko to już właściwie wszystko zostało napisane : gerberki, kaszki, nutri drinki, gotowane jajka, warzywa, makarony, sery...nic nowego nie wymyśle chyba już hihi :lol1: Trzymam kciuki za małą/małego :wink:
_________________
"Człowieku okryty pyłem martwych słów, wykąp swą dusze w milczeniu..."
Wciąż w moich myślach...Klemens ['], Lita ['], Nadzieja ['], Uwe ['], Nosek ['], Tino ['], Taran ['], Fokus ['], Imbir ['], Gent [']...część mnie odeszła razem z Tobą...Tęsknie...
 
 
     
karolka 



Dołączyła: 23 Paź 2008
Posty: 35
Skąd: Rybnik
Wysłany: Pon Lis 24, 2008 16:47   
   Zwierzątka: 2 ogonki :)


a można dziennie im robić "obiadki"? bo moje są wybredne i suchą karmą się nie zadowalają :]
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lis 24, 2008 16:59   

karolka, szczur przede wszystkim powinien jeść karmę przeznaczoną dla szczura. Dobra karma zapewni mu wszystkie potrzebne składniki w odpowiednich ilościach i proporcjach, dba także prawidłowe ścieranie się zębów.

Obiadki można podawać, jak najbardziej, ale tylko jako mały dodatek i niekoniecznie codziennie. Trzeba także uważać na ilość podawanego białka zwierzęcego (mięso i przetwory mleczne), żeby nie spowodować alergii. Uważaj także na tłuszcz. Zwierzę otyłe to zwierze chore.
 
     
Mass 



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 2
Wysłany: Sob Mar 14, 2009 09:26   
   Zwierzątka: Dwie babeczki - Ed i Bob :)


Cześć. Mam dwie małe ogonki, które są u mnie kilka dni. Zauważyłam jednak, że bardzo często one piją, właściwie jak nie śpią, prawie w ogóle nie odchodzą od poidła z wodą.
Czy to normalne, czy powinnam zacząć się przejmować? Czy jest to wina pokarmu (sporo jedzą), czy może objaw jakiejś choroby?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 12