Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sutki. Obrzmienie
Autor Wiadomość
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 22, 2007 01:12   Sutki. Obrzmienie

Mam nadzieje ze w dobrym dziale pisze (w razie czego prosilabym o przeniesienie).

Chcialam zapytac czy otyłe samice moga miec obrzmiale sutki jakby byly w ciazy? Moja Dziunia juz od dluzszego czasu ma brzuch jakby w ciazy byla i do tego te obrzmiale sutki... Mozliwe ze i to mi sie przewidzialo ale srom tez wyglada na obrzmialy (jest koloru jasnorozowego). Nie mogla zajsc w ciaze bo nie ma kontaktu z samcami bezposredniego,a jedynie przez prety klatki (tak chyba nie potrafia szczurki zamajstrowac klusek, prawda?). Nie wiem czy sie martwic czy nie. Na chora nie wyglada i jak jej obmacalam ten brzuch to nic poza jelitami nie wyczulam.

[ Komentarz dodany przez: wuwuna: Sob Cze 06, 2009 10:26 ]
Zmieniłam temat
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
Ostatnio zmieniony przez wuwuna Sob Cze 06, 2009 10:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lut 22, 2007 06:23   

Na pewno nie było możliwości zaciążenia? Ja nie wiem, czy przez kratki nie mogą, tyle już widziałam, że nigdy nie powiem "niemożliwe", jeśli chodzi o szczurki :lol:
Może to jest jakieś zapalenie? Nie cieknie nic z sutków? Albo może zaczerwienione? U mojej Kawci sutki powiększają się w czasie rujki, ale potem normalnieją.
Może to ciąża urojona?
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Czw Lut 22, 2007 11:26   
   Zwierzątka: kot


Viss wymieniła wszystko to o czym chciałam napisac :P
ja bym nie była 100% pewna że nie mogą przez kratki (jak sa bardzo zdesperowane.. :roll: )
po 2. przy rujce (podobnie jak u ludzi:P) mogą się powiększać ;] (może...)
po 3. nie wykluczaj jakiegoś stanu zapalnego, czego absolutnie nie życze
po 4. szczury miewają urojoną? :P
_________________
mam kota.
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Lut 22, 2007 11:48   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Off-Topic:
ja od weta słyszałam, że nie miewają urojonej (w momencie, gdy sama podejrzewałam właśnie urojona u Frodzi)
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lut 22, 2007 12:01   

Off-Topic:
Od weta nie wiem, ale słyszałam, zaraz, u Zirr chyba.
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 22, 2007 13:24   
   Zwierzątka: ogony


Viss napisał/a:
ale słyszałam, zaraz, u Zirr chyba.

Nie od Zirr, tylko ode mnie. A mnie powiedziała Kacprzak, która szczurcię Zirr badała.
Olimpia napisał/a:
Chcialam zapytac czy otyłe samice moga miec obrzmiale sutki jakby byly w ciazy?

Ja się czepię otyłości.
Olimpia, czy widziałaś kiedyś moją otyłą Fatę? Szczury tyją zawsze po całości. Zarówno brzuch, jak i klatka piersiowa oraz kark.
Jeśli budowa szczura jest modelu "gruszka" (duży brzuch, chudziutka klatka) to ja bym małą gruntownie zbadała. No, chyba, że to ciąża :) Nie znam się, ale w momencie, gdy brzuszek jest duży, ciąża jest pewnie wymacalna.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 22, 2007 17:35   

Nie moze byc to ciaza rzeczywista,bo ona tak juz dluzszy czas ma (brzuch znaczy sie). Poza tym chyba az tak zdesperowane nie sa moje ciury. Natomiast z sutkow nic nie cieknie i nie sa zaczerwienione - sliczniutkie rozowe. Moze rzeczywiscie to urojona bo ona czesto miewala rujki a teraz rzadzeij (ma rok i 4 miesiace - umownie). Chyba bede musiala ja zabrac do Oazy, ale to moze jak juz "cieplej" bedzie. W sumie toona normalnie sie zachowuje tylko tak wlasnie jak gruszka wyglada. :|
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Lut 22, 2007 17:40   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


A może to objawy początków menopauzy?

"Menopauza samic: 450-540 dzień (15-18 miesiąc)" - według postu Nisi z tematu Anatomia i sensoryka szczura. Więc te umowne 16 miesięcy pasuje, a przynajmniej może wyjaśniać rzadsze rujki.
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 22, 2007 17:53   
   Zwierzątka: ogony


Olimpia, mozliwe, że juz az tak nie rujkuje.
Moja Henia też w wieku ok. 1,5 roku zaprzestała totalnie takich imprez (Fatce chyba coś było, nigdy nie rujkowała).

I przejdź się do Oazy. Po wtorku ma być ciepło :D Tak telewizja kłamie. Sama wtedy pójde - do kardiologa.

A moze odwiedź mnie (nas)? Zoabczysz, jak wyglada gruba szczurka. I jak wygladają powiększone cycuchy (Henia ma takie non-stop, pewnie chów wsobny).
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 27, 2007 22:13   

Dzisiaj bylam z Dziunia u dr Kacprzak. Obejrzala jej brzuch i omacala i stwierdzila ze sutki nie sa zgrubiale (przed wczoraj byly bardziej widoczne) i ustalilysmy ze poki nie ma zadnych niepokojacych objawow (jest osowiala, nie ma apetytu itp) to zostawiamy ja w spokoju,bo jej ten stan nie przeszkadza narazie.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
marla
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sie 13, 2008 10:45   sutki u szczurzycy

samice szczurów mam od niedawna, dlatego fakt, że mają widoczne sutki nie był dla mnie czymś normalnym. ale dzisiaj zobaczyłam zdjęcie samicy karmiącej i różnice między nią, a moimi szczurkami są minimalne (biorąc pod uwagę fakt, że karmiąca jest fuzzem, co dodatkowo uwidacznia jej sutki). czy to normalne? może to oznaczać, że moje szczury były już mamami?
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 13, 2008 10:52   
   Zwierzątka: ogony


aga, niektóre moje szczurzyce miały i mają takie powiększone sutki cały czas. Uznałam, że skoro nic się nie zmienia, to taka ich uroda. Być może powiększone sutki świadczą o wyższym poziomie hormonów, ale nie jestem tego pewna.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sie 13, 2008 10:56   

aga, myślę, że może to oznaczać, że samice miały już mioty, ale o to spytać trzeba najlepiej hodowcę.
To o czym ja chciałam napisać, to powiększenie sutków i gruczołów mlekowych spowodowana hormonami.
Pisze na podstawie doświadczeń z Kawką.
Zawsze była typem mamuśki, wiła i wije gniazda niemal bezustannie, maluchy traktowała jak swoje. Tyle z behawioru.
Natomiast problem pojawia się, kiedy takie wiecznie pobudzone hormonalnie gruczoły zaczynają produkować mleko, wytwarza się stan zapalny, mogą też pojawiać się nowotworzenia, niekoniecznie złośliwe, ale jednak.

Kawka miała usuwane dwa gruczoły mlekowe, jeden rakowy i drugi z wiecznym zapaleniem. Dwa inne gruczoły bardzo długo produkowały mleko i tez się nachodziłam na tego mleka odciąganie.
Ma wiecznie powiększone sutki i teraz tez gruczoły, na obu listwach, są także nowe guzy, trzy i rosną nadal.
W domu zrobię zdjęcia i wkleję.
To co sugerowałabym tobie, to wizyta u weta, póki problem nie urósł do rangi zapalenia/guza (jeśli sie oczywiście nie mylę.). :)
Ostatnio zmieniony przez LunacyFringe Śro Sie 13, 2008 10:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 13, 2008 11:04   
   Zwierzątka: ogony


Viss napisał/a:
Natomiast problem pojawia się, kiedy takie wiecznie pobudzone hormonalnie gruczoły zaczynają produkować mleko, wytwarza się stan zapalny, mogą też pojawiać się nowotworzenia, niekoniecznie złośliwe, ale jednak.

Ale nie zawsze tak jest. Henia zawsze miała powiększone sutki, bardzo rujkowała, a nigdy nie miała problemów z sutkami i drogami rodnymi.

Owszem, taką samicę mozna wykastrować "zapobiegawczo", ale ja osobiście nigdy się nie odważyłam na kastrację zdrowej samicy. Bo wszak z narkozą to nigdy nie wiadomo.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Sie 13, 2008 11:07   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Moja Europa ma większe sutki niż np. Nana, pewnie dlatego, że była już mamą.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 14