Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Transportery
Autor Wiadomość
Izabela 
zwierzomaniaczka


Dołączyła: 18 Gru 2006
Posty: 610
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon Maj 07, 2007 21:35   
   Zwierzątka: ogonki, smok


Satanka możesz kupić w sklepie ogrodniczym siatkę z tworzywa sztucznego (tylko taką grubszą, mocniejszą) i wyciąć odpowiedni kształt. Dociętą siatkę włożyć do koszyka, przepleść na połowie obwodu sznurkiem, druga połowa zostawałaby wolna i pozwalała na swobodne włożenie ręki. Na koniec wymyślić jakieś zamknięcie zabezpieczające - czy to w postaci skobla, czy także sznurka.
_________________
u nas legwan Bazyli ; 2 ogonki z Merchowego Pola (Aayla i Ylesia) oraz Paja, Tea, Milka, Ashna, Dela, Nita, Navi, Ktosio, Misia, Gabi, (Celia i Chanel) of Anahata
TM:Gucia, Fela, Mela, Jaga, Vani, Buba (Erato of Zirrael), Blusia (Kiara Rat's Troop), Bonita, Kiva (Electra of Zirrael), Tola, Tanita of Zirrael, Kola, Estelka Merchowe Pole, Klarysa, Elwirka MP, Edgar MP, Rolfik Rattery Rattonia, Jadzia MP, Enya MP, Klemens, Jula MP, Geminia MP, Pela Baltic Rats, Gotika MP, Felisia MP, Karina, Irenka MP, Inka MP, Pola MP, Petra MP, Żytnie Ziarko of Smeagolie, Selonia MP, Zubejda of Smeagolie, Korina, Stefek [*][*] [*]
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Pon Lip 02, 2007 13:27   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


U mnie w domu są już 3 transportery :P
Z pierwszego jestem zadowolona, jedyną wadą są drzwiczki-z badziewnego plastiku (ciekawe kiedy pękną). Niestety u mnie nadaje sie jedynie na 2-3 samiczki (kupując go nie przewidywałam więcej) Nie pamiętam jakiej jest firmy (Ferplast?).
Drugi to zwykły plastikowy koszyk, na lato idealny, jak sie zrobi chłodniej to uszyje na niego pokrowiec żeby nie było takiego przewiewu. Jedyna wada to kolor (innego ie było :P ): [img=http://img115.images...5410kw3.th.jpg]
Trzeci kupiony jest tylko na transport Wawa-Wrocław dla mojego wacika :mrgreen: Gdyby miał być jedynym transporterem, nie kupiłabym takiego.: [img=http://img115.images...5409yv1.th.jpg]

(usunęłam niedziałający link - limomanka)
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
Ostatnio zmieniony przez limomanka Pią Maj 02, 2014 16:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Tygrys 



Dołączyła: 16 Sty 2007
Posty: 1133
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: Pon Lip 02, 2007 14:01   
   Zwierzątka: Maniek - kocie diablę ;-)


mam taki sam jak ten pierwszy i tez czekam az otwieranie peknie. nie dosc ze ciezko sie to otwiera to jeszcze trzeba ten plastik popchnac i czekam az nie wytrzyma :-P
_________________
Za TM: ogoniaste - Andrzej ['], Norris['], Speedy ['], Chuck['], Reynevan ['], Effendi Rat's Troop ['], Samson['], Hodari ['], Remi ['], Smirnoff Rat's Troop[']
Tofik - pierwszy mój osobisty pies [']
 
 
     
zasadzkas 



Dołączyła: 13 Maj 2007
Posty: 1214
Wysłany: Pon Lip 02, 2007 14:16   
   Zwierzątka: dobermanka


To Trixie, nie Ferplast, też taki mam i też czekam, aż się sknoci. Mam też Ferplast medium, kluchy się w nim mieszczą. I mam mały koci, na rekonwalescencje czy wczasy :wink:
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 20:50   

Ferplast Atlas 20 wymiary 58x37x32
http://animalia.pl/produkt.php?id=4273

ja mam ten, koci :] kiedy Seniut był sam, to normalnie willa, ale teraz się cieszę, bo nie muszę kupować nowego gdy stadko się powiększyło :) no a transporter dobry, solidne wykonany.

ogólnie polecam - świetnie sprawdza się jako klatka tymczasowa :)
 
     
S 


Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 357
Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 10:48   
   Zwierzątka: brak


Do przewożenia moich czterech dziewczyn używam transportera dla kotów i małych psów "Pet carga cabrio".
Wymiary 51 cm X 33 cm X 35 cm.
Otwierane drzwi z przodu i cały "dach".
Dodatkowo wbudowane dwa pojemniki na jedzenie i wodę lub warzywa.
Ma atest na przeworzenie samochodem, samolotem i statkiem.
Ma uchwyty do przypięcia go pasami bezpieczeństwa.
Wady:
- ciężki
- cena (146 zł)
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 12:17   

Ja do przewożenia 6 chłopców razem kupiłam Atlas 10 Ferplast.
Ma wymiary 48x32x29.
Do środka wsadziłam zakupione na allegro małe (wymiary 25x38x10) legowisko.
Mają też kocyk do zakrycia legowiska - opcja na zimę, a także materac, na lato. Jest także poidło i miseczka. :mrgreen:

Zalety:
- cena, zapłaciłam za transporter 29,90 zł, za legowisko 15 zł.
- lekki
- poręczny
- idealny rozmiar
- łatwo go rozłożyć i złożyć
- łatwo umyć
- ma zapasowe zapięcia do wymiany

Wady:
- jakoś nie znalazłam.

(usunęłam niedziałający link - limomanka)
Ostatnio zmieniony przez limomanka Pią Maj 02, 2014 16:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
civette 
Moja pierwsza [']Cola



Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 244
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw Lis 08, 2007 08:55   
   Zwierzątka: 3 szczury


A czy spotkaliście się z tym transporterem?: MPS Transporter Sirio 1?

(poprawiłam niedziałający link - limomanka)
_________________
...
Ostatnio zmieniony przez limomanka Pią Maj 02, 2014 16:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lis 09, 2007 07:43   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


civette, mi się podoba, fajna cena i ogólnie jest ok. Zamierzam kupić takie dwa 8)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 15:39   
   Zwierzątka: Zoo


Chciałam tylko powiedzieć, że mój koszyk piknikowy nadal sprawuje się świetnie, nie ma na nim nawet śladu zadrapania, i - wbrew obawom Asaurusa ;) - rączki nadal trzymają się świetnie. Wczoraj na czas sprzątania pomieścił ośmiu dorodnych panów. Rączki wytrzymały przenoszenie, szczury też :mrgreen:
Tak że polecam z czystym sercem jeszcze raz.

(usunęłam niedziałający link - limomanka)
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
Ostatnio zmieniony przez limomanka Pią Maj 02, 2014 16:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 18:15   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


ZET, wielkością starczy, jednak na zimę przy jeździe komunikacją zbiorową [czekanie na przystanku] sam polarek w środku nie wystarczy. Dobrze jest włożyć transporter w torbę podróżną aby nie wiało ogonom. Plastikowa buteka z ciepłą wodą też jest dobrym rozwiązaniem jednak dużo lepiej sprawdza się termofor [do kupienia w aptece], który idealnie pasuje na dno transportera, jednak drastycznie powiększa ciężar transportera. Do termoforu można wlać wrzątek, dłużej będzie ciepły, do butelki jedynie ciepłą kranówkę aby ogony się nie poparzyły.

Przy przewożeniu samochodem wystarczy sam polarek lub ręcznik.

Ratata, cieszę się, że wytrzymały :]
 
 
     
samar 
prawie zootechnik;>


Dołączyła: 25 Gru 2007
Posty: 276
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Sty 15, 2008 22:26   
   Zwierzątka: 2 ogonki, kot, agama brodata


a gdyby tak chciec zabrac 2 szczury dajmy na to..na wakacje? :lol1: wiadomo wygodniej byloby taszczyc ze soba transporter, chocby koci niz klatke..i teraz pytania:
czy mozna byloby zrobic z transporterka tymczasowe lokum dla szczurow? w ktorym bylyby na okres kilku dni-tygodnia? wiem, ze szczurze zeby by sobie poradzily z plastikiem, pytanie tylko czy chcialyby w ogole zajmowac sie zjadaniem transporterka? (wiem ze szczury bywaja rozne..ale ja osobiscie nigdy nie spotkalam sie z maniakalnym gryzoniem WSZYSTKIEGO, z kolei moja kolezanka miala samiczke ktora wygryzla dziure w kuwecie w klatce, ale to byla dosc dzika szczurzyca ze sklepu zoo) no i tez nurtuje mnie to jak zabezpieczyc kratke z przodu zeby wciaz byla latwa do demontazu no i oczywiscie spelniala swoja funkcje zamkniecia... :roll: no chyba ze lepszy bylby jakis transporter dla gryzoni np z serii aladino, np. large..? chociaz nie wyobrazam sobie, zeby szczury mogly tydzien w takim spokojnie wytrzymac..podejrzewalabym siebie o dreczenie ich.. :?
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sty 15, 2008 23:00   

samar napisał/a:
a gdyby tak chciec zabrac 2 szczury dajmy na to..na wakacje?
wtedy genialne są właśnie kocie. U mnie ferplast Atlas 10 spełnia rolę chorobówki dla 1 szczura, więc 2 przeżyją np. przez dwa tygodnie w transporterze jako klatce. Jeśli oczywiście będą wybiegi codziennie.
 
     
samar 
prawie zootechnik;>


Dołączyła: 25 Gru 2007
Posty: 276
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Sty 15, 2008 23:02   
   Zwierzątka: 2 ogonki, kot, agama brodata


tak, oczywiscie wybiegi brane pod uwage..w ogole myslalam ze do transportera moznaby na wymiar kuwete dobrac i ja tam wstawic, hamak zawiesic itd zeby na wakacjach nudno nie bylo 8) ..tylko nadal obawiam sie tej strony praktycznej..gryzienia, ucieczki itd :|
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 15, 2008 23:31   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


samar, do transportowania dla dwóch samiczek dużo lepszy będzie szczurzy transporter taki jak animals czy aladino bo jest bardziej osłonięty, wygodniejszy w podróży i w zimie cieplejszy. Jako klatka na wyjazd najlepszy będzie atlas 10 ferplasta. Co do wygryzienia się na zewnątrz to nie ma szans bo wewnątrz jest gładki i zrobiony z twardego plastiku więc zanim się wygryzie to będzie słychać. Drzwiczki obowiązkowo metalowe bo się połamią, można obłożyć siatką i będzie ok w zamykaniu czy demontażu nie będzie przeszkadzać bo jest dużo zapasu na krawędziach. My naszego atlasa przerobiliśmy na klatkę dla Orbitha. Połączyłem go z małą klatką dla świnki morskiej. W środku transportera jest powieszony koszyk, w którym śpi, pod nim jest kibel a w klatce ma hamak do wylegiwania się i miskę. Sprawdza się świetnie bo szczur ma spokój kiedy chce, może się schować i nikt mu nie przeszkadza.
Jeszcze co do pomysłu z kuwetą to odradzam bo więcej będzie problemu z kupami w szczelinach i pod kuwetą niż pożytku. Orbith ma wkładane papierowe ręczniki, które i tak wrzuca do koszyka. Transporter jest wykonany z plastiku wysokiej klasy dzięki czemu łatwo się myje, więc nie stosujemy żadnego żwirku ani nic takiego. Szczury załatwiają się w najdalszym kącie klatki więc po powieszeniu koszyka kupy będą lądować w głębi pod nim a co za tym idzie szczury nie będą po nich chodzić. Najprostsze rozwiązania są zazwyczaj najlepsze.
Proponuję teraz zakup animalsa lub aladino do transportu a jak będziesz planował dłuższy wyjazd na wakacje to zaopatrzenie się w atlasa 20, będzie dużo wygodniejszy od 10 jako tymczasówka na wyjazd.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 15