Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Śro Paź 22, 2014 15:06
Administracja
Autor Wiadomość
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Nie Gru 01, 2013 18:51   

Ejj a jak już ustalicie kto jest jakim człowiekiem, kto powinien dziękować i w jaki sposób, kto dziękować nie chce i czemu nie chce to może mi ktoś łaskawie odpisze na posta z moimi pytaniami dotyczącymi sprawy :roll: Bo temat radośnie sobie dryfuje jak to zwykle bywa na forum i zbacza "z kursu".
Interesuje się sprawą firmy od e-wizerunku bo sama jestem adminem na forum gdzie ludzie notorycznie sobie do oczu skaczą i chciałabym się dowiedzieć za co admini mogą być/są stroną w sprawie.
Teraz to trochę wygląda niepoważnie, jakaś tajemnicza dla użytkowników firma w czyimś imieniu (czyim użytkownicy nie wiedzą) wysyła pismo ale zabrania go upublicznić (co już samo w sobie jest niezgodne z prawem), admin cenzuruje posty ale czy na czyjeś życzenie czy z własnej inicjatywy tego nie wiemy, czyje to są posty też nie wiemy, jeśli pismo jest do MT to znaczy że dotyczy forum a to jako takie nie może być stroną w sprawie sądowej więc o co chodzi?
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Nie Gru 01, 2013 19:45   

Sorgen, w oświadczeniu znajdują się informacje zdaniem moderacji niezbędne. Jeżeli cokolwiek więcej zostanie ujawnione, to tylko za zgodą osób w to potencjalnie zaangażowanych. Wszelkie dodatkowe szczegóły MOGĄ pojawić się w podsumowaniu, które mam nadzieję wkrótce wystosujemy, razem z decyzją dotyczącą dalszego losu ocenzurowanych wpisów. W odpowiedzi na niektóre pytania: firma prawnicza, posiadająca pełnomocnictwo, zażądała cenzury wpisów dotyczących swojego zleceniodawcy. Wezwanie było kierowane personalnie do administratorów. Zatem prawa dotyczy forum tylko w tym stopniu, że omawiane wpisy były jego częścią. Ewentualną odpowiedzialność za odmowę ich usunięcia ponieśliby administratorzy forum (tego dotyczyła treść wezwania) oraz (być może, bo nie znamy planów drugiej strony) autorzy wpisów. To wszystko jest w oświadczeniu. Nie chodzi o głupoty, tylko o kreowanie negatywnego wizerunku w sieci, co może skutkować oskarżeniem z artykułów kodeksu karnego. Sprawa personalnie dotyczy wybranych osób i mają one prawo nie ujawniać szczegółów, dlatego apeluję o uszanowanie naszych wyborów.

Niektóre informacje (ogólnie czego dotyczyła sprawa oraz jakich wpisów) zostaną podane w terminie późniejszym, cierpliwości. Od drugiego tygodnia listopada jestem na nieoficjalnym urlopie (poinformowałam MT o przyczynach mojej ograniczonej dyspozycyjności, nie spodziewałam się takiego "przewrotu" w tym czasie), mimo tego staram się brać we wszystkim udział, ale niestety nie dam rady na zawołanie rozwiać wątpliwości wszystkich użytkowników zainteresowanych tematem.

Osoby, które z powodów innych niż ciekawość (czy szeroko pojęta troska o forum etc.) są zainteresowane sprawą (np. pełnią funkcje administratorów na innych portalach), zapraszam na pw, w miarę możliwości będę odpowiadać na pytania.

pszczoła napisał/a:
Jeżeli dziewczyny nie potrafią godnie podziękować za długą współpracę, bo osąd przyćmiewa JEDEN incydent, to tylko świadczy po prostu o tym, jakimi ludźmi są prywatnie.
Chciałam zauważyć, że w moderacji są także mężczyźni i oni także nie podziękowali publicznie. Sugeruję większy dystans do sprawy, bo takie komentarze naprawdę są nie na miejscu.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Dory 



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 849
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 04, 2013 07:01   

PALATINA napisał/a:
Owe żale i nieporozumienia skoro nie mogą być tu omawiane, w mojej opinii, powinny być w całości rozgrywane poza forum.

Skrawki informacji budzą jedynie niesmak, a niczego nie tłumaczą.

Jest mi przykro to wszystko czytać, choć nie mam pojęcia, co się dzieje i dlaczego.

Dokładnie. Skoro sprawa jest wałkowana publicznie, powinno być wyjaśnione, o co chodzi. Takie publiczne rzucanie zawoalowanych oskarżeń i karmienie reszty skrawkami informacji to brak szacunku dla zwykłych userów. Ja już jestem tym zmęczona.

[ Komentarz dodany przez: smeg: Wto Gru 10, 2013 12:58 ]
Dyskusja wydzielona z tematu Asaurus koordynatorem działu Klatek i wyposażenia.
 
 
     
Lowenstein 



Dołączyła: 26 Cze 2012
Posty: 872
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Gru 04, 2013 09:35   

PALATINA napisał/a:
Owe żale i nieporozumienia skoro nie mogą być tu omawiane, w mojej opinii, powinny być w całości rozgrywane poza forum.

Skrawki informacji budzą jedynie niesmak, a niczego nie tłumaczą.


Trzeba było nic nie mówić, teraz za późno, powiedzieliście o wszystkim oficjalnie ale tak żeby nic nie powiedzieć. Wygląda to naprawdę źle. W takich sytuacjach całe rządy się dymisjonuje. Na tym etapie cała sytuacja powinna zostać upubliczniona, takie mam zdanie, bo to co się dzieje nie jest według mnie zgodne z forumowymi zasadami.
_________________
Ze mną: Kal-El+Mohinder+M. Guerin+Severus+Sirius Za TM: Elle [*] Timi [*] Dean [*] Dunek [*] Timey [*] Mosby [*] Mitra [*] Jasper [*]


BZOWA HORDA - Kal-El, Mohinder, M. Guerin, Severus, Sirius ,
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 04, 2013 09:41   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Nie wspominając, że takim postępowaniem MT, może powoli tracić zaufanie
_________________
Moje ogony
 
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 04, 2013 09:42   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


jak dla mnie, droga Moderacjo, tylko się pogrążacie.
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Lavi 



Dołączyła: 20 Sty 2007
Posty: 2838
Wysłany: Śro Gru 04, 2013 10:09   
   Zwierzątka: Szczur x2, psiak


Off-Topic:
Żałosne to to się robi z każdej strony - przez użytkowników bawiących się w sędziów także.
_________________
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 04, 2013 10:14   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


Lavi, zapomniałam, że nie można się wypowiadać :roll:
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Lavi 



Dołączyła: 20 Sty 2007
Posty: 2838
Wysłany: Śro Gru 04, 2013 11:01   
   Zwierzątka: Szczur x2, psiak


susurrement, nie mówiłam akurat o Tobie i tak jak Ty wyraziłam swoje własne zdanie:D Dla mnie po prostu żałośni są też użytkownicy, którzy próbują rozpętać burzę z niczego. Tak było przy odejściu AD i tak zaczyna się robić i tu:D Nie wiem, może o to odchodzącym chodziło:)
I tak jak pisałam, to jest tylko moje zdanie - inni mają prawo pisać co myślą, to czemu nie ja?
_________________
 
     
valhalla 



Dołączyła: 04 Lip 2011
Posty: 2589
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 04, 2013 12:38   
   Zwierzątka: świniątka


Lavi napisał/a:
Dla mnie po prostu żałośni są też użytkownicy, którzy próbują rozpętać burzę z niczego.

Serio? Usunięcie najlepszego admina to jest nic?

Nie rozumiem też, dlaczego odejście Asaurusa kogokolwiek dziwi. Jest człowiekiem i ma swoje życie ważniejsze od tego, co się dzieje w Internecie. Każdy porządny człowiek postąpiłby tak samo na jego miejscu. Pisanie takich postów jak Devona czy Karena po tym fakcie to jest moim zdaniem rozpętywanie burzy na siłę. Byle wszystko wyszło na niekorzyść usuniętych/ tych, którzy odeszli. Dziewczyny. Takim postępowaniem działacie tylko na niekorzyść własną (pomijam, że forum też to szkodzi). Nie mam do Was zaufania. Nie mam ochoty na czytanie Waszych prywatnych żalów. Chcę wiedzieć, w imię czego robicie na forum to, co robicie (nazwę sobie to kulturalnie bajzlem). Obgadajcie sobie te kwestie i dajcie jakieś zgrabne wyjaśnienie ludziom, którzy jeszcze mają co do Was złudzenia. Ja chcę tylko wiedzieć, dlaczego, może być prostym językiem, jestem prostym człowiekiem, postaram się zrozumieć.

Nie będę oceniać całego MT, bo wiem, że są też admini techniczni oraz moderatorzy, wśród których przeważają ludzie rozsądni. Te słowa kierowałam wyłącznie do Devony i Kareny. I, żeby nie było, staram się naprawdę Was obie zrozumieć. Sądzę, że wierzycie, iż działacie na korzyść forum. Wiem, że sytuacja dla Was też jest niełatwa (cokolwiek się pod nią kryje, gdyby była łatwa, już byście sobie z nią poradziły). Po prostu uważam, że nie tędy droga. Nie podoba mi się takie postępowanie. Budzi to moją złość. Nie chcę oceniać pochopnie, ale ta sprawa budzi moje emocje i nic na to nie poradzę.
_________________
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 04, 2013 12:40   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


valhalla, podpisuję się pod Twoim postem, lepiej bym tego nie ujęła.
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Lavi 



Dołączyła: 20 Sty 2007
Posty: 2838
Wysłany: Śro Gru 04, 2013 12:40   
   Zwierzątka: Szczur x2, psiak


Off-Topic:
valhalla, nie usunięcie, tylko samowolne odejście, bo z tego co mi wiadomo MT nikogo nie usuwał:)
_________________
 
     
valhalla 



Dołączyła: 04 Lip 2011
Posty: 2589
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 04, 2013 12:43   
   Zwierzątka: świniątka


Off-Topic:
Lavi, pójście na urlop + usunięcie bez prawa powrotu w innej roli niż moderator. Jak zwał, tak zwał. Utracenie AD to jedna z gorszych rzeczy, jakie mogły przydarzyć się Allo.
_________________
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Gru 04, 2013 12:54   
   Zwierzątka: brak


valhalla, AD naraziła pozostałych administratorów na oskarżenie sądowne, po czym kiedy wspólnie próbowaliśmy ustalić jak odkręcić sprawę, radośnie umyła ręce i bez jakiejkolwiek konsultacji uciekła na trzymiesięczny urlop. Za takie postępowanie powinna zostać dyscyplinarnie usunięta z MT, była jednak na tyle cennym członkiem zespołu, że postanowiliśmy nie wyciągać żadnych konsekwencji i dać jej możliwość powrotu z urlopu, którego zarówno długość trwania, jak i sam fakt wystąpienia był wyłącznie jej własną decyzją. I nie, nie była to sytuacja jak w wielu firmach: albo bierzesz bezpłatny urlop "z własnej woli", albo cię zwalniamy. O wiele bardziej wolelibyśmy sytuację, w której AD pozostałaby w zespole i wspólnie z nami zajęła się rozwiązywaniem problemu.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Dory 



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 849
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 04, 2013 12:55   

Off-Topic:
valhalla napisał/a:
Utracenie AD to jedna z gorszych rzeczy, jakie mogły przydarzyć się Allo.

Nie popadajmy w skrajności :wink:

Ja czekam na zgrabne wyjaśnienie sprawy.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 12