Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Poidła
Autor Wiadomość
Rusałka 


Dołączyła: 25 Sty 2016
Posty: 782
Ostrzeżeń:
 7/4/5
Wysłany: Sob Mar 12, 2016 19:02   

olgapsiara, spokojnie :wink:
Szczury są inteligentne, w końcu wyczują gdzie jest woda. Jeśli chcesz im pomóc, podstaw im pod nosek poidełko, na którym wisi kropelka wody.
 
     
aresarma 


Dołączyła: 10 Lis 2014
Posty: 28
Wysłany: Czw Wrz 15, 2016 19:58   

A ja polecam poidło szklane Trixie. Ma mocny metalowy uchwyt, a do tego grubą sprężynę na karabińczykach do mocowania. Nie ma gumowych ani plastikowych elementów. Co prawda jest trochę głośne, ale i tak jak dla mnie bomba. Moi chłopcy zdewastowali już 3 poidła (co miesiąc nowe). Zgryzają gumę, psują kulkę, ogryzają drucik mocujący i strzelają nim po ścianach. Poidło wypychają i ląduje na podłodze. To szklane mam już kilka tygodni i odpukać jest nienaruszone. I nie zacina się ani nie cieknie.
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 15, 2016 21:16   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Moje akurat, nawet nie to, że cieknie, leje się z niego po prostu.
Aczkolwiek od początku zakładałam, że musiałam trafić na felerne :(
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Wrz 15, 2016 22:21   

aresarma napisał/a:
Moi chłopcy zdewastowali już 3 poidła (co miesiąc nowe). Zgryzają gumę, psują kulkę, ogryzają drucik mocujący i strzelają nim po ścianach.

:shock:
Widzę, że ze wszystkich rzeczy, które moje potwory robią, przynajmniej ekscesy z poidłem mnie szczęśliwie ominęły. Nie boisz się, że Ci to szklane rozbiją?
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Pią Wrz 16, 2016 08:24   

Ja jestem wielka fanka szklanych
niezniszczalne prawie
o wiele łatwiej usunąc z nich osad i szklaną część można myć w zmywarce

jedyna spor wada - to głośność
jak szczury piją, to ja je słyszę piętro niżej :-P
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
aresarma 


Dołączyła: 10 Lis 2014
Posty: 28
Wysłany: Pią Wrz 16, 2016 09:34   

Senthe napisał/a:
Nie boisz się, że Ci to szklane rozbiją?


Na początku się bałam, ale teraz widzę, że ta sprężyna jest naprawdę mocna, nawet ja mam problem żeby ją naciągnąć, a zakończona metalowymi karabińczykami. Do tego jest hak metalowy mocujący poidło od dołu, nie cienki drucik, tylko metalowy hak. Jak to rozwalą albo stłuką to już nie mam pomysłów, ale na razie od kilku tygodni jest spokój. Przynajmniej z poidłami. W odwecie rozniosły w drobny mak dwa hamaki, musiałam kupić nowe :P
 
     
gijane 
pani Rolnik :)



Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 152
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 17, 2018 23:39   

Wybaczcie odgrzebywanie tematu, ale może ktoś mi pomoże. Kupiłam dwa poidła Trixie, i oba się zacinają :( Najpierw działają, ale po paru razach przestają. szczurki piją z nich bardzo "nachalnie" keidy to się dzieję, tłuką kulką, wciskaja ją itp, ale to nie pomaga. Mnie nie ma w domu po 8h dziennie, nie może tak być, ze one w tym czasie nie piją. A to zacinanie to się powtarza co chwilę. Jest na to jakiś sposób?
_________________

 
     
Karol739
[Usunięty]

Wysłany: Pon Paź 22, 2018 14:29   

Czy chodzi Ci o poidła kulkowe? Spróbuj przetkać te poidła n.p wykałaczką. Możliwe, że zaklinowało się tam jedzenie. Spróbuj też dokładnie umyć poidła. Jeśli to nie pomoże, zastosuj ocet, sodę i gorącą wodę. Tylko bardzo dokładnie je umyj, gdyż te składniki szkodzą ogonkom. Jak nie pomoże, to po prostu kup drugie :)
 
     
gijane 
pani Rolnik :)



Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 152
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 09, 2018 16:14   

Nic nie pomogło. Problem w tym, że one się zacinały jakoś dziwnie. Kulka normalnie chodziła, ale woda nie docierała do niej, jakby napięcie powierzchniowe wody było zbyt duże, a dziurka zbyt mała, i woda nie wpływała do rurki. Mocniejsze pochylenie poidła trochę pomagało, ale i tak do bani. Kupiłam na razie jedno nowe (żeby przetestować) i jest o wiele lepsze, więc chyba i drugie takie kupie.
Nie polecam poideł Trixie :/
_________________

 
     
angelus 
garota



Dołączyła: 30 Kwi 2009
Posty: 2327
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lis 13, 2018 00:17   
   Zwierzątka: szczurowadła


gijane, szklane czy plastikowe to poidło?
Plastikowego Trixie nigdy nie miałam, ale możesz spróbować zdjąć tą metalową rurkę i zobaczyć, czy w środku nie ma przypadkiem dwóch kulek (ferplasty mają dwie i też mi się zawsze zacinały) wyjęcie jednej kulki załatwia sprawę.
Szklane mam chyba Trixie, nie jestem na 100% pewna bo już mam je od lat, a nie ma żadnego znaczka, ale jak patrzyłam na necie, to wygląda jak Trixie, takie z pływakiem. To poidło musi wisieć wewnątrz klatki idealnie pionowo, musiałam wywalić tą sprężynę co była w zestawie i mocować na drucie od plastikowych poideł, bo inaczej się przechylało i też blokowało.
_________________
angelusowe aniołki
Zdecydowanie za szybko opuściły ten świat, ale nigdy nie opuszczą mojego serca...
Denga, Dżuma, Sepsa, Ebola, Plaga, Vena, Febra, Xerxes, Yakuza, Coma, Coli

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 11