Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Poidła
Autor Wiadomość
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lip 11, 2007 11:41   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


apsik, poidła ferplasta musza się rozruszać, jak są nowe to potrafią nie podawać wody. Ważne także aby nie nalewać wody do pełna tylko zostawić trochę powietrza aby się nie zassało. Na początku trzeba ponaciskać butelkę, można potrząść, ręcznie kulkę powciskać itp. Przede wszystkim obserwować czy lecą bąbelki jak szczur pije. Przy wieszaniu nowego poidła dopóki nie ma się pewności, że prawidłowo działa zostawić stare niech mają dwa. W przypadku klatki z kilkoma szczurami powinny być minimum dwa poidła tak na wszelki wypadek.
 
 
     
Izabela 
zwierzomaniaczka


Dołączyła: 18 Gru 2006
Posty: 610
Skąd: Lublin
Wysłany: Śro Lip 11, 2007 22:08   
   Zwierzątka: ogonki, smok


Ja przy 6 ogonach mam w klatce 3 poidełka, a szczury piją w zasadzie tylko z jednego :lol1: Mimo tego też uważam, że trzeba mieć więcej niż 1.

Czasami poidełko przestaje działać prawidłowo, bo zarasta kamieniem. Ja swoje raz na jakiś czas moczę w wodzie z octem (potem dokładnie płuczę) - pomaga. Twoje apsik jest chyba jeszcze całkiem nowe, jednak możesz profilaktycznie przeprowadzić taką kurację, być może będzie lepiej.
_________________
u nas legwan Bazyli ; 2 ogonki z Merchowego Pola (Aayla i Ylesia) oraz Paja, Tea, Milka, Ashna, Dela, Nita, Navi, Ktosio, Misia, Gabi, (Celia i Chanel) of Anahata
TM:Gucia, Fela, Mela, Jaga, Vani, Buba (Erato of Zirrael), Blusia (Kiara Rat's Troop), Bonita, Kiva (Electra of Zirrael), Tola, Tanita of Zirrael, Kola, Estelka Merchowe Pole, Klarysa, Elwirka MP, Edgar MP, Rolfik Rattery Rattonia, Jadzia MP, Enya MP, Klemens, Jula MP, Geminia MP, Pela Baltic Rats, Gotika MP, Felisia MP, Karina, Irenka MP, Inka MP, Pola MP, Petra MP, Żytnie Ziarko of Smeagolie, Selonia MP, Zubejda of Smeagolie, Korina, Stefek [*][*] [*]
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 05:50   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


To zastanawiające czy mamy tak dobrą wodę czy poidła bo jeszcze ani razu nie musieliśmy odkamieniać poideł, chociaż używamy tych samych od ponad 1,5 roku. Może to kwestja dokładnego płukania przy każdej wymianie wody. Ponadto nie czekam aż maluchy opróżnią całe poidło tylko wymieniam codziennie razem z napełnianiem misek.
 
 
     
apsik 



Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 222
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 10:42   
   Zwierzątka: 2 szczurki Coco i Gabcia [*], koń Erol


Asaurus, wczoraj zauważyłam, że moje poidełko się rozruszało i teraz kapie :( . Chyba oszaleję z tym sprzętem.
 
     
mrowka456 


Dołączyła: 11 Lip 2007
Posty: 65
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 14:20   
   Zwierzątka: Drumla tygrysek :D


a moj fredzel zerarl ostanio poidelko a tyle czasu mial takie fajne plastikowe ;p wiec teraz ma metalowa miseczke ale ma ona jedna wade szczur wlazi pod nia i podwazajac tylkiem wyjmuje ja z obreczy. boze co za cwaniak :P
 
 
     
Sztwiara
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lip 12, 2007 14:47   

Ja mam jedno poidełko. Wodę(przegotowaną lub minerlną - raz na tydzień kranówę) wymieniam codziennie i nic się nie dzieje. Poza tym chłopaki lubią pić jednocześnie z jednego poidełka :wink:

zapomniałem:

Poidełko jest na zewnątrz i tylko rurka jest w klatce. Łatwiej wyjąć i nie pogryzą.
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 15:02   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


apsik, a jakiej firmy to poidło ? Może warto zainwestować w coś porządnego ? My wszystkie poidła kupujemy ferplasta, są niewiele droższe od innych, firmy krzak ale bardzo trwałe i w sumie jak się rozruszają to są niezawodne.

Sztwiara, u nas chłopaki mają dwa poidła ale z tego co pije drugi szczur smakuje lepiej więc czasem nawet piątka się przepycha do jednego poidła, piszcząc przy tym niemiłosiernie.
 
 
     
apsik 



Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 222
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 15:40   
   Zwierzątka: 2 szczurki Coco i Gabcia [*], koń Erol


wydaje mi sie, że poidło jest Ferplasta, ale muszę sprawdzić. Może w poidle jest za mało wody? Dzisiaj pokombinuję.Może nie dokręciłam dokładnie. I tak muszę kupić jeszcze jedno.
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 16:02   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


apsik, te ferplastowe muszą się rozruszać aby dobrze działać, także daj mu trochę czasu. My lejemy tak aby mniej więcej 1cm powietrza został i działają bez problemu. Jednak zawsze trzeba każde poidło obserwować czy nie za długo pozostaje pełne bo to ozacza, że albo jest zepsute, albo szczur nie pije czyli jest źle.
 
 
     
Izabela 
zwierzomaniaczka


Dołączyła: 18 Gru 2006
Posty: 610
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 21:05   
   Zwierzątka: ogonki, smok


No to mam pecha chyba, bo też wymieniam wodę codziennie, poidła myję dokładnie i używam wody przegotowanej lub mineralnej. I raz na jakieś dwa miesiące odkamieniam poidełka. Wprawdzie nigdy nie miałam sytuacji, by któreś przestało działać, ale wolę dmuchać na zimne.
_________________
u nas legwan Bazyli ; 2 ogonki z Merchowego Pola (Aayla i Ylesia) oraz Paja, Tea, Milka, Ashna, Dela, Nita, Navi, Ktosio, Misia, Gabi, (Celia i Chanel) of Anahata
TM:Gucia, Fela, Mela, Jaga, Vani, Buba (Erato of Zirrael), Blusia (Kiara Rat's Troop), Bonita, Kiva (Electra of Zirrael), Tola, Tanita of Zirrael, Kola, Estelka Merchowe Pole, Klarysa, Elwirka MP, Edgar MP, Rolfik Rattery Rattonia, Jadzia MP, Enya MP, Klemens, Jula MP, Geminia MP, Pela Baltic Rats, Gotika MP, Felisia MP, Karina, Irenka MP, Inka MP, Pola MP, Petra MP, Żytnie Ziarko of Smeagolie, Selonia MP, Zubejda of Smeagolie, Korina, Stefek [*][*] [*]
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 02:14   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Izabela, my używamy kranówki bo przegotowanej a tymbardziej mineralnej nasze wybredne chłopaki nie chcą pić. Może w tym tkwi różnica, że z przegotowanej się łatwiej osadza kamień ?
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 14:44   
   Zwierzątka: kotka Puma


Asaurus, ja daję przegotowaną lub źródlaną (jak nie ma to dopiero kranówkę) i nie osadza się :) także może raczej zależy od jakości wody?
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 16:23   

Czesto od wody mineralnej (nie zrodlanej) osadzaja sie te swinstwa ktorymi ta woda jest sztucznie mineralizowana. Poza tym moze tez byc z kranowki osad tak duzy ze bedzie sie odkladal.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Izabela 
zwierzomaniaczka


Dołączyła: 18 Gru 2006
Posty: 610
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 19:27   
   Zwierzątka: ogonki, smok


Z mojej kranówki leci sam kamień :wink: - często muszę odkamieniać czajnik. Kiedyś pryskałam terrarium Bazylego ciepłą wodą z kranu i do tej pory nie mogę pozbyć się osadu na szybach - nic go nie bierze. Teraz pryskam destylką (mam jej gratisowe źródełko :wink: ) i nie mam tego problemu, ale kamień na szybach pozostał z tych dawnych czasów. Może dlatego i poidełka muszę raz na jakiś czas potraktować octem.
_________________
u nas legwan Bazyli ; 2 ogonki z Merchowego Pola (Aayla i Ylesia) oraz Paja, Tea, Milka, Ashna, Dela, Nita, Navi, Ktosio, Misia, Gabi, (Celia i Chanel) of Anahata
TM:Gucia, Fela, Mela, Jaga, Vani, Buba (Erato of Zirrael), Blusia (Kiara Rat's Troop), Bonita, Kiva (Electra of Zirrael), Tola, Tanita of Zirrael, Kola, Estelka Merchowe Pole, Klarysa, Elwirka MP, Edgar MP, Rolfik Rattery Rattonia, Jadzia MP, Enya MP, Klemens, Jula MP, Geminia MP, Pela Baltic Rats, Gotika MP, Felisia MP, Karina, Irenka MP, Inka MP, Pola MP, Petra MP, Żytnie Ziarko of Smeagolie, Selonia MP, Zubejda of Smeagolie, Korina, Stefek [*][*] [*]
 
     
Morannon 
Czytacz małopis :>



Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 182
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie Lip 15, 2007 17:29   
   Zwierzątka: Gryzia ['], Loona ['], Tequila ['], Angie [']


Izabela wiem jaka jest lubelska woda :) Polecam filtry Brita, mam ZERO kamienia w czajniku i ZERO na poidłach. Wreszcie! Jestem zachwycona.
_________________
"Czujemy jak to, czym powinniśmy być, pulsuje tuż pod powierzchnią tego, czym jesteśmy. (P.B.)"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 7