Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Poidła
Autor Wiadomość
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Mar 01, 2007 00:35   

Kupiłam wczoraj poidełko Living World i polecam. Ma cienką rurkę, więc fajnie się mieści do klatki maluchów i świetnie się sprawdza. W animalii kupione.
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Czw Mar 01, 2007 08:54   
   Zwierzątka: Zoo


Wanna, może masz rację... chociaż do oryginalnej butelki Biby powinno już pasować i nie kapać :damagewall:
Też miałam kiedyś taki kolorowy badziew dla chomika i kapało tak samo :roll:
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 22:32   

Powiedzcie mi co mam zrobić w sytuacji gdy dziewuchy mają trzy poidła, a piją tylko i wyłącznie z jednego?
 
 
     
zona
[Usunięty]

Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 23:07   

Moje też tak miały, myślałam, że po prostu nie lubią tego większego Sippy albo jakieś felerne jest... Niedawno zamieniłam im poidełka miejscami. No i wyszło, że nie chodzi o poidło, tylko o to, że im się nie chce na dół schodzić, piją tylko z tego na pięterku...
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 23:27   

zona, a wiesz, że może coś w tym jest?
Bo jak tak pomyślę, to wychodzi mi, że one przedtem w tym miejscu miały inne poidło i też piły tylko z niego.
A mają mendy jedne po jednym poidełku z każdej strony hamaczka i jedno przy misce.
Lenie.
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 00:34   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Szczury nie załatwiają się tam gdzie jedzą i piją i na odwrót, takich powiązań jest dużo więcej tylko trzeba usiąść i poobserwować maluchy. Ustawienie w klatce misek, poidełek, hamaków itp w stosunku do kuwety czy miejsca załatwiania się ma duży wpływ na ich zachowanie. Ja tak wyeliminowałem kupy w hamakach - wieszając wyżej miski z żarciem, teraz biegają załatwiać się na sam dół klatki bo na górze jest żarcie.
 
 
     
zona
[Usunięty]

Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 01:11   

Asaurus napisał/a:
Szczury nie załatwiają się tam gdzie jedzą i piją i na odwrót

Ee, u moich to nie działa;]
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 01:17   

u moich tez nie do konca,bo akurat dziewczyny sikaja pod poidelkiem.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 11:19   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Olimpia, zona, to nie jest tak wprost. Załatwiają się tam gdzie im śmierdzi sikami i zarazm jak najdalej od jedzenia. Jeżeli np. miskę czy poidło mają blisko trocin które po jednym siku pachną to to jest silniejsze dla szczura niż odległość do poidła. Poza tym u różnych szczurów te priorytety różnie wyglądają, są takie osobniki, które wystawią tyłek z rury na szczycie klatki i leją nie patrząc gdzie bo im się nie chce zejśc na dół. Także lepiej poobserwować i zastanowić się nad ustawieniem klatki niż od razu mówić ze moje szczura tak nie mają chociaż rzeczywiście może się zdażyć, że całe stado akurat leje na to gdzie leją.
 
 
     
zona
[Usunięty]

Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 14:43   

Asaurus napisał/a:
są takie osobniki, które wystawią tyłek z rury na szczycie klatki i leją nie patrząc gdzie bo im się nie chce zejśc na dół

No właśnie, to mi się jak dotąd trafiły same takie osobniki. Czasami nawet leją na siebie nawzajem, tzn. ten, który jest na pięterku, wystawia zadek i leje na tego, który jest na parterze;] Całą ścianę i biurko mam też olane, bo na początku nie wpadłam na to, że moje szczury to takie świnie... Teraz klatka jest odgrodzona od innych mebli i ścian kartonami, więc se mogą lać gdzie chcą. Odkąd wstawiłam im kuwetę, to młodsze zaczęły robić w niej kupki, starszych niestety kuweta nie interesuje... Za to leją wszystkie gdzie popadnie, Tekla czasami jednocześnie je i sika pod siebie.;]
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Czw Cze 14, 2007 00:30   

Hmm... mam pewien dość nietypowy problem...
Otóż... moje panny żrą poidła.
Dziś poszło trzecie, a że miało 250 ml pojemności, to sobie wyobraźcie, co się działo w klatce, jak cała woda z niego wypłynęła...
Panny żrą poidła bardzo specyficznie - gdy je wypuszczę to włażą sobie cichcem na klatkę i obgryzają je od góry.
Ręce mi już opadają, bo nie będę im kupowała codziennie nowego :roll:

Macie jakiś pomysł na zabezpieczenie od góry poidełek?
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 14, 2007 00:59   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Ja bym zrobił obudowę z metalowej siatki na poidło, ale możesz poszukać jakiegoś naczynia trochę większego od poidła tak aby założyć na wierzch. Może wystarczy tylko owinąć jakimś materiałem. Ewentualnie wymienić butelkę w poidle na szklaną.
 
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw Cze 14, 2007 10:05   
   Zwierzątka: ......


marhef napisał/a:
Macie jakiś pomysł na zabezpieczenie od góry poidełek?

mialam kiedyś ten sam problem, założyłam na poidło taki mały słoik po przecierze pomidorowym, pomogło, jakoś tak pomajstrowałam, że się trzymało wszystko, na dłuższe poidło dobry byłby sloik np po oliwkach.
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Cze 14, 2007 10:13   

Sa takie małe słoiczki po koncentracie Pudliszek, one idealnie pasuja do nakrętki jednego z poideł. Tylko w domu sprawdze do którego, bo nie pamiętam jakiej firmy. :)
 
     
apsik 



Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 222
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Śro Lip 11, 2007 09:02   
   Zwierzątka: 2 szczurki Coco i Gabcia [*], koń Erol


A ja odkryłam że z mojego poidełka po jakimś czasie nie spływa woda. Szczurki chodziły do poidełka i piły tak to wyglądało, a tu niespodzianka, bo sucho jak na pustyni. Dobrze, że sprawdziłam to badziewie, bo bym odwodniła małeństwa. Jak przycisnełam poidełko i pojawila się kropelka wody to zaczęły sie bić-tak im się pić chciało. Zastępczo postawiłam małe naczynko z wodą. Jakie poidełko mam kupić? Czy moze źle zawiesiłam? No ale jaki inaczej powiesić jak nie pionowo z dziubkiem przez kratki :wink: . Mam poidełko z plastikową buteleczką. Czy kulka tam w środku coś szwankuje?Mieliście takie przypadki?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 11