Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Poidła
Autor Wiadomość
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Czw Lut 22, 2007 19:55   

Off-Topic:
hehe, mam tak samo ;) dlatego uwielbiam wszystko co "na zamówienie" albo "przerobione" od ciuchów do samochodów włącznie :D bo inne, bo jedyne, bo dokładnie jak chcę. a jak ni ma to robię sama ;) (no, samochodu raczej nie zmontuję :P )
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Belial
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lut 24, 2007 08:29   

Ja mam miseczke ceramiczną ale teraz jak będzie Char w klatce to mam takie poidełko po świniaku morskim jakieś bez nazwy firmy niebieskie (zaczepka i to przed tym dzióbkiem ) na 60 i takie małe zera (nie wiem o co chodzi:P) ale jak świniakowi starczy szczurkowi :lol1:
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Nie Lut 25, 2007 11:48   

podczepie się pod temat o rodzaju poideł ;)

jak czesto dezynfekujecie poidła ? (no wyparzyc sie tego nie da, ale jaimis mocnymi detergentami wymyc)
myjecie za kazdym razem szczoreczką do butelek ?
czy uwazacie że nalezy je co jakis czes je zmieniac ?

mimo ze staram sie szorowac dokładnie poidła - to nie sa one piekne :/ i takie jakies matowe w środku
no i oczywiscie taśmą oklejone, bo gumka/plasticzek przystrzymujace metalowa rurke zostały dawno obgryzione

poideł mam kilka, na stałe zamontowane 150 i 300
niektóre mają pewnie ze 3 lata
powaznie zastanawiem sie czy by ich nie wymienic ze względów chigienicznych...
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 25, 2007 11:59   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


jokada, mocno przepłukuję wodą i czasem płynem do naczyń. Na razie nie matowieją, ale myślę, ze co jakieś dwa lata chyba wymienić trzeba.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 25, 2007 15:15   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Jak moja lepsza połowa napisała nie dezynfekujemy poideł, zbyt duże niebezpieczeństwo niedokładnego wypłukania i zatrucia się maluchów. Woda w kranie jest na tyle mocno chlorowana, że i tak nic nie przeżyje a jeżeli pojawiają się glony to znaczy że stanowczo za rzadko woda jest zmieniana. My zmieniamy mniej więcej co 2-3 dni. Myślę, że kres życia poidełka następuje w momencie zmatowienia butelki i zjedzenia uszczelki i wypada je wymienić na nowe. Nasze dwuletnie poidełka nadal bardzo dobrze się trzymają, na razie wywaliłem jedną butelkę która pokryła się kamieniem, nie pytajcie czemu tylko jedna a inne nie, to dla mnie nadal zagadka.
 
 
     
Maniak 
...:::Marzena:::...



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 558
Skąd: Z pierwszej stolicy ;)
Wysłany: Nie Lut 25, 2007 16:09   
   Zwierzątka: szczury, brat


Ja poprawiam swoj poprzedni dość daleki post :) jak się okazało moje poidło nie jest bezimienne bowiem jest Trixie :) tak wiec jest dobre i polecam :D
_________________
whatever you do,. do it well.
Ostatnio zmieniony przez Nie Lut 25, 2007 17:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Wto Lut 27, 2007 10:07   
   Zwierzątka: Zoo


A ja myślę, że matowienie poidła nie zawsze jest związane ze zużyciem plastiku, czasem to po prostu kamień, który się na nim osadził. W mojej części miasta jest całkiem niezła woda, więc na szczęście nie mam tego problemu. Tylko raz na jakiś czas przepłukuję poidła wodą w octem a końcówki wymaczam w kieliszku z samym octem. Usuwa kamień, nie jest toksyczny i łatwo się go wypłukuje, także polecam :mrgreen:
Asaurus, może to jedno poidło było jakies chropowate od środka, porysowane, albo po prostu z badziewnego plastiku? Albo najdłużej w nim stała woda/szczury najrzadziej z niego korzystały? :roll:
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 27, 2007 13:07   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Ratata, bardzo możliwe, jednak wolę wydać te 10zl i nie ryzykować zdrowia maluchów. Co do usuwania kamienia to oczywiście ocet jest bardzo dobry tylko trzeba pamiętać o dokładnym wypłukaniu lub nawet wymoczeniu w wodzie po takim zabiegu.
 
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Wto Lut 27, 2007 19:18   
   Zwierzątka: Zoo


Asaurus, rozumiem, też bym wyrzuciła poidło,w którym coś by mi nie grało ;)
I oczywiście pamiętam o dokładnym wypłukaniu, z resztą octem czyszczę raz na dwa-trzy miesiące, na szczęście mam niezłą wodę :mrgreen:
Natomiast mam problem z poidełkiem dla koszatniczek - aktualnie mamy plastikową Bibę, wcześniej była szklana butelka z końcówką od Biby i wszystkie kurde kapią :evil:
Znacie może jaką firmę produkującą wielkie, szklane poidła Z KULKĄ, zawieszane w klatce (bo te małe z rurką i przyssawką znam, ale przy 4 koszałkach musiałabym mieć ich z dziesięć :roll: ).
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
wanna 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 284
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lut 27, 2007 20:23   
   Zwierzątka: Gupik Niesmiertelny


Żeby biba nie kapała trzeba nalać do pełna.
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Wto Lut 27, 2007 22:21   
   Zwierzątka: Zoo


Nasza kapie niezależnie od tego, ile wody jest w środku :roll:
Końcówki sprawdzone, wymienione, więc to chyba nie ich wina...
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
Belial
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lut 28, 2007 13:41   

może nie szczelne jest czy co
 
     
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Śro Lut 28, 2007 17:21   

A moje poidełko Ferplast Drinky L też trochę cieknie(jak wkładam je przez pręty)... A potem szczury wywalają żarcie z miski i robi się lepka ciapaja + szczurze siki.
 
     
devilline 
superfrajer.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1641
Skąd: Czerwionka-Leszczyny/Rybnik
Wysłany: Śro Lut 28, 2007 18:59   
   Zwierzątka: kot.


Off-Topic:
Natalia, jak Ci szczury wywalają miskę z jedzeniem to najlepiej jest ją jakoś przyczepić. Obecną miskę (taki gliniany garnek w uchem) mam przyczepioną do klatki karabinkiem (który jest przyczepiony do miski drutem) a starą ułożonymi tak gałązkami że szczury mogły jesc ale nie wywracać
 
 
     
wanna 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 284
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Lut 28, 2007 22:49   
   Zwierzątka: Gupik Niesmiertelny


ratata poidełka mają specjalnie dopasowane rozmiary rurek do objętości butelki, a pisałaś, że końcówki od biby były dołączone do innej butelki, więc to może przez to...
Ja na szczęście trafiłam na taką niekapiącą bibę i jestem z niej zadowolona :) ...
za to kiedyś z klatką dostałam kolorowe poidełko (tzn butelka zielona a nakrętka niebieska nie było na nim nazwy -odradzam), które też ciągle kapało i wydaje mi się że właśnie przez to, że miało zbyt szeroką rurkę.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 13