Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Sob Sie 22, 2015 17:31
Koty vol. VII
Autor Wiadomość
cane 


Dołączyła: 28 Maj 2015
Posty: 416
Wysłany: Pon Sie 03, 2015 20:26   

klauduska, widzę, że nie byłam jedyna ślepa :lol: .
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Wto Sie 04, 2015 14:31   

mmarcioszka, on zawsze tak wygląda :P

klauduska napisał/a:
Piękne kocie stadko <3

a dziękuję bardzo :serducho:

cane, oj tam ślepa od razu :P
_________________


 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sie 07, 2015 12:57   
   Zwierzątka: brak


Chyba bierzemy trzeciego kota, niech ktoś mnie stuknie młotkiem w głowę :P Wysłałam zgłoszenie do adopcji i teraz mam nadzieję, że mnie odrzucą, bo sama się nie opamiętam :mrgreen:
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Pią Sie 07, 2015 13:19   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


smeg, trzy koty są fajne :P Zwłaszcza jak się fajnie dogadają. Nasze to takie zgrane trio, że godzinami mogę na nie patrzeć :serducho:
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
cane 


Dołączyła: 28 Maj 2015
Posty: 416
Wysłany: Pią Sie 07, 2015 13:45   

smeg, jak ciebie odrzucą to znam pewną prześliczną, 6-tygodniową koteczkę, która domu szuka :lol:
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sie 07, 2015 16:44   
   Zwierzątka: brak


https://scontent-ams2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/t31.0-8/11856482_931195340271830_3166005867620324337_o.jpg - do tego niebieskiego kandydujemy :serducho:
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Pią Sie 07, 2015 16:52   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Pingwinek :serducho:
Przez Mokke mam słabość do takich krzywych ryjków.

Pięknego kota mamy w brzeskim przytulisku.
O taka kotka: https://www.facebook.com/...?type=3&theater
Oczy ma jak nieumarły z Gry o Tron :P Rude uszy i rudy ogon.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
klauduska 


Dołączyła: 20 Gru 2010
Posty: 2035
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 07, 2015 17:17   
   Zwierzątka: hodowla norweskich leśnych


smeg, piękny :) ! Powodzenia :D 3 koty to najlepszy układ :D

Ninek, bo to point jest :)

A my się chwalimy, że oczekujemy miotu w końcu kolejnego :serducho:
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Pią Sie 07, 2015 17:22   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


klauduska napisał/a:

Ninek, bo to point jest :)

Widzę przecie :P
Jest piękna i odłowiona na dworze, reszta miotu normalna (jak standardowe dachowce ;) ).
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
cane 


Dołączyła: 28 Maj 2015
Posty: 416
Wysłany: Pią Sie 07, 2015 17:38   

klauduska, łomatko, masz TE koty - fajne, puchate, fajne, ładne, fajne, kocie, fajne :mrgreen: . Ta rasa wybitnie mnie urzekła wiele lat temu, do dzisiaj twierdzę że to jedne z najfajniejszych kotów ;) . Nawet walka podczas kąpieli takowej kotki mnie nie zniechęciła [w końcu to właścicielka była szyta, nie ja :twisted: ].

Ps. Kotki [szt. 2 , ale jedna zniosła kąpiel grzecznie i spokojnie] były umazane różnymi poremontowymi sprawami, kąpiel nie była tylko fanaberią właścicielki ;) .
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Pią Sie 07, 2015 17:58   

ja petsitinguje ;) właśnie stadko norwegów
kłaki sie wszędzie :P
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sie 11, 2015 11:00   
   Zwierzątka: brak


Kociak już u nas, straszny dzikus (był odłowiony jako wolnożyjący kociak ze stoczni) ;) Nie znamy jeszcze nawet jego płci, bo nie daje się dotykać, a co dopiero zajrzeć pod ogon :P Macie jakieś pomysły jak go oswoić? Na razie mieszka osobno w małym pokoju, robi tam do kuwety, je, pije, a na widok człowieka wciska się pod szczurzą klatkę albo chowa za materacem. Zauważyłam, że bardzo smakuje mu surowe mięso - podawałam mu kawałki i wtedy podchodzi dość blisko do ręki, raz nawet wziął mi mięso z ręki, a podczas jedzenia dawał się głaskać (raczej bez przyjemności, ale przynajmniej nie uciekał). Lepiej go najpierw oswoić z człowiekiem, czy próbować zapoznać z oswojonymi kotami?

Udało mi się zrobić mu zdjęcie, jak musiał iść do kuwety, wyszedł zza materaca, a ja siedziałam nieruchomo :P https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/l/t31.0-8/11802579_10203528010760602_7974134958076773908_o.jpg

Mam jeszcze pytanie co do odrobaczania - czy druga dawka musi być koniecznie po tygodniu ze względu na cykl życia pasożytów, czy mogę poczekać dłużej? Jutro wypadłby tydzień od poprzedniego odrobaczania, a wolałabym go na razie nie stresować wizytami u weta.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
klauduska 


Dołączyła: 20 Gru 2010
Posty: 2035
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 11, 2015 17:25   
   Zwierzątka: hodowla norweskich leśnych


smeg, a po co masz iść do weta z nim na odrobaczenie? Weź tabletkę do domu i mu podaj sama :)
Na oswajanie najlepszą metodą jest zabawa. Miałam dzikuny u siebie, które musiałam oswoić i bawiłam się z nimi piórkiem (nie wędką, bo za daleko, żeby kota dotknąć) i głaskałam przy każdej możliwej okazji, jak podszedł blisko i skupiony był na zabawce. Trzeba dużo cierpliwości i sporo spędzania czasu z takim kotem, ale twój to glut taki, że powinno pójść w miarę szybko :) a szczególnie, jak już daje się głaskać podczas jedzenia. No i bawcie się z z kociakiem do momentu aż sam padnie bokiem na podłogę, bo wtedy można już spokojnie więcej pogłaskać, bo mniej siły będzie miał na ucieczkę :) No i smakołyki też oczywiście pomagają. Ja też na siłę brałam na kolana i głaskałam, głaskałam i głaskałam, miziałam, miziałam i miziałam. W końcu dawało się usłyszeć mruczenie, nawet u takiego rzucającego się na ręce, jak siedział w klatce :P
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Wto Sie 11, 2015 21:39   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


W wielu fundacjach takie całkowite dziczki trzymają w klatkach. Podobno to bardzo pomaga bo kociak szybciej musi się przekonać, że człowieki są spoko i nie zjadają małych kotałków.
Nasza Mocca tak była oswajana w fundacji (odłowiona jako ponad 2 miesięczny dzik). Maura tak samo. Złapaliśmy ją jako całkowitego dziczka, tylko dosyć młodego. Bardzo szybko się oswoiła w klatce.

Ja bym nie czekała na oswajanie z Waszymi bo to przecież długo potrwa (jeśli będziecie chcieli stosować izolacje z socjalizacją).
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 11, 2015 23:07   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Popieram przedmówczynie. A jeśli by sposób Klauduski nie sprawdził się z prostego powodu, że kociak sam do Was nie wyjdzie przez nawet kilka godzin siedzenia tuż obok klatki/łóżka za które się schował, to: klatka duuuża królicza/szynszylówka, albo pomieszczenie bez możliwości ukrywania się (zatkać dziury, wszystkie, wynieść niepotrzebne rzeczy) i duuużo czasu i siedzenia przy kocie (i głaskania i brania na ręce/kolana jeśli się da).

Ja to lubię oswajać na siłę - czyli czy to się kotu podoba czy nie, ja go głaszczę, a jak pozwoli (nie próbuje mi rozerwać żył po wzięciu na ręce) to właśnie biorę na ręce albo najlepiej na kolana i tulę, głaszczę, nie puszczam ile się da. W końcu załapie.

Jak za długo mu pozwolicie na oswajanie "jak kot pozwoli" to może się do końca nigdy nie oswoić, tak jakby się oswoił gdyby był oswajany na siłę. Nie warto marnować takiej szansy ;)
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.25 sekundy. Zapytań do SQL: 13