Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Czw Lis 14, 2013 01:43
[Oleśnica/Wrocław/cała Polska] Dwie samiczki
Autor Wiadomość
Lizz 
Oszołom



Dołączyła: 08 Mar 2013
Posty: 78
Skąd: Oleśnica
Wysłany: Śro Paź 23, 2013 02:38   [Oleśnica/Wrocław/cała Polska] Dwie samiczki
   Zwierzątka: 9 szczurzych panienek


1. Liczba szczurów do oddania: dwie samiczki

2. Płeć szczurów: samice

3. Wiek szczurów: urodzone chyba w marcu 2012 roku czyli ich wiek to około 1 rok i 7 miesięcy

4. Miasto: Oleśnica/Wrocław/cała Polska

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: do dogadania

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły:
Zigi miała usuwanego guza z pachwiny (wielkość około 3 cm), bez histopatologii, ale guz najprawdopodobniej złośliwy (weterynarz dostrzegła przez mikroskop złośliwe komórki rakowe?). Guz został usunięty w całości z dużym marginesem, jednak wiadomo może powracać. Po za tym Zigi nie ma ogona prawie w całości. Z rozmowy z poprzednią opiekunką oraz z weterynarz doszłam do takiego oto wniosku. Zigi musiała złamać w jakiś sposób ogon - opiekunka wspominała o jakiejś ranie, podobno nie było jej na dłużej w domu. Wg weterynarz ogon był niedokrwiony i Zigi postanowiła sama przeprowadzić zabieg amputacji.
Rana jest obecnie w trakcie gojenia, bez komplikacji.
Jo - zdrowa, bez przebytych chorób.

7. Charakter, usposobienie szczurów: Bardzo spokojne, ciekawskie jak każdy szczur, ale przy tym ostrożne. Bez adhd;)

8. Stosunek szczurów do człowieka: Bardzo spokojne, miziaste. W porównaniu do moich bardzo spokojne przy braniu na ręce i głaskanie;) 100% oswojenia i zaufania wobec człowieka.

9. Stosunek do innych szczurów: Poprzednia opiekunka rozdzieliła dziewczynki po sytuacji z ogonem myśląc, że towarzyszka odgryzła Zigi ogon. Odkąd są u mnie na DT przebywają razem w jednej klatce i nie wykazują wzajemnej agresji. Są ze sobą zżyte.

10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: Dziewczynki przebywają u mnie tylko na DT. poprzednia opiekunka zdecydowała się je oddać po tym jak jej narzeczony się wprowadził i okazało się, że ma alergię. Opiekunkę poznałam kiedyś u weta, kiedy była kolejka (była z Zigi na kontroli po zabiegu). Dziewczyna jest bardzo zżyta z dziewczynkami i ciężko jej było taką decyzję podjąć, wahała się tydzień z telefonem do mnie. Bardzo jej zależy na informacjach i zdjęciach z nowego domku.

11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia: nie dotyczy

12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek: nie dotyczy

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: brak

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: Zigi i Jo są ze sobą całe swoje dotychczasowe życie. Nie chcę ich rozdzielać, dlatego do adopcji tylko razem

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: Osoba odpowiedzialna, która weźmie na swoje barki opiekę zwłaszcza nad Zigi.

16. Zdjęcia szczurów:
ZIGI (bez ogonka)





JO






17. Kontakt:
e-mail: lizz_90@o2.pl
telefon: 665-832-665
Pracuję więc nie zawsze odbiorę, ale na pewno odpiszę, bądź oddzwonię. Mejle odbieram na bieżąco. Bardzo proszę o pisanie na wstępie, że chodzi o adopcję, żebym się nie zamieszała;)

18. Kilka słów o szczurze: Szczurki spokojne, do pokochania od zaraz;)


Dodam coś od siebie. Szczurki są u mnie dwa dni, a zakochałam się w nich po uszy. W porównaniu do moich demonów te są więcej niż aniołami. Dziewczynki są bardzo grzeczne i nie sprawiają żadnych problemów, lubią człowieka i lubią grzechotanie smakołyków w pudełku;) Wiem, że największym problemem będzie Zigi i jej przebyta choroba oraz brak ogonka, jednak mam nadzieję, że te malutkie ubytki nie pozbędą ją szansy na dobry i ciepły domek u dobrego i troskliwego człowieka.
_________________
W domciu: Dziurka, Dziupla, Lucynka, Wonglisia, Pchełka, Dolly, Marlenka i Dolores
Za TM: Śnieżka[*]Munia[*]Damboszka[*]Arnold[*]Rocky[*]Go-Lonka[*]
 
 
     
Lizz 
Oszołom



Dołączyła: 08 Mar 2013
Posty: 78
Skąd: Oleśnica
Wysłany: Czw Lis 14, 2013 00:02   
   Zwierzątka: 9 szczurzych panienek


Dziewczynki znalazły swoich ludzi. Temat do zamknięcia:)
_________________
W domciu: Dziurka, Dziupla, Lucynka, Wonglisia, Pchełka, Dolly, Marlenka i Dolores
Za TM: Śnieżka[*]Munia[*]Damboszka[*]Arnold[*]Rocky[*]Go-Lonka[*]
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 10