Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Pon Lis 25, 2013 21:33
Potrzebna pomoc dla szczurków na DT.
Autor Wiadomość
Trzynastka 


Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 192
Skąd: Sopot
Wysłany: Śro Paź 30, 2013 15:38   Potrzebna pomoc dla szczurków na DT.

10 października wzięłam na DT dwie szczurzyce (jedna z 9 oseskami, druga jak się później okazało, w ciąży). Niestety przez złą dietę szczurzycy w ciąży i dwóch pierwszych tygodniach życia maluchów, są one niedożywione i wymagają specjalnej tuczącej diety. W dodatku 26 października druga samiczka urodziła 5 osesków.

Niestety znajduję się w kiepskiej sytuacji finansowej, nie mam jak sama utrzymać tego 16 szczurzego stadka. Czy ktoś z użytkowników nie miałby zbędnej karmy dla szczurów, kaszek (czy też inny posiłków) dla maluchów? Może ma ktoś jakieś aktualne info o promocjach na te właśnie rzeczy? Od dawna nie jestem w szczurzym świecie, więc nie wiem kogo prosić o pomoc.
 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Śro Paź 30, 2013 15:44   
   Zwierzątka: szczurze damy


Trzynastka, http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=14659
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 30, 2013 15:46   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Karena, w tym momencie wyprawek już nie ma. Ostatnie dwie przekazałam osobom spoza forum, które miały sporo szczurów na DT.

Ale myślę, że można się zwrócić do firmy Hobby osobiście i poprosić o wsparcie w zamian za 'reklamę' na forum.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Śro Paź 30, 2013 15:56   
   Zwierzątka: szczurze damy


Off-Topic:
A to przepraszam, nie wiedziałam.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 30, 2013 16:17   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Off-Topic:
Karena, nie ma za co, pomysł dobry.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Selldine 
Przytułek Ratatuj



Dołączyła: 02 Cze 2013
Posty: 142
Skąd: Warszawa/Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Śro Paź 30, 2013 16:22   

Posiadam obecnie u siebie saszetkę 50g (na długo wystarcza) karmy tzw. ratunkowej ROYAL CANIN Convalescence Support jest ona dla niby dla psów i kotów, ale moje szczury zawsze się nią zajadały, nawet te chore, które nie chciały nic jeść. Sama pani weterynarz nam ją polecała.
Nie wiem, czy nadaje się dla osesków, to już ktoś inny musiałby ocenić, ale jakby co, to mogę wysłać pocztą.
Wiem, że Lulu jak była wzięta w opłakanym stanie z zoologicznego (była młodziutka) przez poprzednią właścicielkę to właśnie leczyła się i tuczyła na tej karmie.
 
 
     
Trzynastka 


Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 192
Skąd: Sopot
Wysłany: Śro Paź 30, 2013 17:01   

Selldine napisał/a:
Posiadam obecnie u siebie saszetkę 50g (na długo wystarcza) karmy tzw. ratunkowej ROYAL CANIN Convalescence Support jest ona dla niby dla psów i kotów, ale moje szczury zawsze się nią zajadały, nawet te chore, które nie chciały nic jeść. Sama pani weterynarz nam ją polecała.
Nie wiem, czy nadaje się dla osesków, to już ktoś inny musiałby ocenić, ale jakby co, to mogę wysłać pocztą.
Wiem, że Lulu jak była wzięta w opłakanym stanie z zoologicznego (była młodziutka) przez poprzednią właścicielkę to właśnie leczyła się i tuczyła na tej karmie.


Jak się stosuje tą karmę? I jak to tam z kosztami wysyłki by było?
 
 
     
Nikky 


Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 387
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 30, 2013 17:59   
   Zwierzątka: 5 szczurów, pies, 4 koszatniczki, 2 papugi


Koszt tego będzie pewnie około 5 złotych, rozrabiasz z wodą i albo strzykawką do pyska każdemu, ale do miski i same jedzą :)
 
     
Selldine 
Przytułek Ratatuj



Dołączyła: 02 Cze 2013
Posty: 142
Skąd: Warszawa/Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Śro Paź 30, 2013 18:16   

Rozrabia się z wodą niewielką ilość (ja daję tak na oko w zależności od wielkości zwierzaka) i albo podaje strzykawką do pyska, jak pisała Nikky, albo w miseczce, czy ewentualnie na palcu. Zależy jak preferują jeść.
Ja podawałam w miseczce rozrobione na gęsto szczurowi, który jadł sam. W strzykawce na rzadko takiemu, co już nie chciał zbytnio jeść.
Trzeba tylko uważać, bo po tym szybko przybierają na wadze ;)
Szczerze mówiąc nie wiem ile nasza poczta liczy sobie za wysyłki 50g saszetki, ale taką do 5 zł jestem w stanie pokryć. Karma na razie i tak mi nie potrzebna, a jak będzie to za 12 zł jest u mojej pani weterynarz ;)

Od jutra do 6 listopada jak chcesz to w Tesco są deserki bobovita 4 sztuki za 9zł, albo Obiadki gerberka 190g 3 sztuki za 13 zł.
Ja ostatnio ten największy słoik gerberka z obiadkiem w biedronce widziałam za 5 zł. Ale nie mam bladego pojęcia, czym jeszcze można paść oseski
Ostatnio zmieniony przez Selldine Śro Paź 30, 2013 18:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Trzynastka 


Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 192
Skąd: Sopot
Wysłany: Śro Paź 30, 2013 18:18   

Selldine napisał/a:
Rozrabia się z wodą niewielką ilość (ja daję tak na oko w zależności od wielkości zwierzaka) i albo podaje strzykawką do pyska, jak pisała Nikky, albo w miseczce, czy ewentualnie na palcu. Zależy jak preferują jeść.
Ja podawałam w miseczce rozrobione na gęsto szczurowi, który jadł sam. W strzykawce na rzadko takiemu, co już nie chciał zbytnio jeść.
Trzeba tylko uważać, bo po tym szybko przybierają na wadze ;)
Szczerze mówiąc nie wiem ile nasza poczta liczy sobie za wysyłki 50g saszetki, ale taką do 5 zł jestem w stanie pokryć. Karma na razie i tak mi nie potrzebna, a jak będzie to za 12 zł jest u mojej pani weterynarz ;)


Wydaje mi się, że mogłoby się nam przydać.

EDIT:
Ma ktoś z trójmiasta do pożyczenia klatkę, najlepiej jakąś niewielką chorobówkę?
 
 
     
Selldine 
Przytułek Ratatuj



Dołączyła: 02 Cze 2013
Posty: 142
Skąd: Warszawa/Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Śro Paź 30, 2013 18:40   

Karmę tą możesz dać i szczurzej mamie od czasu do czasu, na pewno jej nie zaszkodzi, a nieco wzmocni ;)
 
 
     
Trzynastka 


Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 192
Skąd: Sopot
Wysłany: Sob Lis 02, 2013 20:37   

hop.
 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto Lis 05, 2013 12:25   
   Zwierzątka: szczurze damy


Trzynastka, http://forum.szczury.biz/...b0ad421b#920775
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Trzynastka 


Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 192
Skąd: Sopot
Wysłany: Wto Lis 05, 2013 14:31   

Karena napisał/a:
Trzynastka, http://forum.szczury.biz/...b0ad421b#920775


Dzięki, wysłałam priv :)
 
 
     
Justka1 



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 2512
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 05, 2013 15:31   
   Zwierzątka: małe stadko


Chcę nadmienić aby nie wciskać na siłę oseskom ssącym stałego pokarmu(takim nie jedzącym jeszcze samodzielnie, w wieku do 2 -2,5 tyg.) w formie żadnych royalów czy gerberków.
Maluchy można dokarmiać dopiero kiedy samodzielnie zaczną ciamkać z miseczki,po otwarciu oczek.Do tego czasu to matkę należy dokarmiać obficie,zdrowo i mądrze(może nutridrinkami również ? ).Przekaże ona maluchom z mlekiem bardziej bogaty pokarm.
Maluszkom próbującym jeść samodzielnie można zacząć podawać kaszki ryżowe(te bez dodatku mleka,ze względu na zmianę pokarmu na stały,dla dobra ich jelitek) oraz gerbery,które zawierają naturalne witaminy.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.33 sekundy. Zapytań do SQL: 13